REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2001 nr 29 poz. 495

UCHWAŁA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

z dnia 22 sierpnia 2001 r.

w sprawie wzorów kart do głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 157 ust. 4 w związku z art. 190 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 i Nr 74, poz. 786) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:

§ 1.
1. Karta do głosowania na listy okręgowe kandydatów na posłów w wyborach do Sejmu drukowana jest na papierze koloru białego, jednakowym rodzajem i wielkością czcionki dla wszystkich list okręgowych w danym okręgu wyborczym.

2. Karta do głosowania w wyborach do Sejmu składa się z odpowiedniej liczby zadrukowanych jednostronnie, zbroszurowanych i trwale połączonych kart o formacie A-5 lub A-4 albo o formacie B-5 lub B-4, zależnie od liczby zarejestrowanych list okręgowych i liczby kandydatów.

3. Każda zadrukowana strona w górnej części z lewej strony opatrzona jest oznaczeniem „Okręg wyborczy nr...” i nazwą miejscowości, w której mieści się siedziba okręgowej komisji wyborczej, a pośrodku - oznaczeniem

„STR............................... .”.

(numer)

 

4. Pośrodku pierwszej strony, w górnej jej części, umieszczony jest napis „Karta do głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na okręgowe listy kandydatów na posłów w dniu ........................ . Strony od 1 do .........................”.

5. Każda strona jest podzielona pionową linią (liniami) na równe części przeznaczone dla poszczególnych list okręgowych kandydatów na posłów. Listy umieszcza się w kolejności ich numerów, licząc od strony lewej do prawej. Nazwiska kandydatów z tej samej listy okręgowej mogą być umieszczone w jednej lub w dwóch kolumnach.

6. Każda lista opatrzona jest oznaczeniem „Lista nr...............” oraz nazwą lub skrótem nazwy komitetu wyborczego, który zgłosił listę. Na liście po oznaczeniu „Kandydaci na posłów” umieszcza się w kolejności liczbę porządkową, po niej kratkę przeznaczoną na oddanie głosu oraz nazwisko i imię - imiona każdego kandydata.

7. Na każdej stronie karty do głosowania w jej dolnej części podana jest informacja o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu oraz po prawej stronie w procesie druku umieszczony jest odcisk pieczęci okręgowej komisji wyborczej. Miejsce na umieszczenie pieczęci obwodowej komisji wyborczej oznaczone jest wyłącznie na pierwszej stronie karty do głosowania w jej lewej dolnej części.

8. Wzór karty do głosowania w wyborach do Sejmu stanowią załączniki nr 1 i 2.

§ 2.
1. Karta do głosowania na kandydatów na senatorów w wyborach do Senatu drukowana jest jednostronnie na papierze w kolorze żółtym lub na papierze białym jednostronnie barwionym na kolor żółty po stronie zadrukowanej, jednakowym rodzajem i wielkością czcionki dla wszystkich kandydatów na senatorów w danym okręgu wyborczym.

2. Karta do głosowania w wyborach do Senatu ma format A-5 lub A-4 albo B-5 lub B-4, w zależności od liczby zarejestrowanych kandydatów na senatorów. W razie stosowania karty do głosowania formatu A-4 lub B-4, nazwiska kandydatów na senatorów mogą być umieszczone w jednej lub w dwóch kolumnach. Numerację przy nazwiskach kandydatów rozpoczyna się od górnej części kolumny nazwisk umieszczonej po lewej stronie karty.

3. Karta do głosowania w górnej części z lewej strony opatrzona jest oznaczeniem „Okręg wyborczy nr.............” i nazwą miejscowości, w której mieści się siedziba okręgowej komisji wyborczej, a pośrodku, w górnej części karty, umieszczony jest napis „Karta do głosowania w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu ................... Kandydaci na senatorów.”

4. Nazwiska i imiona zarejestrowanych kandydatów umieszczone są na karcie do głosowania w kolejności alfabetycznej. Przed nazwiskiem i imieniem - imionami każdego kandydata umieszczona jest w kolejności liczba porządkowa i kratka przeznaczona na oddanie głosu, a pod nazwiskiem i imieniem umieszczona jest nazwa lub skrót nazwy komitetu wyborczego, który zgłosił kandydata. Druk nazwy lub skrótu nazwy wykonuje się mniejszą czcionką, jednakową dla wszystkich nazw komitetów i skrótów nazw.

5. Na karcie do głosowania w jej dolnej części umieszczona jest informacja o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu dostosowana do liczby mandatów w danym okręgu wyborczym oraz po prawej stronie umieszczony jest w procesie druku odcisk pieczęci okręgowej komisji wyborczej, a po lewej stronie - oznaczenie miejsca na umieszczenie pieczęci obwodowej komisji wyborczej.

6. Wzór karty do głosowania w wyborach do Senatu stanowią załączniki nr 3 i 4.

§ 3.
Traci moc uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 30 sierpnia 1993 r. w sprawie ustalenia wzorów kart do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Monitor Polski Nr 46, poz. 444 i z 1997 r. Nr 52, poz. 495).
§ 4.
[1] Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej: F. Rymarz

Załącznik 1.

Załączniki do uchwały Państwowej Komisji
Wyborczej z dnia 22 sierpnia 2001 r. (poz. 495)

Załącznik nr 1

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 2.

Załącznik nr 2

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 3.

Załącznik nr 3

infoRgrafika

Załącznik 4.

Załącznik nr 4

infoRgrafika

[1] Uchwała wchodzi w życie 22 sierpnia 2001 r.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA