REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2018 poz. 94

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 17 września 2018 r.

w sprawie powołania zespołu do spraw prowadzenia przygotowań w zakresie programowania nowej perspektywy finansowej funduszy europejskich na lata 2021-2027 w obszarze zdrowia

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Tworzy się Zespół do spraw prowadzenia przygotowań w zakresie programowania nowej perspektywy finansowej funduszy europejskich na lata 2021-2027 w obszarze zdrowia, zwany dalej "Zespołem".

2. Zespół jest organem pomocniczym ministra właściwego do spraw zdrowia.

§ 2.

1. W skład Zespołu wchodzą:

1) Przewodniczący - członek kierownictwa Ministerstwa Zdrowia nadzorujący prace Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia;

2) Zastępca Przewodniczącego - Dyrektor lub Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia wyznaczony przez Przewodniczącego;

3) Sekretarz - przedstawiciel Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia bez prawa głosu, wyznaczony przez Przewodniczącego Zespołu;

4) Członkowie:

a) zajmujący co najmniej stanowisko Dyrektora albo Zastępcy Dyrektora przedstawiciel:

- Departamentu Analiz i Strategii,

- Departamentu Budżetu, Finansów i Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Polityki Zdrowotnej w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Zdrowia,

- Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia,

b) Prezes albo Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia,

c) Główny Inspektor Sanitarny albo Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego,

d) Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji,

e) Dyrektor albo Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny,

f) trzech przedstawicieli Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia zajmujących stanowisko Naczelnika,

g) po jednym przedstawicielu z organizacji:

- Fundacji My Pacjenci,

- Fundacji Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych,

- Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie Ars Vivendi;

h) pięciu ekspertów wskazanych przez Ministra Zdrowia.

2. Członkowie Zespołu, o których mowa w ust. 1 pkt 4 lit. a-e, wyznaczają swojego stałego zastępcę, zatrudnionego na stanowisku co najmniej Naczelnika lub równoważnym, uprawnionego do udziału w posiedzeniach Zespołu w przypadku nieobecności Członka Zespołu. W przypadku Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia stały zastępca może być wyznaczony spośród innych pracowników tego Departamentu.

3. Członkowie Zespołu, o których mowa w ust. 1 pkt 4 lit. f, wyznaczają swojego stałego zastępcę zatrudnionego na stanowisku zastępującym Naczelnika, uprawnionego do udziału w posiedzeniach Zespołu w przypadku nieobecności Członka Zespołu.

4. Członkowie Zespołu, o których mowa w ust. 1 pkt 4 lit. g, wyznaczają swojego stałego zastępcę, uprawnionego do udziału w posiedzeniach Zespołu w przypadku nieobecności Członka Zespołu.

5. W przypadku nieobecności Sekretarza funkcję tę pełni osoba wskazana przez Przewodniczącego.

6. Przewodniczący może zapraszać do udziału w pracach Zespołu, z głosem doradczym, osoby nie będące członkami Zespołu, w szczególności przedstawicieli administracji publicznej, środowisk naukowych oraz konsultantów w ochronie zdrowia.

7. Członkowie Zespołu, o których mowa w ust. 1 pkt 4 lit. b-e, g i h, oraz ich stali zastępcy wyrażają pisemną zgodę na udział w pracach Zespołu.

§ 3.

1. Do zadań Zespołu należy prowadzenie przygotowań w zakresie programowania perspektywy finansowej funduszy europejskich na lata 2021-2027 w obszarze ochrony zdrowia w celu zapewnienia skutecznej i efektywnej absorpcji środków pochodzących z funduszy europejskich. Zadania Zespołu są realizowane z uwzględnieniem strategii krajowych i unijnych oraz przepisów regulujących obszar zdrowia i funduszy europejskich.

2. Przygotowania, o których mowa w ust. 1, polegają w szczególności na opracowywaniu: stanowisk, wytycznych, rekomendacji i wskazówek, niezbędnych danych i opinii, a także na uczestnictwie w spotkaniach z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz innych podmiotów zaangażowanych wprowadzenie negocjacji z Komisją Europejską w zakresie programów operacyjnych na lata 2021-2027.

3. Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia, na podstawie materiałów, o których mowa w ust. 2, przygotowuje szczegółowe dokumenty wykorzystywane przez ministra właściwego do spraw inwestycji i rozwoju w celu prowadzenia negocjacji z Komisją Europejską w zakresie programów operacyjnych na lata 2021-2027.

4. Zespół ulega rozwiązaniu po zakończeniu negocjacji prowadzonych przez ministra właściwego do spraw inwestycji i rozwoju i zatwierdzeniu przez Komisję Europejską programów operacyjnych finansowanych ze środków funduszy europejskich.

§ 4.

1. Pracami Zespołu kieruje Przewodniczący.

2. Do zadań Przewodniczącego należy w szczególności:

1) zwoływanie posiedzeń Zespołu;

2) ustalanie porządków posiedzeń Zespołu;

3) prowadzenie posiedzeń Zespołu;

4) planowanie i organizowanie pracy Zespołu.

3. W przypadku nieobecności Przewodniczącego, zadania określone w ust. 2 wykonuje Zastępca Przewodniczącego.

§ 5.

1. Zespół działa kolegialnie.

2. Przewodniczący może powoływać grupy robocze składające się z wybranych członków Zespołu oraz osób wymienionych w § 2 ust. 6 w celu opracowania szczegółowych i wyodrębnionych tematycznie rozwiązań.

3. Ustalenia, wnioski i opinie Zespołu oraz grup roboczych w sprawach dotyczących podstawowych rozstrzygnięć są podejmowane przez Zespół w drodze konsensusu, a w przypadku niemożności jego osiągnięcia w drodze uchwały podjętej zwykłą większością głosów w obecności co najmniej 1/3 uprawnionego do głosowania składu Zespołu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego.

4. Posiedzenie Zespołu zwołuje Przewodniczący z własnej inicjatywy albo na wniosek co najmniej trzech członków Zespołu spośród wskazanych w § 2 ust. 1 pkt 4 lit. a-e, albo ich stałych zastępców.

5. Pierwsze posiedzenie Zespołu Przewodniczący zwołuje z własnej inicjatywy.

6. Sekretarz przygotowuje i prowadzi dokumentację prac Zespołu, w tym sporządza protokół z posiedzenia Zespołu.

7. Sekretarz sporządza protokół z posiedzenia w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty posiedzenia i przekazuje go drogą elektroniczną osobom wskazanym w § 2, uczestniczącym w posiedzeniu, którzy mogą zgłosić uwagi do protokołu, w terminie 7 dni od daty przekazania protokołu.

8. Protokół z posiedzenia jest przyjmowany podczas następnego posiedzenia Zespołu i podpisywany przez Przewodniczącego oraz Sekretarza. Protokół z ostatniego posiedzenia przyjmowany jest przez Przewodniczącego z uwzględnieniem ust. 7.

§ 6.

1. Przewodniczący albo Zastępca Przewodniczącego może zarządzić rozpatrzenie sprawy w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk przez członków Zespołu (tryb obiegowy).

2. Projekt rozstrzygnięcia sprawy skierowanej do rozpatrzenia w trybie obiegowym uważa się za przyjęty, jeżeli w terminie wyznaczonym przez Przewodniczącego lub Zastępcę Przewodniczącego, żaden z członków Zespołu nie zgłosił do niego uwag w formie pisemnej, a także jeżeli uwagi te zostały uwzględnione lub wyjaśnione.

3. W razie nieuwzględnienia zgłoszonych w trybie obiegowym uwag, projekt rozstrzygnięcia sprawy wymaga rozpatrzenia przez Zespół na posiedzeniu.

4. Przewodniczący albo Zastępca Przewodniczącego może zwracać się do wybranych członków Zespołu oraz osób wymienionych w § 2 ust. 6 o udzielenie pisemnych wyjaśnień dotyczących realizacji zadań Zespołu, o których mowa w § 3 ust. 1.

§ 7.

Nadzór nad pracami Zespołu sprawuje członek kierownictwa Ministerstwa Zdrowia nadzorujący prace Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia.

§ 8.

1. Z tytułu wykonywania zadań określonych w § 3 ust. 1 i 2, osobom wymienionym w § 2 ust. 1-4 i 6 nie przysługuje wynagrodzenie, z tym że osobom, o których mowa w § 2 ust. 6, którym zlecono zadania wykraczające poza udział w posiedzeniach Zespołu lub grup roboczych, w szczególności w postaci opracowania kompleksowej, autorskiej ekspertyzy lub opinii w formie pisemnej, mogą być wypłacone wynagrodzenia pod warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej.

2. Osobom, o których mowa w § 2 ust. 6, przysługuje zwrot kosztów podróży na terenie kraju oraz poza granicami kraju, w związku z wykonywaniem zadań określonych w § 3 ust. 1 i 2, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U. poz. 167).

§ 9.

Obsługę administracyjno-techniczną Zespołu zapewnia Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia.

§ 10.

Wydatki związane z działalnością Zespołu są pokrywane z budżetu państwa, z części 46 - Zdrowie odpowiednio z:

1) działu 750 - Administracja publiczna, rozdziału 75001 - Urzędy naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, lub

2) działu 851 - Ochrona zdrowia, rozdziału 85195 - Pozostała działalność - ze środków pozostających w dyspozycji Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oraz Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

§ 11.

Zarządzenie traci moc z dniem rozwiązania Zespołu, o którym mowa w § 3 ust. 4.

§ 12.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

MINISTER ZDROWIA

Łukasz Szumowski

 

 

1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej - zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 95).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2018-09-18
  • Data wejścia w życie: 2018-09-17
  • Data obowiązywania: 2018-09-17
  • Dokument traci ważność: 2019-06-14
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA