REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2006 nr 18 poz. 235

ZARZĄDZENIE Nr 29/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 25 września 2006 r.

w sprawie trybu i sposobu powoływania jednostek organizacyjnych Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wchodzących w skład jednostek wojskowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizujących zadania za granicą

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 709) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Jednostki organizacyjne Służby Kontrwywiadu Wojskowego, zwanej dalej „SKW”, i Służby Wywiadu Wojskowego, zwanej dalej „SWW”, wydzielane do składu jednostek wojskowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizujących zadania za granicą, określają statuty tych służb.

2. Jednostką organizacyjną SKW i SWW wydzielaną do składu jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizującej zadania za granicą, może być zespół utworzony na podstawie art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego.

§ 2.
Szefowie SKW i SWW uczestniczą w planowaniu formowania i przygotowania jednostek wojskowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizujących zadania za granicą.
§ 3.
1. Dowódca rodzaju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej odpowiedzialny za przygotowanie jednostki wojskowej przeznaczonej do realizacji zadań za granicą, określonej w art. 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. Nr 162, poz. 1117 oraz z 2004 r. Nr 210, poz. 2135), w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdolności bojowej tej jednostki, składa, za pośrednictwem Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, pisemny wniosek do Szefa odpowiednio SKW lub SWW o wydzielenie jednostki organizacyjnej SKW lub SWW do składu tej jednostki wojskowej.

2. Jeżeli jednostka wojskowa realizuje zadania poza granicami państwa - wniosek, o którym mowa w ust. 1, składa Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

§ 4.
We wniosku, o którym mowa w § 3, podaje się:

1) podstawę użycia lub pobytu jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa;

2) zadania jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa;

3) miejsce stacjonowania poza granicami państwa;

4) termin użycia lub okres pobytu jednostki wojskowej poza granicami państwa;

5) strukturę i stan etatowy;

6) proponowany rodzaj jednostki organizacyjnej SKW lub SWW, jej liczebność i wymagania operacyjne;

7) ogólne zasady współdziałania, kierowania i dowodzenia, w tym zasady podporządkowania jednostki organizacyjnej SKW lub SWW.

§ 5.
Szef SKW i SWW, każdy w zakresie swojej właściwości, tworzy zespół, o którym mowa w § 1 ust. 2, w drodze decyzji, w której ustala jego skład osobowy oraz szczegółowy zakres i tryb działania.
§ 6.
W skład jednostki organizacyjnej (zespołu) w pierwszej kolejności wyznacza się żołnierzy zawodowych wyznaczonych na stanowiska służbowe w SKW lub SWW.
§ 7.
Decyzję o utworzeniu jednostki organizacyjnej (zespołu) SKW lub SWW wydzielanej do składu jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizującej zadania za granicą, przesyła się do Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz do właściwego dowódcy rodzaju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 8.
1. Jednostkę organizacyjną SKW lub SWW wydzieloną do składu jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizującej zadania za granicą włącza się do etatu tej jednostki wojskowej.

2. Osoby wyznaczone do jednostki organizacyjnej SKW lub SWW, o której mowa w ust. 1, przyjmuje się na ewidencję jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej realizującej zadania za granicą.3. Do jednostki organizacyjnej SKW lub SWW, o której mowa w ust. 1, stosuje się przepisy regulujące funkcjonowanie jednostek Sił Zbrojnych.

§ 9.
Osoby wyznaczone do jednostki organizacyjnej SKW lub SWW, o której mowa w § 7, uczestniczą w szkoleniu przygotowującym jednostkę wojskową do użycia lub pobytu poza granicami państwa oraz są po-dodawane niezbędnym badaniom lekarskim i szczepieniom.
§ 10.
Żołnierze pełniący zawodową służbę wojskową na stanowiskach służbowych w SKW lub SWW wyznaczeni do służby w jednostce organizacyjnej, o której mowa w § 7, otrzymują umundurowanie i wyposażenie specjalistyczne w wyznaczonej jednostce wojskowej oraz karty i tabliczki tożsamości.
§ 11.
Funkcjonariusze i pracownicy SKW lub SWW wyznaczeni do jednostki organizacyjnej, o której mowa w § 7, uzyskują status osób cywilnych towarzyszących Siłom Zbrojnym Rzeczypospolitej Polskiej (personelu cywilnego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej). Osoby te otrzymują karty i tabliczki tożsamości oraz uzyskują odpowiedni wpis do paszportu.
§ 12.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2006 r..

Minister Obrony Narodowej: R. Sikorski

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA