REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2017 poz. 21
ZARZĄDZENIE NR 21
MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ1)
z dnia 14 lipca 2017 r.
w sprawie powołania Zespołu do spraw innowacji
Na podstawie art. 5 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o wspieraniu zrównoważonego sektora rybackiego z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (Dz. U. poz. 1358 oraz z 2016 r. poz. 1203 i 1948) zarządza się, co następuje:
§ 1.
2. Zespół jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawach związanych z działaniami innowacyjnymi, o których mowa w art. 26 i art. 44 ust. 3 oraz art. 47 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 508/2014 z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylającego rozporządzenia Rady (WE) nr 2328/2003, (WE) nr 861/2006, (WE) nr 1198/2006 i (WE) nr 791/2007 oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1255/2011 (Dz. Urz. UE L 149 z 20.05.2014, str. 1).
§ 2.
1) analizy naukowej, o której mowa w § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 16 września 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach Priorytetu 1. Promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego, innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” (Dz. U. poz. 1495 i 1964), zwanego dalej „rozporządzeniem w sprawie Priorytetu 1.”;
2) analizy naukowej, o której mowa w § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej oraz wysokości stawek tej pomocy na realizację działań w ramach Priorytetu 2 – Wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, innowacyjnej, konkurencyjnej i opartej na wiedzy, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” (Dz. U. poz. 515), zwanego dalej „rozporządzeniem w sprawie Priorytetu 2”;
3) projektu, o której mowa w części I w ust. 2 w załączniku nr 3 do rozporządzenia w sprawie Priorytetu 2.
§ 3.
1) przewodniczący Zespołu – Krzysztof Formicki;
2) członkowie Zespołu:
a) Piotr Nowakowski,
b) Wiesław Wiśniewolski,
c) Iwona Psuty,
d) Janusz Guziur,
e) Agnieszka Tórz,
f) Andrzej Dowgiałło.
§ 4.
1) zwołuje posiedzenia Zespołu i im przewodniczy;
2) podpisuje ocenę analizy naukowej, o której mowa w:
a) § 5 ust. 2 rozporządzenia w sprawie Priorytetu 1,
b) § 3 ust. 2 rozporządzenia w sprawie Priorytetu 2;
3) podpisuje ocenę projektu, o której mowa w części I w ust. 2 w załączniku nr 3 do rozporządzenia w sprawie Priorytetu 2;
4) wyznacza spośród członków Zespołu osobę, która przygotowuje projekt oceny analizy naukowej lub ocenę projektu, o której mowa w części I w ust. 2 w załączniku nr 3 do rozporządzenia w sprawie Priorytetu 2;
5) ustala terminy i program kolejnych posiedzeń Zespołu.
§ 5.
2. W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczącego Zespołu.
3. Za zgodą i na wniosek przewodniczącego Zespół może podejmować uchwały poza posiedzeniem. Podejmowanie uchwał poza posiedzeniem następuje w trybie pisemnym (obiegowym) lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, w szczególności poczty elektronicznej lub faksu.
4. Wniosek o podjęcie uchwały w trybie obiegowym oraz projekty uchwał wraz z materiałami, które mają zostać podjęte w trybie obiegowym doręcza się członkom Zespołu przesyłką kurierską na wskazany przez członka Zespołu adres korespondencyjny.
W przypadku uchwały podejmowanej przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, wniosek o podjęcie takiej uchwały oraz jej projekt wraz z materiałami doręcza się członkom Zespołu pocztą elektroniczną lub faksem.
5. Wniosek o podjęcie uchwały w trybie obiegowym lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość zawiera:
1) oznaczenie terminu dla oddawania głosów, który nie może być krótszy niż 5 dni od dnia doręczenia tego wniosku;
2) szczegółowy opis sposobu, w jakim członkowie Zespołu mogą oddawać głosy.
6. Zespół podejmuje uchwały w trybie obiegowym w ten sposób, że:
1) każdy z biorących udział w głosowaniu członków Zespołu składa podpis na oddzielnych jednobrzmiących egzemplarzach uchwały albo
2) wszyscy biorący udział w głosowaniu członkowie Zespołu składają podpisy kolejno na jednym egzemplarzu uchwały.
7. Składając podpis w sposób określony w ust. 6 członek Zespołu jednoznacznie zaznacza, czy głosuje za czy przeciw uchwale; w przypadku braku takiego zaznaczenia głos uważa się za nieoddany.
8. W przypadku podejmowania uchwał w trybie obiegowym, głosowanie uważa się za zakończone i – w razie podjęcia uchwały – uchwałę za podjętą odpowiednio z dniem:
1) upływu terminu oznaczonego dla oddawania głosów albo
2) otrzymania przez przewodniczącego Zespołu:
a) ostatniego egzemplarza uchwały podpisanego przez członków Zespołu biorących udział w głosowaniu albo
b) egzemplarza uchwały podpisanego przez wszystkich członków Zespołu biorących udział w głosowaniu.
9. Zespół podejmuje uchwały przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość w ten sposób, że każdy z biorących udział w głosowaniu członków Zespołu oddaje głos przesyłając wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany we wniosku o podjęcie uchwały przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość lub faksem na wskazany numer, załączając projekt uchwały poddanej pod głosowanie i zaznaczając w treści wiadomości jednoznacznie, czy głosuje za czy przeciw uchwale; w przypadku braku takiego zaznaczenia głos uważa się za nieoddany.
10. W przypadku podejmowania uchwały przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość głosowanie uważa się za zakończone i – w razie podjęcia uchwały – uchwałę za podjętą odpowiednio z dniem:
1) upływu terminu oznaczonego dla oddawania głosów albo
2) oddania głosów przez wszystkich członków Zespołu biorących udział w głosowaniu.
§ 6.
2. Wyznaczony członek Zespołu przygotowuje projekt oceny analizy naukowej lub projekt oceny projektu w terminie 21 dni od dnia wyznaczenia.
3. Wyznaczony członek Zespołu przedkłada w trybie obiegowym przewodniczącemu Zespołu i pozostałym członkom Zespołu projekt oceny analizy naukowej lub projekt oceny projektu nie później niż na 7 dni przed dniem posiedzenia Zespołu.
4. Na posiedzeniu Zespołu przewodniczący lub członkowie Zespołu zgłaszają uwagi do projektu oceny analizy naukowej lub projektu oceny projektu.
5. Ocenę analizy naukowej lub ocenę projektu po zgłoszeniu uwag, o których mowa w ust. 4, przewodniczący Zespołu przedkłada pod głosowanie Zespołu.
6. W przypadku negatywnej oceny analizy naukowej, w ocenie tej mogą zostać zawarte warunki, po spełnieniu których analiza naukowa uzyska opinię pozytywną.
§ 7.
2. Członek Zespołu posiadający stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego bądź tytuł profesora może zostać wyznaczony do sporządzenia projektu oceny analizy naukowej lub projektu oceny projektu.
3. Członkowi zespołu, o którym mowa w ust. 2, przysługuje wynagrodzenie na zasadach określonych w Tabeli A załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 grudnia 2016 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w uczelni publicznej (Dz. U. poz. 2063).
4. Przewodniczącemu Zespołu oraz członkom Zespołu przysługuje zwrot kosztów podróży krajowej z tytułu uczestnictwa w posiedzeniach Zespołu do wysokości równowartości kosztów podróży pociągiem w wagonie klasy 2, kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej, kosztów noclegów oraz diety, przeznaczonej na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. poz. 167). Zwrot kosztów wskazany powyżej następuje na podstawie przedłożonych rachunków, faktur i biletów zatwierdzonych pod względem merytorycznym przez Dyrektora Departamentu Rybołówstwa.
5. Osoby, o których mowa w ust. 3, są obowiązane rozliczyć poniesione koszty podróży oraz noclegów w terminie 14 dni od dnia zakończenia podróży.
6. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 3, oraz koszty, o których mowa w ust. 4, zostaną pokryte w całości ze środków pomocy technicznej objętej Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.
7. Refundacja kosztów, o których mowa w ust. 4, dotyczy osób reprezentujących instytucje lub oddziały mające siedzibę poza miejscem, w którym odbywa się posiedzenie Zespołu.
§ 8.
§ 9.
MINISTER GOSPODARKI MORSKIEJ |
I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ |
W ZASTĘPSTWIE JERZY MATERNA |
SEKRETARZ STANU |
|
1) Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kieruje działem administracji rządowej – rybołówstwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Dz. U. poz. 1909 i 2091).
- Data ogłoszenia: 2017-07-14
- Data wejścia w życie: 2017-07-14
- Data obowiązywania: 2019-12-14
- Dokument traci ważność: 2021-07-21
- ZARZĄDZENIE NR 45 MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ z dnia 20 grudnia 2018 r. zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw innowacji
- ZARZĄDZENIE NR 31 MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ z dnia 13 grudnia 2019 r. zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw innowacji
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA