REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2003 nr 8 poz. 42

DECYZJA NR 98
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 3 kwietnia 2003 r.

w sprawie realizacji w Komendzie Głównej Policji niektórych zadań związanych z prowadzeniem i kontrolą gospodarki finansowej jednostki

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 28a ust. 2 i art. 35a ust. 3. ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 15, poz. 148), art. 5 ust. 1 i 2, art. 6g ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, z późn. zm.) postanawiam, co następuje:

§ 1

1. Obowiązki w zakresie gospodarki finansowej dotyczące dysponowania środkami pieniężnymi, zaciągania zobowiązań w ramach planu wydatków Komendy Głównej Policji, w Dziale 754 – Bezpieczeństwo publiczne, rozdziały: 75402, 75403, 75404, 75405 i 75497, z uwzględnieniem zaangażowania wydatków w roku bieżącym i latach następnych, zatwierdzania do realizacji dokumentów księgowych, a także dokonywania oceny celowości zaciągania zobowiązań finansowych i realizacji wydatków powierzam:

1) Dyrektorowi Biura Finansów KGP oraz jego zastępcy w zakresie wydatków:

a) ujętych w klasyfikacji budżetowej wydatków w grupie „O – Finanse”, z wyjątkiem wydatków określonych w pkt 2 lit. a tire 5 i lit. b oraz nagród uznaniowych,

b) dotyczących środków specjalnych oraz środków przekazanych Komendzie Głównej Policji na podstawie odrębnych umów i porozumień;

2) Dyrektorowi Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji oraz jego zastępcom w zakresie wydatków:

a) ujętych w klasyfikacji budżetowej wydatków w grupach:

– „2 – Transport”, „4 – Umundurowanie i higiena osobista”, „5 – Wyżywienie”, „6 – Administracja i utrzymanie obiektów” oraz „7 – Remonty obiektów i inwestycje”,

– „3 – Uzbrojenie i technika specjalna” – z wyjątkiem wydatków przeznaczonych na finansowanie potrzeb Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP, o których mowa w pkt 4,

– „8 – Szkolenie i wychowanie”,

– „9 – Lecznictwo” – z wyjątkiem wydatków określonych w pkt 5,

– „O – Finanse” – dotyczących paragrafu 302 w poz. 302017 i 302018, paragrafu 430 w poz. 430013 i 430021 do wysokości limitu finansowego określonego przez Komendanta Głównego Policji lub upoważnioną przez niego osobę oraz paragrafu 444,

b) funduszu socjalnego dla emerytów i rencistów policyjnych Komendy Głównej Policji;

3) Dyrektorowi Biura Łączności i Informatyki oraz jego zastępcom w zakresie wydatków ujętych w klasyfikacji budżetowej wydatków w grupie „1 – Łączność i informatyka”;

4) Dyrektorowi Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP oraz jego zastępcy w zakresie wydatków ujętych w klasyfikacji budżetowej wydatków w grupie „3 – Uzbrojenie i technika specjalna”, dotyczących potrzeb Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP i obejmujących:

a) zakup materiałów i wyposażenia uzbrojenia i techniki specjalnej – paragraf 421,

b) zakup sprzętu – paragraf 425,

c) zakup usług remontowych – paragraf 427,

d) zakup usług pozostałych – paragraf 430;

5) Dyrektorowi Biura Ochrony Informacji Niejawnych i Inspekcji oraz jego zastępcy w zakresie wydatków ujętych w klasyfikacji wydatków budżetowych w grupie „9 – Lecznictwo”, dotyczących zakupu usług medycznych – paragraf 430 poz. 430020 – w zakresie badań profilaktycznych, medycyny pracy i sanatoriów.

2. W zakresie właściwości określonej w ust. 1, dyrektorzy biur mogą wyznaczyć podległych naczelników wydziałów lub ich zastępców do podpisywania zamówień, związanych z wykonywaniem zawartych umów na dostawy, roboty lub usługi oraz zatwierdzania dokumentów księgowych stanowiących podstawę operacji gospodarczych – do wysokości nie przekraczającej równowartości 3000 EURO, z wyjątkiem wydatków określonych w §§ 302 i 444, w zakresie których mogą upoważnić ww. osoby do zatwierdzania dokumentów księgowych bez ograniczeń kwotowych.

§ 2

1. Realizacja wydatków budżetowych, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 2–5, dokonywana jest za pośrednictwem Biura Finansów KGP, które sprawuje w tym zakresie kontrolę formalno-rachunkową.

2. Obsługę komórek organizacyjnych KGP wymienionych w § 1 ust. 1, w zakresie zamówień publicznych, realizacji umów dotyczących zakupów towarów i usług oraz gospodarki magazynowej z uwzględnieniem prowadzenia ewidencji materiałowej, wykonuje Biuro Logistyki Policji KGP.

§ 3

1. Dyrektorzy biur, ich zastępcy oraz inne osoby upoważnione, o których mowa w § 1, są obowiązane do sprawowania bieżącego nadzoru w zakresie gospodarowania środkami publicznymi pod względem legalności, gospodarności i celowości oraz w zakresie odbioru jakościowego realizowanych zakupów.

2. Czynności nadzoru, o których mowa w ust. 1, obejmują w szczególności zapewnienie przestrzegania procedur dokonywania wydatków:

1) zgodnie z zatwierdzonym planem finansowym, harmonogramem ich realizacji oraz obowiązującymi przepisami prawa;

2) po przeprowadzeniu kontroli:

a) wstępnej, polegającej na sprawdzeniu celowości i zgodności wydatku z kierunkami działania jednostki oraz zasadą uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów. Dotyczy to w szczególności badania projektów umów, porozumień i innych dokumentów powodujących powstanie zobowiązań,

b) bieżącej, polegającej na badaniu czynności i operacji w toku ich wykonywania w celu sprawdzenia, czy przebiegają w sposób umożliwiający terminową realizację zadań w wysokości wcześniej ustalonej.

3. Na dowód dokonania kontroli dokumentów pod względem określonym w ust. 1, dyrektor /zastępca dyrektora/ biura lub osoba upoważniona opatruje je podpisem.

§ 4

1. Osoby zatrudnione na stanowiskach wymienionych w § 1 są obowiązane potwierdzić na piśmie przyjęcie odpowiedzialności w zakresie powierzonej im gospodarki finansowej. Dokument ten podlega włączeniu do akt osobowych.

2. W przypadku zmian kadrowych na stanowiskach wymienionych w § 1 Dyrektor Biura finansów i Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia zapewniają realizację wymogów, o których mowa w ust. 1.

§ 5

1. Dyrektorzy biur, przedkładając właściwym przełożonym wnioski lub propozycje w sprawach osobowych policjantów i pracowników, jeżeli ich załatwienie powoduje skutki finansowe, są obowiązani do uprzedniego uzyskania opinii Dyrektora Biura Finansów KGP, lub upoważnionej przez niego osoby, w zakresie możliwości ich pokrycia.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w zakresie, w jakim załatwienie sprawy i wynikające z tego tytułu skutki finansowe mają charakter obligatoryjny.

§ 6

Postanowienia niniejszej decyzji nie naruszają uprawnień do realizacji niektórych zadań w zakresie gospodarki finansowej w Komendzie Głównej Policji, wynikających z odrębnych decyzji.

§ 7

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą od dnia 1 stycznia 2003 roku.

Komendant Główny Policji

gen. insp. Antoni Kowalczyk

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2003-04-15
  • Data wejścia w życie: 2003-04-03
  • Data obowiązywania: 2004-08-09
  • Z mocą od: 2003-01-01
  • Dokument traci ważność: 2004-12-31

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA