REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2024 poz. 23

ZARZĄDZENIE
MINISTRA AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH1)

z dnia 1 lipca 2024 r.

w sprawie ustalenia podziału kompetencji w Kierownictwie Ministerstwa Aktywów Państwowych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 37 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1188, z 2023 r. poz. 1195, 1234 i 1641 oraz z 2024 r. poz. 834) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Minister Aktywów Państwowych, zwany dalej „Ministrem”:

1) inicjuje i opracowuje politykę Rady Ministrów w zakresie działów administracji rządowej aktywa państwowe i łączność oraz przedkłada w tym zakresie inicjatywy, projekty założeń projektów ustaw i projekty aktów normatywnych na posiedzeniach Rady Ministrów oraz realizuje politykę ustaloną przez Radę Ministrów;

2) koordynuje pracę Kierownictwa Ministerstwa Aktywów Państwowych, zwanego dalej „Kierownictwem Ministerstwa”, oraz ustala podstawowe kierunki polityki Ministerstwa Aktywów Państwowych, zwanego dalej „Ministerstwem”;

3) reprezentuje urząd Ministra, w szczególności w kontaktach z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej, Radą Ministrów, Najwyższą Izbą Kontroli, partiami politycznymi, ogólnopolskimi organizacjami związków zawodowych i organizacjami pracodawców.

2. Minister określa bezpośrednio kierunki pracy i nadzoruje zadania w sprawach prowadzonych przez:

1) Gabinet Polityczny Ministra;

2) Departament Analiz Ekonomicznych;

3) Departament Instrumentów Rozwojowych;

4) Departament Komunikacji;

5) Departament Nadzoru I - w sprawach związanych z wykonywaniem prawa z akcji w podmiotach określonych w pkt 1 załącznika do zarządzenia;

6) Departament Spółek Paliwowo-Energetycznych - w sprawach związanych z wykonywaniem prawa z akcji w podmiotach określonych w pkt 1 załącznika do zarządzenia;

7) Biuro Ministra.

§ 2

. 1. Minister wykonuje zadania przy pomocy sekretarzy stanu, podsekretarza stanu, dyrektora generalnego oraz szefa Gabinetu Politycznego Ministra.

2. Do wyłącznej kompetencji Ministra należy:

1) akceptowanie i kierowanie pod obrady właściwych komitetów Rady Ministrów oraz Rady Ministrów opracowanych w Ministerstwie projektów:

a) ustaw, projektów założeń projektów ustaw oraz projektów innych aktów normatywnych i obwieszczeń,

b) uchwał Rady Ministrów,

c) dokumentów programowych, strategicznych, sprawozdawczych, informacyjnych, analitycznych oraz założeń do projektów tych dokumentów,

d) ocen realizacji zadań, stanowisk i innych rozstrzygnięć,

e) stanowisk Rządu do poselskich albo senackich projektów ustaw;

2) występowanie o nadanie odznaczeń państwowych oraz nadawanie odznaki honorowej „Zasłużony dla Łączności”, z uwzględnieniem § 7 ust. 1 pkt 6 lit. a, § 8 ust. 1 pkt 2, § 9 ust. 1 pkt 3 oraz § 10 ust. 1 pkt 5;

3) powoływanie i odwoływanie członków zarządów, rad nadzorczych, pełnomocników wspólnika oraz likwidatorów w spółkach, w których Minister wykonuje uprawnienia Skarbu Państwa;

4) zatwierdzanie:

a) instrukcji do prowadzenia rokowań handlowych, rozmów komisji mieszanych i innych rozmów, których skutkiem może być podjęcie przez Ministra zobowiązań prawnych lub finansowych,

b) urlopów oraz krajowych i zagranicznych podróży służbowych sekretarzy stanu, podsekretarza stanu, szefa Gabinetu Politycznego Ministra, dyrektora generalnego, a także krajowych i zagranicznych podróży służbowych pracowników Gabinetu Politycznego Ministra.

3. Minister podpisuje:

1) rozporządzenia i zarządzenia;

2) korespondencję kierowaną do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałków i Wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Prezesa i Wiceprezesów Rady Ministrów, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Przewodniczącego Trybunału Stanu, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, ministrów, kierowników centralnych urzędów administracji rządowej.

4. Minister może udzielić imiennego upoważnienia sekretarzom stanu lub podsekretarzowi stanu do realizacji zadania, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lub ust. 3 pkt 2.

5. Minister może udzielić imiennego upoważnienia dyrektorowi generalnemu do podpisywania korespondencji kierowanej do ministrów oraz kierowników centralnych urzędów administracji rządowej.

6. Ministra w czasie nieobecności zastępuje, w tym podpisuje dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 1, 2 i 4 oraz ust. 3, Sekretarz Stanu Robert Kropiwnicki, zgodnie z art. 37 ust. 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów.

7. W przypadku jednoczesnej nieobecności Ministra oraz Sekretarza Stanu Roberta Kropiwnickiego, Ministra zastępuje, w tym podpisuje dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 1, 2 i 4 oraz ust. 3, Sekretarz Stanu Marcin Kulasek.

8. W przypadku jednoczesnej nieobecności Ministra, Sekretarza Stanu Roberta Kropiwnickiego i Sekretarza Stanu Marcina Kulaska, Ministra zastępuje, w tym podpisuje dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 1, 2 i 4 oraz ust. 3, Sekretarz Stanu Zbigniew Ziejewski.

9. W przypadku jednoczesnej nieobecności Ministra oraz sekretarzy stanu, Ministra zastępuje, w tym podpisuje dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 1, 2 i 4 oraz ust. 3 pkt 2, Podsekretarz Stanu Jacek Bartmiński.

10. Pisma przedkładane do podpisu Ministra są parafowane przez właściwego dyrektora komórki organizacyjnej oraz wymagają akceptacji właściwego sekretarza stanu, podsekretarza stanu albo dyrektora generalnego, a w przypadku pism przedkładanych przez komórki organizacyjne nadzorowane bezpośrednio przez Ministra - poza parafą właściwego dyrektora komórki organizacyjnej wymagana jest parafa wyznaczonego przez Ministra sekretarza stanu lub podsekretarza stanu na podstawie imiennego upoważnienia.

§ 3.

Minister udziela imiennych upoważnień sekretarzom stanu, podsekretarzowi stanu, dyrektorowi generalnemu lub pracownikom Ministerstwa, do wydawania, z upoważnienia Ministra, decyzji i innych aktów administracyjnych oraz wykonywania czynności i podpisywania dokumentów w ramach prowadzonych postępowań, w sprawach określonych w tych upoważnieniach.

§ 4.

Podmioty, w których Minister wykonuje prawa z akcji albo udziałów określa załącznik do zarządzenia.

§ 5.

1. Sekretarze stanu i podsekretarz stanu realizują politykę ustaloną przez Radę Ministrów, a podejmowane przez nich działania są wyrazem polityki uzgodnionej z Ministrem.

2. Sekretarze stanu i podsekretarz stanu wykonują, w zakresie właściwości nadzorowanych komórek organizacyjnych, z wyłączeniem spraw, o których mowa w § 2 ust. 2 i 3, zadania Ministra.

3. Sekretarze stanu i podsekretarz stanu, w zakresie właściwości nadzorowanych przez nich komórek organizacyjnych, podpisują korespondencję zawierającą odpowiedzi na kierowane do Ministra interpelacje i zapytania poselskie, wnioski, skargi, interwencje, oświadczenia i pisma posłów lub senatorów, dezyderaty oraz inną korespondencję kierowaną przez posłów lub senatorów lub komisje parlamentarne. Korespondencja, o której mowa w zdaniu pierwszym, odbywa się za pośrednictwem Biura Ministra.

4. Sekretarze stanu i podsekretarz stanu współdziałają w realizacji zadań poprzez uzgadnianie podejmowanych inicjatyw oraz wymianę informacji o istotnych zagadnieniach z zakresu nadzorowanych spraw oraz o rozstrzygnięciach o charakterze kierunkowym.

5. Sekretarze stanu i podsekretarz stanu wykonują powierzone im zadania we współpracy z dyrektorem generalnym oraz przy pomocy dyrektorów komórek organizacyjnych Ministerstwa.

6. Minister może zlecić sekretarzom stanu i podsekretarzowi stanu inne zadania niż określone w zarządzeniu.

§ 6

. W zakresie nadzorowanych zadań, sekretarze stanu, podsekretarz stanu i dyrektor generalny podpisują korespondencję, w szczególności:

1) kierującą, opracowane w Ministerstwie projekty dokumentów rządowych, do uzgodnień oraz konsultacji publicznych;

2) zawierającą uwagi do przedkładanych Ministrowi projektów aktów normatywnych albo do założeń projektów ustaw, zgłaszane w ramach uzgodnień;

3) zawierającą odpowiedzi i wyjaśnienia dotyczące kontroli prowadzonych przez podmioty zewnętrzne, w tym przez Najwyższą Izbę Kontroli.

§ 7

. 1. Sekretarz Stanu Robert Kropiwnicki, w szczególności:

1) uczestniczy w pracach Stałego Komitetu Rady Ministrów;

2) koordynuje współpracę z Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej i ich organami;

3) koordynuje prace legislacyjne prowadzone w Ministerstwie;

4) koordynuje współpracę z Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności podpisuje dokumenty kierowane do Prezesa i Wiceprezesów Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej;

5) aprobuje kierowane do Ministra dokumenty dotyczące zadań związanych z wykonywaniem przez Ministra prawa z akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 2 załącznika do zarządzenia;

6) wykonuje uprawnienia Ministra w zakresie:

a) występowania o nadanie odznaczeń państwowych na wniosek podmiotów określonych w pkt 2 załącznika do zarządzenia,

b) wskazywania przedstawicieli Ministra na określone stanowiska lub funkcje, zgodnie z właściwością wynikającą z przepisów odrębnych,

c) rozpatrzenia wniosków o wsparcie z Funduszu Inwestycji Kapitałowych i Funduszu Reprywatyzacji składanych przez podmioty określone w pkt 1 załącznika do zarządzenia oraz zawierania umów z podmiotami określonymi w pkt 1 załącznika do zarządzenia w ramach Funduszu Inwestycji Kapitałowych i Funduszu Reprywatyzacji.

2. Sekretarz Stanu Robert Kropiwnicki określa kierunki pracy i nadzoruje zadania w zakresie spraw prowadzonych przez:

1) Departament Instrumentów Rozwojowych - w sprawach związanych z wykonywaniem uprawnień Ministra, o których mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c;

2) Departament Nadzoru I;

3) Departament Nadzoru II - w sprawach związanych z wykonywaniem przez Ministra prawa z akcji w podmiotach określonych w pkt 2 załącznika do zarządzenia;

4) Departament Prawny;

5) Departament Spółek Paliwowo-Energetycznych.

§ 8.

1. Sekretarz Stanu Marcin Kulasek, w szczególności:

1) aprobuje kierowane do Ministra dokumenty dotyczące zadań związanych z wykonywaniem przez Ministra prawa z akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 3 załącznika do zarządzenia;

2) wykonuje uprawnienia Ministra w zakresie występowania o nadanie odznaczeń państwowych na wniosek podmiotów określonych w pkt 3 załącznika do zarządzenia.

2. Sekretarz Stanu Marcin Kulasek określa kierunki pracy i nadzoruje zadania w zakresie spraw prowadzonych przez Departament Projektów Strategicznych.

§ 9.

1. Sekretarz Stanu Zbigniew Ziejewski, w szczególności:

1) wykonuje uprawnienia Ministra określone w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 10 lutego 2017 r. o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz. U. z 2024 r. poz. 700);

2) aprobuje kierowane do Ministra dokumenty dotyczące zadań związanych z wykonywaniem przez Ministra prawa z akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 4 załącznika do zarządzenia;

3) wykonuje uprawnienia Ministra w zakresie występowania o nadanie odznaczeń państwowych na wniosek podmiotów określonych w pkt 4 załącznika do zarządzenia;

4) wykonuje zadania związane z:

a) przejmowaniem przez Ministra akcji albo udziałów Skarbu Państwa, w szczególności na podstawie art. 49 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1270, 1407, 1429, 1641, 1693, 1872 oraz z 2024 r. poz. 858) oraz wykonywaniem praw z tych akcji albo udziałów,

b) wykonywaniem przez Ministra praw z akcji albo udziałów, które Skarb Państwa nabył z mocy prawa,

c) nabywaniem przez Skarb Państwa akcji albo udziałów na skutek decyzji Ministra oraz wykonywaniem praw z tych akcji albo udziałów, chyba że nabycie dotyczy akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 1-3 oraz 5 załącznika do zarządzenia,

d) nabywaniem przez Skarb Państwa akcji albo udziałów na podstawie innych tytułów niż wymienione w lit. b i c oraz wykonywaniem praw z tych akcji albo udziałów, chyba że nabycie dotyczy akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 1-3 oraz 5 załącznika do zarządzenia.

2. Sekretarz Stanu Zbigniew Ziejewski określa kierunki pracy i nadzoruje zadania w zakresie spraw prowadzonych przez Departament Nadzoru II.

§ 10.

1. Podsekretarz Stanu Jacek Bartmiński, w szczególności:

1) uczestniczy w posiedzeniach:

a) Komitetu do Spraw Europejskich,

b) Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji;

2) realizuje zadania dotyczące sektora usług pocztowych;

3) realizuje zadania związane z:

a) prowadzeniem spójnej polityki międzynarodowej, w tym europejskiej, oraz formułuje jej założenia,

b) członkostwem w Unii Europejskiej oraz koordynacją współpracy z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i innymi instytucjami unijnymi;

4) aprobuje kierowane do Ministra dokumenty dotyczące zadań związanych z wykonywaniem przez Ministra prawa z akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 5 załącznika do zarządzenia;

5) wykonuje uprawnienia Ministra w zakresie:

a) występowania o nadanie odznaczeń państwowych na wniosek podmiotów określonych w pkt 5 załącznika do zarządzenia,

b) nadawania odznaki honorowej „Zasłużony dla Łączności”.

2. Podsekretarz Stanu Jacek Bartmiński określa kierunki pracy i nadzoruje zadania w zakresie spraw prowadzonych przez:

1) Departament Nadzoru I - w sprawach związanych z wykonywaniem przez Ministra praw z akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 5 załącznika do zarządzenia;

2) Departament Nadzoru II - w sprawach związanych z wykonywaniem przez Ministra praw z akcji albo udziałów w podmiotach określonych w pkt 5 załącznika do zarządzenia;

3) Departament Współpracy Międzynarodowej i Funduszy Europejskich.

§ 11.

Dyrektor Generalny Ewa Weber, w szczególności:

1) realizuje zadania:

a) należące do właściwości dyrektora generalnego urzędu określone w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 409),

b) dotyczące spraw z zakresu zarządzania kryzysowego, obronności oraz wykonywania praw wynikających z ustawy z dnia 18 marca 2010 r. o szczególnych uprawnieniach ministra właściwego do spraw aktywów państwowych oraz ich wykonywaniu w niektórych spółach kapitałowych lub grupach kapitałowych prowadzących działalność w sektorach energii elektrycznej, ropy naftowej oraz paliw gazowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2173 oraz z 2024 r. poz. 834),

c) związane z nadzorem nad kreowaniem polityki cyberbezpieczeństwa,

d) związane z realizacją przepisów ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o kontroli niektórych inwestycji (Dz. U. z 2023 r. poz. 415 oraz z 2024 r. poz. 834);

2) określa kierunki pracy, wyznacza i nadzoruje zadania w sprawach prowadzonych przez:

a) Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego,

b) Departament Budżetu i Finansów,

c) Departament Informatyzacji i Cyberbezpieczeństwa,

d) Departament Kontroli i Audytu,

e) Biuro Administracyjne,

f) Biuro Dyrektora Generalnego.

§ 12.

1. Szef Gabinetu Politycznego Ministra kieruje pracą Gabinetu Politycznego Ministra.

2. Do zadań Szefa Gabinetu Politycznego Ministra należą w szczególności sprawy w zakresie:

1) doradzania Ministrowi w bieżącej działalności politycznej;

2) analizowania oraz oceny, na polecenie Ministra, procesów oraz wydarzeń społecznych, politycznych i ekonomicznych;

3) współpracy z Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej i Senatem Rzeczypospolitej Polskiej, Radą Ministrów, organami administracji rządowej, organami samorządu terytorialnego, partiami politycznymi, związkami zawodowymi i organizacjami społecznymi.

3. Przepisy ust. 2 nie naruszają właściwości sekretarzy stanu, podsekretarza stanu oraz dyrektora generalnego w sprawach określonych w § 7-11.

§ 13.

1. Ustala się następujące zasady zastępstwa w Kierownictwie Ministerstwa:

1) Sekretarza Stanu Roberta Kropiwnickiego zastępuje - w zakresie określonym w § 7 - Podsekretarz Stanu Jacek Bartmiński;

2) Sekretarza Stanu Marcina Kulaska zastępuje - w zakresie określonym w § 8 - Sekretarz Stanu Zbigniew Ziejewski;

3) Sekretarza Stanu Zbigniewa Ziejewskiego zastępuje - w zakresie określonym w § 9 - Sekretarz Stanu Marcin Kulasek;

4) Podsekretarza Stanu Jacka Bartmińskiego zastępuje - w zakresie określonym w § 10 - Sekretarz Stanu Robert Kropiwnicki.

2. Minister może wskazać inny sposób zastępstwa niż określony w ust. 1.

§ 14.

Traci moc zarządzenie Ministra Aktywów Państwowych z dnia 29 marca 2024 r. w sprawie ustalenia podziału kompetencji w Kierownictwie Ministerstwa Aktywów Państwowych (Dz. Urz. Min. Ak. Państ. poz. 12 i 16).

§ 15.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Aktywów Państwowych: J. Jaworowski


1) Minister Aktywów Państwowych kieruje działami administracji rządowej - aktywa państwowe oraz łączność, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 maja 2024 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Aktywów Państwowych (Dz. U. poz. 741).

Załącznik 1. [PODMIOTY, W KTÓRYCH MINISTER AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH WYKONUJE PRAWA Z AKCJI ALBO UDZIAŁÓW]

Załącznik do zarządzenia
Ministra Aktywów Państwowych
z dnia 1 lipca 2024 r. (poz. 23)

PODMIOTY, W KTÓRYCH MINISTER AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH WYKONUJE PRAWA Z AKCJI ALBO UDZIAŁÓW

1. Wykaz podmiotów podlegających bezpośrednio Ministrowi Aktywów Państwowych

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

1.

ORLEN Spółka Akcyjna

Płock

2.

Polski Fundusz Rozwoju Spółka Akcyjna

Warszawa

3.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna

Warszawa

4.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

Warszawa

2. Wykaz podmiotów podlegających Sekretarzowi Stanu Robertowi Kropiwnickiemu

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

1.

Agencja Rozwoju Przemysłu Spółka Akcyjna

Warszawa

2.

Centrala Zbytu Węgla „Węglozbyt” Spółka Akcyjna

Katowice

3.

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego Spółka Akcyjna

Bytom

4.

Centrum Badań i Dozoru Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Lędziny

5.

Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Katowice

6.

DALMOR Spółka Akcyjna

Gdynia

7.

ElectroMobility Poland Spółka Akcyjna

Warszawa

8.

ENEA Spółka Akcyjna

Poznań

9.

„Energop” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Sochaczew

10.

Exatel Spółka Akcyjna

Warszawa

11.

Fabryka Elementów Złącznych Spółka Akcyjna

Siemianowice Śląskie

12.

Holding KW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Katowice

13.

HUTA ŁABĘDY Spółka Akcyjna

Gliwice

14.

Instytut Automatyki Systemów Energetycznych

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wrocław

15.

Jastrzębska Spółka Węglowa Spółka Akcyjna

Jastrzębie-Zdrój

16.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Jastrzębie-Zdrój

17.

JSW KOKS Spółka Akcyjna

Zabrze

18.

KGHM Polska Miedź Spółka Akcyjna

Lubin

19.

Kopalnia Soli Bochnia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Bochnia

20.

Kopalnia Soli „Wieliczka” Spółka Akcyjna

Wieliczka

21.

LOTOS PETROBALTIC Spółka Akcyjna

Gdańsk

22.

PGE Polska Grupa Energetyczna Spółka Akcyjna

Lublin

23.

PL.2012+ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

24.

Polska Grupa Górnicza Spółka Akcyjna

Katowice

25.

Polski Holding Hotelowy

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

26.

Polski Holding Nieruchomości Spółka Akcyjna

Warszawa

27.

Południowy Koncern Węglowy Spółka Akcyjna

Jaworzno

28.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego

„CHEMOBUDOWA-KRAKÓW” Spółka Akcyjna

Kraków

29.

Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich PUH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Łódź

30.

PSK Rzeszów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji

Katowice

31.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń Spółka Akcyjna

Bytom

32.

Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Katowice

33.

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Katowice

34.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna

Warszawa

35.

Totalizator Sportowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

36.

Towarzystwo Finansowe „Silesia” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Katowice

37.

Walcownia Metali Nieżelaznych „ŁABĘDY” Spółka Akcyjna

Gliwice

38.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” Spółka Akcyjna

Wałbrzych

39.

Warszawski Holding Nieruchomości Spółka Akcyjna

Warszawa

40.

Węglokoks Kraj Spółka Akcyjna

Piekary Śląskie

41.

WĘGLOKOKS Spółka Akcyjna

Katowice

42.

Zarządca Rozliczeń Spółka Akcyjna

Warszawa

43.

Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica Spółka Akcyjna

Niedzica

3. Wykaz podmiotów podlegających Sekretarzowi Stanu Marcinowi Kulaskowi

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

1.

H. CEGIELSKI-POZNAŃ Spółka Akcyjna

Poznań

2.

Huta Stalowa Wola Spółka Akcyjna

Stalowa Wola

3.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Oponiarskiego

„STOMIL” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Poznań

4.

Polska Grupa Zbrojeniowa Spółka Akcyjna

Radom

5.

Polski Holding Obronny

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

6.

Stomil-Poznań Spółka Akcyjna

Poznań

7.

Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

8.

Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” Spółka Akcyjna

Bydgoszcz

4. Wykaz podmiotów podlegających Sekretarzowi Stanu Zbigniewowi Ziejewskiemu

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

1.

Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG Spółka Akcyjna

Legnica

2.

ARR GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji

Katowice

3.

Beskidzki Hurt Towarowy Spółka Akcyjna

Bielsko-Biała

4.

BOSACKA DEVELOPMENT PARTNERS

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji

Katowice

5.

„Centrum Handlowe Wschód” Spółka Akcyjna

Warszawa

6.

Chłodnia „MORS-WOLA”

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

7.

Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego Spółka Akcyjna

Wrocław

8.

Dom Hutników w Skierniewicach

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Skierniewice

9.

DRAGMOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Karniowice

10.

DTŚ Spółka Akcyjna

Katowice

11.

EKO-SERWIS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Kraków

12.

Empathia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji

Warszawa

13.

Fabryka Obrabiarek do Drewna

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Trzeciewiec

14.

Fabryka Żarówek ,,HELIOS”

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Katowice

15.

Franchise Management Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

16.

Gremi Inwestycje Spółka Akcyjna

Karniowice

17.

GYM EXPERT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Bielsko-Biała

18.

Hotel Europejski w Warszawie

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

19.

HUTMAR Spółka Akcyjna

Częstochowa

20.

IMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Bielsko-Biała

21.

INWESTSTAR Spółka Akcyjna

Starachowice

22.

Krajowa Grupa Spożywcza Spółka Akcyjna

Toruń

23.

„Lubelski Rynek Hurtowy” Spółka Akcyjna

Elizówka

24.

Meprozet Kościan Spółka Akcyjna

Kościan

25.

METRON-TERM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Toruń

26.

Nadwiślańska Spółka Mieszkaniowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Brzeszcze

27.

NINO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji

Wrocław

28.

„Piastowskie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Piastów

29.

Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT Spółka Akcyjna

Rzeszów

30.

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe Spółka Akcyjna

Białystok

31.

POLCARGO GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Medyka

32.

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji Spółka Akcyjna

Warszawa

33.

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Spółka Akcyjna

Gdańsk

34.

Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych „TRAKT” w Szczecinie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Szczecin

35.

Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Trzemeszno

36.

Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Kobyłka

37.

Regionalny Fundusz Gospodarczy Spółka Akcyjna

Częstochowa

38.

Rolno-Przemysłowy Rynek Hurtowy „GIEŁDA HURTOWA” Spółka Akcyjna

Legnica

39.

„Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy” Spółka Akcyjna

Radom

40.

Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy „Giełda Elbląska” Spółka Akcyjna

Elbląg

41.

Siarkopol Tarnobrzeg Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Tarnobrzeg

42.

SKLEJKA ORZECHOWO Spółka Akcyjna

Orzechowo

43.

SP Legal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji

Poznań

44.

„SPOMASZ” Bełżyce Spółka Akcyjna

Bełżyce

45.

SZAR Spółka Akcyjna

Częstochowa

46.

Szkoła Bankowa Stalowa Wola-Rzeszów International School of Banking and Finance Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Sandomierz

47.

„TEXTILIMPEX” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Łódź

48.

Ventiquattro Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

49.

Wałbrzyski Rynek Hurtowy Spółka Akcyjna

Wałbrzych

50.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Spółka Akcyjna

Bronisze

51.

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza Spółka Akcyjna

Poznań

52.

WM SYSTEMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Katowice

53.

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna

Katowice

54.

„Zakład Budowy Naczep”

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w upadłości

Trzeciewiec

55.

Zakłady Artykułów Technicznych ,,ARTECH” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Łódź

56.

Zakłady Ceramiczne ,,BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Bolesławiec

57.

Zakłady Chemiczne „RUDNIKI” Spółka Akcyjna

Rudniki

58.

„Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy” Spółka Akcyjna

Zielona Góra

5. Wykaz podmiotów podlegających Podsekretarzowi Stanu Jackowi Bartmińskiemu

Lp.

Nazwa podmiotu

Siedziba

1.

Centrala Farmaceutyczna „CEFARM” Spółka Akcyjna

Warszawa

2.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Spółka Akcyjna

Warszawa

3.

GRUPA AZOTY Spółka Akcyjna

Tarnów

4.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” Spółka Akcyjna

Puławy

5.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” Spółka Akcyjna

Police

6.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych Spółka Akcyjna

Warszawa

7.

LOT Aircraft Maintenance Services Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

8.

POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA

Warszawa

9.

Polska Grupa Lotnicza Spółka Akcyjna

Warszawa

10.

Polskie Linie Lotnicze „LOT” Spółka Akcyjna

Warszawa

11.

„Uzdrowisko Krynica-Żegiestów” Spółka Akcyjna

Krynica-Zdrój

12.

„Uzdrowisko Rabka” Spółka Akcyjna

Rabka-Zdrój

13.

Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego Spółka Akcyjna

Warszawa

14.

Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Warszawa

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2024-07-01
  • Data wejścia w życie: 2024-07-01
  • Data obowiązywania: 2024-10-09
  • Dokument traci ważność: 2024-12-02

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA