REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2021 poz. 174

DECYZJA NR 106/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 6 sierpnia 2021 r.

w sprawie powołania Komisji Konkursowej do spraw dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego

Tekst pierwotny

Na podstawie § 4 pkt 1 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 lipca 2018 r. w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego (Dz. U. poz. 1333) i § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. poz. 426 oraz z 2014 r. poz. 933) ustala się, co następuje:

§ 1.

W celu dokonania oceny ofert jednostek samorządu terytorialnego zgłoszonych w trybie § 3 i § 7 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 lipca 2018 r. w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego, zwanego dalej „rozporządzeniem”, powołuje się Komisję Konkursową do spraw dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego, zwaną dalej „Komisją”, w składzie:

1) przewodniczący - Dyrektor Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej lub jego zastępca;

2) zastępca przewodniczącego - Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa lub jego zastępca;

3) członkowie:

a) 2 przedstawicieli Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa,

b) 2 przedstawicieli Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej,

c) przedstawiciel Departamentu Infrastruktury,

d) 2 przedstawicieli Wojskowego Biura Historycznego;

4) sekretarz Komisji – przedstawiciel Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa, z prawem głosu.

§ 2.

Komisja działa na zasadach określonych w Regulaminie pracy Komisji, stanowiącym załącznik Nr 1 do decyzji.

§ 3.

Do zadań Komisji należy:

1) dokonanie oceny formalnej i merytorycznej ofert jednostek samorządu terytorialnego złożonych w trybie § 3 pkt 1 oraz § 7 rozporządzenia;

2) sporządzenie listy ofert spełniających wymogi formalne;

3) wypracowanie rekomendacji wyboru ofert najlepiej odpowiadających kryteriom i priorytetom konkursu, które odnoszą się do opisu zadania, terminu, miejsca, harmonogramu jego realizacji oraz preliminarza całkowitych kosztów zadania;

4) wypracowanie rekomendacji wyboru ofert złożonych w trybie § 7 rozporządzenia, które odnoszą się do opisu zadania, terminu, miejsca, harmonogramu jego realizacji oraz preliminarza całkowitych kosztów zadania.

§ 4.

1. Komisja dokonuje oceny formalnej i merytorycznej oferty z uwzględnieniem:

1) zgodności oferty z zakresem zadań określonym w rozporządzeniu i ogłoszeniu konkursowym;

2) usytuowania pomnika w przestrzeni publicznej;

3) uzasadnienia lokalizacji realizacji zadania upamiętniającego tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego - w przypadku ofert zgłoszonych w trybie § 7 rozporządzenia;

4) charakteru i zasięgu oddziaływania zadania;

5) znaczenia zadania w upamiętnianiu i kultywowaniu polskich tradycji orężnych;

6) adekwatności proponowanych kosztów jednostkowych do planowanych działań;

7) poprawności i rzetelności opisu zadania, harmonogramu jego realizacji i preliminarza całkowitych kosztów zadania;

8) wysokości środków własnych przeznaczanych przez jednostkę samorządu terytorialnego na realizację zadania.

2. Oferty niespełniające wymogów formalnych nie podlegają ocenie merytorycznej.

3. Oceny dokonywane są na karcie oceny oferty, stanowiącej załącznik Nr 2 do decyzji.

§ 5.

Komisja może odbywać posiedzenia oraz podejmować decyzje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (zdalny tryb obradowania) lub korespondencyjnie (obiegowy tryb obradowania). Obradowanie w trybie zdalnym lub trybie obiegowym zarządza Przewodniczący Komisji.

§ 6.

Obsługę administracyjną i organizacyjno-kancelaryjną Komisji zapewnia Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa.

§ 7.

Traci moc decyzja Nr 241/Org./DEKiD Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 września 2018 r. w sprawie powołania komisji konkursowej (niepublikowana).

§ 8.

Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Obrony Narodowej: wz. W. Skurkiewicz

Załącznik 1. [Regulamin pracy Komisji Konkursowej do spraw dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego]

Załączniki do decyzji Nr 106/MON Ministra Obrony Narodowej
z dnia 6 sierpnia 2021 r. (poz. 174)

Załącznik Nr 1

Regulamin pracy Komisji Konkursowej do spraw dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego

1. Regulamin pracy Komisji Konkursowej do spraw dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego, zwanej dalej „Komisją”, określa jej sposób działania.

2. Przewodniczący Komisji:

1) wyznacza terminy i miejsce posiedzeń Komisji, zgodnie z terminami zawartymi w ogłoszeniu konkursowym, a w przypadku ofert zgłoszonych w trybie § 7 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 6 lipca 2018 r. w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego (Dz. U. poz. 1333), zwanego dalej „rozporządzeniem”, nie później niż 60 dni od wpływu oferty jednostki samorządu terytorialnego;

2) prowadzi posiedzenia Komisji, w tym określa porządek posiedzeń;

3) zapewnia bezstronność i przejrzystość postępowania Komisji;

4) zatwierdza protokoły z posiedzeń Komisji.

3. W przypadku nieobecności przewodniczącego jego obowiązki wykonuje zastępca przewodniczącego.

4. Sekretarz Komisji:

1) przyjmuje, gromadzi i prowadzi ewidencję ofert;

2) powiadamia członków Komisji o terminach i miejscu posiedzeń;

3) protokołuje przebieg posiedzeń i prowadzi listę obecności;

4) przyjmuje oświadczenia, o których mowa w pkt 5 ppkt 2;

5) przygotowuje kartę oceny oferty;

6) opracowuje projekt listy ofert spełniających wymogi formalne wraz z rekomendacjami dla Ministra Obrony Narodowej;

7) archiwizuje dokumentację dotyczącą dofinansowania zadań związanych z budową i remontami pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego.

5. Przewodniczący, zastępca przewodniczącego, członkowie i sekretarz Komisji zobowiązani są do:

1) rzetelnego i obiektywnego wykonywania obowiązków, kierując się obowiązującymi przepisami prawa oraz posiadaną wiedzą i doświadczeniem;

2) zachowania w stosunku do oferentów niezależności zawodowej, rodzinnej lub innej mogącej prowadzić do konfliktów interesów zagrażających ich bezstronności i neutralności ich działań, co potwierdzają w oświadczeniu, określonym w załączniku do Regulaminu. Niezłożenie oświadczenia powoduje wykluczenie ze składu Komisji;

3) nieujawniania informacji, które naruszałyby tajemnicę prawnie chronioną, związanych z przebiegiem prac Komisji oraz danych i informacji dotyczących oferentów.

6. Członkowie Komisji co najmniej na 5 dni przed posiedzeniem Komisji informowani są o miejscu i terminie jej posiedzenia.

7. Posiedzenia Komisji mają charakter zamknięty, mogą w nich brać udział tylko osoby powołane do jej składu.

8. Członkowie Komisji, przed przystąpieniem do oceny ofert, mają obowiązek zapoznać się z treścią ofert, które będą analizowane podczas posiedzenia Komisji.

9. Posiedzenie Komisji jest ważne, jeżeli uczestniczy w nim co najmniej 6/10 składu Komisji, w tym przewodniczący lub zastępca przewodniczącego.

10. Komisja w pierwszej kolejności sprawdza, czy oferty spełniają wszystkie wymogi formalne. Ocena formalna oferty dokonywana jest jednomyślnie.

11. Ocena merytoryczna dokonywana jest indywidualnie przez każdego uprawnionego członka Komisji. Oceny w formie punktowej nanoszone są na kartę oceny oferty. Ocena końcowa jest średnią arytmetyczną poszczególnych ocen uprawnionych członków Komisji. Oprócz oceny w formie punktowej, Komisja może również zgłaszać swoje uwagi, które będą stanowiły część rekomendacji dla Ministra Obrony Narodowej.

12. Decyzje Komisji dotyczące wypracowania rekomendacji zapadają zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego, a w razie jego nieobecności zastępcy przewodniczącego.

13. W przypadku, gdy wnioskowana kwota dotacji przekroczy wysokość środków przeznaczonych na finansowanie zadania lub gdy w opinii Komisji przedstawiony w ofercie preliminarz całkowitych kosztów zadania jest zawyżony, Komisja może zaproponować zmniejszenie środków finansowych dotacji przeznaczonych na realizację zadania.

14. Komisja może przedstawić uwagi dotyczące zmian opisu zadania w zakresie terminu, miejsca, harmonogramu jego realizacji lub preliminarza całkowitych kosztów zadania.

Załącznik do Regulaminu pracy
Komisji Konkursowej

OŚWIADCZENIE CZŁONKA KOMISJI KONKURSOWEJ


Załącznik 2. [WZÓR – KARTA OCENY OFERTY]

Załącznik Nr 2

WZÓR - KARTA OCENY OFERTY

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA