REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 1994 nr 29 poz. 242

ZARZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ

z dnia 12 maja 1994 r.

w sprawie ustalenia granicy od strony lądu portu morskiego na Zalewie Wiślanym w Elblągu.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (Dz. U. Nr 32, poz. 131 i z 1994 r. Nr 27, poz. 96) zarządza się, co następuje:

§ 1.
§ 1. Ustala się granicę od strony lądu portu morskiego na Zalewie Wiślanym w Elblągu w załączniku do zarządzenia.

§ 2.
§ 2. Przebieg granicy portu ustalony w załączniku jest zaznaczony na mapie w skali 1:10 000, która jest przechowywana w Urzędzie Miejskim w Elblągu i w Urzędzie Morskim w Gdyni.

§ 3.
§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Transportu i Gospodarki Morskiej: B. Liberadzki

Załącznik do zarządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 12 maja 1994 r. (poz. 242)

GRANICA OD STRONY LĄDU PORTU MORSKIEGO W ELBLĄGU

Granicę od strony lądu morskiego portu na Zalewie Wiślanym w Elblągu ustala się, jak następuje:

1. Poczynając od punktu 1, zlokalizowanego na zachodnim brzegu rzeki Elbląg w rejonie jej ujścia, w miejscu przecięcia się odwodnej linii podstawy zachodniego wału ochronnego rzeki z linią południowej granicy kanału odwadniającego biegnącego wzdłuż wału ochronnego osłaniającego tereny od strony północnej, granica portu przecina wody rzeki Elbląg w kierunku wschodnim, biegnąc do punktu 2 zlokalizowanego na wodach Zalewu w miejscu przecięcia się linii przedłużającej południową granicę kanału odwadniającego z przedłużeniem granicy wschodniej działki 28/1.

2. Od punktu 2 granica biegnie w kierunku południowym zgodnie z linią wschodniej granicy działki 28/1, załamuje się w kierunku zachodnim zgodnie z przebiegiem południowej granicy działki 28/1 i dalej załamuje się w kierunku południowym, biegnąc wzdłuż zachodnich granic terenów zalewowych, oznaczonych jako działki 21 i 97, dochodząc do punktu przecięcia się tych granic z linią odwodnej stopy północnego wału osłaniającego tereny wschodniego brzegu rzeki Elbląg i dalej biegnąc na południe wzdłuż odwodnej krawędzi stopy wschodniego wału ochronnego rzeki do punktu 3 stanowiącego miejsce przecięcia się tej krawędzi z krawędzią południową stopy wału międzypolderowego wyznaczającego dawną granicę m. Elbląg.

3. Od punktu 3 granica biegnie w kierunku wschodnim zgodnie z przebiegiem wału do punktu 4 położonego na przecięciu się z zachodnią granicą pasa drogowego ul. Mazurskiej.

4. Następnie granica przebiega w kierunku południowym zachodnią linią graniczną pasa drogowego ul. Mazurskiej i dalej ul. Browarnej do punktu 5 stanowiącego przecięcie się zachodniej linii regulacyjnej ul. Browarnej z zachodnią linią regulacyjną ul. Robotniczej.

5. Od punktu 5 granica biegnie dalej w kierunku południowym, zgodnie z zachodnią linią regulacyjną pasa drogowego ul. Robotniczej, do punktu 6 zlokalizowanego na przecięciu tej linii z północną linią regulacyjną pasa drogowego ul. Królewieckiej.

6. Dalszy przebieg granicy zwraca się w kierunku zachodnim, zgodnie z linią północną pasa drogowego ul. Królewieckiej, przekracza pas drogowy ul. Blacharskiej, przecinając się z jej zachodnią linią pasa drogowego w punkcie 7.

7. W punkcie 7 następuje zwrot na południe i dalej granica biegnie zachodnią stroną linii pasa drogowego ul. Stoczniowej aż do punktu 8 położonego na przecięciu linii pasa drogowego ul. Stoczniowej z linią pasa ul. Wałowej.

8. Z punktu 8, w którym granica zmienia kierunek na zachodni, biegnie ona północną stroną pasa drogowego ul. Wałowej i dalej na jego przedłużeniu stanowiącym granicę między działkami użytkowników dochodzi do punktu 9, w którym dokonuje zwrotu na południe.

9. Punkt 9 stanowi początek linii odlądowej konstrukcji ogólnodostępnych nabrzeży prawego (wschodniego) brzegu rzeki Elbląg. Od punktu 9 granica biegnie w kierunku południowym zgodnie z odlądową linią konstrukcji nabrzeży rzeki Elbląg ok. 730 m do punktu 10 zlokalizowanego na przecięciu się tej linii z południową granicą pasa drogowego ulicy Panieńskiej.

10. W punkcie 10 następuje zwrot na wschód ok. 96 m zgodnie z południową linią pasa drogowego ul. Panieńskiej do punktu 11.

11. W punkcie 11 następuje załamanie po kątem ok. 45° w kierunku południowo-wschodnim do punktu 12, w którym następuje dalsze załamanie linii w kierunku południowym do punktu 13 położonego na styku z południową linią graniczną pasa drogowego ul. Panieńskiej.

12. Od punktu 13 granica biegnie w kierunku wschodnim zgodnie z południową linią granicy pasa drogowego ulicy Panieńskiej do punktu 14.

13. Punkt 14 zlokalizowany jest jako zgodny z północno-wschodnim narożnikiem budynku mieszkalnego przy ulicy Panieńskiej 2,3a.

14. Z punktu tego granica przekracza pas drogowy ul. Panieńskiej biegnąc dalej w kierunku wschodnim do punktu 15 leżącego po przeciwnej stronie pasa drogowego na przedłużeniu linii lica budynku ul. Panieńskiej 2,3a i dalej biegnie w tym samym kierunku zgodnie z linią pasa węzła drogowego do punktu 16 stanowiącego punkt przecięcia linii południowego krańca ul. Zagonowej z linią zachodniej strony pasa drogowego ul. Dojazdowej.

15. W punkcie 16 granica zmienia kierunek na południe i biegnie zachodnią stroną pasa drogowego ul. Dojazdowej aż do punktu 17 stanowiącego południowo-zachodni narożnik zakończenia tej ulicy.

16. Z punktu 17 kierunek zmienia się na południowo--wschodni na krótkim odcinku ok. 12 m do punktu 18 leżącego na miejscu przecięcia granicy działek 101 i 102, skąd zgodnie z przebiegiem tej granicy w kierunku południowo-zachodnim biegnie do punktu 19.

17. Punkt 19 jest punktem zwrotnym granicy w kierunku zachodnim, z którego biegnie ona nadal po linii granicy działek 101 i 102 aż do punktu 20 leżącego na przecięciu tej linii z linią odlądową biegnącą równolegle do linii brzegowej rzeki Elbląg w odległości ca 10 m. Linia ta stanowi granicę zasięgu konstrukcji hydrotechnicznych niezbędnych do utrzymania rzeki.

18. Od punktu 20 do 21 granica biegnie ok. 200 m na południe, zgodnie z opisaną wcześniej linią zasięgu konstrukcji.

19. W punkcie 21 następuje zwrot granicy w kierunku zachodnim zgodnie z przebiegiem północnej krawędzi pasa autostrady Elbląg-Braniewo. Granica przekracza w swym przebiegu koryto rzeki Elbląg, biegnąc do punktu 22 stanowiącego narożnik ze wschodnią krawędzią pasa drogowego ul. Warszawskiej.

20. Część odcinka 21-22 w obrębie koryta rzeki stanowi równocześnie proponowaną granicę między morskimi wodami wewnętrznymi a wodami śródlądowymi.

21. Z punktu 22 granica biegnie w kierunku północnym zgodnie ze wschodnią linią pasa drogowego ul. Warszawskiej do punktu 23 zlokalizowanego na przecięciu z linią granicy działki Kanału Miejskiego. W punkcie tym linia granicy zwraca się na zachód przekraczając pas drogowy ul. Warszawskiej do punktu 24 leżącego po przeciwnej stronie tej ulicy i biegnące dalej na zachód do punktu 25, zgodnie z północną linią pasa drogowego łą czącego ul. Warszawską i Grochowską.

22. Na styku ze wschodnią granicą pasa drogowego ul. Grochowskiej z punktu 25 granica biegnie na północ i dalej linią łamaną zgodnie z ukształtowaniem wschodniej linii pasa drogowego ul. Grochowskiej do punktu 26 stanowiącego punkt zbiegu tej linii i południowo-wschodniego narożnika pasa drogowego ul. Stawidłowej.

23. Od punktu 26 granica przebiega zgodnie z linią wschodniej strony pasa drogowego ul. Stawidłowej w kierunku północnym i dalej w tym kierunku linią wschodniej strony ul. Radomskiej aż do punktu 27 położonego na tej linii w odległości 180 m od linii wylotu rowu odwadniającego (krawędź południowa) stanowiącego działkę 289/7 w obrębie Janowo.

24. Punkt 27 jest punktem zwrotnym, z którego granica biegnie w kierunku zachodnim równolegle do linii rowu odwadniającego do położonego w odległości 295 m punktu 28 zlokalizowanego na granicy rowu nr 297/1 i działki nr 298/1.

25. Z punktu 28 linia granicy zmierza w kierunku północno-zachodnim do punktu 29 położonego w odległości ok. 615 m na granicy drogi stanowiącej działkę 292.

26. Punkt 29 zlokalizowany jest na linii północnej krawędzi drogi 292 w odległości 125 m od zachodniej krawędzi drogi stanowiącej działkę 290/1. Dalej granica biegnie w tym samym kierunku ok. 435 m do punktu 30 położonego na przecięciu linii równoległych do dróg 292 i 290/1 odpowiednio w odległości 87 m i 37 m od narożnika dróg 292 i 290/1.

27. Z punktu 30 granica odchyla się ok. 25° w kierunku północnym, łącząc się linią prostą z punktem 31 położonym na działce 291/8 w obrębie Janowo w odległości ok. 175 m. Jest to punkt odległy 205 m od południowej granicy drogi stanowiącej działkę 284 i 165 m od zachodniej granicy drogi 290/1.

28. W punkcie 31 granica zmienia kierunek pod kątem ok. 100° w kierunku wschodnim, biegnąc po prostej ok. 715 m, przecinając Kanał Jagielloński, do punktu 32 położonego na działce 1/11 u podstawy odwodnej skarpy wału ochronnego rzeki Elbląg. Odległość tego punktu liczona wzdłuż brzegu rzeki Elbląg od punktu rozwidlenia rzeki i kanału wynosi 825 m.

29. Od punktu 32 przebieg granicy jest zgodny z odwodną linią podstawy wału ochronnego rzeki Elbląg przebiegając w ogólnym kierunku północnym aż do zamknięcia w granicach portu ujścia rzeki Elbląg do Zalewu, tj. dochodząc do punktu 1, od którego rozpoczęto opis granic.

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 1994-05-24
  • Data wejścia w życie: 1994-06-08
  • Data obowiązywania: 1994-06-08
  • Dokument traci ważność: 2013-06-21
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA