REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2022 poz. 1200

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 21 kwietnia 2022 r.

w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 334 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz. U. poz. 655 i 974) zarządza się, co następuje:

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1. [Zakres regulacji]

Rozporządzenie określa warunki oraz normy umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych, w tym ubiory cywilne żołnierzy zawodowych, możliwość stosowania zamienników oraz przypadki, w których można dokonywać zmian tych norm, przedmioty umundurowania i wyekwipowania, które przechodzą na własność żołnierzy z chwilą wydania, okresy używalności, po upływie których umundurowanie i wyekwipowanie przechodzi na własność, przedmioty umundurowania i wyekwipowania, które żołnierze otrzymują do bezpłatnego korzystania na czas wykonywania określonych czynności służbowych, a także organy wojskowe właściwe w tych sprawach.

Rozdział 2

Warunki otrzymywania umundurowania oraz wyekwipowania

§ 2. [Umundurowanie i wyekwipowanie żołnierza zawodowego]

1. Żołnierz zawodowy otrzymuje umundurowanie i wyekwipowanie zgodnie z normami określonymi w zestawach.

2. Warunki i normy umundurowania i wyekwipowania w zestawach są określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

§ 3. [Umundurowanie i wyekwipowanie zasadnicze oraz specjalistyczne]

Żołnierz zawodowy otrzymuje umundurowanie i wyekwipowanie:

1) zasadnicze, które jest określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia w zestawach nr 1–27;

2) specjalistyczne, które jest określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia w zestawach nr 28–45.

§ 4. [Przedmioty umundurowania i wyekwipowania]

Żołnierz zawodowy może otrzymać przedmioty umundurowania i wyekwipowania określone w załączniku nr 4 do rozporządzenia, jeżeli uzasadniają to warunki, w jakich są wykonywane obowiązki służbowe.

§ 5. [Podstawa do wydania umundurowania i wyekwipowania zasadniczego dla żołnierza zawodowego]

1. Podstawą do wydania umundurowania i wyekwipowania zasadniczego dla żołnierza zawodowego w przypadku:

1) powołania do zawodowej służby wojskowej – jest rozkaz personalny o powołaniu;

2) wyznaczenia na stanowisko służbowe, mianowania lub przystąpienia do wykonywania określonych czynności służbowych – jest rozkaz dzienny (decyzja) dowódcy (szefa, komendanta) jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy pełni służbę, stwierdzający wyznaczenie go na stanowisko.

2. Podstawą do wydania umundurowania i wyekwipowania specjalistycznego jest rozkaz dzienny (decyzja) dowódcy (szefa, komendanta) jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę wojskową.

3. Umundurowanie i wyekwipowanie żołnierz zawodowy otrzymuje z jednostki budżetowej, na której zaopatrzeniu w dziale mundurowym pozostaje, lub z punktu zaopatrywania.

4. Podstawą rozliczenia żołnierza zawodowego z umundurowania i wyekwipowania jest rozkaz dzienny (decyzja) dowódcy (szefa, komendanta) jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę wojskową.

§ 6. [Przeznaczenie i okres umundurowania i wyekwipowania]

Żołnierz zawodowy otrzymuje umundurowanie i wyekwipowanie z przeznaczeniem do użytkowania na okres wskazany w załącznikach do rozporządzenia lub na czas wykonywania określonych czynności służbowych, zwany dalej „okresem używalności”.

§ 7. [Umundurowanie i wyekwipowanie przechodzące na własność]

Umundurowanie i wyekwipowanie przechodzące na własność z chwilą wydania:

1) żołnierza zawodowego z wyjątkiem studenta w akademii, szkole i uczelni wojskowej jest określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia w zestawach 1–4, 9–12 i 17–20 oraz w uwagach pod pozostałymi zestawami;

2) żołnierza – studenta w akademii, szkole i uczelni wojskowej jest określone w uwagach do poszczególnych zestawów należności.

§ 8. [Okresy niewliczane do okresu używalności umundurowania i wyekwipowania]

1. Do okresu używalności umundurowania i wyekwipowania nie wlicza się okresu:

1) przebywania w areszcie tymczasowym;

2) odbywania kary pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu lub kary aresztu wojskowego;

3) przebywania na urlopach wychowawczych, urlopach macierzyńskich, urlopach na warunkach urlopu macierzyńskiego i urlopach rodzicielskich;

4) przeniesienia do rezerwy kadrowej, jeżeli w tym czasie nie były wykonywane zadania służbowe.

2. Żołnierz zawodowy, w stosunku do którego prawomocnie umorzono postępowanie karne lub dyscyplinarne lub który został prawomocnie uniewinniony, otrzymuje należne umundurowanie i wyekwipowanie z zachowaniem ciągłości zaopatrywania, odpowiednio, od dnia:

1) zastosowania aresztu tymczasowego;

2) rozpoczęcia odbywania kary pozbawienia wolności lub kary aresztu wojskowego.

§ 9. [Postępowanie w przypadku utraty, zniszczenia lub obniżenia wartości użytkowej uprzednio wydanego umundurowania oraz wyekwipowania]

1. W przypadku utraty, zniszczenia lub obniżenia wartości użytkowej uprzednio wydanego umundurowania oraz wyekwipowania żołnierz zawodowy może otrzymać umundurowanie i wyekwipowanie przed upływem okresu używalności, z zachowaniem ciągłości okresu używalności.

2. Organem właściwym w sprawach, o których mowa w ust. 1, jest dowódca jednostki budżetowej, na której zaopatrzeniu w dziale mundurowym żołnierz pozostaje.

§ 10. [Zezwolenie na nieodpłatne wydanie kompletu umundurowania galowego, wyjściowego, polowego lub ćwiczebnego]

1. W przypadku śmierci żołnierza zawodowego dowódca wojskowej jednostki budżetowej, na której zaopatrzeniu w dziale mundurowym żołnierz pozostawał, może zezwolić na nieodpłatne wydanie kompletu umundurowania galowego, wyjściowego, polowego lub ćwiczebnego składającego się z munduru, nakrycia głowy, bielizny, obuwia i oznak stopni.

2. W przypadku śmierci żołnierza zawodowego przeniesionego do rezerwy lub w stan spoczynku dowódca jednostki budżetowej może zezwolić na nieodpłatne wydanie kompletu umundurowania galowego, wyjściowego, polowego lub ćwiczebnego składającego się z munduru, nakrycia głowy, bielizny, obuwia i oznak stopni.

§ 11. [Postępowanie w przypadku wyznaczenia żołnierza zawodowego na tożsame stanowisko służbowe w innej jednostce wojskowej]

W przypadku wyznaczenia żołnierza zawodowego na tożsame stanowisko służbowe w innej jednostce wojskowej zatrzymuje on przedmioty umundurowania i wyekwipowania specjalistycznego stanowiące jego indywidualne wyposażenie.

§ 12. [Postępowanie w przypadku żołnierza zawodowego wyznaczonego na stanowisko służbowe w jednostce wojskowej rodzaju Sił Zbrojnych, w którym obowiązuje odmienny kolor umundurowania]

Żołnierz zawodowy wyznaczony na stanowisko służbowe w jednostce wojskowej rodzaju Sił Zbrojnych, w którym obowiązuje odmienny kolor umundurowania:

1) nie otrzymuje dodatkowo umundurowania i wyekwipowania; przemundurowanie tego żołnierza następuje z upływem okresu używalności przedmiotów wydawanych w naturze na własność;

2) może być zwolniony z obowiązku przemundurowania, o którym mowa w pkt 1, na jego wniosek, przez dowódcę (szefa, komendanta) jednostki wojskowej;

3) otrzymuje umundurowanie galowe i wyjściowe w kolorze rodzaju Sił Zbrojnych, na którego noszenie uzyskał zgodę.

§ 13. [Postępowanie w przypadku żołnierza zawodowego, który nabył uprawnienie do umundurowania i wyekwipowania według innego zestawu]

1. Jeżeli żołnierz zawodowy nabył uprawnienie do umundurowania i wyekwipowania według innego zestawu, to:

1) pozostawia się powtarzające się w obu zestawach lub występujące w poprzednim zestawie, zaliczając poprzedni okres używalności;

2) uzupełnia się o występujące tylko w nowym zestawie na przewidziany okres używalności.

2. Przepisy ust. 1 stosuje się w przypadku powołania żołnierza pełniącego służbę zasadniczą do zawodowej służby wojskowej.

§ 14. [Okres używalności umundurowania i wyekwipowania, wchodzącego w skład ubioru polowego, ćwiczebnego i specjalnego]

1. Okres używalności umundurowania i wyekwipowania, wchodzącego w skład ubioru polowego, ćwiczebnego i specjalnego, liczy się od roku zaopatrzeniowego, w którym zostało pobrane, do roku, w którym mija okres używalności. Należności te realizuje się w trakcie trwania całego roku zaopatrzeniowego, zgodnie z planami opracowanymi w jednostkach zaopatrujących.

2. Okres używalności umundurowania i wyekwipowania, o którym mowa w załączniku nr 1 do rozporządzenia w zestawach 1–4, 9–12 i 17–20, wydanych żołnierzowi zawodowemu, skraca się odpowiednio do dnia 1 stycznia roku kalendarzowego, w którym powstaje uprawnienie do wydania kolejnego umundurowania oraz wyekwipowania. Rok zaopatrzeniowy trwa od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia.

3. Żołnierz zawodowy uprawniony do umundurowania i wyekwipowania zasadniczego otrzymuje umundurowanie i wyekwipowanie przewidziane dla jego specjalności, a realizujący różne zadania – wymienione w różnych zestawach specjalistycznych – stosownie do specyfiki wykonywanych czynności służbowych.

§ 15. [Wydawanie zamienników]

1. Żołnierzom zawodowym w zamian za przedmioty określone w zestawach w załączniku nr 1 do rozporządzenia można wydawać zamienniki.

2. Wykaz przedmiotów wydawanych zamiennie oraz okresy ich używalności są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

3. Żołnierzom zawodowym można wydawać przedmioty określone w załączniku nr 3 do rozporządzenia, poza należnościami ujętymi w załączniku nr 1 do rozporządzenia, w celu zabezpieczenia potrzeb szkoleniowych do wyczerpania zapasów.

Rozdział 3

Szczególne przypadki wydawania umundurowania i wyekwipowania

§ 16. [Wydawanie czapek rogatywek, beretów, furażerek, taśm otokowych i sznurów]

Czapki rogatywki, berety, furażerki, taśmy otokowe i sznury wydaje się żołnierzom stosownie do korpusu osobowego, do którego zostali zaliczeni, oraz rodzaju wojsk, w którym pełnią służbę.

§ 17. [Okres używalności przedmiotów wydanych żołnierzowi zawodowemu mianowanemu na wyższy stopień wojskowy]

Żołnierzowi zawodowemu mianowanemu na wyższy stopień wojskowy okres używalności wydanych przedmiotów liczy się od dnia mianowania.

§ 18. [Okres używalności oznak]

Okres używalności oznak jest równy okresowi używalności przedmiotu, na którym są noszone.

§ 19. [Poprawki krawieckie, szycie na miarę]

W umundurowaniu i wyekwipowaniu żołnierzy zawodowych – kobiet w ciąży oraz żołnierzy o nietypowej budowie ciała – można dokonać poprawek krawieckich lub uszyć je na miarę.

§ 20. [Wyposażenie w niezbędną odzież roboczą, ochronną i zapewniającą bezpieczeństwo i higienę podczas wykonywania obowiązków służbowych]

Żołnierzy zawodowych wyposaża się w niezbędną odzież roboczą, ochronną i zapewniającą bezpieczeństwo i higienę podczas wykonywania obowiązków służbowych.

§ 21. [Umundurowanie i wyekwipowanie żołnierza zawodowego zwalnianego z zawodowej służby wojskowej do 31 stycznia roku kalendarzowego]

Żołnierz zawodowy zwalniany z zawodowej służby wojskowej do dnia 31 stycznia roku kalendarzowego, z wyjątkiem studenta w akademii, szkole i uczelni wojskowej, otrzymuje umundurowanie i wyekwipowanie określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia w zestawach nr 1–4, 9–12 i 17–20 za rok zaopatrzeniowy, w którym jest zwalniany.

§ 22. [Zwrot umundurowania i wyekwipowania żołnierza zawodowego zwalnianego z zawodowej służby wojskowej]

Żołnierz zawodowy zwalniany z zawodowej służby wojskowej, który otrzymał umundurowanie i wyekwipowanie przechodzące na własność po okresie używalności określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia zwraca je, jeżeli nie minął okres używalności przedmiotów.

Rozdział 4

Organy właściwe w sprawach zaopatrywania

§ 23. [Dowódca (szef, komendant) jednostki budżetowej]

Dowódca (szef, komendant) jednostki budżetowej, na której zaopatrzeniu w dziale mundurowym żołnierz pozostaje, jest organem właściwym w sprawach zaopatrywania w umundurowanie oraz wyekwipowanie.

§ 24. [Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Szef Służby Wywiadu Wojskowego]

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Szef Służby Wywiadu Wojskowego jest organem właściwym w sprawach zaopatrywania w umundurowanie oraz wyekwipowanie odpowiednio dla żołnierzy zawodowych pełniących służbę wojskową na stanowiskach służbowych w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz w Służbie Wywiadu Wojskowego.

§ 25. [Ustalenie innych należności w przypadkach uzasadnionych względami higieniczno-sanitarnymi, wymogami przepisów bhp lub panującymi warunkami klimatycznymi]

W przypadkach uzasadnionych względami higieniczno-sanitarnymi, wymogami przepisów bhp lub panującymi warunkami klimatycznymi organ logistyczny właściwy w zakresie przedmiotów umundurowania i wyekwipowania może ustalić inne należności niż wymienione w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

Rozdział 5

Przepisy przejściowe i końcowe

§ 26. [Stosowanie okresów używalności do umundurowania i wyekwipowania wydanego żołnierzowi przed wejściem w życie rozporządzenia]

Do umundurowania i wyekwipowania wydanego żołnierzowi przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się okresy używalności, na jakie umundurowanie i wyekwipowanie zostało wydane.

§ 27. [Postępowanie z umundurowaniem i wyekwipowaniem otrzymanym przed wejściem w życie rozporządzenia]

Umundurowanie i wyekwipowanie otrzymane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, nieujęte w załączniku nr 1 do rozporządzenia, nie podlega zwrotowi.

§ 28. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.1)

Minister Obrony Narodowej: z up. W. Skurkiewicz


1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 października 2014 r. w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką (Dz. U. z 2021 r. poz. 1085), które zgodnie z art. 822 ust. 6 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (Dz. U. poz. 655 i 974) traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Załącznik 1. [NORMY UMUNDUROWANIA I WYEKWIPOWANIA]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej
z dnia 21 kwietnia 2022 r. (poz. 1200)

Załącznik nr 1

NORMY UMUNDUROWANIA I WYEKWIPOWANIA

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

Załącznik 2. [WYKAZ PRZEDMIOTÓW WYDAWANYCH ZAMIENNIE ORAZ OKRESY ICH UŻYWALNOŚCI]

Załącznik nr 2

WYKAZ PRZEDMIOTÓW WYDAWANYCH ZAMIENNIE ORAZ OKRESY ICH UŻYWALNOŚCI

Lp.

Przedmioty za które można wydawać zamienniki

Przedmioty stanowiące zamienniki

Liczba

Okres używalności

zamiennika

(w latach)

Uwagi

1

2

3

4

5

6

1

Mundur polowy tropikalny

1) Mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym

2) Mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym wzór 2010

1

1

2

 

2

Mundur polowy

Mundur polowy wzór 2010 (mundur polowy Wojsk Specjalnych albo kombinezon ćwiczebny dla Wojsk Specjalnych i oddziału specjalnego Żandarmerii Wojskowej)

1

2–4

okresy używalności –

według okresów

określonych

w zestawach

w załączniku nr 1

3

Mundur polowy letni

Mundur polowy letni wzór 2010 (mundur polowy letni Wojsk Specjalnych albo kombinezon ćwiczebny letni dla Wojsk Specjalnych i oddziału specjalnego Żandarmerii Wojskowej)

1

2–4

4

Koszulka polowa

Koszulobluza polowa

1

2–3

5

Koszulka ćwiczebna Marynarki Wojennej

Koszula ćwiczebna marynarska z krótkimi rękawami

1

2–3

6

Zasobnik piechoty górskiej

Zasobnik piechoty górskiej żołnierski

1

5–10

7

Kapelusz polowy

Beret

1

2

z wyjątkiem PKW

8

Mundur wyjściowy Wojsk Lądowych

Mundur wyjściowy letni Wojsk Lądowych

1

4

 

9

Mundur wyjściowy Sił Powietrznych

Mundur wyjściowy letni Sił Powietrznych

1

4

 

10

Mundur wyjściowy Marynarki Wojennej

Mundur wyjściowy letni Marynarki Wojennej

1

4

 

11

Czapka zimowa Marynarki Wojennej

Czapka zimowa (koloru czarnego)

1

5

 

12

Rękawice zimowe pięciopalcowe Marynarki Wojennej

Rękawice zimowe pięciopalcowe (koloru czarnego)

1

3

 

13

Trzewiki ćwiczebne tropikalne wzór 2010

Trzewiki ćwiczebne tropikalne

1

1

 

14

Czapka zimowa Wojsk Specjalnych

Czapka zimowa

1

3

 

15

Kombinezon ćwiczebny Wojsk Specjalnych w kamuflażu

Mundur polowy Wojsk Specjalnych albo kombinezon ćwiczebny

1

2–3

okresy używalności –

według okresów

określonych

w zestawach

w załączniku nr 1

16

Kombinezon ćwiczebny Wojsk Specjalnych letni w kamuflażu

Mundur polowy letni Wojsk Specjalnych albo kombinezon ćwiczebny letni

1

1–2

17

Śpiwór zimowy Wojsk Specjalnych i śpiwór letni Wojsk Specjalnych

Śpiwór nieprzemakalny z wkładką puchową

1

3

 

18

Rękawice zimowe Wojsk Specjalnych

Rękawice zimowe pięciopalcowe

1

2

 

19

Kurtka ćwiczebna Wojsk Specjalnych

Kurtka ćwiczebna z ocieplaczem

1

3

 

20

Kominiarka Wojsk Specjalnych

Kominiarka koloru khaki, białego albo czarnego

1

2

 

21

Pokrowiec na umundurowanie

Pokrowiec na mundur

1

4

 

22

Ubranie maskujące białe zmodernizowane

Ubranie maskujące białe

1

3

 

 

Załącznik 3. [WYKAZ PRZEDMIOTÓW, KTÓRE MOŻNA WYDAWAĆ ŻOŁNIERZOM ZAWODOWYM W CELU ZABEZPIECZENIA POTRZEB SZKOLENIOWYCH DO WYCZERPANIA ZAPASÓW]

Załącznik nr 3

WYKAZ PRZEDMIOTÓW, KTÓRE MOŻNA WYDAWAĆ ŻOŁNIERZOM ZAWODOWYM W CELU ZABEZPIECZENIA POTRZEB SZKOLENIOWYCH DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

Lp.

Nazwa przedmiotu

1

2

1

Kurtka polowa wzór 93

2

Szalokominiarka

3

Kurtka zimowa nieprzemakalna z podpinką

4

Ocieplacz ćwiczebny

5

Peleryna-namiot z omasztowaniem

6

Sweter oficerski Wojsk Lądowych, Wojsk Lotniczych i Marynarki Wojennej

7

Mundur wyjściowy letni Wojsk Lądowych

8

Mundur wyjściowy letni Sił Powietrznych

9

Mundur wyjściowy letni Marynarki Wojennej

10

Mundur polowy wzór 2010

11

Mundur polowy letni wzór 2010

12

Mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym

13

Mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym wzór 2010

14

Kombinezon ćwiczebny Wojsk Specjalnych w kamuflażu

15

Kombinezon ćwiczebny letni Wojsk Specjalnych w kamuflażu

16

Koszulobluza polowa

17

Koszula ćwiczebna marynarska z krótkimi rękawami

18

Bielizna zimowa specjalna

19

Beret ze znakiem orła wojskowego wykonanym metodą termonadruku

20

Furażerka polowa Sił Powietrznych ze znakiem orła wojskowego wykonanym metodą termonadruku

21

Zasobnik żołnierski wzór 93

22

Zasobnik piechoty górskiej w kamuflażu pustynnym

23

Trzewiki letnie

24

Trzewiki ćwiczebne tropikalne

 

Załącznik 4. [WYKAZ PRZEDMIOTÓW UMUNDUROWANIA I WYEKWIPOWANIA, KTÓRE MOGĄ OTRZYMAĆ ŻOŁNIERZE ZAWODOWI, GDY UZASADNIAJĄ TO WARUNKI, W JAKICH SĄ WYKONYWANE OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE]

Załącznik nr 4

WYKAZ PRZEDMIOTÓW UMUNDUROWANIA I WYEKWIPOWANIA, KTÓRE MOGĄ OTRZYMAĆ ŻOŁNIERZE ZAWODOWI, GDY UZASADNIAJĄ TO WARUNKI, W JAKICH SĄ WYKONYWANE OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE

Lp.

Nazwa przedmiotu

Maksymalna ilość do wydania (szt./para/kpl.) w okresie

1

2

3

1

Ubranie ochronne

1 na 5 lat

2

Beret

1 na 2 lata

3

Mundur polowy letni

1 na 2 lata

4

Mundur polowy

1 na 2 lata

5

Czapka zimowa

1 na 5 lat

6

Kominiarka

1 na 4 lata

7

Bielizna letnia długa

2 na 2 lata

8

Rękawice zimowe pięciopalcowe

1 na 3 lata

9

Bielizna zimowa

2 na 2 lata

10

Bielizna letnia

2 na rok

11

Skarpety zimowe

4 na rok

12

Skarpety letnie

4 na rok

13

Trzewiki

1 na 3 lata

14

Trzewiki zimowe

1 na 5 lat

15

Rękawice taktyczne

1 na 2 lata

16

Bluza ocieplająca

1 na 4 lata

17

Koszulka polowa

1 na 2 lata

18

Koszulka ćwiczebna Marynarki Wojennej

1 na 2 lata

19

Czapka rogatywka polowa

1 na 3 lata

20

Okulary ochronne specjalne gogle

1 na 5 lat

21

Pas do munduru polowego

1 na 6 lat

22

Beret Wojsk Specjalnych

1 na 3 lata

23

Ocieplacz ćwiczebny Wojsk Specjalnych

1 na 4 lata

24

Czapka zimowa Wojsk Specjalnych

1 na 4 lata

25

Ubranie ochronne Wojsk Specjalnych

1 na 5 lat

26

Rękawice zimowe pięciopalcowe Wojsk Specjalnych

1 na 2 lata

27

Sweter Wojsk Specjalnych

1 na 2 lata

28

Bielizna zimowa specjalna Wojsk Specjalnych

2 na 2 lata

29

Skarpety specjalne letnie Wojsk Specjalnych

4 na rok

30

Skarpety specjalne zimowe Wojsk Specjalnych

4 na rok

31

Bielizna specjalna letnia Wojsk Specjalnych

4 na rok

32

Buty specjalne letnie Wojsk Specjalnych

1 na 2 lata

33

Buty specjalne zimowe Wojsk Specjalnych

1 na 4 lata

34

Kombinezon ćwiczebny Wojsk Specjalnych w kamuflażu

1 na 2 lata

35

Kombinezon ćwiczebny letni Wojsk Specjalnych w kamuflażu

1 na 2 lata

36

Czapka polowa ćwiczebna

1 na 4 lata

37

Kominiarka Wojsk Specjalnych

1 na 4 lata

38

Kurtka puchowa Wojsk Specjalnych

1 na 4 lata

39

Ponczo Wojsk Specjalnych

1 na 5 lat

40

Sweter pilota

1 na 6 lat

41

Ubranie technika lotniczego

1 na 2 lata

42

Kurtka technika lotniczego

1 na 4 lata

43

Kurtka pilota

1 na 4 lata

44

Kombinezon pilota wzór 2010

1 na 2 lata

45

Trzewiki pilota zimowe/letnie

1 na 3 lata

46

Ubranie czołgisty warsztatowca

1 na 2 lata

47

Ubranie zimowe czołgisty warsztatowca

1 na 4 lata

48

Kombinezon czołgisty wzór 2010

1 na 4 lata

49

Kurtka zimowa czołgisty wzór 2010

1 na 4 lata

50

Ocieplacz pod kombinezon

1 na 4 lata

51

Mundur ćwiczebny Marynarki Wojennej wzór 2010

1 na 2 lata

52

Mundur ćwiczebny letni Marynarki Wojennej wzór 2010

1 na 2 lata

53

Oznaki do przedmiotów według przepisów ubiorczych

1 kpl./para/szt. do każdego przedmiotu

Uwaga:

Przedmioty wymienione w załączniku przechodzą na własność żołnierzy z chwilą wydania.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2022-06-06
  • Data wejścia w życie: 2022-06-07
  • Data obowiązywania: 2024-01-20

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA