REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2002 nr 18 poz. 170
Generalny Zarząd Planowania Strategicznego – P 5
DECYZJA Nr 257/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 30 września 2002 roku
w sprawie udziału resortu obrony narodowej w procesie definiowania potrzeb, koncepcji i innowacji służących poprawie zdolności obronnych państw NATO (Concept, Development and Experimentation).
Na podstawie § 1 pkt 1 lit. b) w związku z § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426) w celu skoordynowanego udziału strony polskiej w procesie – Concept, Development and Experimentation (CDE), ustalam:
1. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego:
1) powoła Zespół Koordynacyjny wspomagający organizatora w przeprowadzeniu corocznej Konferencji NATO dotyczącej Concept, Development and Experimentation, zaplanowanej w Warszawie w dniach 16-17 października 2002 r.;
2) koordynuje realizację przedsięwzięć oraz wyda dokumenty wykonawcze, zapewniające wykonanie określonych dla strony polskiej zadań;
3) nadzoruje pracę Zespołu Koordynacyjnego;
4) nawiąże kontakty z jednostkami i komórkami organizacyjnymi resortu obrony narodowej w celu wykonania zadania określonego w decyzji.
2. Wyznaczam Szefa Generalnego Zarządu Planowania Strategicznego - P5 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego na stałego przedstawiciela do prac w Grupie Doradczej (National Advisory Group – NAG), który przygotuje i zorganizuje Punkt Kontaktowy CDE w celu wymiany informacji i koordynacji działań oraz raz w roku będzie składał w terminie do końca marca sprawozdanie z działalności za rok poprzedni.
3. Dyrektor Departamentu Administracyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej wydzieli środki na zabezpieczenie działalności stałego przedstawiciela w Grupie Doradczej i Punktu Kontaktowego CDE.
4. Dyrektor Biura Prasy i Informacji Ministerstwa Obrony Narodowej w uzgodnieniu z organizatorem:
1) zapewni obsługę medialną Konferencji CDE w zależności od potrzeb organizatora;
2) wytypuje przedstawiciela do nawiązania kontaktów roboczych w okresie poprzedzającym Konferencję CDE z Public Information Office SACLANT;
3) przekaże do organizatora Konferencji CDE w Norfolk krótką informację (ilustrowaną) o Polsce i jej Siłach Zbrojnych (koszty pokrywa organizator);
4) rozpowszechni komunikat prasowy o Konferencji CDE na dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem;
5) zapewni kontakty z krajowymi mediami w okresie poprzedzającym oraz w trakcie Konferencji CDE.
5. Osoby zajmujące kierownicze stanowiska w Ministerstwie Obrony Narodowej, dyrektorów (szefów) komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, w terminach określonych przez Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, zobowiązuję do:
1) szczegółowej i wnikliwej analizy tematyki dotyczącej CDE oraz udzielenia Narodowemu Przedstawicielowi w Grupie Doradczej (NAG) wsparcia w procesie definiowania potrzeb, koncepcji i innowacji służących poprawie zdolności sił zbrojnych;
2) skierowania do udziału w Konferencji CDE przedstawicieli z podległych komórek organizacyjnych w uzgodnieniu z Szefem Zespołu Koordynacyjnego;
3) podjęcia prac służących rozwojowi nowych koncepcji z zakresu wykorzystania rozwiniętych technologii oraz nowoczesnych rozwiązań w zakresie sztuki wojennej.
6. Dowódca Garnizonu Warszawa wydzieli na potrzeby Konferencji CDE w Warszawie środki transportowe dla osób uczestniczących i współorganizujących Konferencję CDE.
7. Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej, w porozumieniu z właściwymi organami Policji, zapewni zewnętrzną ochronę Konferencji CDE.
8. Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.
Minister Obrony Narodowej: J. Szmajdziński
- Data ogłoszenia: 2002-10-15
- Data wejścia w życie: 2002-09-30
- Data obowiązywania: 2002-09-30
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA