REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2012 poz. 64

DECYZJA NR 366
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 29 listopada 2012 r.

w sprawie wprowadzenia monitoringu komend powiatowych (miejskich, rejonowych) Policji realizowanego przez kierowników oraz zastępców kierowników komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687, z późn. zm.1)) postanawia się, co następuje:

§ 1.

Kierownicy komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, zwani dalej „dyrektorami biur", oraz zastępcy kierowników komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, zwani dalej „zastępcami dyrektorów biur", działając w imieniu Komendanta Głównego Policji, prowadzą monitoring komend powiatowych (miejskich, rejonowych) Policji, zwanych dalej „komendami powiatowymi Policji".

§ 2.

Monitoring polega na zbieraniu i analizowaniu informacji zawartych w dokumentach, w tym na uprawnieniu do żądania dostarczenia przez inne komórki i jednostki organizacyjne Policji niezbędnych informacji pozostających w zakresie monitorowanej działalności, oraz na regularnym przeprowadzaniu przez dyrektorów biur oraz zastępców dyrektorów biur wizytacji komend powiatowych Policji w celu ustalenia stanu faktycznego monitorowanej działalności.

§ 3.

1. Wizytacje komend powiatowych Policji w ramach monitoringu są przeprowadzane osobiście przez dyrektorów biur oraz zastępców dyrektorów biur według harmonogramu rocznego opracowywanego i prowadzonego przez Gabinet Komendanta Głównego Policji. Wskazane jest, aby każdy dyrektor biura oraz każdy zastępca dyrektora biura przeprowadził w danym kwartale co najmniej jedną wizytację komendy powiatowej Policji.

2. Dyrektor biura lub zastępca dyrektora biura przeprowadza wizytację okazując legitymację służbową.

3. Wizytacja może być poprzedzona zwróceniem się przez dyrektora biura lub zastępcę dyrektora biura do właściwego komendanta powiatowego (miejskiego, rejonowego) Policji o przekazanie niezbędnych informacji i dokumentów dotyczących monitorowanej jednostki organizacyjnej Policji.

4. Sprawozdania z realizowanego monitoringu oraz przeprowadzonych wizytacji dyrektorzy biur i zastępcy dyrektorów biur niezwłocznie przedstawiają, za pośrednictwem Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji, I Zastępcy lub zastępcy Komendanta Głównego Policji, właściwemu ze względu na sprawowanie nadzoru nad komendantem wojewódzkim (Stołecznym) Policji, na którego obszarze działania znajduje się monitorowana komenda powiatowa Policji.

5. Ponadto z dokumentacją sporządzoną z przeprowadzonej wizytacji, w szczególności z poczynionymi ustaleniami i wnioskami, zapoznawany jest również właściwy komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji oraz właściwy komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji.

§ 4

. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

Komendant Główny Policji

nadinsp. Marek DZIAŁOSZYŃSKI

 

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2011 r. Nr 217, poz. 1280 i Nr 230, poz. 1371 oraz z 2012 r. poz. 627, 664, 908 i 951.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2012-12-13
  • Data wejścia w życie: 2012-11-29
  • Data obowiązywania: 2012-11-29
  • Dokument traci ważność: 2014-06-04
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA