REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2003 nr 5 poz. 46

Departament Spraw Socjalnych i Rekonwersji

DECYZJA Nr 61/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 6 marca 2003 r.

w sprawie uruchomienia środków celowego funduszu zapomóg na sfinansowanie programów osłonowych dla żołnierzy zawodowych i nadterminowej zasadniczej służby wojskowej oraz określenia zasad funkcjonowania programu „Tanie wczasy" i organizacji bezpłatnego wypoczynku dzieci i młodzieży z rodzin wojskowych w 2003 r.

Tekst pierwotny

W związku z trudną sytuacją materialną i socjalno-bytową części rodzin żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących nadterminową zasadniczą służbę wojskową oraz potrzebą racjonalnego i efektywnego wykorzystania środków celowego funduszu zapomóg postanawiam:

1. Uruchomić środki celowego funduszu zapomóg w kwocie 8.500.000,00 zł, z przeznaczeniem na finansowanie zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży żołnierzy oraz realizację programu „Tanie wczasy" w 2003 r.

2. Wysokość środków na realizację przedsięwzięć, o których mowa w pkt 1, dla poszczególnych dysponentów, określa załącznik Nr 1 do decyzji.

3. Zasady realizacji programu osłonowego „Tanie wczasy" i organizacji bezpłatnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży określają załączniki Nr 2 i 3 do decyzji.

4. Decyzja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą obowiązującą d dnia podpisania.

Minister Obrony Narodowej: J. Szmajdziński

Załącznik 1. [Wysokość środków dla poszczególnych dysponentów na dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku dzieci żołnierzy oraz realizację programu "Tanie wczasy"]

Załączniki do decyzji Nr 61/MON Ministra Obrony Narodowej
z dnia 6 marca 2003 r. (poz. 46)

Załącznik Nr 1

Wysokość środków dla poszczególnych dysponentów na dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku dzieci żołnierzy oraz realizację programu „Tanie wczasy"

Lp.

Dysponent

Zorganizowany wypoczynek dzieci

Program „Tanie wczasy"

1

Dowódca Wojsk Lądowych

2 800 000, 00

1 500 000,00

2

Dowódca Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej

1 400 000, 00

900 000,00

3

Dowódca Marynarki Wojennej

300 000,00

300 000,00

4

Dowódca Garnizonu Warszawa (w tym dla żołnierzy jednostek organizacyjnych pozostających na zaopatrzeniu oraz Akademii Obrony Narodowej i Wojskowej Akademii Technicznej

456 000,00

656 000,00

5

Szef Wojskowych Służb Informacyjnych

40 000,00

120 000,00

6

Dowódca Jednostki Wojskowej Nr 2305

4 000,00

54 000,00

 

Razem

5 000 000,00

3 500 000,00

 

Załącznik 2. [Zasady realizacji programu osłonowego "Tanie wczasy" dla żołnierzy zawodowych nadterminowej zasadniczej służby wojskowej oraz członków ich rodzin w 2003 r.]

Załącznik Nr 2

ZASADY

realizacji programu osłonowego „Tanie wczasy" dla żołnierzy zawodowych nadterminowej zasadniczej służby wojskowej oraz członków ich rodzin w 2003 r.

1. Program osłonowy „Tanie wczasy", zwany dalej „Programem" - kierowany do żołnierzy zawodowych i nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, zwanych dalej „żołnierzami" oraz członków ich rodzin - realizowany jest w formie wypoczynku rodzinnego poza sezonem w całorocznych ośrodkach wypoczynkowych centralnej dyspozycji (WDW/WZW - zakładach budżetowych). Okres trwania sezonu określa właściwy dyrektor WDW/WZW.

2. Wypoczynek w ramach Programu prowadzony jest w standardzie nie niższym niż pokoje z pełnymi węzłami sanitarnymi. Stosownie do zainteresowania wypoczynkiem, rodzina żołnierza może być zakwaterowana - za jego zgodą - w pokojach o niższym standardzie.

3. Z Programu mogą korzystać rodziny żołnierzy, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie - z okresu trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym rozpoczyna się wypoczynek - nie przekracza 60 % kwoty uposażenia bazowego żołnierzy zawodowych nieobjętych obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym. Przy jego ustalaniu uwzględnia się, w odniesieniu do żołnierzy, uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym, zaś w odniesieniu do małżonka dochód przyjmowany do ustalenia podatku dochodowego od osób fizycznych, pomniejszone - odpowiednio - o składki na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe.

4. Członkami rodziny uprawnionymi do wypoczynku w ramach programu są: żołnierz, jego małżonek oraz pozostające na ich utrzymaniu dzieci (własne, przysposobione i przyjęte na wychowanie

w ramach rodziny zastępczej), do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 18 lat.

5. Opłata za pobyt na wypoczynku dokonywana jest przez jednostkę organizacyjną, w której żołnierz pozostaje na zaopatrzeniu pieniężnym, na podstawie faktury (rachunku) wystawionej przez WDW/WZW, w formie sfinansowania ze środków celowego funduszu zapomóg . Wysokość opłaty obejmującej wyżywienie i zakwaterowanie ustalają zgodnie z obowiązującym cennikiem właściwi dyrektorzy WDW/WZW, stosownie do terminu i czasu trwania wypoczynku oraz standardu zakwaterowania. Pozostałe koszty pobytu (opłata klimatyczna, parking, zabiegi leczniczo-profilaktyczne itp.) ponoszą bezpośrednio żołnierze (lub członkowie rodzin żołnierzy).

6. Kwota sfinansowania wypoczynku stanowi dochód żołnierza i podlega opodatkowaniu na ogólnych zasadach.

7. Dowódcy (szefowie) jednostek organizacyjnych, do dyspozycji których przydzielone zostały środki na realizację programu, wyznaczą osoby odpowiedzialne za jego realizację w podległych i zaopatrywanych jednostkach. Do zadań tych osób należą w szczególności: bezpośrednie kontakty z właściwymi WDW/ WZW (w zakresie ustalania terminów wypoczynku i liczby miejsc), koordynacja kwalifikowania i kierowania rodzin żołnierzy na wypoczynek, nadzór nad prawidłowym i terminowym prowadzeniem rozliczeń z tego tytułu oraz racjonalnym wykorzystaniem środków finansowych przyznanych na realizację Programu.

8. Koordynatorem całości Programu jest Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych i Rekonwersji.

Załącznik 3. [Zasady organizacji bezpłatnego wypoczynku dla dzieci żołnierzy zawodowych i nadterminowej zasadniczej służby wojskowej w 2003 r.]

Załącznik Nr 3

ZASADY

organizacji bezpłatnego wypoczynku dla dzieci żołnierzy zawodowych i nadterminowej zasadniczej służby wojskowej w 2003 r.

1. W 2003 r. organizuje się bezpłatny wypoczynek w formie kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat z rodzin żołnierzy zawodowych i nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, zwanych dalej „żołnierzami", w których miesięczny dochód netto na osobę nie przekracza 475,00 zł, zwany dalej „wypoczynkiem".

2. Wypoczynek organizowany jest na bazie Wojskowych Zespołów Wypoczynkowych: Zakopane, Solina, Szklarska Poręba i Wojskowych Domów Wypoczynkowych: Rynia, Waplewo, Unieście, Rogowo, Międzyzdroje, zwanych dalej „WZW/WDW".

3. Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych i Rekonwersji ustali terminy i liczbę miejsc na wypoczynek w WZW/WDW dla poszczególnych dowódców rodzajów Sił Zbrojnych, Dowódcy Garnizonu Warszawa oraz Szefa Wojskowych Służb Informacyjnych i Dowódcy Jednostki Wojskowej 2305, zwanych dalej „dowódcami".

4. Kwalifikowania i kierowania dzieci i młodzieży na wypoczynek, we współpracy z WZW/WDW, dokonują osoby koordynujące przedsięwzięcia, wyznaczone przez dowódców.

5. Transport na kolonie i obozy zapewniają dyrektorzy WZW/WDW organizujących ten wypoczynek. Terminy i miejsca odbioru oraz odwiezienia dzieci i młodzieży po zakończeniu wypoczynku, podlegają uzgodnieniu między WZW/WDW, a osobami wyznaczonymi do koordynacji przedsięwzięcia, o których mowa w pkt 4.

6. Dowódcy spowodują zapewnienie dowozu dzieci i młodzieży z podległych jednostek organizacyjnych do siedzib dowództw RSZ, OW i korpusów, z których zostaną one odebrane przez przedstawiciel i WZW/ WDW i dowiezione po zakończeniu wypoczynku.

7. Uczestnictwo dzieci i młodzieży w bezpłatnym wypoczynku, o którym mowa w niniejszej decyzji, wyklucza możliwość skorzystania przez te dzieci i mło-

dzież z wypoczynku w ramach programu osłonowego „Tanie wczasy".

8. Po zakończeniu wypoczynku na koloniach i obozach przez dzieci i młodzież wymienione w pkt 1, WZW/WDW wystawiają rachunki za ich pobyt, obciążając kosztami wskazane przez dowódców do prowadzenia rozliczeń w tym zakresie jednostki organizacyjne.

9. Bezpłatny wypoczynek dzieci i młodzieży, o którym mowa w pkt 1, podlega sfinansowaniu z przekazanego dysponentom celowego funduszu zapomóg, ze środków przeznaczonych na finansowanie zorganizowanego wypoczynku dzieci.

10. W przypadku zainteresowania wypoczynkiem, przewyższającego możliwości organizacyjne WZW/WDW, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych i Dowódca Garnizonu Warszawa mogą wyznaczyć do organizacji wypoczynku - na zasadach określonych w niniejszej decyzji - po jednym do dwóch spośród podległych im wojskowych domów wypoczynkowych gospodarstw pomocniczych.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2003-03-28
  • Data wejścia w życie: 2003-03-28
  • Data obowiązywania: 2003-03-28
  • Z mocą od: 2003-03-06
  • Dokument traci ważność: 2003-12-31
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA