REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Paulina Karpińska

Z Grupą Infor PL zwązana od grudnia 2021 roku. Pełni w niej funkcję redaktora prowadzącego serwis Nieruchomości oraz współprowadzącego serwisy Prawo i Biznes.

Redaktor portalu Infor.pl
Wcześniej związana jako dziennikarz z dziennikiem "Puls Biznesu", a także z serwisem portali miejskich Twoje-Miasto.pl

Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność przepisów umożliwiających funkcjonariuszom policji zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym oraz za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów. 13 grudnia wydał wyrok o ich niezgodności z Konstytucją RP. To jednak wcale nie oznacza, że zatrzymanie prawa jazdy za to wykroczenie przestanie funkcjonować. Zatem co znaczy dla kierowców?
Strażak Ochotniczej Straży Pożarnej, chcący ubiegać się w 2023 roku o świadczenie ratownicze musi złożyć wniosek na nowym formularzu. Komu przysługuje to świadczenie i na jakich zasadach?

REKLAMA

W całej Europie trwa kryzys energetyczny, w związku z którym grożą nam przerwy w dostawie prądu. Ceny za energię elektryczną również stały się problem, gdyż dynamicznie szybują. Dlatego też warto oszczędzać ją na wszelkie możliwe sposoby. Ministerstwo Klimatu i Środowiska udostępniło poradnik z informacjami w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną w domu.
Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w środę 7 grudnia 2022 nie zmieniła stóp procentowych - poinformował Narodowy Bank Polski. Tym samym główna stopa procentowa NBP, stopa referencyjna, wynosi nadal 6,75 proc.

REKLAMA

Od dnia 1 stycznia 2023 roku świadczenie mieszkaniowe dla żołnierzy, czyli tzw. dodatek mieszkaniowy dla żołnierzy, uległ podwyższeniu. Ile wynosi i komu przysługuje?
Co roku, w drugiej połowie stycznia, ZUS rozpoczyna akcję wysyłkową deklaracji PIT. Zatem wysyłka deklaracji za 2022 roku rozpocznie się w styczniu 2023r. Komu ZUS wysyła PIT-y i jakie?
Zmiana przepisów dotyczy m.in. zwiększenia długości kary za morderstwo i gwałty, wydłużenie terminu przedawnienia za nie, czy konfiskatę auta za jazdę pod wpływem alkoholu.
Sejmowa komisja ds. energii odrzuciła w czwartek większość poprawek, jakie do ustawy zamrażającej ceny gazu w 2023 r. zaproponowała opozycja. Poparto zmiany zgłoszone przez posłów PiS, dotyczące morskiej energetyki wiatrowej.
Po dodatkach: węglowym, do gazu LPG, do pelletu i do drewna przyszedł czas na osoby ogrzewające swoje domy prądem elektrycznym. Na jakich zasadach jest przyznawany i jak złożyć wniosek o dodatek elektryczny?
System emerytalny dla policjantów ulegnie zmianie od 2025 roku. Funkcjonariusze przyjęci do służby po 31 grudnia 2012 roku nie będą już mogli przejść na emeryturę po 15 latach, a dopiero po 25. Co z policjantami, którzy rozpoczęli pracę przed tą datą?
Czysty chodnik zyskuje na znaczeniu w sezonie zimowym. Jego nieodśnieżenie może skutkować mandatem. Narażamy się również na ewentualny pozew ze strony osoby, która upadła i doznała uszczerbku na zdrowiu.
Deklaracja o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, tzw. ppk uległa modyfikacji. Od kiedy obowiązuje wzór z nowym zapisem. Co zmieniono?
Wraz z pojawieniem się pierwszych opadów śniegu niezmiennie powracają pytania kto powinien odśnieżyć dach, czy też usunąć zwisające sople lodu. Z odpowiedzią na te pytania przychodzi Prawo budowlane.
Prawo cywilne, czyli zespół norm regulujących stosunki pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi, ma szerokie zastosowanie w życiu codziennymi. Podstawowymi pojęciami w nim funkcjonującymi są: osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Czym one się charakteryzują, czym różnią i jak się przekładają na nasze codzienne życie?
Przerwa świąteczna związana z Bożym Narodzeniem to czas, który umożliwia katolikom celebrowanie tych świątecznych dni bez obowiązku świadczenia pracy. Są one bowiem ustawowo wolnymi dniami od pracy. Co istotne, te dni są wolne dla wszystkich Polaków. Niezależnie od wiary. Mogą zatem posłużyć jako dodatkowy czas na urlop. Dzieci zaś otrzymują przerwę świąteczną, która trwa ponad tydzień. Kiedy dokładnie w 2022 roku wypada przerwa świąteczna? I jak ją zaplanować, aby maksymalnie ją wydłużyć?
Dni wolne od pracy są niezbędne dla zachowania zdrowia i utrzymania równowagi w życiu. Warto zaplanować swój kalendarz tak, aby uzyskać jak najwięcej czasu na odpoczynek, biorąc np. dodatkowy dzień wolny pomiędzy ustawowymi świętami. Ile dni wolnych przypada na 2023 rok?
Od 2023 roku najem prywatny będzie opodatkowany wyłącznie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Wchodzą bowiem w życie przepisy z Polskiego Ładu. Wynajmujący mieli roczny okres przejściowy.
Dodatek węglowy niedawno wszedł w życie, a już został dwa razy znowelizowany. I to w bardzo istotnych kwestiach. Co uległo zmianie i kto zyskał na zmianach ustawy o dodatku węglowym?
Karta Dużej Rodziny to przywilej, z którego mogą skorzystać rodziny wielodzietne. Jej posiadanie daje dostęp do szeregu zniżek i benefitów. Komu przysługuje i jak ją uzyskać?
Projekt ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w internecie zobowiązuje dostawców Internetu do wprowadzenia mechanizmów umożliwiających m.in. kontrolę rodzicielką.

REKLAMA