REKLAMA
Dzienniki Urzędowe - rok 2012 poz. 5
ZARZĄDZENIE Nr 25
MINISTRA SKARBU PAŃSTWA1)
z dnia 13 kwietnia 2012 r.
w sprawie podziału zadań Kierownictwa Ministerstwa Skarbu Państwa
Na podstawie art. 34 ust. 1 w związku z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199, z późn. zm.2)) oraz art. 25 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:
§ 1
1. Minister Skarbu państwa Mikołaj Budzanowski określa zadania merytoryczne i nadzoruje prace następujących komórek organizacyjnych Ministerstwa:
1) Gabinetu Politycznego4);
2) Departamentu Projektów Strategicznych;
3) Biura Komunikacji Społecznej;
4) Biura Ministra, z zastrzeżeniem § 5 ust. 9.
2. Ministrowi Skarbu Państwa, zwanemu dalej Ministrem, podlega bezpośrednio pełnomocnik do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 182, poz. 1228, z późn. zm.).
3. Do wyłącznej kompetencji Ministra zastrzega się:
1) powoływanie i odwoływanie organów spółek i podmiotów;
2) w branżach: telekomunikacja, ubezpieczenia, bankowość, instytucje rynku finansowego i kapitałowego, przemysł farmaceutyczny i dystrybucji leków, przemysł gazowy (wydobycie, dystrybucja, handel), przemysł naftowy, energetyka:
a) podpisywanie w imieniu Skarbu Państwa umów sprzedaży akcji/udziałów należących do Skarbu państwa, umów związanych z objęciem akcji/udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółek oraz innych umów związanych z obciążeniem akcji/udziałów spółek,
b) wykonywanie praw z akcji i udziałów w spółkach z udziałem Skarbu Państwa związanych z:
– zbyciem przedsiębiorstwa spółki lub jego zorganizowanej części,
– wydzierżawieniem przedsiębiorstwa spółki lub jego zorganizowanej części,
– ustanowieniem użytkowania przedsiębiorstwa spółki lub jego zorganizowanej części,
– łączeniem, przekształcaniem, podziałem spółek z udziałem Skarbu Państwa,
– ustanowieniem zastawu lub innego obciążania akcji lub udziałów.
4. Minister nadzoruje następujące branże i sektory gospodarki:
1) przemysł gazowy (wydobycie, dystrybucja, handel);
2) przemysł naftowy.
5. Minister nadzoruje prace związane z budową terminala LNG w Świnoujściu.
6. Minister, Sekretarz Stanu, Podsekretarze Stanu i Dyrektor Generalny nadzorują przypisane im w niniejszym zarządzeniu branże, sektory gospodarki i podmioty oraz wykonują kompetencje Ministra wynikające z regulaminu organizacyjnego Ministerstwa wobec komórek organizacyjnych, których pracę nadzorują i którym określają zadania merytoryczne.
7. W sprawach zastrzeżonych do wyłącznej kompetencji Ministra, dokumenty kierowane do Ministra powinny być zaakceptowane przez właściwych w sprawie Sekretarza Stanu lub Podsekretarzy Stanu, zgodnie z podziałem na nadzorowane branże, sektory gospodarki i podmioty.
8. Umowy sprzedaży akcji/udziałów należących do Skarbu państwa, umowy związane z objęciem akcji/udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółek oraz inne umowy związane z obciążeniem akcji/udziałów spółek, w branżach innych niż wymienione w ust. 3 pkt 2 i ust. 4, podpisują według właściwości Sekretarz Stanu lub Podsekretarze Stanu, o których mowa w ust. 6, zgodnie z wynikającym z niniejszego zarządzenia podziałem na nadzorowane branże, sektory gospodarki i podmioty lub upoważnieni w sposób określony w ust. 15.
9. Minister, Sekretarz Stanu, Podsekretarze Stanu zgodnie z wynikającym z zarządzenia podziałem na nadzorowane branże, sektory gospodarki oraz podmioty, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 2 i ust. 8, wykonują uprawnienia Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Skarbu Państwa związane z:
1) wykonywaniem praw z akcji i udziałów;
2) zawieraniem i zmianą umów z doradcami na dokonanie analiz przedprywatyzacyjnych, dokonywaniem innych czynności faktycznych i prawnych związanych z procesem prywatyzacji spółek, przedsiębiorstw państwowych oraz zawieraniem innych umów w imieniu Skarbu Państwa;
3) rozpatrywaniem wniosków komórek organizacyjnych o udzielanie osobom trzecim zamówienia publicznego/wydatku publicznego.
10. Sekretarz Stanu, Podsekretarze Stanu i Dyrektor Generalny w zakresie zadań komórek organizacyjnych Ministerstwa, dla których określają zadania merytoryczne, rozpatrują pod względem merytorycznym inne niż określone w ust. 9 pkt 3 wnioski o udzielenie osobom trzecim zamówienia publicznego oraz wnioski o finansowanie zadań nie będących zamówieniem publicznym, a także wykonują prawa Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Skarbu Państwa do zawierania i zmiany umów w tym zakresie.
11. Sekretarz Stanu i Podsekretarze Stanu informują Ministra o wszelkich planowanych czynnościach w zakresie rozporządzania mieniem Skarbu Państwa.
12. Dyrektor Generalny w zakresie zadań komórek organizacyjnych Ministerstwa, dla których określa zadania merytoryczne, rozpatruje pod względem merytorycznym celowość wniosków komórek organizacyjnych Ministerstwa o udzielenie osobom trzecim zamówienia publicznego oraz wniosków o finansowanie zadania nie będącego zamówieniem publicznym.
13. Sekretarz Stanu, Podsekretarze Stanu i Dyrektor Generalny wykonując zadania odpowiadają za zgodne z prawem i terminowe ich wykonanie.
14. Sekretarz Stanu, Podsekretarze Stanu uczestniczą w pracach zespołów międzyresortowych.
15. Minister może, w formie wymaganej przepisami prawa, upoważnić Sekretarza Stanu, Podsekretarza Stanu oraz Dyrektora Generalnego do prowadzenia i załatwiania spraw w jego imieniu, w tym również w sprawach zastrzeżonych zarządzeniem do jego wyłącznej kompetencji. W uzasadnionym przypadku upoważnienie takie może być wydane także innemu pracownikowi Ministerstwa Skarbu Państwa.
§ 2
1. Sekretarz Stanu Jan Bury zastępuje Ministra oraz wykonuje czynności we wskazanych przez niego sprawach z zakresu działania urzędu.
2. Sekretarz Stanu Jan Bury określa zadania merytoryczne i nadzoruje pracę Departamentu Nadzoru Właścicielskiego. Listę branż i podmiotów nadzorowanych przez Departament Nadzoru Właścicielskiego określa załącznik nr 3 do niniejszego zarządzenia.
3. Sekretarz Stanu Jan Bury nadzoruje branże, sektory gospodarki oraz podmioty (z wyłączeniem podmiotów określonych w § 4 ust. 2 poza Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A., Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A., Agencja Kapitałowo-Rozliczeniowa S.A., BUDEXPO sp. z o.o. ELEKTRIM-MEGADEX S.A. oraz w załączniku Nr 2 do niniejszego zarządzenia):
1) energetyka, z zastrzeżeniem zadań określonych w § 3 ust. 6.
2) przemysł elektroniczny;
3) przemysł elektrotechniczny;
4) górnictwo;
5) przemysł farmaceutyczny i dystrybucji leków;
6) budownictwo;
7) przemysł materiałów budowlanych i ceramicznych;
8) przedsiębiorstwa i centrale handlu zagranicznego, z wyłączeniem Chemia Polska sp. z o.o. w likwidacji, Międzynarodowa Korporacja Gwarancyjna sp. z o.o.;
9) agencje przedsiębiorczości;
10) przedsiębiorstwa handlowe i inne;
11) przemysł koksowniczy;
12) przemysł wydobywczy i kopalin;
13) telekomunikacja.
4. Sekretarz Stanu Jan Bury koordynuje nadzór właścicielski, poprzez przygotowywanie standardów i wytycznych w tym zakresie.
§ 3
1. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik określa zadania merytoryczne i nadzoruje pracę następujących komórek organizacyjnych:
1) Departamentu prawnego i procesowego;
2) Departamentu Reprywatyzacji i Rekompensat;
3) Biura Kontroli.
2. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik nadzoruje następujące branże, sektory gospodarki oraz podmioty (z wyłączeniem podmiotów określonych w § 4 ust. 2 poza Hutą Cynku „Miasteczko Śląskie” S.A oraz w załączniku Nr 2 do niniejszego zarządzenia.
1) przemysł maszynowy;
2) przemysł metalowy;
3) przemysł stoczniowy;
4) hutnictwo;
5) KGHM Polska Miedź S.A.;
6) Chemia Polska sp. z o.o. w likwidacji;
7) Międzynarodowa Korporacja Gwarancyjna sp. z o.o.
3. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik koordynuje pracę delegatur terenowych Ministra Skarbu Państwa.
4. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik koordynuje prowadzone w Ministerstwie procesy legislacyjne.
5. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik nadzoruje prowadzone postępowania likwidacyjne i upadłościowe wobec spółek z udziałem Skarbu Państwa i przedsiębiorstw państwowych.
6. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik koordynuje w Ministerstwie prace związane z realizacją rządowego programu energetyki jądrowej w zakresie realizacji inwestycji w obiekty energetyki jądrowej.
7. Podsekretarz Stanu Zdzisław Gawlik:
1) koordynuje prace związane z przygotowaniem materiałów wnoszonych przez Ministra pod obrady Komitetu Rady Ministrów;
2) podpisuje pisma i dokumenty rządowe kierowane pod obrady Komitetu Rady Ministrów;
3) reprezentuje Ministra na posiedzeniach Komitetu Rady Ministrów.
§ 4
1. Podsekretarz Stanu Tomasz Lenkiewicz określa zadania merytoryczne i nadzoruje pracę następujących komórek organizacyjnych:
1) Departamentu Prywatyzacji;
2) Departamentu Analiz.
2. Podsekretarz Stanu Tomasz Lenkiewicz nadzoruje spółki, w których udział Skarbu Państwa w kapitale zakładowym nie przekracza 25%, z wyłączeniem: podmiotów z branży przemysł gazowy, przemysł naftowy oraz Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A., Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A., Kopalnia Piasku Kotlarnia S.A. w Kotlarni, Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Białystok sp. z o.o., Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. w Katowicach, Zakłady Chemiczne POLICE S.A., Agencja Kapitałowo-Rozliczeniowa S.A., Huta Cynku Miasteczko Śląskie S.A., DALMOR S.A., BUDEXPO sp. z o.o., Azoty-Adipol S.A. oraz ELEKTRIM-MEGADEX S.A.
3. Podsekretarz Stanu Tomasz Lenkiewicz nadzoruje następujące branże, sektory gospodarki oraz podmioty (z wyłączeniem podmiotów określonych w załączniku Nr 2 do niniejszego zarządzenia):
1) media;
2) hodowla zwierząt i uprawa roślin;
3) uzdrowiska;
4) przedsiębiorstwa i jednostki otoczenia rolnictwa;
5) przemysł spirytusowy;
6) przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego;
7) przemysł mięsny i przetwórstwa mięsnego;
8) przemysł drzewny i papierniczy;
9) przemysł meblowy;
10) przemysł odzieżowy;
11) przemysł surowców odzieżowych;
12) przemysł skórzany;
13) przedsiębiorstwa turystyczne;
14) przedsiębiorstwa i jednostki usługowe;
15) zarządzanie nieruchomościami;
16) wydawnictwa i poligrafia;
17) przemysł cukrowniczy;
18) wyścigi konne;
19) gry losowe i zakłady wzajemne;
20) fundacje;
21) Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
4. Podsekretarz Stanu Tomasz Lenkiewicz nadzoruje prowadzone procesy prywatyzacji, z zastrzeżeniem § 6 ust. 3 i 5.
5. Podsekretarz Stanu Tomasz Lenkiewicz:
1) koordynuje prace związane z przygotowaniem materiałów wnoszonych przez Ministra pod obrady Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji;
2) podpisuje pisma i dokumenty rządowe kierowane pod obrady Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji;
3) reprezentuje Ministra Skarbu Państwa na posiedzeniach Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji.
§ 5
1. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak określa zadania merytoryczne i nadzoruje pracę nadzoruje pracę następujących komórek organizacyjnych:
1) Departamentu Restrukturyzacji;
2) Departamentu Mienia Skarbu Państwa.
2. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak nadzoruje podmioty określone w załączniku nr 2 do niniejszego zarządzenia.
3. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak nadzoruje następujące branże i sektory gospodarki oraz podmioty (z wyłączeniem podmiotów określonych w § 4 ust. 2 poza Zakłady Chemiczne POLICE S.A., DALMOR S.A. oraz Azoty-Adipol S.A.):
1) przemysł obronny;
2) przemysł chemiczny i tworzyw sztucznych;
3) chemia ciężka;
4) komunikacja lotnicza i przemysł lotniczy
5) transport;
6) przemysł środków transportu;
7) żegluga i porty;
8) Agencja Rozwoju Przemysłu S.A;
9) Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.;
4. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak:
1) koordynuje prace związane z przygotowaniem materiałów wnoszonych przez Ministra pod obrady Komitetu do Spraw Europejskich;
2) podpisuje pisma i dokumenty rządowe kierowane pod obrady Komitetu do Spraw Europejskich;
3) reprezentuje Ministra Skarbu Państwa na posiedzeniach Komitetu do Spraw Europejskich.
5. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak nadzoruje prowadzone procesy restrukturyzacyjne, przygotowujące spółki z udziałem Skarbu Państwa do prywatyzacji.
6. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak nadzoruje prowadzone procesy realizacji wniosków organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego w sprawie zbycia nieodpłatnie części lub wszystkich posiadanych przez Skarb Państwa akcji albo udziałów spółki spełniającej ustawowe przesłanki komunalizacji.
7. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak nadzoruje realizację zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.
8. Podsekretarz Stanu Rafał baniak nadzoruje realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa, w tym zadań:
1) związanych z organizowaniem i realizacją zadań w ramach powszechnego obowiązku obrony, zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców oraz ochroną obiektów ważnych dla obronności i bezpieczeństwa państwa;
2) wynikających z ustawy o niektórych umowach kompensacyjnych zawieranych w związku z umowami dostaw na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa;
3) wynikających z kompetencji Ministra w odniesieniu do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i Agencji Mienia Wojskowego.
9. Podsekretarz Stanu Rafał Baniak koordynuje zadania Ministra Skarbu Państwa w zakresie instytucjonalnej współpracy międzynarodowej oraz w zakresie integracji europejskiej.
§ 6
1. Podsekretarz Stanu Paweł Tamborski określa zadania merytoryczne i nadzoruje pracę Departamentu Rynków Kapitałowych.
2. Podsekretarz Stanu Paweł Tamborski nadzoruje następujące branże, sektory gospodarki oraz podmioty (z wyłączeniem podmiotów określonych w § 4 ust. 2 oraz w załączniku Nr 2 do niniejszego zarządzenia):
1) bankowość;
2) instytucje rynku finansowego i kapitałowego;
3) Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
3. Podsekretarz Stanu Paweł Tamborski nadzoruje procesy prywatyzacyjne prowadzone za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz koordynuje współpracę z firmami doradczymi i inwestorami.
4. Podsekretarz Stanu Paweł Tamborski koordynuje współpracę z zagranicznym i krajowym środowiskiem inwestorów kapitałowych w celu promocji polskich rynków finansowych i kapitałowych na świecie.
5. Podsekretarz Stanu Paweł Tamborski nadzoruje wybrane projekty prywatyzacyjne wskazane przez Ministra.
§ 7
1. Dyrektor Generalny Grzegorz Borowiec określa zadania merytoryczne i nadzoruje pracę w szczególności dla następujących komórek organizacyjnych Ministerstwa:
1) Departamentu Budżetu i Finansów;
2) Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi;
3) Biura Dyrektora Generalnego.
2. Dyrektor Generalny Grzegorz Borowiec koordynuje zadania wynikające ze standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych.
§ 8
1. Przypisanie branż i spółek do Departamentów Ministerstwa przedstawiają załączniki Nr 1–3 i 5 do zarządzenia.
2. Strukturę organizacyjną Ministerstwa przedstawia załącznik nr 4 do zarządzenia.
§ 9
Traci moc zarządzenie Nr 6 Ministra Skarbu Państwa z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie podziału zadań Kierownictwa Ministerstwa Skarbu Państwa.
Minister Skarbu Państwa |
Mikołaj Budzanowski |
|
1) Minister Skarbu Państwa kieruje działem administracji rządowej – Skarb Państwa na podstawie § 1 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Skarbu Państwa (Dz. U. z 2011 r. Nr 248, poz. 1488).
2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390 i Nr 273, poz. 2703, z 2005 r. Nr 169, poz. 1414 i Nr 249, poz. 2104, 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 170, poz. 1271, Nr 220, poz. 1600, Nr 227, poz. 1505, z 2009 r. Nr 42, poz. 337, Nr 98, poz. 817, Nr 157, poz. 1241 i Nr 161, poz. 1277, z 2010 r. Nr 57, poz. 354 oraz z 2011 r. Nr 117, poz. 676 i Nr 185, poz. 1092.
3) Zmiany tekstu wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2009 r. Nr 157, poz. 1241 i Nr 219, poz. 1706 oraz z 2011 r. Nr 82, poz. 451, Nr 201, poz. 1183 i Nr 185, poz. 1092.
4) Art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów przewiduje utworzenie Gabinetu Politycznego, jednakże Minister M. Budzanowski odstąpił od wykorzystania etatów przeznaczonych na ten cel.
Załączniki do zarządzenia Nr 25 Ministra Skarbu Państwa
z dnia 13 kwietnia 2012 r. (poz. 5)
Załącznik nr 1
LISTA PODMIOTÓW NADZOROWANYCH PRZEZ DEPARTAMENT PROJEKTÓW STRATEGICZNYCH
Lp. | Nazwa podmiotu | Siedziba |
1 | ENEA S.A. | Poznań |
2 | ENERGA S.A. | Gdańsk |
3 | Grupa LOTOS S.A. | Gdańsk |
4 | KGHM Polska Miedź S.A. | Lubin |
5 | LOTOS PETROBALTIC S.A. | Gdańsk |
6 | Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. | Warszawa |
7 | PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. | Warszawa |
8 | Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. | Płock |
9 | Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. | Warszawa |
10 | Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych PRZYJAŹŃ S.A. | Płock |
11 | Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych „NAFTOPORT” Sp. z o.o. | Gdańsk |
12 | Siarkopol Gdańsk S.A. | Gdańsk |
13 | TAURON Polska Energia S.A. | Katowice |
14 | Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. | Szczecin |
15 | Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. | Gdańsk |
16 | Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. | Gdynia |
Załącznik nr 2
LISTA PODMIOTÓW NADZOROWANYCH PRZEZ DEPARTAMENT RESTRUKTURYZACJI
Lp. | Nazwa podmiotu | Siedziba |
1 | 2 | 3 |
1 | Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. | Warszawa |
2 | Bumar Sp. z o.o. | Warszawa |
3 | Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego „STOMIL” S.A. | Bydgoszcz |
4 | Centrala Nasienna w Warszawie Sp. z o.o. | Warszawa |
5 | Centralny Ośrodek Badawczo Rozwojowy Aparatury Badawczej i Dydaktycznej COBRABID Sp. z o.o. | Warszawa |
6 | Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki S.A. | Katowice |
7 | Chłodnia „MORS-WOLA” Sp. z o.o. | Warszawa |
8 | Elektrownia Chorzów S.A. | Chorzów |
9 | EUROLOT S.A. w Warszawie | Warszawa |
10 | Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. | Gliwice |
11 | H. CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. | Poznań |
12 | Huta „Kościuszko” S.A. | Chorzów |
13 | HUTMAR S.A. | Częstochowa |
14 | Kopalnia Piasku „Kotlarnia” S.A. w Kotlarni | Kotlarnia |
15 | Kopalnia Siarki „MACHÓW” S.A. | Tarnobrzeg |
16 | Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie Sp. z o.o. | Wilków |
17 | Krakowskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego Sp. z o.o. | Kraków |
18 | LS Airport Services S.A. | Warszawa |
19 | Łódzkie Centrum Filmowe Sp. z o.o. | Łódź |
20 | Meble Emilia Sp. z o.o. | Warszawa |
21 | Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Sp. z o.o. | Warszawa |
22 | Ośrodek badawczy Ekonomiki Transportu Sp. z o.o. | Warszawa |
23 | Polska Żegluga Bałtycka S.A. | Kołobrzeg |
24 | Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. | Warszawa |
25 | Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków S.A. | Warszawa |
26 | Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. | Gdańsk |
27 | Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego ODRA 3 Sp. z o.o. | Szczecin |
28 | Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A. | Warszawa |
29 | Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „PSK Rzeszów” Sp. z o.o. | Rzeszów |
30 | Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Nowy Targ Sp. z o.o. | Nowy Targ |
31 | Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „POLONUS” w Warszawie S.A. | Warszawa |
32 | Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie Sp. z o.o. | Gniezno |
1 | 2 | 3 |
33 | Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe „PORT RYBACKI GRYF” Sp. z o.o. | Szczecin |
34 | Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich PUH Sp. z o.o. | Łódź |
35 | Przedsiębiorstwo Wydawnicze „RZECZPOSPOLITA” S.A. | Warszawa |
36 | Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. | Częstochowa |
37 | Szczecińskie Zakłady Zbożowo-Młynarskie PZZ S.A. | Szczecin |
38 | Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o. | Katowice |
39 | UNICON Sp. z o.o. | Białogard |
40 | Unimor Radiocom Sp. z o.o. | Gdańsk |
41 | UNITRA-UNIZET Sp. z o.o. | Warszawa |
42 | Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego S.A. | Warszawa |
43 | WITAR S.A. | Poznań |
44 | Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Katowicach Sp. z o.o. | Katowice |
45 | Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych Sp. z o.o. | Katowice |
46 | WYTWÓRNIA SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED Sp. z o.o. | Warszawa |
47 | Zakład Narzędziowy w Świdniku Sp. z o.o. | Świdnik |
48 | Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Białystok Sp. z o.o. | Białystok |
49 | Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o.o. | Bolesławiec |
50 | Zakłady Mechaniczne Urządzeń Górniczych DEZAM Sp. z o.o. | Dzierżoniów |
51 | Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego LIDO Sp. z o.o. | Łódź |
52 | Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego w Pile ZETPEZET Sp. z o.o. | Piła |
53 | Zakłady Tekstylno-Konfekcyjne Teofilów S.A. | Łódź |
54 | Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „CHEMAR” S.A. | Kielce |
55 | Zakłady Wyrobów Kamionkowych MARYWIL S.A. | Suchedniów |
Ponadto Departament Restrukturyzacji nadzoruje branżę przemysł obronny, z wyłączeniem podmiotów określonych w § 4 ust. 2 niniejszego zarządzenia.
Załącznik nr 3
LISTA BRANŻ I PODMIOTÓW W NADZORZE DEPARTAMENTU NADZORU WŁAŚCICIELSKIEGO, Z WYŁĄCZENIEM PODMIOTÓW OKREŚLONYCH W § 4 UST. 2 NINIEJSZEGO ZARZĄDZENIA
1. Agencje przedsiębiorczości.
2. Budownictwo, z wyłączeniem:
– Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A.,
– Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego ODRA 3 sp. z o.o. w Szczecinie.
3. Chemia ciężka.
4. Energetyka, z wyłączeniem:
– ENEA S.A. w Poznaniu,
– ENERGA S.A. w Warszawie,
– TAURON Polska Energia S.A. w Katowicach,
– PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w Warszawie,
– Elektrownia Chorzów S.A. w Chorzowie,
– Huta Kościuszko S.A. w Chorzowie.
5. Fundacje.
6. Górnictwo, z wyłączeniem:
– Zakłady Mechaniczne Urządzeń Górniczych DEZAM sp. z o.o. w Dzierżoniowie,
– Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki S.A. w Katowicach.
7. Gry losowe i zakłady wzajemne.
8. Hodowla zwierząt i uprawa roślin.
9. Hutnictwo, z wyłączeniem:
– Towarzystwo Finansowe SILESIA sp. z o.o. w Katowicach,
– Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. w Katowicach.
10. Instytucje rynku finansowego i kapitałowego, z wyłączeniem:
– Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S. A.,
– Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
11. Komunikacja lotnicza i przemysł lotniczy, z wyłączeniem:
– Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. w Warszawie,
– EUROLOT S.A. w Warszawie,
– LS Airport Services S.A. w Warszawie.
12. Media.
13. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
14. Przedsiębiorstwa handlowe i inne, z wyłączeniem:
– HUTMAR S.A. w Częstochowie,
– Meble Emilia sp. z o.o. w Warszawie.
15. Przedsiębiorstwa i centrale handlu zagranicznego.
16. Przedsiębiorstwa i jednostki otoczenia rolnictwa.
17. Przedsiębiorstwa i jednostki usługowe, z wyłączeniem:
– Polskie pracownie Konserwacji Zabytków S.A. w Warszawie,
– COBRABID sp. z o.o. w Warszawie,
– Łódzkie Centrum Filmowe sp. z o.o. w Łodzi,
– Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne sp. z o.o. w Warszawie.
18. Przedsiębiorstwa państwowe.
19. Przedsiębiorstwa turystyczne, z wyłączeniem:
– Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych sp. z o.o. w Katowicach,
– Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. w Gliwicach,
– Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich PUH sp. z o.o. w Łodzi.
20. Przemysł chemiczny i tworzyw sztucznych, z wyłączeniem: Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego „STOMIL” S.A. w Bydgoszczy.
21. Przemysł cukrowniczy.
22. Przemysł drzewny i papierniczy, z wyłączeniem WITAR S.A. w Poznaniu.
23. Przemysł elektroniczny, z wyłączeniem:
– UNITRA-UNIZET sp. z o.o. w Warszawie,
– UNICON sp. z o.o. w Białogardzie.
24. Przemysł elektrotechniczny, z wyłączeniem:
– Krakowskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego sp. z o.o. w Krakowie,
– Warszawskie Zakłady Sprzętu Ortopedycznego S.A. w Warszawie.
25. Przemysł farmaceutyczny i dystrybucji leków, z wyłączeniem Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED sp. z o.o. w Warszawie.
26. Przemysł gazowy (wydobycie, dystrybucja, handel), z wyłączeniem:
– Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie,
– Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie.
27. Przemysł koksowniczy.
28. Przemysł maszynowy, z wyłączeniem:
– H. Cegielski – POZNAŃ S.A. w Poznaniu,
– Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „CHEMAR” S.A. w Kielcach.
29. Przemysł materiałów budowlanych i ceramicznych, z wyłączeniem:
– Zakłady Ceramiczne BOLESŁAWIEC w Bolesławcu sp. z o.o.,
– Zakłady Wyrobów Kamionkowych MARYWIL S.A. w Suchedniowie.
30. Przemysł meblowy.
31. Przemysł metalowy.
32. Przemysł mięsny i przetwórstwa mięsnego.
33. Przemysł naftowy, z wyłączeniem:
– Grupa LOTOS S.A. w Gdańsku,
– LOTOS PETROBALTIC S.A w Gdańsku,
– Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w Płocku,
– Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych PRZYJAŹŃ S.A. w Płocku,
– Przedsiębiorstwo przeładunku paliw płynnych „NAFTOPORT” Sp. z o.o. w Gdańsku,
– Siarkopol Gdańsk S.A. w Gdańsku.
34. Przemysł odzieżowy, z wyłączeniem Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego LIDO sp. z o.o. w Łodzi.
35. Przemysł skórzany.
36. Przemysł spirytusowy.
37. Przemysł spożywczy, z wyłączeniem:
– Zakłady przemysłu Ziemniaczanego w Pile ZETPEZET sp. z o.o.,
– Szczecińskie Zakłady Zbożowo-Młynarskie PZZ S.A. w Szczecinie,
– Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. w Gdańsku,
– Chłodnia „MORS-WOLA” Sp. z o.o. w Warszawie,
– Centrala Nasienna Sp. z o.o. w Warszawie.
38. Przemysł stoczniowy.
39. Przemysł surowców odzieżowych, z wyłączeniem:
– Zakłady Tekstylno-Konfekcyjne Teofilów S.A. w Łodzi.
40. Przemysł środków transportu, z wyłączeniem:
– Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PSK Rzeszów sp. z o.o. w Rzeszowie,
– Ośrodek badawczy Ekonomiki Transportu sp. z o.o. w Warszawie.
41. Przemysł wydobywczy i kopalin, z wyłączeniem:
– Kopalnia Siarki Machów S.A. w Tarnobrzegu,
– Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie sp. z o.o. w Wilkowie.
42. Telekomunikacja.
43. Transport, z wyłączeniem:
– Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Nowy Targ sp. z o.o. w Nowym Targu;
– Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „POLONUS” w Warszawie S.A.;
– Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie sp. z o.o.
44. Uzdrowiska.
45. Wydawnictwa i poligrafia, z wyłączeniem przedsiębiorstwo Wydawnicze RZECZPOSPOLITA S.A. w Warszawie.
46. Wyścigi konne.
47. Zarządzanie nieruchomościami.
48. Żegluga i porty, z wyłączeniem:
– Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe PORT RYBACKI GRYF sp. z o.o. w Szczecinie,
– Polska Żegluga Bałtycka S.A. w Kołobrzegu,
– Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. w Szczecinie,
– Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. w Gdańsku,
– Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w Gdyni.
Załącznik nr 4
Załącznik nr 5
LISTA BRANŻ I PODMIOTÓW NADZOROWANYCH PRZEZ DEPARTAMENT RYNKÓW KAPITAŁOWYCH
1. Bankowość.
2. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
3. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.
4. Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
- Data ogłoszenia: 2012-04-17
- Data wejścia w życie: 2012-04-13
- Data obowiązywania: 2012-05-18
- Dokument traci ważność: 2012-06-21
- ZARZĄDZENIE NR 27 MINISTRA SKARBU PAŃSTWA z dnia 20 kwietnia 2012 r. zmieniające zarządzenie w sprawie podziału zadań Kierownictwa Ministerstwa Skarbu Państwa
- ZARZĄDZENIE NR 30 MINISTRA SKARBU PAŃSTWA z dnia 18 maja 2012 r. zmieniające zarządzenie w sprawie podziału zadań Kierownictwa Ministerstwa Skarbu Państwa
REKLAMA
Dzienniki Urzędowe
REKLAMA
REKLAMA