REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2024 poz. 1033

ZARZĄDZENIE NR 147
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 3 grudnia 2024 r.

w sprawie Międzyresortowego Zespołu do spraw Obszarów Wodno-Błotnych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1050 i 1473) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Tworzy się Międzyresortowy Zespół do spraw Obszarów Wodno-Błotnych, zwany dalej „Zespołem”.

2. Zespół jest organem pomocniczym Rady Ministrów.

§ 2.

Do zadań Zespołu należy:

1) opiniowanie projektu strategii ochrony obszarów wodno-błotnych w Polsce, zwanej dalej „strategią”;

2) przedstawianie rekomendacji dotyczących kluczowych kierunków działań w zakresie wdrażania strategii, w tym prawnych, finansowych i administracyjnych;

3) ocena skutków uwzględnienia rekomendacji w strategii;

4) wykonywanie innych zadań zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów, które dotyczą zagadnień, o których mowa w pkt 1-3.

§ 3.

1. W skład Zespołu wchodzą:

1) przewodniczący Zespołu - przedstawiciel ministra właściwego do spraw środowiska w randze sekretarza stanu albo podsekretarza stanu;

2) po jednym przedstawicielu, w randze sekretarza stanu albo podsekretarza stanu wyznaczonym przez ministra właściwego do spraw:

a) finansów publicznych,

b) gospodarki wodnej,

c) obrony narodowej,

d) rolnictwa;

3) Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska albo jego zastępca;

4) Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie albo jego zastępca;

5) Komendant Główny Straży Granicznej albo jego zastępca.

2. Członków Zespołu mogą zastępować w pracach Zespołu pracownicy urzędów lub państwowych osób prawnych obsługujących członków Zespołu, w randze dyrektora lub zastępcy dyrektora, upoważnieni na piśmie do udziału w tych pracach.

3. W pracach Zespołu mogą brać udział, z głosem doradczym, osoby zaproszone przez przewodniczącego Zespołu z własnej inicjatywy lub na wniosek członka Zespołu, w tym w szczególności przedstawiciele organów administracji rządowej, organizacji pozarządowych lub eksperci z zakresu ochrony środowiska.

§ 4.

1. Pracami Zespołu kieruje przewodniczący Zespołu.

2. Do zadań przewodniczącego Zespołu należy w szczególności:

1) zwoływanie posiedzeń Zespołu - z własnej inicjatywy albo na wniosek co najmniej połowy liczby członków Zespołu;

2) przewodniczenie posiedzeniom Zespołu;

3) określanie porządku obrad Zespołu;

4) reprezentowanie Zespołu na zewnątrz;

5) wyznaczenie sekretarza Zespołu.

3. W przypadku nieobecności przewodniczącego Zespołu pracami Zespołu kieruje członek Zespołu wyznaczony przez przewodniczącego Zespołu.

4. Przewodniczący Zespołu może powierzyć pozostałym członkom Zespołu wykonywanie określonych obowiązków służących realizacji zadań Zespołu.

§ 5.

1. Zespół realizuje zadania na posiedzeniach.

2. Zespół podejmuje uchwały zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy liczby członków Zespołu. W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczącego Zespołu.

3. Przewodniczący Zespołu może z własnej inicjatywy lub na wniosek członka Zespołu zarządzić rozpatrzenie w trybie obiegowym sprawy będącej przedmiotem prac Zespołu.

4. Przewodniczący Zespołu może z własnej inicjatywy lub na wniosek członka Zespołu zdecydować o odbyciu posiedzenia Zespołu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, co obejmuje w szczególności:

1) transmisję posiedzenia w czasie rzeczywistym między uczestnikami posiedzenia Zespołu,

2) wielostronną komunikację w czasie rzeczywistym, w ramach której uczestnicy posiedzenia Zespołu mogą się wypowiadać w toku posiedzenia

- z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

5. Protokół posiedzenia Zespołu sporządza sekretarz Zespołu. Protokół podpisuje przewodniczący Zespołu, a w przypadku jego nieobecności podpisuje członek Zespołu, o którym mowa w § 4 ust. 3.

§ 6.

1. Zespół może na wniosek członka Zespołu tworzyć grupy robocze, w których skład mogą wchodzić, poza członkami Zespołu, pracownicy urzędów lub państwowych osób prawnych obsługujących członków Zespołu lub osoby, o których mowa w § 3 ust. 3.

2. Zespół wyznacza przewodniczących grup roboczych odpowiedzialnych za organizację pracy grupy, w szczególności za przedstawienie Zespołowi wyników pracy grupy.

3. Przewodniczący grup roboczych są odpowiedzialni za organizację ich pracy, w szczególności za przedłożenie materiałów przewodniczącemu Zespołu w celu przedyskutowania lub podjęcia rozstrzygnięcia przez Zespół.

§ 7.

Organy administracji rządowej oraz podległe im lub przez nie nadzorowane jednostki organizacyjne współdziałają z Zespołem w zakresie określonym w § 2 oraz udzielają wsparcia przy realizacji zadań Zespołu.

§ 8.

Obsługę merytoryczną, organizacyjno-prawną, techniczną i kancelaryjno-biurową prac Zespołu zapewnia urząd obsługujący ministra właściwego do spraw środowiska.

§ 9.

Udział w pracach Zespołu, w tym w pracach grup roboczych utworzonych w ramach Zespołu, jest nieodpłatny.

§ 10.

Koszty oraz wydatki związane z działalnością Zespołu, w tym grup roboczych utworzonych w ramach Zespołu, są pokrywane ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest minister właściwy do spraw środowiska.

§ 11.

Przewodniczący Zespołu przedstawia Radzie Ministrów coroczne sprawozdanie z działalności Zespołu w terminie do dnia 15 marca każdego roku kalendarzowego za rok poprzedni.

§ 12.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: D. Tusk

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2024-12-06
  • Data wejścia w życie: 2024-12-07
  • Data obowiązywania: 2024-12-07
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA