REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2016 poz. 5

ZARZĄDZENIE NR 15/2016
PREZESA NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO

z dnia 2 czerwca 2016 r.

w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania przez banki, objęte obowiązkowym systemem gwarantowania, informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 38 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2014 r. poz. 1866, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Ilekroć w zarządzeniu jest mowa o:

1) BFG – należy przez to rozumieć Bankowy Fundusz Gwarancyjny;

2) NBP – należy przez to rozumieć Narodowy Bank Polski;

3) KNF – należy przez to rozumieć Komisję Nadzoru Finansowego;

4) ustawie o BFG – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 14 grudnia 1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym;

5) ustawie – Prawo bankowe – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 128, z późn. zm.2));

6) banku – należy przez to rozumieć podmiot objęty systemem gwarantowania, w rozumieniu art. 2 pkt 3 ustawy o BFG;

7) obowiązkowej opłacie – należy przez to rozumieć opłatę wnoszoną w okresach kwartalnych przez bank na rzecz Funduszu, na zasadach określonych w art. 13 ustawy o BFG;

8) opłacie ostrożnościowej – należy przez to rozumieć opłatę wnoszoną w okresach kwartalnych przez bank na rzecz Funduszu, na zasadach określonych w art. 14a ustawy o BFG;

9) deponencie – należy przez to rozumieć deponenta, o którym mowa w art. 2 pkt 1 ustawy o BFG;

10) zrzeszonym banku spółdzielczym – należy przez to rozumieć bank będący spółdzielnią oraz stroną umowy zrzeszenia, o której mowa w art. 16 ustawy z dnia 7 grudnia 2000 r. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających (Dz. U. z 2015 r. poz. 2170 oraz z 2016 r. poz. 381);

11) banku zrzeszającym – należy przez to rozumieć bank, o którym mowa w art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 grudnia 2000 r. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających;

12) właściwym banku zrzeszającym – należy przez to rozumieć bank, z którym dany zrzeszony bank spółdzielczy zawarł umowę zrzeszenia;

13) wierzytelności deponenta – należy przez to rozumieć środki gwarantowane, o których mowa w art. 2 pkt 2 ustawy o BFG, bez ograniczenia do wysokości kwoty, o której mowa w art. 23 ust. 1 ustawy o BFG;

14) środkach gwarantowanych – należy przez to rozumieć środki gwarantowane, o których mowa w art. 2 pkt 2 ustawy o BFG;

15) programie postępowania naprawczego – należy przez to rozumieć program postępowania naprawczego, o którym mowa w art. 142 ust. 1 i 2 ustawy – Prawo bankowe;

16) systemie ochrony – należy przez to rozumieć system ochrony, o którym mowa w art. 2 pkt 6 ustawy z dnia 7 grudnia 2000 r. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

§ 2.

1. Banki, z wyjątkiem zrzeszonych banków spółdzielczych, przekazują do BFG informacje o podstawie obliczania oraz o wysokości funduszu ochrony środków gwarantowanych, sporządzone według wzoru określonego w załączniku nr 1 do zarządzenia.

2. Banki zrzeszające przekazują do BFG informacje o podstawach obliczania oraz o wysokościach funduszy ochrony środków gwarantowanych w zrzeszonych bankach spółdzielczych, sporządzone według wzoru określonego w załączniku nr 2 do zarządzenia.

3. Banki sporządzają informacje, określone w ust. 1 i 2, według stanu danych za kwiecień i za październik każdego roku.

4. Banki oraz banki zrzeszające przekazują do BFG informacje, określone odpowiednio w ust. 1 albo 2, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie do dnia:

1) 15 grudnia każdego roku – według stanu danych za październik;

2) 15 czerwca każdego roku – według stanu danych za kwiecień.

§ 3.

1. Banki sporządzają informacje o podstawach naliczania oraz o wysokości obowiązkowej opłaty i opłaty ostrożnościowej odpowiednio według wzorów 1 albo 2, określonych w załączniku nr 3 do zarządzenia.

2. Banki sporządzają informacje, określone w ust. 1, według stanu danych na koniec kwartału bezpośrednio poprzedzającego kwartał, którego opłata dotyczy.

3. Informacje, określone w ust. 1, banki przekazują do BFG, z zastrzeżeniem ust. 4, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż do dnia, w którym upływają terminy do wniesienia odpowiednio obowiązkowej opłaty oraz opłaty ostrożnościowej, ustalone przez Radę BFG w formie uchwały lub określone w art. 13 ust. 3c lub art. 14b ust. 2 ustawy o BFG.

4. Zrzeszone banki spółdzielcze przekazują informacje, określone w ust. 1, do właściwych banków zrzeszających, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż na 15 dni przed upływem terminów, o których mowa w ust. 3.

5. Banki zrzeszające, na podstawie informacji, o których mowa w ust. 4, sporządzają informacje o podstawach naliczania oraz o kwotach obowiązkowej opłaty oraz opłaty ostrożnościowej zrzeszonych banków spółdzielczych odpowiednio według wzorów 1 albo 2, określonych w załączniku nr 4 do zarządzenia.

6. Banki zrzeszające przekazują do BFG informacje, określone w ust. 5, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminach, o których mowa w ust. 3.

§ 4.

1. Na koniec każdego kwartału banki weryfikują informacje przekazane na podstawie § 3 w poprzednich kwartałach.

2. W przypadku, gdy dane z poprzednich kwartałów, będące podstawą przekazania informacji, o których mowa w § 3 ust. 1 lub 5, uległy zmianie, banki są zobowiązane do sporządzenia informacji w wersji skorygowanej według stanu na koniec kwartału, w którym wystąpiła zmiana.

3. Informacje, o których mowa w ust. 2, banki przekazują do BFG, z zastrzeżeniem ust. 4, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni po upływie danego kwartału.

4. Zrzeszone banki spółdzielcze przekazują informacje, o których mowa w ust. 2, do właściwych banków zrzeszających, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 7 dni po upływie danego kwartału.

5. Banki zrzeszające, na podstawie informacji, o których mowa w ust. 4, sporządzają informacje w wersji skorygowanej w zakresie dotyczącym wszystkich zrzeszonych banków spółdzielczych bez względu na to, czy dane będące podstawą sporządzenia informacji uległy zmianie.

6. Banki zrzeszające przekazują do BFG informacje, określone w ust. 5, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni po upływie danego kwartału.

7. Informacje, o których mowa w ust. 1–6, powinny być sporządzone odpowiednio według wzorów 1 albo 2, określonych w załączniku nr 3 lub 4 do zarządzenia.

§ 5.

1. Banki sporządzają miesięczne informacje o wartości wierzytelności deponentów oraz o wartości środków gwarantowanych – według wzoru 1, określonego w załączniku nr 5 do zarządzenia.

2. Banki sporządzają informacje, o których mowa w ust. 1, według stanu na koniec każdego miesiąca.

3. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny być zgodne z danymi zawartymi w systemie wyliczania, o którym mowa w art. 2 pkt 12 ustawy o BFG.

4. Informacje określone w ust. 1 banki przekazują do BFG, z zastrzeżeniem ust. 5, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż do ostatniego dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu sprawozdawczego.

5. Zrzeszone banki spółdzielcze przekazują informacje, określone w ust. 1, właściwym bankom zrzeszającym, bez zbędnej zwłoki – nie później jednak niż do 15 dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu sprawozdawczego.

6. Banki zrzeszające, na podstawie informacji, o których mowa w ust. 5, sporządzają informacje o wartości wierzytelności deponentów oraz o wartości środków gwarantowanych według wzoru 2, określonego w załączniku nr 5 do zarządzenia, w odniesieniu do zrzeszonych banków spółdzielczych.

7. Banki zrzeszające przekazują do BFG informacje, określone w ust. 6, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w ust. 4.

§ 6.

1. Banki, z wyjątkiem zrzeszonych banków spółdzielczych, sporządzają miesięczne informacje o sumie zgromadzonych środków pieniężnych według wzoru, określonego w załączniku nr 6 do zarządzenia.

2. Banki sporządzają informacje, o których mowa w ust. 1, według stanu na koniec każdego miesiąca.

3. Banki, z wyjątkiem zrzeszonych banków spółdzielczych, przekazują informacje, o których mowa w ust. 1, do BFG bez zbędnej zwłoki, jednakże nie później niż do ostatniego dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu sprawozdawczego.

4. Banki zrzeszające sporządzają zbiorcze informacje, o których mowa w ust. 1, dotyczące zrzeszonych banków spółdzielczych i przekazują je do BFG w terminie, o którym mowa w ust. 3.

§ 7.

1. Banki sporządzają miesięczne informacje o przygotowywaniu lub o realizacji programu postępowania naprawczego – według wzoru 1, określonego w załączniku nr 7 do zarządzenia.

2. Banki sporządzają informacje, o których mowa w ust. 1, według stanu na koniec każdego miesiąca.

3. Informacje, określone w ust. 1, banki przekazują do BFG, z zastrzeżeniem ust. 4, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż do ostatniego dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu sprawozdawczego.

4. Zrzeszone banki spółdzielcze przekazują informacje, określone w ust. 1, do właściwych banków zrzeszających, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż na 15 dni przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 3.

5. Banki zrzeszające, na podstawie informacji, o których mowa w ust. 4, sporządzają informacje o przygotowywaniu lub o realizacji programu postępowania naprawczego, w odniesieniu do zrzeszonych banków spółdzielczych, według wzoru 2, określonego w załączniku nr 7 do zarządzenia.

6. Banki zrzeszające przekazują do BFG informacje, określone w ust. 5, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w ust. 3.

7. Banki niezwłocznie przekazują do BFG programy postępowania naprawczego oraz ich zmiany, które uzyskały akceptację KNF, nie później niż w terminie 14 dni od dnia uzyskania tej akceptacji.

§ 8.

1. Informacje, sporządzone według wzorów określonych w załącznikach nr 1–7 do zarządzenia, przekazywane są do BFG w postaci elektronicznej, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

2. Informacje przekazywane są do BFG w dokumentach elektronicznych w formacie XML, zgodnym ze schematem XSD, udostępnionym na stronie internetowej BFG.

3. Uwarunkowania organizacyjno-techniczne, które powinny być spełnione przy przesyłaniu informacji do BFG, oraz zasady nadawania symboli wyróżniających banki, a także tworzenia i nazywania plików i dokumentów zawierających informacje przekazywane do BFG, określone są w załączniku nr 8 do zarządzenia.

§ 9.

1. Informacje, sporządzone według wzorów określonych w załącznikach nr 1–7 do zarządzenia, opatruje się bezpiecznym podpisem elektronicznym w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 262, z 2014 r. poz. 1662 oraz z 2015 r. poz. 1893), weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu, złożonym przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w zakresie praw i obowiązków majątkowych banku.

2. Banki przekazujące do BFG informacje określone w załącznikach nr 1–7 do zarządzenia, zgłaszają do BFG, w formie pisemnej, imię, nazwisko, służbowy adres poczty elektronicznej oraz służbowy numer telefonu kontaktowego osób, o których mowa w ust. 1, według wzoru określonego w załączniku nr 9 do zarządzenia.

3. Informacje, określone w załączniku nr 9 do zarządzenia, po raz pierwszy powinny być przekazane do BFG przed przekazaniem informacji określonych w załącznikach nr 1–7 do zarządzenia, z wyjątkiem przypadków w których informacje określone w załączniku nr 9 nie uległy zmianie.

§ 10.

Zrzeszone banki spółdzielcze przekazują informacje, do właściwych banków zrzeszających, w formacie i w trybie uzgodnionym z tymi bankami.

§ 11.

1. Bank zrzeszający banki spółdzielcze może przekazywać do BFG informacje określone w zarządzeniu również w imieniu niezrzeszonego banku spółdzielczego – w przypadku gdy:

1) bank zrzeszający zobowiąże się wobec niezrzeszonego banku spółdzielczego do wykonywania obowiązków sprawozdawczych wobec BFG w imieniu tego banku,

2) niezrzeszony bank spółdzielczy zapewni udostępnianie bankowi zrzeszającemu informacji, o których mowa w § 2 ust. 1 i w § 6 ust. 1

– pod warunkiem przedstawienia BFG tekstu umowy lub innego dokumentu, z którego będzie wynikało stosowne zobowiązanie banku zrzeszającego, wraz z pisemnym oświadczeniem banku zrzeszającego, określającym dzień, od którego powyższy tryb dostarczania informacji będzie stosowany.

2. Do sporządzania i przekazywania przez bank zrzeszający informacji dotyczących niezrzeszonego banku spółdzielczego stosuje się odpowiednio przepisy zarządzenia w zakresie sporządzania i przekazywania informacji dotyczących zrzeszonych banków spółdzielczych.

3. Bank zrzeszający przekazujący, w imieniu niezrzeszonego banku spółdzielczego, informacje określone w zarządzeniu, niezwłocznie zawiadamia BFG o każdym przypadku wygaśnięcia jego zobowiązania do wykonywania tych czynności.

§ 12.

1. Informacje o podstawie naliczania oraz o wysokości wniesionych opłat: obowiązkowej i ostrożnościowej za I kwartał 2016 roku i za II kwartał 2016 roku, sporządzone odrębnie zgodnie z wzorami 1 lub 2 do załącznika nr 3 do zarządzenia, banki, z zastrzeżeniem ust. 2, przekazują do BFG bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie zarządzenia.

2. Zrzeszone banki spółdzielcze przekazują informacje o podstawie naliczania oraz o wysokości opłaty obowiązkowej oraz opłaty ostrożnościowej za I kwartał 2016 roku i za II kwartał 2016 roku, sporządzone odrębnie zgodnie z wzorami 1 i 2 załącznika nr 3 do zarządzenia, do właściwych banków zrzeszających, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż na 7 dni przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 1.

3. Banki zrzeszające, na podstawie informacji, o których mowa w ust. 2, sporządzają informacje o podstawach naliczania oraz o kwotach opłaty obowiązkowej oraz opłaty ostrożnościowej zrzeszonych banków spółdzielczych zgodnie z wzorami nr 1 i 2 załącznika nr 4 do zarządzenia i przekazują je do BFG bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie, o którym mowa w ust. 1.

4. Do sporządzania informacji, o których mowa w ust. 1–3, przepisy § 8 i § 9 stosuje się odpowiednio.

§ 13.

Na zasadach określonych w niniejszym zarządzeniu banki przekazują po raz pierwszy:

1) informacje, o których mowa w § 2, sporządzone według stanu danych za kwiecień 2016 r., zgodnie z wzorem określonym w załącznikach nr 1 i 2 do zarządzenia;

2) informacje, o których mowa w § 5–7, sporządzone według stanu na dzień 31 maja 2016 r., zgodnie z wzorami określonymi odpowiednio w załącznikach nr 5, 6 lub 7 do zarządzenia.

§ 14.

Imię, nazwisko, służbowy adres poczty elektronicznej oraz służbowy numer telefonu kontaktowego osób, upoważnionych do składania oświadczeń woli w zakresie praw i obowiązków majątkowych banku z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego, przekazane do BFG na podstawie zarządzenia, o którym mowa w § 15, nie tracą ważności, o ile bank nie przedstawi aktualnych informacji na zasadach określonych w § 9.

§ 15.

Traci moc zarządzenie nr 3/2014 Prezesa Narodowego Banku Polskiego z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie zakresu, trybu i terminów przekazywania przez banki, objęte obowiązkowym systemem gwarantowania, informacji do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Dz. Urz. NBP poz. 1 i z 2015 r. poz. 17).

§ 16.

Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Narodowego Banku Polskiego: M. Belka

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2015 r. poz. 978, 1166, 1513 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 381 i 615.

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2015 r. poz. 559, 978, 1166, 1223, 1260, 1311, 1348, 1357, 1513, 1634, 1830, 1844, 1854, 1864 i 2281 oraz z 2016 r. poz. 615.

Załącznik 1. [WZÓR – INFORMACJA O PODSTAWIE OBLICZANIA ORAZ O WYSOKOŚCI FUNDUSZU OCHRONY ŚRODKÓW GWARANTOWANYCH]

Załączniki do zarządzenia nr 15/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego
z dnia 2 czerwca 2016 r. (poz. 5)

Załącznik nr 1

WZÓR – INFORMACJA O PODSTAWIE OBLICZANIA ORAZ O WYSOKOŚCI FUNDUSZU OCHRONY ŚRODKÓW GWARANTOWANYCH

infoRgrafika


Załącznik 2. [INFORMACJA O PODSTAWIE OBLICZANIA ORAZ O WYSOKOŚCI FUNDUSZU OCHRONY ŚRODKÓW GWARANTOWANYCH W ZRZESZONYCH BANKACH SPÓŁDZIELCZYCH]

Załącznik nr 2

WZÓR – INFORMACJA O PODSTAWIE OBLICZANIA ORAZ O WYSOKOŚCI FUNDUSZU OCHRONY ŚRODKÓW GWARANTOWANYCH W ZRZESZONYCH BANKACH SPÓŁDZIELCZYCH

infoRgrafika


infoRgrafika


Załącznik 3.

Załącznik nr 3

WZÓR 1 – INFORMACJA O PODSTAWIE NALICZANIA ORAZ O WYSOKOŚCI OBOWIĄZKOWEJ OPŁATY

infoRgrafika

WZÓR 2 – INFORMACJA O PODSTAWIE NALICZANIA ORAZ O WYSOKOŚCI OPŁATY OSTROŻNOŚCIOWEJ

infoRgrafika

Załącznik 4.

Załącznik nr 4

WZÓR 1 – INFORMACJA O PODSTAWACH NALICZANIA ORAZ O KWOTACH OBOWIĄZKOWEJ OPŁATY ZRZESZONYCH BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

infoRgrafika

WZÓR 2 – INFORMACJA O PODSTAWACH NALICZANIA ORAZ O KWOTACH OPŁATY OSTROŻNOŚCIOWEJ ZRZESZONYCH BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

infoRgrafika


infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 5.

Załącznik nr 5

WZÓR 1 – INFORMACJA O WARTOŚCI WIERZYTELNOŚCI DEPONENTÓW ORAZ O WARTOŚCI ŚRODKÓW GWARANTOWANYCH

infoRgrafika

WZÓR 2 – INFORMACJA O WARTOŚCI WIERZYTELNOŚCI DEPONENTÓW ORAZ O WARTOŚCI ŚRODKÓW GWARANTOWANYCH W ZRZESZONYCH BANKACH SPÓŁDZIELCZYCH

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 6. [INFORMACJA O SUMIE ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH ZGROMADZONYCH W BANKU / ZRZESZONYCH BANKACH SPÓŁDZIELCZYCH]

Załącznik nr 6

INFORMACJA O SUMIE ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH ZGROMADZONYCH W BANKU / ZRZESZONYCH BANKACH SPÓŁDZIELCZYCH

infoRgrafika

infoRgrafika


Załącznik 7.

Załącznik nr 7

WZÓR 1 – INFORMACJA O PRZYGOTOWYWANIU LUB O REALIZACJI PROGRAMU POSTĘPOWANIA NAPRAWCZEGO

infoRgrafika

WZÓR 2 – INFORMACJA O PRZYGOTOWYWANIU LUB O REALIZACJI PROGRAMU POSTĘPOWANIA NAPRAWCZEGO – INFORMACJA SPORZĄDZANA DLA ZRZESZONYCH BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

infoRgrafika


infoRgrafika

Załącznik 8. [ZASADY NADAWANIA SYMBOLI WYRÓŻNIAJĄCYCH BANKI, TWORZENIA I NAZYWANIA PLIKÓW I DOKUMENTÓW ZAWIERAJĄCYCH INFORMACJE PRZEKAZYWANE DO BFG W FORMIE ZAPISU ELEKTRONICZNEGO ORAZ UWARUNKOWANIA ORGANIZACYJNO-TECHNICZNE PRZESYŁANIA INFORMACJI DO BFG]

Załącznik nr 8

ZASADY NADAWANIA SYMBOLI WYRÓŻNIAJĄCYCH BANKI, TWORZENIA I NAZYWANIA PLIKÓW I DOKUMENTÓW ZAWIERAJĄCYCH INFORMACJE PRZEKAZYWANE DO BFG W FORMIE ZAPISU ELEKTRONICZNEGO ORAZ UWARUNKOWANIA ORGANIZACYJNO-TECHNICZNE PRZESYŁANIA INFORMACJI DO BFG

1. Symbole wyróżniające banki, wpisywane w załącznikach nr 1–7, oznaczają:

a) dla banków spółdzielczych niezrzeszonych – są to pierwsze cztery cyfry numeru nadanego bankowi przez NBP,

b) dla zrzeszeń banków spółdzielczych – są to pierwsze trzy cyfry numeru nadanego bankowi przez NBP i – jako czwarty znak – litera „z”,

c) dla pozostałych banków niebędących bankami zrzeszającymi – są to pierwsze trzy cyfry numeru nadanego bankowi przez NBP i – jako czwarty znak – litera „k”.

2. Informacje przekazywane są do BFG w postaci pliku w formacie XML, zgodnym ze specyfikacją XSD, udostępnioną na stronie internetowej BFG (www.bfg.pl).

3. Nazwa pliku wymienionego w pkt 2 powinna być zgodna z wzorem:

xxxx_rrrrmm:

w którym:

xxxx – stanowią oznaczenie banku lub zrzeszenia, z którego informacje są przekazywane, utworzone w sposób określony w pkt 1,

rrrrmm – stanowią cyfry określające odpowiednio – rok (cztery pierwsze znaki) i miesiąc (dwa kolejne znaki), w którym:

– stan danych finansowych był podstawą do sporządzenia informacji, albo

– przypada dzień sprawozdawczy lub dzień kończący okres sprawozdawczy.

Jeżeli plik tworzony jest w celu korekty informacji, nazwę pliku należy uzupełnić, dodając po części nazwy, utworzonej w powyższy sposób, znaki: „_ki”, gdzie „i” oznacza numer ponownie przekazywanej informacji.

4. Uwarunkowania organizacyjno-techniczne, które powinny być spełnione przy przesyłaniu informacji do BFG:

– podpisanie pliku podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu,

– pobranie certyfikatu BFG ze strony internetowej BFG (www.bfg.pl).

– zaszyfrowanie kluczem publicznym BFG wiadomości pocztowej, zawierającej podpisane załączniki,

– szyfrowanie powinno być zgodne ze standardem S/MIME.

5. W temacie wiadomości pocztowej przesyłanej do BFG, zawierającej podpisane załączniki, powinno znaleźć się oznaczenie nazwy przesyłki w poniższym brzmieniu:

nazwa pliku_nazwa banku

w którym nazwa pliku jest ustalona, w zależności od rodzaju przekazywanego pliku, zgodnie z pkt 3.

Załącznik 9. [LISTA OSÓB UPOWAŻNIONYCH DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH BANKU NA POTRZEBY PODPISYWANIA INFORMACJI W TRYBIE § 9 ZARZĄDZENIA NR 15/2016 PREZESA NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO Z DNIA 2 CZERWCA 2016 R. W SPRAWIE ZAKRESU, TRYBU I TERMINÓW PRZEKAZYWANIA PRZEZ BANKI, OBJĘTE OBOWIĄZKOWYM SYSTEMEM GWARANTOWANIA, INFORMACJI DO BANKOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO]

Załącznik nr 9

LISTA OSÓB UPOWAŻNIONYCH DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH BANKU NA POTRZEBY PODPISYWANIA INFORMACJI W TRYBIE § 9 ZARZĄDZENIA NR 15/2016 PREZESA NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO Z DNIA 2 CZERWCA 2016 R. W SPRAWIE ZAKRESU, TRYBU I TERMINÓW PRZEKAZYWANIA PRZEZ BANKI, OBJĘTE OBOWIĄZKOWYM SYSTEMEM GWARANTOWANIA, INFORMACJI DO BANKOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2016-06-02
  • Data wejścia w życie: 2016-06-10
  • Data obowiązywania: 2016-06-10
  • Dokument traci ważność: 2017-03-04
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA