REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2013 poz. 229

Departament Kadr

DECYZJA Nr 263/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 19 września 2013 r.

w sprawie naboru na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów w 2014 r.

Tekst pierwotny

Na podstawie § 1 pkt 9 lit. a i § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426) ustala się, co następuje:

§ 1.
W 2014 r. nabór na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów prowadzą następujące uczelnie wojskowe:

1) Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu;

2) Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie.

§ 2.
Nabór na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej przeprowadzi się spośród:

1) absolwentów uczelni niebędącymi żołnierzami zawodowymi;

2) podoficerów zawodowych – absolwentów kierunków studiów przydatnych w określonym korpusie osobowym, albo posiadających kwalifikacje oraz doświadczenie w specjalności przydatnej w określonym korpusie osobowym;

3) absolwentów krajowych uczelni medycznych

– legitymujących się w dniu rozpoczęcia szkolenia wojskowego wykształceniem określonym w ustawie z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 593, z późn. zm.1)).

§ 3.
Osoby o których mowa w pkt 2 ppkt 2 i 3 ubiegające się o przyjęcie do korpusu osobowego medycznego w grupie osobowej: lekarzy, lekarzy dentystów, lekarzy weterynarii, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i pielęgniarstwa w dniu rozpoczęcia szkolenia powinny legitymować się prawem wykonywania zawodu oraz w grupie osobowej ratownictwa medycznego dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zgodne z ustawą z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 757).
§ 4.
Limit miejsc na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów przygotowujące do pełnienia służby w określonych korpusach osobowych (grupach osobowych) określa załącznik do niniejszej decyzji.
§ 5.
Osoby, o których mowa w § 2 pkt 1 i 3, ubiegające się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej składają wnioski do Dyrektora Departamentu Kadr za pośrednictwem właściwego wojskowego komendanta uzupełnień, w następujących terminach:

1) do 30 września 2013 r. na 8,5-miesięczne szkolenie przygotowujące do zawodowej służby wojskowej w grupach osobowych: obsługi prawnej, ekonomiczno-finansowej, orkiestr i zespołów estradowych;

2) do 31 stycznia 2014 r. na 3-miesięczne szkolenie przygotowujące do zawodowej służby wojskowej w korpusach osobowych: medycznym i duszpasterstwa;

3) do 15 maja 2014 r. na 12-miesięczne szkolenie przygotowujące do zawodowej służby wojskowej w grupach osobowych projektowo-programowej informatyki, eksploatacji systemów informatycznych.

§ 6.
Osoby, o których mowa w § 2 pkt 2, ubiegające się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej składają wnioski do Dyrektora Departamentu Kadr w terminie do 30 września 2013 r.
§ 7.
Tryb składania wniosków przez osoby, o których mowa w § 5 i 6, nie dotyczy kandydatów w grupie osobowej wywiadu wojskowego oraz w grupie osobowej kontrwywiadu wojskowego. Osoby te składają wnioski do Dyrektora Departamentu Kadr za pośrednictwem odpowiednio Szefa Służby Wywiadu Wojskowego i Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.
§ 8.
Dopuszcza się możliwość składania wniosków przez osoby, które w dniu składania wniosku nie uzyskały wykształcenia określonego w § 2. Warunkiem dopuszczenia ich do egzaminów wstępnych jest przedłożenie komisji rekrutacyjnej stosownego dyplomu (zaświadczenia wydanego przez uczelnię), najpóźniej w dniu rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego w uczelni.
§ 9.
Podstawę przyjęcia osób na szkolenie wojskowe w uczelni stanowią wyniki postępowania rekrutacyjnego. Osoby posiadające kwalifikacje właściwe dla danego korpusu osobowego (grupy osobowej) lub ich przedstawiciele zobowiązani są do uczestnictwa w procesie postępowania rekrutacyjnego na szkolenie wojskowe. W procesie rekrutacyjnym stosowana jest zasada zgodności ukończonego kierunku studiów z wybranym przez kandydata korpusem osobowym (grupą osobową). Wymagane i akceptowane kierunki ukończonych studiów określą osoby posiadające kwalifikacje właściwe dla danego korpusu osobowego i grupy osobowej.
§ 10.
Egzaminy ze sprawności fizycznej w ramach postępowania rekrutacyjnego dla podoficerów zawodowych realizuje się zgodnie normami określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 50a ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
§ 11.
Za przeprowadzenie naboru kandydatów na szkolenie wojskowe w uczelni wojskowej w 2014 r. odpowiadają:

1) Dyrektor Departamentu Kadr – w zakresie określenia i nadzoru nad przestrzeganiem limitów przyjęć określonych w załączniku do niniejszej decyzji;

2) Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego – w zakresie nadzorowania przygotowania i przebiegu postępowania rekrutacyjnego prowadzonego w uczelniach wojskowych;

3) Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, w odniesieniu do terenowych organów administracji wojskowej – w zakresie przestrzegania zasad, trybu i terminów organizacji oraz przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego;

4) Rektorzy-komendanci uczelni – za prawidłowy przebieg postępowania rekrutacyjnego oraz w zakresie powołania do służby kandydackiej.

§ 12.
W przypadku niewykorzystania w pełni limitów miejsc w zasadniczych terminach egzaminów wstępnych dopuszcza się możliwość przeprowadzenia uzupełniającego postępowania rekrutacyjnego na szkolenie wojskowe w uczelni.
§ 13.
Termin przeprowadzenia postępowania, o którym mowa w § 12, ustala rektor-komendant uczelni wojskowej, informując o tym Dyrektora Departamentu Kadr oraz Dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego.
§ 14.
Rektorzy-komendanci uczelni wojskowych przesyłają Dyrektorowi Departamentu Kadr oraz Dyrektorowi Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego:

1) sprawozdanie z wyników postępowania rekrutacyjnego – w terminie siedmiu dni od dnia zakończenia tego postępowania;

2) imienną listę podoficerów zawodowych zakwalifikowanych na szkolenie wojskowe, zawierającą stopień wojskowy oraz miejsce pełnienia służby – w terminie siedmiu dni od dnia zakończenia tego postępowania;

3) meldunek o liczbie osób powołanych do służby kandydackiej – w terminie siedmiu dni od dnia ich powołania.

§ 15.
Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia podpisania.

Minister Obrony Narodowej: T. Siemoniak

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2010 r. Nr 107, poz. 679, Nr 113, poz. 745, Nr 127, poz. 857, Nr 182, poz. 1228 i Nr 238, poz. 1578, z 2011 r. Nr 22, poz. 114, Nr 112, poz. 654, Nr 122, poz. 696, Nr 171, poz. 1016 i Nr 236, poz. 1396 oraz z 2013 r. poz. 675, 829 i 852.

Załącznik 1. [Zestawienie liczby miejsc na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów przygotowujące do pełnienia służby w określonych korpusach osobowych (grupach osobowych) w 2014 r.]

Załącznik do decyzji Nr 263 /MON Ministra Obrony Narodowej
z dnia 19 września 2013 r. (poz. 229)

ZESTAWIENIE

liczby miejsc na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów przygotowujące do pełnienia służby w określonych korpusach osobowych (grupach osobowych) w 2014 r.

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2013-09-20
  • Data wejścia w życie: 2013-09-20
  • Data obowiązywania: 2013-09-20
  • Z mocą od: 2013-09-19
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA