REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 1995 nr 33 poz. 410

ZARZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ

z dnia 26 czerwca 1995 r.

w sprawie zasad wynagradzania pracowników resortowych ośrodków szkolenia, dokształcania i doskonalenia kadr.

Tekst pierwotny

 

 

Na podstawie art. 79 Kodeksu pracy zarządza się, co następuje:

§ 1.
 Zarządzenie stosuje się do pracowników zatrudnionych w resortowych ośrodkach szkolenia, dokształcania i doskonalenia kadr, tworzonych przez właściwych ministrów (kierowników urzędów centralnych), zwanych dalej „ośrodkami”, których podstawową działalnością jest prowadzenie szkolenia, dokształcania i doskonalenia kadry kierowniczej i specjalistycznej.
§ 2.
 Ustala się:

1) tabelę miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, stanowiącą załącznik nr 1 do zarządzenia,

2) tabelę stanowisk, zaszeregowania i kwalifikacji, stanowiącą załącznik nr 2 do zarządzenia.

§ 3.
 1. Pracownikowi zatrudnionemu na stanowisku kierowniczym przysługuje dodatek funkcyjny.

2. Wykaz stanowisk kierowniczych i stawek dodatku funkcyjnego, ustalonych w relacji do minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania, ustalonej w tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, określa załącznik nr 3 do zarządzenia.

§ 4.
 1. Pracownikowi przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 5 latach pracy, wzrastający o 1% za każdy następny rok pracy, aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

2. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat zalicza się okresy poprzedniego zatrudnienia.

3. Do okresu pracy uprawniającego do dodatku za wysługę lat zalicza się także inne okresy na podstawie odrębnych przepisów.

4. Dodatek za wysługę lat przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie. Dodatek ten przysługuje również za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które pracownikowi przysługuje wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

5. Dodatek za wysługę lat jest wypłacany w terminie wypłaty wynagrodzenia:

1) począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub prawo do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,

2) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub prawo do wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.

§ 5.
 Za każdą godzinę pracy wykonywanej w porze nocnej pracownikowi przysługuje dodatek w wysokości 20% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego, wynikającego z osobistego zaszeregowania.
§ 6.
 1. Czas pracy i zasady wynagradzania za pracę w godzinach nadliczbowych pracowników zatrudnionych przy pilnowaniu regulują odrębne przepisy.

2. Pracownikowi, o którym mowa w ust. 1, za każdą godzinę przepracowaną ponad 8 godzin do 12 godzin na dobę w ramach miesięcznej normy czasu pracy, wynikającej z pomnożenia wszystkich roboczych dni kalendarzowych w miesiącu przez 8 godzin, przysługuje dodatek w wysokości 10% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego.

§ 7.
 W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia osobowe tworzy się fundusz premiowy, przeznaczony na premie dla pracowników ośrodka. Zasady podziału funduszu premiowego i przyznawania premii indywidualnych określa zakładowy regulamin premiowania.
§ 8.
 Pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługują wszystkie składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.
§ 9.
 1. Tworzy się fundusz nagród za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w wysokości 1% środków na wynagrodzenia osobowe.

2. Fundusz nagród, o którym mowa w ust. 1, może być podwyższony przez dyrektora ośrodka w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia osobowe.

§ 10.
 1. Pracownikowi przysługują za wieloletnią pracę nagrody jubileuszowe w wysokości:

1) 75% wynagrodzenia miesięcznego - po 20 latach pracy,

2) 100% wynagrodzenia miesięcznego - po 25 latach pracy,

3) 150% wynagrodzenia miesięcznego - po 30 latach pracy,

4) 200% wynagrodzenia miesięcznego - po 35 latach pracy,

5) 300% wynagrodzenia miesięcznego - po 40 latach pracy.

2. Zasady ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej oraz zasady jej obliczania i wypłacania określają ogólnie obowiązujące przepisy, z tym że do okresów pracy wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy, bez względu na sposób ustania stosunku pracy.

§ 11.
 1. Pracownikowi przechodzącemu na emeryturę lub rentę inwalidzką przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości:

1) 100% miesięcznego wynagrodzenia - po 10 latach pracy,

2) 200% miesięcznego wynagrodzenia - po 20 latach pracy.

2. Odprawę, o której mowa w ust. 1, oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

3. Okresy pracy i inne okresy uprawniające do odprawy ustala się według zasad obowiązujących przy ustalaniu okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat.

§ 12.
 Pracownicy, którzy w dniu wejścia w życie zarządzenia nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych, mogą pozostawać na zajmowanych dotychczas stanowiskach. Pracownicy ci nie mogą awansować na wyższe stanowisko.
§ 13.
 Traci moc zarządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 31 lipca 1989 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników resortowych ośrodków szkolenia, dokształcania i doskonalenia kadr (Monitor Polski Nr 31, poz. 238, Nr 36, poz. 284 i Nr 39, poz. 308, z 1990 r. Nr 3, poz. 23, Nr 18, poz. 138, Nr 30, poz. 241 i Nr 41, poz. 322, z 1991 r. Nr 11, poz. 77, z 1992 r. Nr 23, poz. 170, z 1993 r. Nr 26, poz. 275, z 1994 r. Nr 9, poz. 76 i Nr 58, poz. 501 oraz z 1995 r. Nr 4, poz. 59).
§ 14.
 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 lipca 1995 r.

Minister Pracy i Polityki Socjalnej: L Miller

Załączniki do zarządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 czerwca 1995 r. (poz. 410)

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 1995-07-17
  • Data wejścia w życie: 1995-07-17
  • Data obowiązywania: 1995-10-27
  • Z mocą od: 1995-07-01

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA