REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2018 poz. 442

ZARZĄDZENIE NR 58
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 20 kwietnia 2018 r.

w sprawie Rady monitorowania portfela projektów strategicznych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 12 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Tworzy się Radę monitorowania portfela projektów strategicznych, zwaną dalej "Radą".

2. Rada jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów.

§ 2.

1. Zadaniem Rady jest monitorowanie i koordynowanie wybranych przez Radę lub wskazanych przez Prezesa Rady Ministrów programów i projektów wynikających ze strategicznych dokumentów Rady Ministrów, w tym w szczególności ze Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.), przyjętej uchwałą nr 8 Rady Ministrów z dnia 14 lutego 2017 r. (M.P. poz. 260), zwanych dalej "portfelem projektów strategicznych".

2. Do zadań Rady należy w szczególności:

1) ocena, czy portfel projektów strategicznych wspiera realizację celów strategicznych Rady Ministrów oraz pozostaje zgodny ze strategicznymi dokumentami Rady Ministrów;

2) analiza stanu realizacji portfela projektów strategicznych pod kątem zagrożeń związanych z prawidłowym postępem prac oraz opracowywanie rekomendacji dotyczących wprowadzenia odpowiednich zmian w strategicznych dokumentach Rady Ministrów;

3) ustalanie priorytetów dla portfela projektów strategicznych;

4) inicjowanie i wspieranie działań mających na celu nawiązanie i określenie zasad współpracy między podmiotami odpowiedzialnymi za realizację portfela projektów strategicznych.

§ 3.

1. W skład Rady wchodzą:

1) przewodniczący Rady - Minister Inwestycji i Rozwoju;

2) zastępcy przewodniczącego Rady:

a) Minister Finansów,

b) Minister Przedsiębiorczości i Technologii,

c) Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów;

3) pozostali członkowie Rady:

a) Minister Cyfryzacji,

b) Minister Edukacji Narodowej,

c) Minister Energii,

d) Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej,

e) Minister Infrastruktury,

f) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

g) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

h) Minister Obrony Narodowej,

i) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,

j) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,

k) Minister Sportu i Turystyki,

l) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,

m) Minister Sprawiedliwości,

n) Minister Środowiska,

o) Minister Zdrowia;

4) sekretarz Rady - osoba zatrudniona w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wyznaczona przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

2. Członkowie Rady, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, mogą być zastępowani w pracach Rady przez upoważnionych przedstawicieli w randze sekretarza stanu albo podsekretarza stanu.

3. Przewodniczący Rady może, z własnej inicjatywy lub na wniosek członka Rady, zapraszać do udziału w pracach Rady, z głosem doradczym, inne osoby niż wymienione w ust. 1, jeżeli udział tych osób jest uzasadniony zakresem tematycznym prac Rady.

§ 4.

1. Przewodniczący Rady w szczególności:

1) kieruje pracami Rady;

2) zwołuje posiedzenia Rady, nie rzadziej niż raz na kwartał, i im przewodniczy.

2. Przewodniczący Rady, w przypadku swojej nieobecności, przekazuje kompetencje do zwołania i prowadzenia posiedzenia Rady wskazanemu zastępcy przewodniczącego Rady.

§ 5.

1. Rada podejmuje rozstrzygnięcia w formie uchwał na posiedzeniach.

2. Przewodniczący Rady, w uzasadnionych przypadkach, może zarządzić podjęcie uchwały przez Radę w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk (tryb obiegowy).

3. Uchwały są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy liczby członków Rady. W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczącego Rady.

4. Osobom zaproszonym do udziału w pracach Rady, o których mowa w § 3 ust. 3, nie przysługuje prawo do udziału w głosowaniu nad uchwałami.

5. Protokoły z posiedzeń Rady oraz sprawozdania z działalności Rady sporządza sekretarz Rady. Protokół, po zatwierdzeniu przez przewodniczącego Rady, jest przekazywany członkom Rady.

§ 6.

Szczegółowy tryb funkcjonowania Rady określa regulamin przyjęty przez Radę w drodze uchwały.

§ 7.

1. W celu zapewnienia efektywnej realizacji zadań Rady przewodniczący Rady może, z inicjatywy własnej lub na wniosek członka Rady, powoływać grupy robocze i zespoły doradcze złożone z członków Rady lub osób zaproszonych do udziału w pracach Rady.

2. Członkowie Rady mogą wyznaczać do udziału w grupach roboczych i zespołach doradczych pracowników urzędów i instytucji, które reprezentują, lub innych upoważnionych przedstawicieli.

§ 8.

1. Udział w pracach Rady jest nieodpłatny.

2. Wydatki związane z działalnością Rady, a także powołanych grup roboczych i zespołów doradczych, są pokrywane z budżetu państwa z części 16, której dysponentem jest Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

§ 9.

Obsługę organizacyjną oraz kancelaryjno-biurową prac Rady zapewnia Rządowe Biuro Monitorowania Projektów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

§ 10.

1. Przewodniczący Rady przedstawia Prezesowi Rady Ministrów sprawozdanie roczne z działalności Rady w terminie do dnia 31 marca roku następującego po roku, za który jest ono składane.

2. Końcowe sprawozdanie z realizacji zadań Rady przewodniczący Rady przedstawi Prezesowi Rady Ministrów w terminie 30 dni po zakończeniu prac Rady.

§ 11.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA