REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2014 poz. 43
DECYZJA NR 206
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 2 czerwca 2014 r.
w sprawie wprowadzenia monitoringu funkcjonowania komend powiatowych (miejskich, rejonowych) Policji realizowanego przez kierowników komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji
Na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687, z późn. zm.1)) postanawia się, co następuje:
§ 1.
2. Ilekroć w niniejszej decyzji jest mowa o dyrektorze biura należy również przez to rozumieć odpowiednio zastępcę dyrektora biura oraz rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji.
3. Ilekroć w niniejszej decyzji jest mowa o komendancie powiatowym Policji należy również przez to rozumieć odpowiednio komendanta rejonowego Policji oraz komendanta miejskiego Policji.
4. W przypadku, gdy monitoring, o którym mowa w ust. 1, prowadzi zastępca dyrektora biura, reprezentuje on dyrektora biura i wykonuje czynności związane z zakresem merytorycznym całej podległej dyrektorowi komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu podległego mu pionu.
§ 2.
1) wizytacje komend powiatowych Policji;
2) analiza informacji dotyczącej działalności monitorowanej komendy powiatowej Policji, danych ewidencjonowanych w komórkach organizacyjnych Komendy Głównej Policji, danych zgromadzonych w trybie roboczym podczas wizytacji lub pozyskanych w inny sposób;
3) bieżące kontakty z komendantami powiatowymi Policji utrzymywane drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w innej formie.
2. Monitoring komend powiatowych Policji dyrektorzy biur przeprowadzają w jednostkach przydzielonych według listy przedkładanej przez Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu Policji.
3. Przydzielenie komend powiatowych Policji do monitoringu następuje zgodnie z wnioskami dyrektorów biur lub w drodze losowania.
§ 3.
2. W nagłych wypadkach uniemożliwiających przeprowadzenie wizytacji w terminie wynikającym z harmonogramu, uzasadnionych interesem służby lub potrzebą pilnej realizacji zadań służbowych, dopuszcza się możliwość dokonania zmian w harmonogramie.
3. Zmian, o których mowa w ust. 2, może dokonać w imieniu Komendanta Głównego Policji Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
4. Harmonogram, o którym mowa w ust. 1, sporządza się na okres około 6 miesięcy.
5. O terminie wizytacji powiadamia się komendantów powiatowych Policji, za pośrednictwem właściwych komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji, nie później niż na 7 dni przed planowanym terminem wizytacji.
6. Wizytacja może być poprzedzona zwróceniem się dyrektora biura do właściwego komendanta powiatowego Policji lub komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji o przekazanie niezbędnych informacji i dokumentów dotyczących monitorowanej komendy powiatowej Policji.
§ 4.
§ 5.
§ 6.
2. Informacja, o której mowa w ust. 1, powinna w szczególności zawierać dane niezbędne do sporządzenia części I oraz II w pkt 1–5 sprawozdania, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do decyzji.
3. Informację, o której mowa w ust. 1, komendant powiatowy Policji przekaże dyrektorowi biura w terminie umożliwiającym zapoznanie się z jej treścią przed wizytacją, chyba że dyrektor biura wyrazi zgodę na jej otrzymanie w czasie wizytacji.
§ 7.
2. Wnioski, o których mowa w ust. 1, przedstawia się w formie prezentacji, której zakres określa załącznik nr 2 do decyzji.
§ 8.
2. Kopię zatwierdzonego sprawozdania dyrektor biura przekazuje komendantowi powiatowemu Policji, za pośrednictwem właściwego komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji, oraz Dyrektorowi Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
3. Wnioski zawarte w sprawozdaniu wykraczające poza zakres merytoryczny podległej dyrektorowi komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji, wymagają wcześniejszego uzgodnienia z dyrektorem biura, nadzorującym zagadnienia, których wnioski dotyczą.
§ 9.
§ 10.
§ 11.
Komendant Główny Policji |
nadinsp. Marek Działoszyński |
|
1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2012 r. poz. 627, 664, 908, 951 i 1529, z 2013 r. poz. 628, 675, 1351 i 1635 oraz z 2014 r. poz. 24, 486, 502, 538 i 616. Tekst jednolity nie uwzględnia zmian ogłoszonych w Dz. U. z 2011 r. Nr 217, poz. 1280 i Nr 230, poz. 1371.
Załączniki do decyzji nr 206
Komendanta Głównego Policji
z dnia 2 czerwca 2014 r.
Załącznik nr 1
„WZÓR”
Załącznik nr 2
ZAKRES PREZENTACJI
(czas trwania około 10–15 minut)
1. Krótka charakterystyka monitorowanej jednostki;
2. Słabe i mocne strony monitorowanej jednostki, w tym w zakresie merytorycznej właściwości podległego dyrektorowi biura;
3. Rekomendacje w zakresie obszaru pozostającego we właściwości merytorycznej Dyrektora KGP przeprowadzającego monitoring;
4. Uwagi w zakresie obszarów merytorycznych nie dotyczących reprezentowanego biura;
5. Korzyści wynikające z monitoringu.
- Data ogłoszenia: 2014-06-04
- Data wejścia w życie: 2014-06-04
- Data obowiązywania: 2014-06-04
- Dokument traci ważność: 2015-07-01
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA