REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Doktorant Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo związany z dużymi inwestycjami współfinansowanymi ze środków UE, prywatnie zainteresowany książkami, podróżami i dobrym jedzeniem.

 

Ubiegając się o środki z UE na wsparcie swojego przedsiębiorstwa należy pamiętać, iż dokumentacja aplikacyjna jest oceniana pod kątem kryteriów obowiązkowych oraz dodatkowych. Większa liczba punktów przyznana podczas oceny kryteriów dodatkowych zwiększa szanse na uzyskanie wsparcia.
Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wsparcia ze środków unijnych musisz spełnienie dodatkowych kryteriów podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej.

REKLAMA

Aplikując o środki unijne w ramach procedury konkursowej możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji lub wniesienie niezbędnych poprawek. Warto poznać proces oceny swojego wniosku aby być gotowym na taką ewentualność.
Ubiegając się o środki unijne wymagane jest złożenie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, obejmującej zarówno wniosek o dofinansowanie jak również załączniki. W przypadku złożenia niekompletnej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie na etapie oceny wniosku.

REKLAMA

Po złożeniu wniosku o dofinansowanie na pozyskanie inwestora zewnętrznego nie powinieneś spoczywać na laurach. W ramach oceny możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji.
Aby skutecznie aplikować o środki unijne należy dołożyć wszelkiej staranności w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentacji projektowej. Będzie ona dokładnie analizowana podczas oceny wniosku o dofinansowanie.
Poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wsparcia ze środków unijnych.
Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na innowacyjny produkt i nie wiesz co dalej? Poznaj zasady oceny wniosków i przygotuj się na przyznanie wsparcia.
Kompletna dokumentacja aplikacyjna jest warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji z UE. Warto o nią zadbać, gdyż w innym razie możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie na etapie oceny wniosku.
Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.
Jednym z załączników do dokumentacji aplikacyjnej składanej przez przedsiębiorcę o przyznanie premii technologicznej jest opinia o nowej technologii. Z uwagi na fakt, iż kompletność dokumentacji jest badana na etapie oceny formalnej warto temu specyficznemu załącznikowi przyjrzeć się nieco bliżej.
Proces oceny dokumentacji aplikacyjnej obejmuje kilka etapów, podczas których weryfikowana jest m.in. kompletność złożonych dokumentów oraz zgodność z ustanowionymi kryteriami naboru. Warto wiedzieć, że podczas oceny złożonej już dokumentacji istnieje możliwość jej poprawy lub uzupełnienia. Taki krok wcale nie musisz zaprzepaszczać szansy na uzyskanie wsparcia!
Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki zagraniczne mogą otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przypomnijmy – realizacja projektów w ramach działania 6.1 ma charakter dwu etapowy i obejmuje przygotowanie planu rozwoju eksportu (>etap I) oraz jego wdrożenie (etap II).
Twoja firma dobrze prosperuje, jesteś zainteresowany wejściem na rynki zagraniczne? Na dobry początek możesz  otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Przedsiębiorcy działający w sektorze produkcyjnym i dokonujący inwestycji w innowacje mogą starać się o wsparcie ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjne przedsięwzięcia z przeznaczeniem na nabycie lub wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych.
W ramach unijnego wsparcia przedsiębiorcy wdrażający nowe technologie będą mogli ubiegać się o spłatę części zobowiązań zaciągniętych w bankach komercyjnych.
Wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw poprzez badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe? Możliwość wsparcia innowacyjnych pomysłów oferuje dziś Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).
W dzisiejszych czasach pozyskiwanie kapitału zewnętrznego na rozwój firmy jest zadaniem trudnym. Może to ułatwić Unia Europejska, dzięki Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka (POIG).
Innowacyjne pomysły przed wprowadzeniem ich w życie powinny zostać skutecznie opatentowane. Koszty związane z uzyskaniem ochrony prawnej wytworów intelektualnych może pokryć Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

REKLAMA