REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2002 nr 2 poz. 10

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 12 kwietnia 2002 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie utworzenia Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 5 w związku z art. 8 ust. 4 oraz art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 91, poz. 408 z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Uchyla się statut Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości stanowiący załącznik do zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 10 lutego 1993 r. w sprawie utworzenia Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. Nr 1, poz. 1).
§ 2.
Nadaje się statut Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości stanowiący załącznik do zarządzenia.
§ 3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 12 kwietnia 2002 r.

Minister Sprawiedliwości: wz. Jerzy Łankiewicz

Załącznik 1. [Statut Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości]

Załącznik do zarządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 12 kwietnia 2002 r. (poz. 10)

STATUT

Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości

§ 1. Przyzakładowa Przychodnia Lekarska w Ministerstwie Sprawiedliwości, zwana dalej „Przychodnią”, działa na podstawie przepisów zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 10 lutego 1993 r. w sprawie ustanowienia Przyzakładowej Przychodni Lekarskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości i zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 91, poz. 408 z późn. zm.).

§ 2. Siedzibą Przychodni jest Warszawa – Al. Ujazdowskie 11 – gmach Ministerstwa Sprawiedliwości.

§ 3. Celem działalności przychodni jest udzielanie bezpłatnych świadczeń zdrowotnych:

1) dla pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie wskazanym w § 4 Statutu,

2) dla emerytów i rencistów Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie wskazanym w § 4 pkt 1, 2 i 5 Statutu.

§ 4. Do zakresu świadczeń zdrowotnych należą:

1) badania i porady lekarskie,

2) leczenie,

3) orzekanie o stanie zdrowia,

4) profilaktyka w zakresie higieny zdrowia i żywienia,

5) podstawowe zabiegi pielęgniarskie,

6) badania i leczenie stomatologiczne.

§ 5. Określony w § 4 zakres świadczeń zdrowotnych jest realizowany w ramach komórek organizacyjnych następujących specjalności:

1) Poradni chorób wewnętrznych (kod specjalności – 1000),

2) Poradni stomatologicznej (kod specjalności – 1800),

3) Poradni medycyny pracy (kod specjalności – 1160),

4) Gabinetu pielęgniarki (kod specjalności – 9000).

§ 6. 1. Przychodnia nie prowadzi samodzielnej gospodarki finansowej.

2. Koszty utrzymania Przychodni pokrywane są z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości, zgodnie z ustawą o finansach publicznych.

§ 7. Nadzór administracyjny i finansowy nad Przychodnią sprawuje Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości.

§ 8. Nadzór i zadania o charakterze merytorycznym Przychodni należą do Kierownika Przychodni, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej.

§ 9. Kierownik Przychodni powinien być lekarzem spełniającym warunki określone w odrębnych przepisach.

§ 10. Pracodawcą dla Kierownika Przychodni i dla innych osób świadczących pracę w Przychodni jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

§ 11. Kierownik Przychodni angażowany jest przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa Sprawiedliwości na wniosek Dyrektora Biura Finansowo-Administracyjnego.

§ 12. Kierownik Przychodni występuje do Dyrektora Generalnego z wnioskiem o zatrudnienie lub zwolnienie pracowników Przychodni za pośrednictwem Dyrektora Biura Finansowo-Administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości.

§ 13. Kierownik Przychodni ustala regulamin porządkowy obejmujący organizację i porządek procesu udzielania świadczeń zdrowotnych.

§ 14. Regulamin porządkowy Przychodni, dla swej ważności, wymaga zaopiniowania przez Dyrektora Biura Finansowo-Administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości i akceptacji Dyrektora Generalnego Ministerstwa Sprawiedliwości.

§ 15. Kierownik Przychodni prowadzi dokumentację medyczną osób korzystających ze świadczeń zdrowotnych, zapewniając ochronę danych osobowych zawartych w dokumentacji.

§ 16. Kierownik Przychodni zgłasza organowi prowadzącemu rejestr zakładów opieki zdrowotnej zmiany stanu faktycznego i dotyczące danych zawartych w rejestrze, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej.

§ 17. Kierownik Przychodni oraz inne osoby zaangażowane w Przychodni w celu świadczenia usług zdrowotnych podlegają obowiązkowi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkodę wyrządzoną przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.

§ 18. Pomieszczenia i urządzenia Przychodni muszą odpowiadać wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 21 września 1992 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia Zakładu Opieki Zdrowotnej (Dz. U. Nr 74, poz. 366 z późn. zm.).

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA