REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2015 poz. 10
ROZKAZ NR 22
KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
z dnia 11 czerwca 2015 r.
w sprawie utworzenia specjalnych zapasów żywności
Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2013 r. poz. 1340, z późn. zm.1)) polecam:
§ 1.
1) akcji ratowniczych i ćwiczeń poza granicami kraju;
2) długotrwałych akcji ratowniczych na terenie kraju;
3) długotrwałych ćwiczeń lub szkoleń organizowanych przez komendantów wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej lub Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej;
4) innych działań wymagających zabezpieczenia logistycznego.
2. Zapasy żywności przechowywane są w magazynie centralnym zlokalizowanym w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
3. Zapasy żywności ustala się w ilości co najmniej 1 025 sztuk całodobowych racji żywnościowych, po 200 sztuk w każdej szkole Państwowej Straży Pożarnej i 25 sztuk w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
4. Na całodobową rację żywieniową składają się pakiet śniadaniowy, obiadowy i kolacyjny, każdy o kaloryczności nie mniejszej niż 1100 kcal. umożliwiających przygotowanie w warunkach polowych trzech indywidualnych posiłków w tym dwóch posiłków do spożycia na gorąco oraz zabezpieczenie podstawowych warunków higienicznego spożycia posiłków.
5. Minimalny stan zapasów żywnościowych w kraju nie może być mniejszy niż 250 szt. całodobowych racji żywieniowych.
§ 2.
2. Wydatki na utrzymanie zapasów żywności pokrywane są z budżetu Państwowej Straży Pożarnej w ramach części 42 – Sprawy wewnętrzne i ze środków pozabudżetowych będących w dyspozycji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
3. Komendanci szkół w uzgodnieniu z Dyrektorem Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej uwzględniają w planach własnych ćwiczeń i szkoleń, a Dyrektorzy Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności i Biura Logistyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej uwzględnią w działaniach Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wykorzystanie racji żywnościowych tak, aby zostały zużyte w okresie ich przydatności do spożycia.
4. Stanowisko kierowania Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej prowadzi analizę stanu racji żywnościowych w trybie cotygodniowym a ponadto w trybie dobowym po każdym zadysponowaniu odwodów operacyjnych, do czasu ich uzupełnienia w poszczególnych szkołach Państwowej Straży Pożarnej lub w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
5. Ewidencję racji żywnościowych przechowywanych w szkołach Państwowej Straży Pożarnej i Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej po każdym ich zadysponowaniu lub uzupełnieniu Dyżurny Operacyjny Kraju wykonuje zgodnie ze wzorem zawartym w załączniku nr 1 i zamieszcza w sieci →m705-4-811→KCKR→w folderze „Ewidencja_Racji_ Zywnosciowych”.
§ 3.
1) dowódcę grupy na potrzeby akcji, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1;
2) kierującego działaniami ratowniczymi poziomu strategicznego na potrzeby akcji, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 2 lub odwodu operacyjnego,
3) kierującego ćwiczeniem lub szkoleniem na potrzeby ćwiczeń lub szkoleń o których mowa w § 1 ust 1 pkt. 3;
4) osobę odpowiedzialną za zabezpieczenie operacyjne Sztabu w województwie lub na poziomie krajowym na potrzeby działań, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 4.
2. Dyspozycja wydania racji żywnościowych stanowi podstawę do uruchomienia procesu odtworzenia zapasu normatywnego dla:
1) komendantów szkół Państwowej Straży Pożarnej w magazynie centralnym zlokalizowanym w szkole Państwowej Straży Pożarnej,
2) Dyrektora Biura Logistyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w magazynie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
3. Po każdym zadysponowaniu lub odtworzeniu racji żywnościowych Dyżurny Operacyjny Kraju informuje Dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz Dyrektora Biura Logistyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej o ich stanie a ponadto ewidencjonuje ich liczbę w raporcie dobowym.
§ 4.
§ 5.
§ 6.
Komendant Główny |
gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz |
|
1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2013 r. poz. 1351 oraz z 2014 r. poz. 502, 616 i 1822.
- Data ogłoszenia: 2015-12-30
- Data wejścia w życie: 2015-06-11
- Data obowiązywania: 2015-06-11
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA