REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2003 nr 7 poz. 38
DECYZJA NR 90
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 20 marca 2003 r.
w sprawie sposobu upoważnienia policjantów i pracowników Policji do kierowania zapytań oraz otrzymywania informacji z Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych
W celu należytego wykonywania w Policji przepisów art. 19 pkt 2 oraz art. 34 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o gromadzeniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji kryminalnych (Dz. U. Nr 110, poz. 1189 i Nr 154, poz. 1800 oraz z 2002 r. Nr 81, poz. 731 i Nr 89, poz. 804) postanawia się, co następuje:
§ 1
1. Zapytania z Policji do Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych, zwanego dalej „KCIK”, mogą kierować wyłącznie policjanci lub pracownicy Policji upoważnieni do tego w sposób określony w niniejszej decyzji.
2. Informacje z KCIK mogą otrzymywać wyłącznie policjanci lub pracownicy Policji, o których mowa w ust. 1, pod warunkiem wpisania do elektronicznej karty zapytania w polu tekstowym „znak sprawy” kodu jednostki oraz rodzaju i numeru sprawy.
§ 2
1. W zakresie upoważniania policjantów i pracowników Policji do korzystania z zasobów KCIK stosuje się odpowiednio przepisy § 7 i 8 załącznika nr 3 do zarządzenia nr 6 Komendanta Głównego Policji z dnia 16 maja 2002 r. w sprawie uzyskiwania, przetwarzania i wykorzystywania przez Policję informacji oraz sposobów zakładania i prowadzenia zbiorów tych informacji (Dz. Urz. KGP Nr 8, poz. 44), określające procedury przyznawania bezpośredniego dostępu do centralnych zbiorów informacji.
2. W celu udzielenia upoważnień do kierowania zapytań oraz otrzymywania informacji z KCIK stosuje się „Wniosek o uprawnienia osoby(osób)”, którego wzór określi dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji.
§ 3
Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji w porozumieniu z dyrektorem Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz komendanci wojewódzcy Policji:
1) wyznaczą komputerowe stanowiska dostępowe do KCIK na bazie posiadanych komputerowych stanowisk dostępowych, wyposażonych w urządzenia szyfrujące DELTA-3 i aplikację końcowego użytkownika KCIK;
2) sporządzą wykazy skrzynek pocztowych przeznaczonych do wymiany informacji z KCIK wraz z listą operatorów będących policjantami lub pracownikami Policji, uprawnionych do wprowadzania zleceń zapytań za pomocą komputerowego stanowiska dostępowego. Lista powinna zawierać następujące dane: nazwisko, imię, numer PESEL, identyfikator kadrowy, kod i nazwa jednostki.
§ 4
1. Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, na podstawie wykazów skrzynek pocztowych i listy operatorów określonych w § 3 pkt 2, przygotuje elektroniczne karty dostępowe do baz danych KCIK (EKD), zawierające zapisy numerów PESEL operatorów oraz kodu jednostki „organy policji”.
2. Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji udostępni dyrektorowi Biura KCIK wykazy, o których mowa w § 3 pkt 2, a także elektroniczne karty dostępowe – w celu aktywacji tych kart i skrzynek pocztowych oraz autoryzacji i nadania uprawnień do odczytu informacji w bazie KCIK.
§ 5
Za wykonanie postanowień niniejszej decyzji są odpowiedzialni:
1) dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji – w zakresie technicznym;
2) dyrektor Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz komendanci wojewódzcy Policji – w zakresie zgodności z potrzebami służbowymi zakresu upoważnień do korzystania z baz danych KCIK, wydanych policjantom i pracownikom Policji.
§ 6
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
Komendant Główny Policji: gen. insp. Antoni Kowalczyk
- Data ogłoszenia: 2003-04-07
- Data wejścia w życie: 2003-03-20
- Data obowiązywania: 2003-03-20
- Dokument traci ważność: 2004-10-07
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA