REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2008 nr 15 poz. 162

UCHWAŁA Nr 26 RADY MINISTRÓW

z dnia 12 lutego 2008 r.

w sprawie koordynacji procesu lizbońskiego w Rzeczypospolitej Polskiej

Tekst pierwotny

Rada Ministrów uchwala, co następuje:

§ 1.
Koordynatorem procesu lizbońskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, zwanym dalej „koordynatorem”, jest minister właściwy do spraw gospodarki.
§ 2.
1. Do zadań koordynatora należy w szczególności:

1) przygotowywanie projektów krajowych programów reform, zwanych dalej „KPR”, i innych dokumentów towarzyszących oraz przedstawianie ich Radzie Ministrów do zatwierdzenia;

2) monitorowanie przebiegu realizacji procesu lizbońskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, w tym przygotowywanie rocznych raportów i innych dokumentów sprawozdawczych sporządzanych na potrzeby organów krajowych oraz instytucji Unii Europejskiej;

3) reprezentowanie stanowiska Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w kontaktach z Komisją Europejską w sprawach związanych z procesem lizbońskim;

4) dokonywanie oceny spójności opracowanych przez organy administracji rządowej projektów dokumentów strategicznych związanych z realizacją odnowionej Strategii Lizbońskiej i KPR;

5) przygotowywanie projektów stanowisk Rządu Rzeczypospolitej Polskiej do dokumentów Unii Europejskiej dotyczących odnowionej Strategii Lizbońskiej.

2. Zadania, o których mowa w ust. 1, koordynator wykonuje w szczególności przy pomocy Międzyresortowego Zespołu do spraw realizacji Strategii Lizbońskiej w Polsce powołanego przez Prezesa Rady Ministrów.

3. W zależności od bieżących potrzeb koordynator organizuje spotkania o charakterze konsultacyjnym z właściwymi ministrami oraz Sekretarzem Komitetu Integracji Europejskiej.

§ 3.
Koordynator jest odpowiedzialny za prowadzenie konsultacji społecznych dotyczących procesu lizbońskiego, w szczególności w zakresie przygotowywania propozycji reform, informowania o stanie realizacji KPR oraz działań podejmowanych na poziomie Unii Europejskiej.
§ 4.
Koordynator może wystąpić do Przewodniczącego stałego komitetu Rady Ministrów lub Wiceprzewodniczącego Komitetu Europejskiego Rady Ministrów o wstrzymanie postępowania w sprawie wniesionej pod obrady odpowiednio stałego komitetu Rady Ministrów lub Komitetu Europejskiego Rady Ministrów, jeżeli projekt zawiera propozycje niezgodne z celami KPR.
§ 5.
W zakresie nieuregulowanym niniejszą uchwałą stosuje się odpowiednio przepisy uchwały nr 49 Rady Ministrów z dnia 19 marca 2002 r. – Regulamin pracy Rady Ministrów (M. P. Nr 13, poz. 221, z późn. zm.1)).
§ 6.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: w z. W. Pawlak

 

1) Zmiany wymienionej uchwały zostały ogłoszone w M. P. z 2002 r. Nr 30, poz. 482, z 2004 r. Nr 42, poz. 734, z 2005 r. Nr 55, poz. 757 oraz z 2006 r. Nr 40, poz. 439.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2008-02-19
  • Data wejścia w życie: 2008-02-19
  • Data obowiązywania: 2008-02-19
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA