REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2013 poz. 122

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 25 lutego 2013 r.

w sprawie wskazania zamawiającego do przygotowywania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, udzielania zamówień oraz zawierania umów ramowych na rzecz sądów powszechnych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 1. Wskazuje się Sąd Apelacyjny w Krakowie jako zamawiającego właściwego do przygotowywania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówień publicznych, udzielania zamówień oraz zawierania umów ramowych na rzecz sądów powszechnych, zwanych dalej „sądami”, z zastrzeżeniem § 2.

2. Zamówienia, o których mowa w ust. 1, obejmują:

1) dostawy towarów:

a) energii elektrycznej,

b) paliw,

c) samochodów osobowych i ciężarowych,

d) komputerów stacjonarnych i przenośnych, serwerów, pamięci masowych, nośników danych i urządzeń sieciowych,

e) urządzeń biurowych: drukarek, kopiarek, skanerów, faksów, urządzeń wielofunkcyjnych,

f) systemów informacji prawnej,

g) materiałów biurowych i druków,

h) prasy;

2) dostawy usług:

a) telefonii stacjonarnej,

b) telefonii ruchomej,

c) kurierskich,

d) pocztowych,

e) ubezpieczeń majątkowych, w tym komunikacyjnych,

f) kart flotowych.

§ 2.
 1. Wskazuje się Sąd Apelacyjny we Wrocławiu jako zamawiającego właściwego do przygotowywania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówień publicznych oraz udzielania zamówień na rzecz sądów w zakresie zamówień związanych z wykonywaniem czynności wynikających z zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 stycznia 2013 r. w sprawie powierzenia wykonywania czynności związanych z projektowaniem, wdrażaniem i utrzymywaniem systemów informatycznych obsługujących sądy powszechne (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. z 2013 r. poz. 4).

2. Zamówienia, o których mowa w ust. 1, obejmują:

1) dostawy towarów:

a) oprogramowania,

b) komputerów stacjonarnych i przenośnych, serwerów, pamięci masowych, nośników danych i urządzeń sieciowych;

2) dostawy usług szkoleniowych.

§ 3.
 1. W celu zapewnienia realizacji zadań Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, o których mowa w § 2, Minister Sprawiedliwości:

1) w terminie 14 dni od dnia przedłożenia ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych projektu dochodów i wydatków sądów na rok następny przekazuje Sądowi Apelacyjnemu we Wrocławiu wstępny wykaz zadań w zakresie zamówień wskazanych w § 2 ust. 2, które będą realizowane przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w następnym roku i kolejnych latach budżetowych;

2) w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia ustawy budżetowej przekazuje Sądowi Apelacyjnemu we Wrocławiu ostateczny wykaz zadań w zakresie zamówień, wskazanych w § 2 ust. 2, które będą realizowane przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w danym roku budżetowym.

2. Wykaz zadań, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, stanowi dla Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu podstawę do rozpoczęcia procedur udzielania zamówień publicznych, natomiast ostateczny wykaz zadań, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, stanowi dla Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu podstawę do kontynuowania i zakończenia procedur udzielania zamówień publicznych lub ewentualnego rozpoczęcia nowych procedur udzielania zamówień publicznych.

§ 4.
 1. Zobowiązuje się sądy do nabywania towarów i usług określonych w § 1 ust. 2 od wykonawców wybranych przez Sąd Apelacyjny w Krakowie oraz do udzielania zamówień w zakresie dostaw tych towarów i usług na podstawie umów ramowych zawartych przez Sąd Apelacyjny w Krakowie.

2. Zobowiązuje się sądy do nabywania towarów i usług określonych w § 2 ust. 2 od wykonawców wybranych przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

§ 5.
 1. Sądy rejonowe i sądy okręgowe na podstawie opracowanych przez siebie projektów planów finansowych na następny rok budżetowy sporządzają i przekazują przełożonemu sądowi apelacyjnemu wstępne zapotrzebowania w zakresie dostaw towarów i usług określonych w § 1 ust. 2 na następny rok i kolejne lata budżetowe, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca danego roku. Sąd apelacyjny na podstawie opracowanego przez siebie projektu planu finansowego na następny rok budżetowy sporządza wstępne zapotrzebowanie w zakresie dostaw towarów i usług określonych w § 1 ust. 2 na następny rok i kolejne lata budżetowe dla sądu apelacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca danego roku.

2. Sądy apelacyjne we wstępnych zapotrzebowaniach, o których mowa w ust. 1, wprowadzają, w razie potrzeby, zmiany, informując o nich właściwe sądy, a następnie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 lipca danego roku przekazują Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie zaakceptowane przez siebie wstępne zapotrzebowania w zakresie dostaw towarów i usług określonych w § 1 ust. 2 na następny rok i kolejne lata budżetowe dla sądów z obszaru danej apelacji.

3. Sąd Apelacyjny w Krakowie przeprowadza analizę wstępnych zapotrzebowań dla sądów z obszarów apelacji w zakresie dostaw towarów i usług określonych w § 1 ust. 2 na następny rok i kolejne lata budżetowe i w razie potrzeby dokonuje standaryzacji przedmiotów zamówień, o których mowa w § 1 ust. 2, i na tej podstawie wprowadza zmiany do tych zapotrzebowań. O wprowadzonych przez siebie zmianach Sąd Apelacyjny w Krakowie informuje właściwe sądy apelacyjne w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 sierpnia danego roku.

4. Sąd Apelacyjny w Krakowie opracowuje wstępny harmonogram realizacji zamówień, o których mowa w § 1 ust. 2, na następny rok i kolejne lata budżetowe i przekazuje go Ministrowi Sprawiedliwości oraz sądom apelacyjnym w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września danego roku.

§ 6.
 1. Sądy rejonowe i sądy okręgowe w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia ich planów finansowych przekazują przełożonemu sądowi apelacyjnemu zweryfikowane zapotrzebowania na dostawy towarów i usługi określone w § 1 ust. 2 na dany rok budżetowy. Sąd apelacyjny w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia jego planu finansowego sporządza zweryfikowane zapotrzebowanie na dostawy towarów i usługi określone w § 1 ust. 2 na dany rok budżetowy dla sądu apelacyjnego.

2. Sądy apelacyjne w zweryfikowanych zapotrzebowaniach, o których mowa w ust. 1, wprowadzają, w razie potrzeby, zmiany, informując o nich właściwe sądy, a następnie w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia, o którym mowa w ust. 1, przekazują Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie zaakceptowane przez siebie zweryfikowane zapotrzebowania w zakresie dostaw towarów i usług określonych w § 1 ust. 2 na dany rok budżetowy dla sądów z obszaru danej apelacji.

3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania od sądów apelacyjnych zweryfikowanych zapotrzebowań dla sądów z obszarów apelacji Sąd Apelacyjny w Krakowie przekazuje Ministrowi Sprawiedliwości i sądom apelacyjnym ostateczny harmonogram realizacji zamówień, o których mowa w § 1 ust. 2, na dany rok budżetowy.

§ 7.
 W przypadku wystąpienia klęski żywiołowej lub innego nadzwyczajnego zdarzenia na obszarze działania danego sądu, sąd może samodzielnie realizować zamówienia publiczne informując o tym niezwłocznie:

1) w przypadku zamówień, o których mowa w § 1 ust. 2 – Ministra Sprawiedliwości oraz Sąd Apelacyjny w Krakowie;

2) w przypadku zamówień, o których mowa w § 2 ust. 2 – Ministra Sprawiedliwości oraz Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.

§ 8.
 1. Sąd Apelacyjny w Krakowie jest zobowiązany do współpracy z sądami apelacyjnymi przy realizacji zamówień, o których mowa w § 1 ust. 2, dla sądów z obszaru danej apelacji, a w szczególności do:

1) niezwłocznego przekazywania informacji o wyborze wykonawcy;

2) przekazywania kopii podpisanych umów nie później niż w terminie 7 dni od dnia ich podpisania;

3) sprawowania nadzoru nad prawidłowym wykonywaniem umów, o których mowa w pkt 2;

4) udzielania wyjaśnień i informacji.

2. Sądy są zobowiązane do współpracy z Sądem Apelacyjnym w Krakowie, w szczególności do:

1) udzielania wyjaśnień i informacji niezbędnych do realizacji zamówień;

2) do odbioru towarów i usług oraz zapłaty za odebrane towary i usługi w terminach określonych w umowach.

§ 9.
 1. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu jest zobowiązany do współpracy z sądami apelacyjnymi przy realizacji zamówień, o których mowa w § 2 ust. 2, dla sądów z obszaru danej apelacji, a w szczególności do:

1) niezwłocznego przekazywania informacji o wyborze wykonawcy;

2) przekazywania kopii podpisanych umów nie później niż w terminie 7 dni od dnia ich podpisania;

3) sprawowania nadzoru nad prawidłowym wykonywaniem umów, o których mowa w pkt 2;

4) udzielania wyjaśnień i informacji.

2. Sądy są zobowiązane do współpracy z Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu, w szczególności do:

1) udzielania wyjaśnień i informacji niezbędnych do realizacji zamówień;

2) do odbioru towarów i usług oraz zapłaty za odebrane towary i usługi w terminach określonych w umowach.

§ 10.
 1. Składanie przez sądy zapotrzebowań, o których mowa w § 5 ust. 1 i 2 oraz § 6 ust. 1 i 2, przekazywanie sądom informacji, o których mowa w § 5 ust. 3 i § 8 ust. 1 pkt 1 oraz harmonogramów, o których mowa w § 5 ust. 4 i § 6 ust. 3, jak również udzielanie wyjaśnień i informacji, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 4 i ust. 2 pkt 1, odbywa się w formie elektronicznej, z wykorzystaniem informatycznego systemu „Sądowy System Zakupów”.

2. W przypadku wystąpienia braku możliwości terminowego przekazania dokumentów, o których mowa w ust. 1, w informatycznym systemie „Sądowy System Zakupów” spowodowanego jego awarią, Sąd Apelacyjny w Krakowie przekaże sądom informację w formie komunikatu umieszczonego na stronie internetowej Sądu Apelacyjnego w Krakowie o nowych terminach przekazania tych dokumentów, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Jeżeli z powodu awarii informatycznego systemu „Sądowy System Zakupów” nie jest możliwe przedstawienie zapotrzebowań, o których mowa w § 5 ust. 1 i 2 oraz § 6 ust. 1 i 2, przekazanie sądom informacji, o których mowa w § 5 ust. 3 i § 8 ust. 1 pkt 1 oraz harmonogramów, o których mowa w § 5 ust. 4 i § 6 ust. 3, dokumenty te należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zakupy.centralne@krakow.sa.gov.pl. Po usunięciu awarii dokumenty te należy przekazać niezwłocznie za pomocą informatycznego systemu „Sądowy System Zakupów”.

§ 11.
 Traci moc zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 lutego 2012 r. w sprawie wskazania zamawiającego do przygotowywania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, udzielania zamówień oraz zawierania umów ramowych na potrzeby jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. z 2012 r. poz. 23).
§ 12.
 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Minister Sprawiedliwości: Jarosław Gowin

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2010 r. Nr 161, poz. 1078 i Nr 182, poz. 1228, z 2011 r. Nr 5, poz. 13, Nr 28, poz. 143, Nr 87, poz. 484, Nr 234, poz. 1386 i Nr 240, poz. 1429 oraz z 2012 r. poz. 769, 951, 1101 i 1271.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2013-03-12
  • Data wejścia w życie: 2013-02-25
  • Data obowiązywania: 2013-02-25
  • Dokument traci ważność: 2014-09-16
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA