REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

RynekPierwotny.pl to pierwszy w Polsce specjalistyczny portal internetowy poświęcony wyłącznie nowym nieruchomościom: inwestycjom deweloperskim i ofertom spółdzielni mieszkaniowych wnajwiększych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach i Poznaniu. Wyróżnikiem prezentowanych na portalu ofert są Wirtualne Spacery – pierwsza w kraju forma renderingu umożliwiająca internautom nie tylko zdalne przemieszczanie się po danym obiekcie, lecz także pełną wizualizację nowo powstających inwestycji z ich realnym otoczeniem.

RynekPierwotny.pl, poza serwisem ogłoszeniowym i nowoczesnymi formami prezentowania nieruchomości, oferuje porady ekspertów, newsy od deweloperów i przydatne artykuły z zakresu finansów, kwestii prawnych oraz specyfiki lokalnych rynków deweloperskich. Prezentując ponad 46 tys. ofert w 1200 inwestycjach z całej Polski, RynekPierwotny.pl jest obecnie najprężniej rozwijającym się w kraju portalem nieruchomości. Około 300 Wirtualnych Spacerów dostępnych w serwisie stawia go wśród liderów pod względem wykorzystywania najnowszych aplikacji internetowych na rynku deweloperskim. Serwis posiada też własny oddział doradztwa kredytowego oraz Dział Wspierania Użytkownika, który przychodzi z pomocą internautom poszukującym konkretnych ofert.

Kontakt z firmą

https://rynekpierwotny.pl

biuro@rynekpierwotny.pl

tel: +48 (22) 253 66 68

Rok 2020 prawdopodobnie okaże się ciekawy w kontekście nieruchomości. Ważne zmiany na pewno będą dotyczyły niektórych przepisów związanych z „mieszkaniówką”.
Czynniki makroekonomiczne znacząco wpływają na kondycję rynku pierwotnego. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, jak w tym kontekście wyglądają prognozy na 2020 r.

REKLAMA

Ostatnia w 2019 roku informacja GUS, prezentująca dane budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada, wciąż nie komunikuje jakichkolwiek niepokojących sygnałów, które mogłyby zapowiadać osłabienie aktywności budowlanej inwestorów i schyłek inwestycyjnej prosperity rynku pierwotnego. Pytanie, jak długo jeszcze tak dobra koniunktura może się utrzymać?
Rachunek powierniczy na dziś dzień jest podstawowym instrumentem ochrony środków nabywców lokali mieszkalnych, zawartym w przepisach ustawy deweloperskiej. Jego rola polega maksymalnym ograniczeniu ryzyka utraty pieniędzy wpłacanych przez nabywców deweloperom w trakcie trwania realizacji inwestycji.

REKLAMA

Spółdzielcze własnościowe prawa do mieszkania czasem są sprzedawane dość tanio. Nie każde takie prawo po zakupie można jednak przekształcić w odrębną własność lokalu.
Przedstawiciele wielu profesji muszą mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC. Do tej grupy zaliczają się również zarządcy nieruchomości. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl wyjaśniają, dlaczego takim osobom potrzebna jest polisa OC.
W kontekście zabezpieczeń związanych z zakupem nowego mieszkania, często mówi się o rachunkach powierniczych. Warto pamiętać, że bardzo ważny jest także wpis do księgi wieczystej zabudowywanej działki.
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu można obciążyć hipoteką (np. przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego). Takie obciążenie czasem bywa jednak niemożliwe ze względu na status gruntu pod blokiem.
Lokale komunalne niekiedy są podnajmowane w celach zarobkowych. Warto dowiedzieć się, jakimi konsekwencjami grozi takie postępowanie najemcy mieszkania komunalnego.
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego to popularna metoda ograniczenia maksymalnie do 10 proc. udziału własnego kredytu mieszkaniowego. Stanowi zabezpieczenie banku w sytuacji, gdy kredytobiorca nie dysponuje pełnym obowiązującym wkładem własnym, który wynosi 20 proc. wartości nabywanej nieruchomości.
Wielu Polaków posiada na swojej działce uciążliwy słup energetyczny. Informujemy kiedy można uzyskać rekompensatę za postawienie takiego słupa bez podstawy prawnej.
Obowiązujące przepisy nie zawsze chronią lokatora. Warto wiedzieć, że osoba stosująca przemoc domową, może stracić mieszkanie w przyspieszonym trybie.
Na rynku nieruchomości mieszkaniowych pojęcie „czynszu” funkcjonuje w dwóch odmianach, czyli  czynszu administracyjnego oraz czynszu najmu. Choć różnica pomiędzy oboma terminami wydaje się dość oczywista, to jednak często w przedmiotowych publikacjach i wypowiedziach nie do końca wiadomo jaki rodzaj czynszu autor miał na myśli.
Brak pomieszczenia tymczasowego często wydłuża eksmisję. Wyjaśniamy, czy w takiej sytuacji można domagać się odszkodowania od gminy.
Rada Warszawy niedawno zadecydowała o częściowym umorzeniu czynszowych długów. Tłumaczymy, czy inne polskie miasta mogą postąpić podobnie.
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może wywołać poważne skutki dla właścicieli nieruchomości. Wyjaśniamy na jakich zasadach gmina dokonuje takiej zmiany.
Od początku 2019 r. obowiązują przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym. W sposób jednoznaczny regulują one różnie interpretowane dotychczas zasady opodatkowania gruntów, przez które przebiegają urządzenia infrastruktury telekomunikacyjnej oraz służące do przesyłania lub dystrybucji płynów, pary, gazów lub energii elektrycznej. 
W czasie minionych Świąt Wielkanocnych weszły w życie ważne zmiany prawne dotyczące między innymi eksmisji. Wedle nowych przepisów, komornik po sześciomiesięcznym oczekiwaniu na przydział pomieszczenia tymczasowego dla eksmitowanego lokatora (nieposiadającego innego lokum), nie będzie już mógł eksmitować takiej osoby do noclegowni lub schroniska dla bezdomnych. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 1046 par. 4 kodeksu postępowania cywilnego, osoba prowadząca eksmisję będzie musiała wytrwale czekać na przyznanie dłużnikowi pomieszczenia tymczasowego.
W sejmie trwa procedowanie noweli ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. W powszechnej opinii to akt prawny o fundamentalnym znaczeniu dla realizacji i powodzenia sztandarowego rządowego programu Mieszkanie Plus (Mieszkanie  Plus). Pytanie, czy rodzima mieszkaniówka doczeka się wreszcie w ramach obecnej kadencji sejmu regulacji będącej przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Lokatorzy mieszkań komunalnych już od dawna słyszą o ważnych zmianach dotyczących najmu „M” od gminy. Te zmiany weszły w życie wraz z dniem 21 kwietnia 2019 r. Pozwalają one gminom między innymi na znaczącą podwyżkę czynszu pobieranego od bardziej zamożnych najemców. Właśnie dlatego pojawiło się sporo artykułów prasowych i komentarzy utrzymanych w dość alarmistycznym tonie.

REKLAMA