REKLAMA
Monitor Polski - rok 1995 nr 35 poz. 417
ZARZĄDZENIE PREZESA NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI
z dnia 15 maja 1995 r.
w sprawie należności świadków, biegłych i specjalistów w postępowaniu kontrolnym
Na podstawie art. 50 ust. 4 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli (Dz. U. z 1995 r. Nr 13, poz. 59) zarządza się, co następuje:
2. Udokumentowania utraty zarobku dokonuje się w szczególności przez przedstawienie zaświadczenia o wysokości utraconego zarobku, wystawionego przez kierownika zakładu pracy, w którym świadek jest zatrudniony.
3. Zwrot utraconego zarobku przysługuje także wtedy, gdy świadek stawił się bez wezwania i został przesłuchany.
2. Wysokość wynagrodzenia ustala się w zależności od kwalifikacji biegłego, przedmiotu i zakresu badań określonych w postanowieniu o powołaniu biegłego oraz od czasu sporządzenia opinii.
3. W przypadku gdy termin wykonania zadania, o którym mowa w ust. 1, przekracza okres 1 miesiąca, możliwa jest częściowa wypłata wynagrodzenia odpowiednia do zakresu wykonanej pracy.
4. Wysokość wynagrodzenia nie może przekraczać czterokrotnej wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego stosownie do przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym, w kwartale poprzedzającym wypłatę należności; może być ona, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, podwyższona za zgodą Prezesa lub upoważnionego przez niego wiceprezesa bądź dyrektora generalnego Najwyższej Izby Kontroli, nadzorującego jednostkę organizacyjną, na której rzecz biegły wykonuje opinię.
2. Wysokość wynagrodzenia ustala się w zależności od kwalifikacji specjalisty, przedmiotu czynności i czasu jej trwania.
3. Wysokość wynagrodzenia nie może przekraczać dwukrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego stosownie do przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym, w kwartale poprzedzającym wypłatę należności; może być ona, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, podwyższona za zgodą Prezesa lub upoważnionego przez niego wiceprezesa bądź dyrektora generalnego Najwyższej Izby Kontroli, nadzorującego jednostkę organizacyjną, w której kontroler powołujący specjalistę wykonuje obowiązki.
1) świadkowi - na podstawie dokumentów określających należności, przedstawionych we właściwej delegaturze lub jednostce organizacyjnej Najwyższej Izby Kontroli właściwej w sprawach budżetowo-gospodarczych, zaakceptowanych pod względem merytorycznym przez dyrektora jednostki organizacyjnej, w której pracownik przesłuchujący świadka wykonuje obowiązki; do dokumentów dołącza się potwierdzenie stawienia się świadka, sporządzone przez przesłuchującego,
2) biegłemu - po złożeniu rachunku i jego akceptacji pod względem merytorycznym przez dyrektora jednostki organizacyjnej Najwyższej Izby Kontroli, który powołał biegłego, w terminie określonym w umowie, o której mowa w § 4 ust. 1, a w razie nieokreślenia terminu w umowie - po wykonaniu zadania,
3) specjaliście - po wzięciu udziału w określonych w postanowieniu o powołaniu czynnościach badawczych, złożeniu rachunku i jego akceptacji pod względem merytorycznym przez dyrektora właściwej jednostki organizacyjnej Najwyższej Izby Kontroli; do rachunku dołącza się potwierdzenie przez kontrolera udziału specjalisty w czynnościach, do których został powołany.
2. Należności, o których mowa w ust. 1, mogą być wypłacone bezpośrednio po złożeniu dokumentów lub rachunku, nie później jednak niż w terminie 7 dni od daty ich złożenia.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli: L. Kaczyński
- Data ogłoszenia: 1995-07-26
- Data wejścia w życie: 1995-08-17
- Data obowiązywania: 1995-08-17
- Dokument traci ważność: 2012-06-02
REKLAMA
Monitor Polski
REKLAMA
REKLAMA