REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Eq system sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
Eq system sp. z o.o.

eksperci w zakresie zarządzania procesami produkcji i zarządzania personelem

Jesteśmy polską spółką IT, obecną na rynku od 1991 roku. Na procesy biznesowe Klientów patrzymy kompleksowo, dlatego nasze rozwiązania wspierają zarówno zarządzanie personelem, jak i produkcją. Priorytetem dla nas jest wprowadzanie efektywnych rozwiązań w kontekście rzeczywistych problemów operacyjnych, strategicznych czy technologicznych naszych Klientów.

Rozwiązania IT

Tworzymy, rozwijamy i wdrażamy autorską platformę XPRIMER, która charakteryzuje się elastyczną i rozbudowaną strukturą kilkunastu zestawionych ze sobą modułów, przydzielonych do dwóch głównych obszarów: zarządzania produkcją i zarządzania zasobami ludzkimi. XPRIMER to system, który można dostosowywać do specyfiki firmy dzięki szczegółowej analizie i doborze tylko tych modułów, których potrzebuje dana organizacja.

Obszary wspierane przez XPRIMER w zakresie ZARZĄDZANIA ZASOBAMI LUDZKIMI:

XPRIMER.HRM – planowanie i rozliczanie czasu pracy

XPRIMER.PAYROLL – system kadrowo-płacowy

XPRIMER.TNA – rejestracja i ewidencja czasu pracy

XPRIMER.EPF – e-teczka

XPRIMER.HRM – portal pracowniczy

XPRIMER.WFA – zaawansowane algorytmy planujące czas pracy

Aplikacja Mobilna XPRIMER dla samoobsługi pracowniczej

Obszary wspierane przez XPRIMER w zakresie ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ:

XPRIMER.MES – monitorowanie i ewidencja produkcji

XPRIMER.TRC – traceability

XPRIMER.IoT – zbieranie danych z maszyn

XPRIMER.CMMS – wsparcie utrzymania ruchu

XPRIMER.TCW – elastyczne zarządzanie technologiami

XPRIMER.TCS – precyzyjne zarządzanie narzędziownią

Aplikacja Mobilna XPRIMER dla produkcji

Dane kontaktowe:

www.eqsystem.pl

kontakt@eqsystem.pl

tel. +48 32 420 74 20

LinkedIn:https://www.linkedin.com/company/eq-system/

Facebook:https://www.facebook.com/eqsystempl

YouTube:http://www.youtube.com/@eqsystem547

eq system sp. z o.o.

ul. św. Antoniego 50

41-303 Dąbrowa Górnicza

Rok 2025 stawia HR w roli kluczowego partnera w realizacji planów pracodawców. Jakie wyzwania czekają zarządzanie zasobami ludzkimi? Czy pracodawcy będą zatrudniać w pierwszej połowie 2025 roku? Oto najważniejsze informacje na najbliższy rok dla hr-owców.
Ważne zmiany w Kodeksie pracy wejdą w życie w 2025 roku. Pracodawcy zostaną obciążeni nowymi obowiązkami. Umowy cywilnoprawne będą wliczane do stażu pracy. Przepisy o układach zbiorowych pracy znajdą się w osobnej ustawie. Wzrośnie wiele świadczeń przysługujących pracownikom. Zmiany w prawie pracy obejmują szeroki zakres zagadnień - od praw pracowniczych po mechanizmy wsparcia dla przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne i starsze.

REKLAMA

Jednym z głównych celów zarządzania zasobami ludzkimi jest zwiększenie wydajności organizacji. W przyszłości HR będzie nie tylko odgrywał znaczącą rolę w krytycznych decyzjach biznesowych, ale i je napędzał. Będzie to przyszłość oparta na danych. Nowym złotem dla pracodawców jest analityka HR. Jak rozpocząć pracę z analityką HR? 
Mafia nadgodzinowa to zmowa pracowników polegająca na wykonywaniu obowiązków po godzinach pracy bez obiektywnego uzasadnienia. Ten proceder może trwać latami i generować potężne koszty po stroni pracodawcy. Jak powstaje i funkcjonuje mafia pracowników (capo di tutti, consigliere, soldato)? Jak rozwiązać problem mafii nadgodzinowej?

REKLAMA

Zaawansowane praktyki ochrony danych w HR można wymienić w 6 punktach. Poradnik omawia następujące tematy: zasadę minimalizacji danych, silne mechanizmy uwierzytelniania i autoryzacji, regularne szkolenia i budowanie świadomości wśród pracowników, audyt i monitorowanie systemów, plany awaryjne i odzyskiwanie danych po incydencie, znaczenie wyboru dostawcy rozwiązań IT. Jak kompleksowo zarządzać ryzykiem w erze transformacji cyfrowej?
Współczesny rynek pracy to nieustannie ewoluujące środowisko, w którym technologia, globalizacja, zmiany społeczne i kulturowe kształtują nowe trendy i wymagają elastyczności oraz innowacyjności zarówno od pracodawców, jak i pracowników. Rewolucyjną rolę może odegrać w tym kontekście Pokolenie Z, czyli osoby urodzone po 1996 r. Jak Zetki zmienią rynek pracy?
Życie bez konieczności pracy zawodowej? W 1930 roku John Maynard Keynes prognozował, że dzięki automatyzacji wnuki ówczesnych pracowników będą miały nowe możliwości życia bez konieczności pracy zawodowej. Automatyzacja miała wyeliminować potrzebę pracy, umożliwiając ludziom prowadzenie życia pełnego wolnego czasu. Dzisiaj jednak, zamiast końca pracy, widzimy transformację jej charakteru. Automatyzacja prowadzi do wygaśnięcia tradycyjnych umiejętności i powstawania nowych, bardziej wyspecjalizowanych kompetencji oraz konieczności adaptacji do nowych wymagań rynku.
Jaki jest klucz do sukcesu przy wdrażaniu systemu HR? Czy wdrożenie systemu HR to tylko zadanie działu IT? Jak uniknąć fiaska projektów wdrożeniowych? Ekspert z zakresu HR Błażej Migoń podaje 4 sposoby na uniknięcie pułapek.
Rozwój sztucznej inteligencji rewolucjonizuje różnorodne aspekty życia – również te biznesowe. Postępy w tej dziedzinie dotyczą więc także działu zasobów ludzkich. Wykorzystanie zaawansowanych technik uczenia maszynowego oraz algorytmów stwarza nowe możliwości dla przedstawicieli HR, umożliwiając im efektywną optymalizację procesów biznesowych, eliminację potencjalnych błędów oraz usprawnienie analizy danych w celu podejmowania bardziej trafnych decyzji. 
Współczesne przedsiębiorstwa nieustannie dążą do poprawy efektywności, konkurencyjności i innowacyjności. Kluczowe staje się wykorzystanie nowych technologii – w tym systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Systemy ERP przeznaczone do zarządzania ogólnymi zasobami i procesami stają się coraz bardziej rozbudowane, obejmując coraz to większą liczbę obszarów (finanse, logistyka, sprzedaż, zarządzanie łańcuchem dostaw, etc.). 
W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową rolę, od działów HR oczekuje się, że będą nie tylko efektywne, ale także innowacyjne w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jednym z obszarów, który zyskuje na znaczeniu, jest digitalizacja procesów dostarczania pasków wynagrodzeń i wysyłki deklaracji PIT.
Codziennie, kiedy korzystamy z bankomatu zamiast kasjera bankowego lub gdy samodzielnie odprawiamy się na lotnisku przy użyciu automatycznej budki, jesteśmy świadkami, jak technologia zastępuje ludzką pracę. Kiedy sztuczna inteligencja staje się częścią naszego codziennego życia, wszyscy myślimy o jednym – jak będzie ewoluował rynek pracy i zadania, które wypełniamy. O ile zmiany, które dokonywały się wcześniej w ramach rewolucji przemysłowej, dotyczyły mechanizacji produkcji i przede wszystkim polegały na zastępowaniu pracy fizycznej ludzi o wiele bardziej wydajną pracą maszyn, to dla rewolucji cyfrowej kluczowe jest zastępowanie pracy umysłowej oprogramowaniem.
Zarządzanie zasobami ludzkimi to jedna z funkcji systemów ERP (Enterprise resource planning). Wzrost potrzeb automatyzacji tego obszaru działalności firm sprawia, że oferowane przez ERP rozwiązania związane z HR okazują się niewystarczające. Co wtedy?
Dwadzieścia jeden procent pracowników na świecie deklaruje, że jest zaangażowanych w wykonywanie swojej pracy – wynika z raportu Gallupa The State of the Global Workplace: 2022. Jeśli w tym momencie pomyśleliście, że jest to niewiele – to na jakie określenie zasługuje procent zaangażowanych pracowników w Europie i Polsce? 
Self rostering to nowoczesna forma indywidualizacji w zarządzaniu czasem pracy, która umożliwia pracownikom tworzenie własnych harmonogramów pracy z uwzględnieniem potrzeb kadrowych. Ta innowacyjna koncepcja, która pochodzi ze Szwecji, staje się coraz bardziej popularna w Europie ze względu na jej korzyści, takie jak zwiększona wydajność, niższa rotacja oraz absencja i wyższa satysfakcja z pracy. W artykule omawiamy różne formy self rosteringu, jak również fazy jego wdrażania.
O tym, że analityka w obszarze HR jest jednym z podstawowych narzędzi w procesie poprawy doświadczeń pracowników, napisano już sporo. Dzięki wykorzystaniu danych w ocenie satysfakcji, zaangażowania i wydajności pracowników, organizacje mogą identyfikować obszary, w których pracownicy mają problemy lub są niezadowoleni, a także podejmować kroki naprawcze, tworząc bardziej pozytywne, angażujące i wspierające środowisko pracy.
Work-life balance - czy osiągnięcie równowagi na linii pracownik-pracodawca jest możliwe?
Wydarzenia ostatnich lat pokazały, że nie wystarczy po prostu dostosowywać się do zmian, ale trzeba to robić się w dotąd niespotykanym tempie. Już nie wystarczy po prostu zarządzać personelem - trzeba optymalizować procesy, by móc szybko reagować. Zmiana ta wymaga również innego podejścia do roli działów HR, które obecnie stają przed wyzwaniem efektywnej alokacji pracowników i przekształcania organizacji w struktury pozwalające na szybkie reagowanie na zmiany w otoczeniu zewnętrznym.
Jak wybrać dobry system kadrowo-płacowy? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy posiada 6 najważniejszych cech: bezpieczeństwo i zgodność z przepisami, elastyczność, spójność, intuicyjność, szybkość i otwartość. Co kryje się pod tymi cechami?
Ocena ryzyka zawodowego na stanowisku pracy - co to jest? Co zmienił COVID? Jakie są metody oceny ryzyka zawodowego?

REKLAMA