REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2013 poz. 55

DECYZJA 312
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 lipca 2013 r.

w sprawie trybu postępowania w Policji w przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy danymi znajdującymi się w dokumencie a danymi zawartymi w Wizowym Systemie Informacyjnym

Tekst pierwotny

Na podstawie § 5 ust. 2 w związku z art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687, z późn. zm.1)) oraz w związku z art. 10 ustawy z dnia 24 sierpnia 2007 r. o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemie Informacyjnym (Dz. U. Nr 165, poz. 1170, z późn. zm.2)) postanawia się, co następuje:

§ 1.

Decyzja określa tryb postępowania policjantów oraz pracowników Policji w przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy danymi znajdującymi się w dokumencie, o którym mowa w § 2 pkt 2, a danymi zawartymi w VIS, ujawnionymi w wyniku wglądu do tych danych, realizowanego poprzez Krajowy System Informatyczny (KSI) w sposób:

1) bezpośredni – w celach, o których mowa w art. 6 pkt 5 i 6 ustawy z dnia 24 sierpnia 2007 r. o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemie Informacyjnym, zwanej dalej „ustawą”;

2) pośredni – przez centralny punkt dostępu w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy.

§ 2.

Użyte w decyzji określenia i skróty oznaczają:

1) dane VIS – dane, o których mowa w art. 2 pkt 6 ustawy;

2) dokument – dokument podróży, dokument potwierdzający tożsamość, wizę lub inny dokument urzędowy zawierający dane rozbieżne z danymi zawartymi w VIS;

3) krajowy centralny organ VIS Mail – Urząd do Spraw Cudzoziemców;

4) krajowy organ wizowy – organy, o których mowa w art. 5 ust. 1 ustawy;

5) rozbieżność w danych – potwierdzoną rozbieżność pomiędzy danymi znajdującymi się w dokumencie a danymi zawartymi w VIS;

6) WADSISiVIS BSK KGP – Wydział Administrowania Danymi SIS i VIS, będący komórką organizacyjną Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji, realizujący zadania z zakresu administrowania danymi SIS i VIS;

7) VIS – Wizowy System Informacyjny – system, o którym mowa w art. 2 pkt 16 ustawy;

8) VIS Mail – rozwiązanie teleinformatyczne mające na celu zapewnienie możliwości komunikacji pomiędzy organami uprawnionymi do dostępu do Krajowego Systemu Informatycznego (KSI) w celu dokonywania wpisów oraz wglądu do danych VIS.

§ 3.

1. Policjant lub pracownik Policji, który podczas wykonywania zadań służbowych stwierdzi rozbieżność wdanych, jest zobowiązany do niezwłocznego przekazania informacji o jej zaistnieniu do WADSISiVIS BSK KGP.

2. Informację, o której mowa w ust. 1, przekazuje się na wypełnionej karcie zgłoszenia rozbieżności w danych, zwanej dalej „kartą zgłoszenia”.

3. Wzór karty zgłoszenia określa załącznik do decyzji.

§ 4.

1. Kartę zgłoszenia policjant lub pracownik Policji przedkłada osobie uprawnionej do jej podpisania za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego.

2. Do karty zgłoszenia policjant lub pracownik Policji dołącza kserokopię dokumentu, na podstawie którego stwierdził rozbieżność w danych.

3. W przypadku uznania przez bezpośredniego przełożonego lub osobę uprawnioną do podpisania karty zgłoszenia, że brak jest podstaw do przekazania informacji o rozbieżności w danych, kartę zgłoszenia i kserokopię dokumentu zwraca się sporządzającemu wraz z odpowiednią adnotacją.

4. Podpisaną kartę zgłoszenia wraz z kserokopią dokumentu przekazuje się do WADSISiVIS BSK KGP.

5. Każde zgłoszenie rozbieżności w danych wymaga wypełnienia odrębnej karty zgłoszenia.

§ 5.

1. Osobami uprawnionymi do podpisania karty zgłoszenia są:

1) w Komendzie Głównej Policji:

a) dyrektor biura,

b) naczelnik zarządu,

c) naczelnik wydziału;

2) w komendzie wojewódzkiej (Stołecznej) Policji:

a) komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji,

b) naczelnik wydziału;

3) w komendzie powiatowej (miejskiej, rejonowej) Policji:

a) komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji,

b) naczelnik wydziału;

4) w komisariacie lub komisariacie specjalistycznym Policji:

a) komendant komisariatu Policji,

b) komendant komisariatu specjalistycznego Policji,

c) naczelnik wydziału.

2. Uprawnienie do podpisania karty zgłoszenia przysługuje również zastępcom osób, o których mowa w ust. 1, oraz kierownikowi sekcji, jeżeli sekcja jest samodzielną komórką organizacyjną.

§ 6.

1. W WADSISiVIS BSK KGP niezwłocznie dokonuje się merytorycznej oceny informacji zawartych w karcie zgłoszenia oraz przekazanej kserokopii dokumentu.

2. W przypadku niepotwierdzenia zaistnienia rozbieżności w danych naczelnik lub zastępca naczelnika WADSISiVIS BSK KGP informuje o tym osobę uprawnioną, która przekazała kartę zgłoszenia.

3. W przypadku potwierdzenia zaistnienia rozbieżności w danych, wpisanych przez krajowy organ wizowy, naczelnik lub zastępca naczelnika WADSISiVIS BSK KGP przekazuje informację o rozbieżności w danych bezpośrednio do tego organu w celu weryfikacji.

4. W przypadku potwierdzenia zaistnienia rozbieżności w danych, wpisanych przez organ wizowy innego państwa członkowskiego, naczelnik lub zastępca naczelnika WADSISiVIS BSK KGP przekazuje informację o rozbieżności w danych do tego organu za pośrednictwem krajowego centralnego organu VIS Mail w celu weryfikacji.

5. O przekazaniu informacji o rozbieżności w danych do krajowego organu wizowego, o którym mowa w ust. 3, lub organu wizowego innego państwa członkowskiego, o którym mowa w ust. 4, oraz o wyniku weryfikacji naczelnik lub zastępca naczelnika WADSISiVIS BSK KGP informuje osobę uprawnioną, która przekazała kartę zgłoszenia.

§ 7.

1. Wymiana informacji pomiędzy jednostkami i komórkami organizacyjnymi Policji a WADSISiVIS BSK KGP odbywa się:

1) przy wykorzystaniu faksu w sieci resortowej Polifax;

2) za pośrednictwem poczty specjalnej;

3) drogą elektroniczną przy wykorzystaniu elektronicznej poczty służbowej.

2. Wymiana informacji pomiędzy WADSISiVIS BSK KGP a krajowymi organami wizowymi i krajowym centralnym organem VIS Mail odbywa się przy wykorzystaniu VIS Mail, a w przypadku braku takiej możliwości w inny, ustalony przez strony sposób.

§ 8.

Zastępca dyrektora Biura Służby Kryminalnej właściwy do spraw KCIK, sprawujący nadzór nad wykonywaniem zadań WADSISiVIS BSK KGP, może upoważnić pisemnie podległych policjantów lub pracowników Policji do wykonywania czynności, o których mowa w § 6 ust. 3 i 4.

§ 9.

Traci moc decyzja nr 178 Komendanta Głównego Policji z dnia 17 maja 2012 r. w sprawie trybu postępowania w Policji w przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy danymi znajdującymi się w dokumencie a danymi zawartymi w Wizowym Systemie Informacyjnym (Dz. Urz. KGP poz. 26).

§ 10.

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

Komendant Główny Policji
z up. I Zastępca Komendanta Głównego Policji

nadinsp. Krzysztof Gajewski

 

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 217, poz. 1280 i Nr 230, poz. 1371, z 2012 r. poz. 627, 664, 908, 951 i 1529 oraz z 2013 r. poz. 628 i 675.

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2008 r. Nr 195, poz. 1198 i Nr 216, poz. 1367 oraz z 2010 r. Nr 41, poz. 233, Nr 81, poz. 531 i Nr 239, poz. 1593.

Załącznik 1. [WZÓR – KARTA ZGŁOSZENIA ROZBIEŻNOŚCI W DANYCH]

Załącznik do decyzji nr 312 Komendanta Głównego Policji
z dnia 23 lipca 2013 r.

WZÓR – Karta zgłoszenia rozbieżności w danych

infoRgrafika

Metryka

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA