REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2012 poz. 23

ZARZĄDZENIE NR 24
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH1)

z dnia 29 czerwca 2012 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich”

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 7 ust. 5 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 W zarządzeniu nr 14 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 17 marca 2011 r. w sprawie konkursu ogłoszonego w ramach ogólnokrajowej akcji „Polska dla wszystkich” (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. Nr 4, poz. 27), wprowadza się następujące zmiany:

1) § 7 otrzymuje następujące brzmienie:

„§ 7. 1. Obsługę organizacyjną Komisji zapewnia komórka organizacyjna właściwa w sprawach Afryki i Bliskiego Wschodu.

2. Dyrektor komórki organizacyjnej właściwej w sprawach Afryki i Bliskiego Wschodu, po uzyskaniu akceptacji dyrektora generalnego służby zagranicznej, określa, dla każdej edycji Konkursu terminarz dotyczący Konkursu, procedury rejestrowania projektów i ogłaszania wyników.”;

2) załącznik nr 2 do zarządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego zarządzenia.

§ 2.

 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Minister Spraw Zagranicznych: R. Sikorski

 

1) Minister Spraw Zagranicznych kieruje działami administracji rządowej: sprawy zagraniczne oraz członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011. r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 248 poz. 1492).

Załącznik 1. [REGULAMIN KONKURSU MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH NA NAJLEPSZY PROJEKT ZREALIZOWANY W RAMACH OGÓLNOKRAJOWEJ AKCJI "POLSKA DLA WSZYSTKICH"]

Załącznik do zarządzenia nr 24 Ministra Spraw Zagranicznych
z dnia 29 czerwca 2012 r.

REGULAMIN
KONKURSU MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH NA NAJLEPSZY PROJEKT ZREALIZOWANY W RAMACH OGÓLNOKRAJOWEJ AKCJI „POLSKA DLA WSZYSTKICH”

Celem konkursu jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika.

W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury, religie i grupy etniczne – wszystkie one, współistniejąc ze sobą przez stulecia, także wtedy, gdy nie istniało państwo polskie, stworzyły niezwykłe, bogate dziedzictwo naszej wspólnej ojczyzny. Są one częścią polskiej historii i współczesności. Szacunek dla tego dziedzictwa i jego ochrona są naszym obowiązkiem. Niniejszy konkurs stawia sobie za cel ochronę tej polskiej różnorodności i jest przesłaniem naszej otwartości: Polska nie jest tylko dla etnicznych Polaków, jest w niej dość miejsca dla wszystkich, którzy są z Polską i polskością historycznie związani.

§ 1.

Cel i tematyka Konkursu

Konkurs adresowany jest do wszelkiego rodzaju placówek i instytucji edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, którym bliska jest idea Polski tolerancyjnej, otwartej dla wszystkich oraz postawa obywatelskiego sprzeciwu wobec ideologii i zachowań o charakterze ksenofobicznym lub rasistowskim.

§ 2.

Zasady Konkursu

1. W Konkursie mogą brać udział projekty, które nie były wcześniej prezentowane oraz zostały przygotowane z myślą o ogólnokrajowej akcji „POLSKA DLA WSZYSTKICH”, a które zostaną zrealizowane lub zaprezentowane publicznie w dniu określonym w Terminarzu konkursu, zwanym dalej „Terminarzem”. W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu akceptacji administratora strony polskadlawszystkich.pl, do konkursu mogą być zakwalifikowane projekty realizowane bądź prezentowane w ciągu dwóch dni poprzedzających datę określoną w Terminarzu lub następujących po niej.

2. Autorami lub współautorami projektów mogą być osoby, które ukończą 13 rok życia do końca roku kalendarzowego, w którym organizowany jest Konkurs. Autorzy projektów mogą je realizować z udziałem dzieci poniżej 13 roku życia, jeśli taka jest grupa docelowa projektu (np. szkoła podstawowa, placówka przedszkolna).

§ 3.

Zasady uczestnictwa

1. Projekty mogą mieć charakter szkolno-edukacyjny, dziennikarski, plastyczny, muzyczny, performatywny, obywatelski i powinny być zrealizowane w formie prac pisemnych, utworów graficznych, muzycznych, audio-wizualnych, prezentacji multimedialnych lub internetowych, happeningów, spektakli ulicznych lub w innych formach odpowiednich do tematyki konkursu.

2. Autorzy projektów zobowiązują się do zamieszczenia logo Konkursu oraz następującej informacji: „Projekt wykonany w ramach Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych POLSKA DLA WSZYSTKICH” na wszelkich wykorzystywanych przez siebie materiałach dotyczących projektu, w szczególności w: notatkach dla prasy, władz samorządowych, społeczności szkolnej/akademickiej, materiałach audio-wizualnych, plakatach, transparentach, banerach, spotach reklamowych oraz materiałach publikowanych na portalach internetowych i przesyłanych pocztą elektroniczną etc.

3. Projekty należy zarejestrować na stronie www.polskadlawszystkich.pl zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami zawartymi w Terminarzu oraz na stronie internetowej. Rejestracja oraz formalna akceptacja złożonego projektu przez administratora strony polskadlawszystkich.pl są warunkiem uczestniczenia projektu w konkursie.

4. Administrator strony w ciągu siedmiu dni od daty rejestracji wyśle powiadomienie dotyczące akceptacji projektu.

5. Odmowa akceptacji projektu może mieć miejsce w przypadku niespełnienia warunków formalnych konkursu bądź niezgodności z celem konkursu określonym w preambule Regulaminu.

6. W przypadku osoby lub grupy osób niepełnoletnich, rejestracji może dokonać wyłącznie osoba pełnoletnia koordynująca projekt, która, w przypadku otrzymania nagrody, będzie dysponować na rzecz nieletnich całą kwotą wypłaconą w ramach nagrody.

7. Dokumentację zrealizowanych projektów (w formie wybranej przez autora) należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres polskadlawszystkich@msz.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Afryki i Bliskiego Wschodu – Konkurs „Polska dla wszystkich”, al. Szucha 23, 00-580 Warszawa – do dnia określonego w Terminarzu. W przypadku materiałów przesłanych pocztą elektroniczną decyduje data zapisana automatycznie w wiadomości przez program, za pomocą którego wiadomość ta została wysłana. W przypadku przesyłek wysyłanych pocztą tradycyjną decyduje data stempla pocztowego. Materiały nadesłane na konkurs nie będą zwracane uczestnikom.

8. Informacja na temat rozstrzygnięcia konkursu wraz z listą nagrodzonych autorów projektów zostanie umieszczona na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz na stronie www.polskadlawszystkich.pl.

§ 4.

Nagrody

1. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody:

1) w kategorii edukacja i dziennikarstwo:

trzy równorzędne nagrody w wysokości po pięć tysięcy złotych każda;

2) w kategorii sztuki audio-wizualnej:

trzy równorzędne nagrody w wysokości po pięć tysięcy złotych każda;

3) niezależnie od nagród wymienionych w pkt. 1 i 2 Minister Spraw Zagranicznych może przyznać trzy jednomiesięczne staże w Ministerstwie Spraw Zagranicznych dla najlepszych projektów wykonanych przez studentów lub doktorantów.

2. Łączna pula nagród wynosi trzydzieści tysięcy złotych. W uzasadnionych przypadkach Komisja Oceniająca może zmniejszyć lub zwiększyć wysokość nagrody, jeśli przemawiać za tym będzie potrzeba nagrodzenia większej liczby wysokiej jakości projektów.

3. Komisja oceniająca może przyznać wyróżnienia z zastrzeżeniem, że nie będą się one wiązały z nagrodą pieniężną.

4. Laureaci Konkursu zobowiązują się do przekazania organizatorowi konkursu autorskich praw majątkowych na podstawie odrębnej umowy.

§ 5.

Komisja oceniająca

1. Oceny projektów dokona komisja oceniająca powołana przez Ministra Spraw Zagranicznych.

2. Przy ocenie projektów będą brane pod uwagę następujące kryteria:

1) społeczna doniosłość;

2) zasięg oddziaływania;

3) potencjał medialny;

4) innowacyjność.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2012-07-11
  • Data wejścia w życie: 2012-06-29
  • Data obowiązywania: 2012-06-29

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA