REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2006 nr 15 poz. 185

Centrum Informacyjne MON

DECYZJA Nr 298/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 1 sierpnia 2006 r.

w sprawie służby prasowej w resorcie obrony narodowej

Tekst pierwotny

Na podstawie § 2 pkt 3 i 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w związku z § 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji i zadań rzeczników prasowych w urzędach organów administracji rządowej (Dz. U. Nr 4, poz. 36) - w celu wykonywania zadań nałożonych na organy państwowe przez art. 11 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24 z późn. zm.1) oraz ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.2) ustala się, co następuje:

1.Tworzy się służbę prasową resortu obrony narodowej, zwaną dalej „służbą prasową”.

2. Do podstawowych zadań służby prasowej należy:

1) realizacja polityki informacyjnej resortu obrony narodowej, zwanego dalej „resortem”, w czasie pokoju i wojny, zgodnie z zasadami i priorytetami, określonymi przez Ministra Obrony Narodowej;

2) organizowanie publicznych kontaktów organów dowodzenia i kierowania poszczególnych szczebli organizacyjnych resortu, realizowanych z udziałem lub za pośrednictwem mediów;

3) informowanie opinii publicznej, stosownie do właściwości, o sprawach obronności państwa i przedsięwzięciach realizowanych w ramach resortu;

4) informowanie kierownictwa resortu, stosownie do właściwości, o społecznym odbiorze problematyki związanej z obronnością państwa;

5) współudział w realizacji obowiązków nałożonych na organy, o których mowa w ppkt 2, w zakresie wynikającym z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.

3. Szczegółowy zakres zadań służby prasowej określa załącznik Nr 1 do decyzji.

4. Etatową służbę prasową stanowią:

1) Centrum Informacyjne MON, zwane dalej „Centrum”;

2) zespół prasowy Sztabu Generalnego WP;

3) wydziały prasowe:

a) Dowództwa Operacyjnego,

b) dowództw rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zwanych dalej „Siłami Zbrojnymi”,

c) okręgów wojskowych,

d) dywizji,

e) flotylli;

4) personel służby prasowej włączony w struktury sekretariatu dowódcy (komendanta):

a) Dowództwa Garnizonu Warszawa,

b) Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej,

c) 2 Korpusu Zmechanizowanego,

d) brygady,

e) bazy lotniczej,

f) centrum szkolenia rodzajów Sił Zbrojnych,

g) szkoły podoficerskiej Wojsk Lądowych, h) wojewódzkiego sztabu wojskowego;

5) personel służby prasowej polskich kontyngentów wojskowych, zwanych dalej „PKW”.

5. Strukturę Centrum oraz służby prasowej PKW określają etaty, nadane według odrębnych przepisów.

6. Strukturę stanowisk etatowych służby prasowej, o której mowa w pkt 4 ppkt 2-4, określa załącznik Nr 2 do decyzji.

7. W jednostkach (komórkach) organizacyjnych resortu, innych niż wymienione w pkt 4, możliwe jest tworzenie etatowych stanowisk służby prasowej na podstawie przydzielonych limitów etatowych.

8. Z chwilą utworzenia stanowisk, o których mowa w pkt 7, stają się one częścią etatowej służby prasowej, a niniejsza decyzja ma do nich zastosowanie.

9. W jednostkach (komórkach) organizacyjnych resortu, innych niż wymienione w pkt 4 - od szczebla samodzielnego batalionu (równorzędnego), a w przypadku Żandarmerii Wojskowej od szczebla oddziału - możliwe jest tworzenie nieetatowej służby prasowej.

10. Realizację zadań nieetatowej służby prasowej, o której mowa w pkt 9, koordynują, stosownie do właściwości, oficerowie lub asystenci prasowi nadrzędnej jednostki organizacyjnej.

11. Żołnierzowi zawodowemu, któremu powierzono wykonywanie nieetatowych zadań służby prasowej, przysługuje dodatkowe wygrodzenie, zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 kwietnia 2004 r. w sprawie wypłacania żołnierzom zawodowym dodatkowego wynagrodzenia (Dz. U. Nr 108, poz. 1141 z późn. zm.3).

12. Stanowiska służbowe żołnierzy zawodowych służby prasowej są stanowiskami szczególnymi w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. Nr 179, poz. 1750 z późn. zm.4).

13. Kandydaci do służby i pracy na stanowiskach służby prasowej powinni posiadać w szczególności:

1) wykształcenie wyższe humanistyczne;

2) predyspozycje w zakresie komunikacji interpersonalnej;

3) umiejętność łatwego i rzeczowego wypowiadania się w formie ustnej i pisemnej;

4) doświadczenie i specjalistyczną wiedzę z zakresu public relations, dziennikarstwa, nauk społecznych.

14. Osobom pełniącym służbę i wykonującym pracę na stanowiskach służby prasowej zapewnia się szkolenie w zakresie komunikacji społecznej i kontaktów z mediami.

15. Szkolenie, o którym mowa w pkt 14, organizuje Centrum.

16. Dyrektor Centrum sprawuje merytoryczny nadzór nad działalnością służby prasowej, w ramach którego, w szczególności:

1) koordynuje wykonywanie zadań służby prasowej;

2) określa, z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej, zasady i kierunki realizacji polityki informacyjnej resortu;

3) wypracowuje zasady i rozwiązania dotyczące szkolenia służby prasowej w zakresie kontaktów z mediami;

4) wydaje wytyczne i zalecenia.

17. Dyrektor Centrum jest właściwy w określaniu modelu przebiegu służby żołnierzy zawodowych

służby prasowej, stosownie do ustawy, o której mowa w pkt 12 oraz opiniowaniu kandydatów do tej służby, od szczebla dywizji (równorzędnego) wzwyż.

18. Rzecznicy, oficerowie i asystenci prasowi, zajmujący stanowiska etatowe w strukturze, o której mowa w pkt 6, pozostający w bezpośredniej podległości służbowej dowódców, dyrektorów, szefów oraz komendantów jednostek (komórek) organizacyjnych resortu, zwanych dalej „dowódcami”, są ich ekspertami i doradcami w zakresie realizacji polityki informacyjnej resortu.

19. Rzecznicy, oficerowie i asystenci prasowi, o których mowa w pkt 18, w swojej działalności, uwzględniają wytyczne i zalecenia Dyrektora Centrum, o których mowa w pkt 16 ppkt 4, obejmujące stanowiska resortu i wiedzę na temat istotnych dla funkcjonowania Sił Zbrojnych decyzji kierownictwa resortu oraz oficjalne stanowiska rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej, zwanego dalej „rzecznikiem prasowym MON”, w odniesieniu do bieżących problemów funkcjonowania resortu.

20. Rzecznicy, oficerowie i asystenci prasowi, o których mowa w pkt 18, realizują zadania prasowe i przedsięwzięcia organizacyjne wyłącznie w odniesieniu do reprezentowanych przez siebie jednostek i komórek organizacyjnych resortu, zgodnie z upoważnieniem otrzymanym od swoich przełożonych.

21. Do obowiązków rzeczników, oficerów i asystentów prasowych, o których mowa w pkt 18, należy informowanie przełożonych o tendencjach medialnych dotyczących wizerunku reprezentowanych jednostek (komórek) organizacyjnych resortu oraz planowanie i koordynowanie działań, zapewniających informowanie opinii publicznej o ważniejszych wydarzeniach i podejmowanych decyzjach.

22. Rzecznicy, oficerowie i asystencji prasowi, o których mowa w pkt 18, w porozumieniu z właściwym dowódcą, mają obowiązek bieżącego informowania Centrum oraz rzecznika prasowego MON o ważniejszych problemach, przedsięwzięciach i zadaniach, mogących stanowić przedmiot zainteresowania opinii publicznej, a także udzielania niezbędnych wyjaśnień, dotyczących bieżącej działalności macierzystych jednostek, potrzebnych do realizacji zadań służby prasowej.

23. Dowódcy zapewniają właściwe warunki pracy podległym rzecznikom, oficerom i asystentom prasowym, o których mowa w pkt 18, w szczególności poprzez:

1) udostępnienie pomieszczeń pracy;

2) udostępnienie niezbędnych urządzeń łączności telefonicznej, faksowej i internetowej;

3) zapewnienie finansowych warunków realizacji zadań.

24. Do kompetencji rzecznika prasowego Sztabu Generalnego WP, poza wypełnianiem zadań, o których mowa w pkt 18-22, oraz załączniku Nr 1 do niniejszej decyzji, należy informowanie opinii publicznej o:

1) gotowości bojowej Sił Zbrojnych;

2) systemie kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi;

3) sytuacjach szczególnych na terenie kraju, w szczególności o utracie życia i zdrowia żołnierzy oraz wypadkach i katastrofach;

4) warunkach kryzysu i wojny na terenie kraju;

5) jednostkach specjalnych Sił Zbrojnych.

25. Przy realizacji zadań, o których mowa w pkt 24, stosuje się przepisy ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2005 r. Nr 196, poz. 1631) i wydanych na jej podstawie przepisów i dokumentów wykonawczych, a także uzgodnienia dokonane z rzecznikiem prasowym MON lub Dyrektorem Centrum.

26. Nadzór merytoryczny nad oficerami służby prasowej w PKW, o której mowa w pkt 5, poza granicami kraju, sprawuje rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego, do którego kompetencji, poza wypełnianiem zadań, o których mowa w pkt 18-22, oraz w załączniku Nr 1 do niniejszej decyzji, należy w szczególności, informowanie o:

1) realizacji zadań PKW w rejonie misji;

2) bezpieczeństwie żołnierzy biorących udział w misji;

3) reakcji mediów zagranicznych na działania PKW poza granicami kraju;

4) sytuacjach szczególnych (utracie życia i zdrowia żołnierzy oraz wypadkach i katastrofach) w rejonie misji na podstawie procedur (schematów) informowania opinii publicznej w sytuacjach kryzysowych.

27. Obsada etatowej komórki prasowej PKW powinna wynikać z charakteru jego zadań i potrzeb w tym zakresie, przy czym w PKW liczącym ponad 100 żołnierzy uwzględnia się co najmniej 1 stanowisko oficera prasowego.

28. Personel służby prasowej, o którym mowa w pkt 27, wykonuje obowiązki służby prasowej, realizuje zadania w układzie sojuszniczym lub koalicyjnym, a ponadto utrzymuje kontakt z prasą lokalną i zagraniczną.

29. Podmiotami uprawnionymi do informowania o przebiegu postępowania karnego są - w zależności od fazy i trybu postępowania:

1) personel prasowy właściwej jednostki organizacyjnej Żandarmerii Wojskowej, w zakresie prowadzonych przez nią postępowań przygotowawczych;

2) rzecznik prasowy właściwej prokuratury wojskowej; - w uzgodnieniu z rzecznikiem prasowym MON lub Dyrektorem Centrum.

30. W celu określenia stanu realizacji zadań w zakresie polityki informacyjnej resortu oraz zapewnienia koordynacji i właściwego informowania kierownictwa resortu oraz dowódców Sił Zbrojnych tworzy się system meldunkowy służby prasowej.

31. Rzecznicy, oficerowie i asystencji prasowi, o których mowa w pkt 18, sporządzają zwięzłe, miesięczne meldunki na temat aktualnego stanu współpracy z mediami i obszarów zainteresowania opinii publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji czynności dziennikarskich na terenie jednostek (komórek) organizacyjnych resortu oraz wniosków i potrzeb w tym zakresie.

32. Meldunki są przesyłane - zgodnie z podległością służbową - przez rzeczników, oficerów i asystentów prasowych, o których mowa w pkt 18, jednostek (komórek) organizacyjnych resortu, według następujących zasad:

1) szefowie: zespołu prasowego Sztabu Generalnego WP, wydziałów prasowych Dowództwa Operacyjnego oraz dowództw rodzajów Sił Zbrojnych określą harmonogram przesyłania meldunków przez podległe komórki prasowe oraz przesyłają opracowane na ich podstawie własne meldunki do Dyrektora Centrum, do końca każdego miesiąca;

2) Dyrektor Centrum, w ramach comiesięcznych analiz tendencji medialnych, uwzględnia otrzymane meldunki w formie wniosków i rekomendacji dla kierownictwa resortu, przesyłanych do dnia 5 każdego miesiąca;

3) rzecznicy prasowi Dowództwa Operacyjnego oraz rodzajów Sił Zbrojnych przesyłają Dyrektorowi Centrum, raz na 6 miesięcy (do dnia 15 czerwca oraz do dnia 15 grudnia), półroczny wykaz przedsięwzięć, w ramach których przewidywana jest obsługa medialna.

33. Meldunki, o których mowa w pkt 31, zawierają w szczególności informacje:

1) na temat głównych obszarów zainteresowania mediów, odnośnie właściwych jednostek (komórek) organizacyjnych resortu;

2) o udzieleniu przedstawicielom mediów informacji i wywiadów;

3) o realizacji zadań służbowych, związanych z przygotowaniem obsługi prasowej misji zagranicznych oraz ważniejszych ćwiczeń wojskowych;

4) na temat podjętych działań w zakresie reagowania kryzysowego oraz reakcjach na krytykę medialną; oraz wnioski, potrzeby i rekomendacje w tym zakresie.

34. Zasady opracowywania, szczegółowy zakres i wzór meldunków, określi Dyrektor Centrum, w terminie do dnia 31 października 2006 r.

35. Dyrektor Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego opracuje, w terminie do dnia 31 sierpnia 2006 r., projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 grudnia 2003 r. w sprawie korpusów osobowych i grup osobowych kadry zawodowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 217 poz. 2140), dotyczący utworzenia grupy osobowej prasowej w korpusie osobowym ogólnowojskowym.

36. Dyrektor Centrum opracuje, w porozumieniu z Dyrektorem Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego, w terminie do dnia 15 września 2006 r., projekt modelu przebiegu służby oraz zasad przygotowania żołnierzy zawodowych do służby w grupie osobowej prasowej.

37. Szef Sztabu Generalnego WP wyda, w terminie do dnia 15 listopada 2006 r., dokumenty etatowe w sprawie zmian organizacyjno-etatowych, związanych z tworzeniem stanowisk grupy osobowej prasowej oraz struktur służby prasowej w resorcie.

38. Dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódca Garnizonu Warszawa, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej oraz pozostali dysponenci etatów, w porozumieniu z Dyrektorem Centrum, w terminie do dnia 30 września 2006 r., przedstawią Szefowi Sztabu Generalnego WP, propozycje zmian organizacyjno-etatowych w podległych jednostkach (komórkach) organizacyjnych, uwzględniające przydzielone limity stanowisk etatowych oraz bezpośrednie podporządkowanie struktur służby prasowej dowódcom poszczególnych szczebli dowodzenia.

39. Dysponenci etatów, o których mowa w pkt 4 oraz w pkt 38, zrealizują wymienione niniejszą decyzją

zamierzenia organizacyjno-etatowe, w ramach limitów zatrudnienia i wydatków pozostających w ich dyspozycji.

40. Dyrektor Centrum, w uzgodnieniu z Dyrektorem Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego, określi, do dnia 1 stycznia 2007 r., propozycje tematyki z zakresu komunikacji społecznej i kontaktów z mediami, która powinna być włączona w programy kształcenia i doskonalenia zawodowego kadry zawodowej Sił Zbrojnych.

41. Osobą odpowiedzialną za wykonanie decyzji - do dnia 1 stycznia 2007 r. - jest Dyrektor Centrum.

42. Użyte w niniejszej decyzji - zgodnie z pkt 3 ppkt 1 decyzji Ministra Obrony Narodowej Nr 276 z dnia 10 lipca 2006 r. w sprawie zmian organizacyjnych i ustalenia limitów stanowisk etatowych w Ministerstwie Obrony Narodowej (Dz. Urz. MON Nr 13, poz. 172) - w różnym przypadku:

1) wyrazy „Centrum Informacyjne MON” - zastępuje się użytymi w odpowiednim przypadku wyrazami „Departament Prasowo-Informacyjny MON”.

2) skrót „Centrum” - zastępuje się użytym w odpowiednim przypadku skrótem „DPI”.

43. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia podpisania, z wyjątkiem pkt 42, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2007 r.

Minister Obrony Narodowej: R. Sikorski

 

1 Zmiany niniejszej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1988 r. Nr 41,poz. 324, z 1989 r. Nr 34, poz. 187, z 1990 r. Nr 29, poz. 173, z 1991 r. Nr 100, poz. 442, z 1996 r. 114, poz. 542, z 1997 r. Nr 121, poz. 770 i Nr 88, poz. 554, z 1999 r, Nr 90, poz. 999, z 2001 r. nr 112, poz. 1198, z 2002 r. Nr 153, poz. 1271, z 2004 r. Nr 111, poz. 1181 oraz z 2005 r. Nr 39, poz. 377.

2 Zmiany niniejszej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U z 2002 r. Nr 153, poz. 1271, 2004 r. Nr 240, poz. 2407, oraz z 2005 r. Nr 64, poz. 565 i Nr 132, poz. 1110.

3 Zmiany niniejszego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1719 i Nr 243, poz. 2064.

4 Zmiany niniejszej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 16, poz. 1203 i Nr 210, poz. 2135 oraz z 2005 r. Nr 122, poz. 1025.

Załącznik 1. [Szczegółowy wykaz zadań służby prasowej]

Załączniki do decyzji Nr 298/MON
Ministra Obrony Narodowej
z dnia 1 sierpnia 2006 r. (poz. 185)

Załącznik Nr 1

Szczegółowy wykaz zadań służby prasowej

1. Zadania personelu służby prasowej obejmują koordynowanie i realizację polityki informacyjnej resortu w odniesieniu do reprezentowanych jednostek (komórek) organizacyjnych resortu.

2. Zadania, o których mowa w pkt 1, realizowane są w szczególności poprzez:

1) współdziałanie z cywilnymi środkami przekazu, instytucjami prasowo-informacyjnymi administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych;

2) organizowanie obsługi prasowej, radiowej, telewizyjnej i filmowej imprez, uroczystości i ćwiczeń wojskowych;

3) inspirowanie dziennikarzy do podejmowania tematyki Sił Zbrojnych i obronności;

4) organizowanie kontaktów (w szczególności: konferencji prasowych, spotkań, wywiadów itp.) prasy krajowej i zagranicznej z osobami zajmującymi kierownicze stanowiska Ministerstwa Obrony Narodowej, dowódcami oraz innymi przedstawicielami resortu;

5) przedstawianie mediom informacji na temat reprezentowanych jednostek (komórek) organizacyjnych resortu oraz wypowiadanie się do mediów w imieniu ich dowódców;

6) opracowywanie i upowszechnianie informacji w formie komunikatów i oświadczeń, a także udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące obronności państwa i działalności resortu, w zakresie swoich kompetencji;

7) informowanie dowódców jednostek (komórek) organizacyjnych resortu - zgodnie z podległością służbową - o publikacjach prasowych dotyczących Sił Zbrojnych i spraw obronności oraz wypracowywanie koncepcji działań podejmowanych w tym zakresie;

8) niezwłoczne informowanie rzecznika prasowego MON i nadrzędnego szefa etatowej komórki prasowej, po uzgodnieniu z właściwym dowódcą, o zdarzeniach, które mogą mieć istotny wpływ na wizerunek resortu oraz wymagają podjęcia działań przez rzecznika prasowego MON.

9) informowanie Redakcji Wojskowej o najważniejszych aktywnościach reprezentowanych dowództw;

10) prowadzenie korespondencji i przygotowywanie odpowiedzi (polemik, sprostowań) na krytykę lub publikacje o charakterze interwencyjnym;

11) współdziałanie i wymianę doświadczeń - stosownie do kompetencji - ze służbami prasowymi Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz armii innych państw;

12) redagowanie, stosownie do kompetencji, serwisów informacyjnych lub podstron tych serwisów;

13) udział w planowaniu, organizowaniu i prowadzeniu ćwiczeń wojskowych w zakresie obsługi medialnej;

14) prowadzenia zajęć z zakresu komunikacji społecznej dla żołnierzy i pracowników resortu;

15) redagowanie i publikowanie biuletynów informacyjnych;

16) planowanie i nadzór nad terminowym dostarczaniem prasy;

17) tworzenie bazy fotograficznej właściwej jednostki.

3. Centrum, Zespół prasowy Sztabu Generalnego WP oraz wydziały prasowe Dowództwa Operacyjnego i dowództw rodzajów Sił Zbrojnych są ponadto odpowiedzialne za:

1) organizowanie centrów prasowych podczas ważniejszych ćwiczeń i przedsięwzięć wojskowych;

2) organizowanie wizyt dziennikarzy w jednostkach (komórkach) organizacyjnych resortu;

3) analizowanie publikacji o tematyce wojskowo--obronnej i polityczno-militarnej.

Załącznik 2. [Struktura stanowisk etatowych służby prasowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej]

Załącznik Nr 2

Struktura stanowisk etatowych służby prasowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

1. Zespół prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego - 3 stanowiska:

1) główny specjalista - rzecznik prasowy - pułkownik / komandor;

2) starszy specjalista - starszy oficer - podpułkownik / komandor porucznik;

3) pracownik resortu.

2. Wydział prasowy Dowództwa Operacyjnego - 4 stanowiska:

1) rzecznik prasowy - podpułkownik / komandor porucznik;

2) oficer - major / komandor podporucznik (odpowiedzialny za funkcjonowanie centrów prasowych podczas ćwiczeń wojskowych);

3) podoficer - chorąży / chorąży marynarki - technik foto / informatyk;

4) pracownik resortu.

3. Wydziały prasowe Dowództwa Wojsk Lądowych, Dowództwa Sił Powietrznych, Dowództwa Marynarki Wojennej - 5 stanowisk (+1):

1) szef - rzecznik prasowy - podpułkownik / komandor porucznik;

2) zastępca rzecznika prasowego - major / komandor podporucznik (odpowiedzialny za funkcjonowanie centrów prasowych podczas ćwiczeń wojskowych);

3) oficer - kapitan / kapitan marynarki;

4) podoficer - chorąży / chorąży marynarki - technik foto / informatyk;

5) pracownik resortu;

6) tylko w DWL oficer - major - 1 stanowisko (odpowiedzialny za koordynację pracy asystentów prasowych WSzW).

4. Stanowiska służby prasowej włączone w struktury sekretariatu dowódcy (komendanta) Dowództwa Garnizonu Warszawa, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej - 2 stanowiska:

1) oficer prasowy - major;

2) pracownik resortu.

5. Wydziały prasowe dywizji, flotylli, okręgów wojskowych - 3 stanowiska:

1) szef - oficer prasowy, major / komandor podporucznik;

2) oficer - porucznik / porucznik marynarki;

3) podoficer - chorąży / chorąży marynarki - technik foto / informatyk, tworzone w:

1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej

11 Dywizji Kawalerii Pancernej

12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej 3 Flotylli Okrętów

8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Pomorskim Okręgu Wojskowym

Śląskim Okręgu Wojskowym.

6. Stanowiska służby prasowej włączone w struktury sekretariatu dowódcy baz lotniczych - 2 stanowiska:

1) oficer prasowy - kapitan;

2) pracownik resortu, tworzone w:

8 Bazie Lotniczej 23 Bazie Lotniczej

31 Bazie Lotniczej

32 Bazie Lotniczej

33 Bazie Lotniczej.

7. Stanowiska służby prasowej włączone w struktury sekretariatu dowódcy 2 Korpusu Zmechanizowanego - 2 stanowiska:

1) oficer prasowy - major;

2) oficer - kapitan.

8. Stanowiska służby prasowej włączone w struktury sekretariatu dowódcy (komendanta) brygad, centrów szkolenia - 1 stanowisko:

oficer prasowy - kapitan / kapitan marynarki, tworzone w:

6 Brygadzie Desantowo-Szturmowej

25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej

1 Brygadzie Saperów

2 Brygadzie Saperów

1 Brygadzie Artylerii

23 Brygadzie Artylerii

2 Brygadzie Zmechanizowanej

12 Brygadzie Zmechanizowanej

15 Brygadzie Zmechanizowanej

17 Brygadzie Zmechanizowanej

1 Brygadzie Pancernej

9 Brygadzie Kawalerii Pancernej

10 Brygadzie Kawalerii Pancernej

34 Brygadzie Kawalerii Pancernej

21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich

1 Brygadzie Logistycznej

10 Brygadzie Logistycznej

1 Brygadzie Lotnictwa Taktycznego

2 Brygadzie Lotnictwa Taktycznego

3 Brygadzie Lotnictwa Transportowego Brygadzie Lotnictwa MW

Centrum Szkolenia W Ląd (Poznań, Toruń, Zegrze, Kielce) Centrum Szkolenia SP (Koszalin) Centrum Szkolenia MW (Ustka).

9. Etaty służby prasowej włączone w struktury sekretariatu komendanta szkół podoficerskich Wojsk Lądowych - 1 stanowisko:

asystent prasowy - chorąży,

tworzone w:

Szkołach Podoficerskich Wojsk Lądowych (Poznań, Toruń, Zegrze, Wrocław).

10. Etaty służby prasowej włączone w struktury sekretariatu szefa wojewódzkich sztabów wojskowych - 1 stanowisko:

asystent prasowy - pracownik resortu.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2006-09-08
  • Data wejścia w życie: 2006-09-08
  • Data obowiązywania: 2008-05-15
  • Z mocą od: 2006-08-01
  • Dokument traci ważność: 2011-07-13

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA