REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2018 poz. 82

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 22 grudnia 2017 r.

w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 6c ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2017 r. poz. 2137) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Zakres regulacji]

Rozporządzenie określa zadania realizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zwaną dalej „Agencją”, związane z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej, określonych w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2017/1165 z dnia 20 kwietnia 2017 r. ustanawiającym tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia producentów niektórych owoców (Dz. Urz. UE L 170 z 01.07.2017, str. 31, z późn. zm.1)), zwanym dalej „rozporządzeniem 2017/1165”.

§ 2. [Zadania realizowane przez Agencję]

Agencja realizuje zadania związane z udzielaniem pomocy, o której mowa w art. 1 rozporządzenia 2017/1165, zwanej dalej „wsparciem”, w tym przeprowadza kontrole, o których mowa w art. 9 rozporządzenia 2017/1165.

§ 3. [Obowiązki informacyjne prezesa Agencji]

Prezes Agencji przekazuje Komisji Europejskiej powiadomienia i informacje, o których mowa w art. 11 rozporządzenia 2017/1165.

§ 4. [Wsparcie]

1. Wsparcie przysługuje:

1) organizacji producentów owoców i warzyw, uznanej na podstawie odrębnych przepisów i realizującej program operacyjny, o którym mowa w art. 33 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólną organizację rynków produktów rolnych oraz uchylającego rozporządzenia Rady (EWG) nr 922/72, (EWG) nr 234/79, (WE) nr 1037/2001 i (WE) nr 1234/2007 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 671, z późn. zm.2)), zwanego dalej „rozporządzeniem nr 1308/2013”;

2) producentowi owoców niebędącemu członkiem organizacji producentów, o której mowa w pkt 1, będącemu producentem rolnym w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (Dz. U. z 2017 r. poz. 1853), który posiada gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni co najmniej 1 ha, w którym prowadzi uprawę owoców, a powierzchnia działki rolnej w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, na której prowadzi daną uprawę, wynosi co najmniej 0,1 ha.

2. Wsparcie jest udzielane za przeprowadzenie operacji wycofania z rynku produktów wymienionych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, w okresie, o którym mowa w art. 1 ust. 3 rozporządzenia 2017/1165, zwanej dalej „operacją”, jeżeli zostały spełnione warunki określone w rozporządzeniu 2017/1165.

3. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, zamierzający ubiegać się o wsparcie składa do dyrektora oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę tego podmiotu powiadomienie o zamiarze dokonania operacji, zwane dalej „powiadomieniem”, nie później niż 7 dni przed planowanym dniem przeprowadzenia tej operacji.

4. Powiadomienie zawiera:

1) imię i nazwisko albo nazwę podmiotu, o którym mowa w ust. 1, zamierzającego ubiegać się o wsparcie;

2) numer identyfikacyjny, o którym mowa w art. 12 ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, jeżeli został nadany;

3) informacje:

a) o ilości produktów objętych planowaną operacją, w tym ilości każdego z rodzajów produktów objętych tą operacją,

b) czy produkty objęte planowaną operacją będą przeznaczone na bezpłatną dystrybucję, czy na cele inne niż bezpłatna dystrybucja;

4) datę planowanego przeprowadzenia operacji;

5) oznaczenie działek ewidencyjnych, na których jest lub była prowadzona uprawa produktów objętych planowaną operacją, oraz informację o powierzchni tej uprawy z podaniem powierzchni, na której jest lub była prowadzona uprawa poszczególnych rodzajów produktów objętych planowaną operacją;

6) inne informacje niezbędne do udzielenia wsparcia i przeprowadzenia kontroli, o których mowa w art. 9 rozporządzenia 2017/1165.

5. Powiadomienie składa się na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję.

6. Jeżeli łączna ilość produktów wynikająca z powiadomienia przekracza limit:

1) 20 000 ton – w przypadku podmiotu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, albo

2) 200 ton – w przypadku podmiotu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2

– uznaje się, że łączna ilość produktów wynikająca z tego powiadomienia jest równa limitowi produktów określonemu dla danego podmiotu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 albo ust. 1 pkt 2, a ilość danego rodzaju produktu wynikająca z tego powiadomienia jest równa iloczynowi ilości tego produktu oraz stosunku limitu produktów określonego dla danego podmiotu, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 albo ust. 1 pkt 2, do łącznej ilości produktów wynikającej z tego powiadomienia.

7. Jeżeli ten sam podmiot złożył więcej niż jedno powiadomienie, przepis ust. 6 stosuje się odpowiednio do powiadomienia, którego złożenie spowodowało przekroczenie limitu produktów określonego dla danego podmiotu w ust. 6, z tym że, obliczając łączną ilość produktów oraz ilość danego rodzaju produktu, które uznaje się za wynikające z tego powiadomienia, zamiast limitu produktów określonego dla danego podmiotu w ust. 6 uwzględnia się różnicę między tym limitem a łączną ilością produktów wynikającą z poprzednio złożonych przez ten podmiot powiadomień.

8. Powiadomienia złożone przez ten sam podmiot po złożeniu powiadomienia, o którym mowa w ust. 7, nie podlegają rozpatrzeniu i nie są uwzględniane przy udzielaniu wsparcia.

9. Jeżeli ilość danego rodzaju produktu wynikająca z powiadomienia w przeliczeniu na powierzchnię uprawy, z której pochodzi ten produkt, jest większa od maksymalnego plonu określonego dla tego produktu w załączniku nr 1 do rozporządzenia, uznaje się, że ilość ta jest równa iloczynowi powierzchni uprawy, z której pochodzi ten produkt, i maksymalnego plonu określonego dla tego produktu w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

§ 5. [Maksymalna ilość produktów objęta operacjami związanymi ze wsparciem]

1. Maksymalna ilość produktów objęta operacjami, za które może zostać udzielone wsparcie w odniesieniu do produktów, o których mowa w art. 1 ust. 2:

1) lit. a i b rozporządzenia 2017/1165 – wynosi 77 565 ton;

2) lit. c rozporządzenia 2017/1165 – wynosi 425 ton;

3) lit. h rozporządzenia 2017/1165 – wynosi 510 ton.

2. W dniu, w którym suma ilości produktów wynikających z powiadomień przekroczy ilość, o której mowa w ust. 1, Prezes Agencji podaje do publicznej wiadomości na stronie internetowej Agencji informację o:

1) zakończeniu przyjmowania powiadomień dotyczących operacji obejmujących daną grupę produktów;

2) wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do ilości produktów wynikających z powiadomień złożonych w tym dniu oraz w okresie ostatnich pięciu dni poprzedzających ten dzień.

3. Powiadomienie złożone po dniu, o którym mowa w ust. 2, nie podlega rozpatrzeniu i nie jest uwzględniane przy udzielaniu wsparcia.

4. Współczynnik przydziału, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, stanowi iloraz różnicy między ilością, o której mowa w ust. 1, a sumą ilości produktów wynikających z powiadomień złożonych przed piątym dniem poprzedzającym dzień, o którym mowa w ust. 2, oraz sumy ilości produktów wynikających z powiadomień złożonych w dniu, o którym mowa w ust. 2, i w okresie ostatnich pięciu dni poprzedzających ten dzień.

5. Do objęcia operacją kwalifikuje się ilość produktów wynikająca z powiadomienia, przy czym w przypadku operacji objętej powiadomieniem złożonym w dniu, o którym mowa w ust. 2, albo w okresie ostatnich pięciu dni poprzedzających ten dzień do objęcia tą operacją kwalifikuje się ilość produktów stanowiąca iloczyn ilości produktów wynikającej z tego powiadomienia oraz współczynnika przydziału, o którym mowa w ust. 2 pkt 2.

§ 6. [Ilość produktów objęta operacjami mniejsza niż ilość produktów kwalifikująca się do objęcia operacjami zaplanowanymi]

1. Jeżeli informacja, o której mowa w § 5 ust. 2, zostanie podana do publicznej wiadomości do dnia 26 marca 2018 r., a ilość produktów objęta operacjami przeprowadzonymi do tego dnia okaże się mniejsza niż ilość tych produktów kwalifikująca się do objęcia operacjami zaplanowanymi do przeprowadzenia do tego dnia, Prezes Agencji w dniu 5 kwietnia 2018 r. podaje do publicznej wiadomości na stronie internetowej Agencji informację o:

1) ilości tych produktów, jaka pozostała do wykorzystania w ramach limitu określonego w § 5 ust. 1, stanowiącej różnicę między ilością produktów kwalifikującą się do objęcia operacjami zaplanowanymi do przeprowadzenia do dnia 26 marca 2018 r. a ilością produktów objętą operacjami przeprowadzonymi do tego dnia;

2) możliwości złożenia przez podmioty, o których mowa w § 4 ust. 1, dodatkowych powiadomień dotyczących operacji obejmujących te produkty.

2. Podmiot, o którym mowa w § 4 ust. 1, składa powiadomienie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, do dyrektora oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę tego podmiotu, nie później niż 7 dni przed planowanym dniem przeprowadzenia tej operacji. Przepisy § 4 ust. 4–9 stosuje się odpowiednio.

3. W dniu, w którym suma ilości produktów wynikających z powiadomień, o których mowa w ust. 1 pkt 2, przekroczy ilość wskazaną w informacji podanej na podstawie ust. 1 pkt 1, Prezes Agencji podaje do publicznej wiadomości na stronie internetowej Agencji informację o:

1) zakończeniu przyjmowania powiadomień, o których mowa w ust. 1 pkt 2;

2) wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do ilości produktów wynikającej z powiadomień, o których mowa w ust. 1 pkt 2, złożonych w tym dniu i w okresie ostatnich pięciu dni poprzedzających ten dzień.

4. Powiadomienie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, złożone po dniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega rozpatrzeniu i nie jest uwzględniane przy udzielaniu wsparcia.

5. Współczynnik przydziału, o którym mowa w ust. 3 pkt 2, stanowi iloraz różnicy między ilością, o której mowa w ust. 1 pkt 1, a sumą ilości produktów wynikających z powiadomień, o których mowa w ust. 1 pkt 2, złożonych przed piątym dniem poprzedzającym dzień, o którym mowa w ust. 3, oraz sumy ilości produktów wynikających z powiadomień, o których mowa w ust. 1 pkt 2, złożonych w dniu, o którym mowa w ust. 3, i w okresie ostatnich pięciu dni poprzedzających ten dzień.

6. Do objęcia operacją kwalifikuje się ilość produktów wynikająca z powiadomienia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, przy czym w przypadku operacji objętej tym powiadomieniem złożonym w dniu, o którym mowa w ust. 3, albo w okresie ostatnich pięciu dni poprzedzających ten dzień, do objęcia tą operacją kwalifikuje się ilość produktów stanowiąca iloczyn ilości produktów wynikającej z tego powiadomienia oraz współczynnika przydziału, o którym mowa w ust. 3 pkt 2.

§ 7. [Współczynniki przydziału]

Współczynniki przydziału, o których mowa w § 5 ust. 2 pkt 2 i § 6 ust. 3 pkt 2, zaokrągla się do drugiej cyfry po przecinku:

1) w dół – jeżeli trzecia cyfra po przecinku jest mniejsza niż 5, albo

2) w górę – jeżeli trzecia cyfra po przecinku należy do przedziału od 5 do 9.

§ 8. [Wycofanie z rynku produktów z przeznaczeniem na cele inne niż bezpłatna dystrybucja]

1. Operacja, w ramach której wycofano z rynku produkty z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję, o której mowa w art. 34 ust. 4 rozporządzenia nr 1308/2013, polega na przekazaniu tych produktów jednostce organizacyjnej lub osobie fizycznej, których rejestr prowadzi Prezes Agencji na podstawie art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw oraz rynku chmielu (Dz. U. z 2016 r. poz. 58 oraz z 2017 r. poz. 624 i 1503), z tym że w przypadku, o którym mowa w art. 34 ust. 4 lit. a rozporządzenia nr 1308/2013, wyłącznie jednostce organizacyjnej, która jest dodatkowo organizacją pożytku publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 i 1948 oraz z 2017 r. poz. 60, 573 i 1909).

2. Operacja, w ramach której wycofano z rynku produkty z przeznaczeniem na cele inne niż bezpłatna dystrybucja, o której mowa w art. 34 ust. 4 rozporządzenia nr 1308/2013, polega na przekazaniu tych produktów jednostce organizacyjnej lub osobie fizycznej, których rejestr prowadzi Prezes Agencji na podstawie art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw oraz rynku chmielu lub Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na podstawie art. 24 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2017 r. poz. 1148, 1213 i 1593 oraz z 2018 r. poz. 9), przy czym produkty te mogą być przekazane wyłącznie z przeznaczeniem na:

1) pasze dla zwierząt, o których mowa w § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 grudnia 2008 r. w sprawie określenia sposobu zagospodarowania owoców i warzyw nieprzeznaczonych do sprzedaży (Dz. U. z 2009 r. poz. 29), lub

2) cele energetyczne – podmiotowi prowadzącemu biogazownię.

3. Potwierdzeniem przekazania produktów wycofanych z rynku jest świadectwo wystawione przez podmiot odbierający te produkty, potwierdzające ich odbiór, sporządzone na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję, zawierające co najmniej informacje:

1) identyfikujące podmiot wycofujący z rynku dany produkt, w tym:

a) imię i nazwisko albo nazwę tego podmiotu,

b) miejsce zamieszkania i adres zamieszkania albo siedzibę i adres tego podmiotu,

c) numer identyfikacyjny (REGON) oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP), jeżeli zostały nadane, a w przypadku osoby fizycznej – również numer powszechnego elektronicznego systemu ewidencji ludności (numer PESEL), natomiast jeżeli osoba ta nie posiada obywatelstwa polskiego – kod kraju, numer paszportu lub innego dokumentu tożsamości;

2) dotyczące produktu wycofywanego z rynku, w tym:

a) rodzaj produktu i jego masę netto z podaniem, jaka część produktu spełnia wymagania jakości handlowej, a jaka część nie spełnia tych wymagań, oraz datę wycofania z rynku tego produktu,

b) opakowania produktu,

c) środek transportu i jego numer rejestracyjny,

d) miejsce, do którego został dostarczony ten produkt, i termin jego odbioru,

e) numeru partii dostarczonego produktu;

3) identyfikujące podmiot odbierający dany produkt, w tym:

a) imię i nazwisko albo nazwę tego podmiotu,

b) miejsce zamieszkania i adres zamieszkania albo siedzibę i adres tego podmiotu,

c) numer identyfikacyjny (REGON) oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP), jeżeli zostały nadane, a w przypadku osoby fizycznej – również numer powszechnego elektronicznego systemu ewidencji ludności (numer PESEL), natomiast jeżeli osoba ta nie posiada obywatelstwa polskiego – kod kraju, numer paszportu lub innego dokumentu tożsamości.

§ 9. [Wniosek o udzielenie wsparcia]

1. Wsparcie jest udzielane na wniosek podmiotu, o którym mowa w § 4 ust. 1, w drodze decyzji administracyjnej wydawanej przez dyrektora oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę tego podmiotu.

2. W decyzji, o której mowa w ust. 1, na wniosek podmiotu, o którym mowa w § 4 ust. 1, udziela się również wsparcia, o którym mowa w art. 16 i art. 17 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 2017/892 z dnia 13 marca 2017 r. ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013 w odniesieniu do sektora owoców i warzyw oraz sektora przetworzonych owoców i warzyw (Dz. Urz. UE L 138 z 25.05.2017, str. 57).

3. Wnioski o udzielenie wsparcia składa się w terminach, o których mowa w art. 10 ust. 1 i 2 rozporządzenia 2017/1165.

4. Wniosek o udzielenie wsparcia składa się na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję.

5. Wniosek o udzielenie wsparcia zawiera informacje niezbędne do ustalenia wysokości wsparcia, w tym co najmniej:

1) imię i nazwisko albo nazwę podmiotu ubiegającego się o wsparcie;

2) numer identyfikacyjny, o którym mowa w art. 12 ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, jeżeli został nadany;

3) numer rachunku bankowego podmiotu ubiegającego się o wsparcie, na który ma być wypłacone wsparcie;

4) informacje:

a) o ilości produktów objętych operacją, w tym ilości każdego z rodzajów produktów objętych tą operacją,

b) czy produkty objęte operacją zostały przeznaczone na bezpłatną dystrybucję, czy na cele inne niż bezpłatna dystrybucja;

5) oznaczenie działek ewidencyjnych, na których była prowadzona uprawa produktów objętych operacją, oraz informację o powierzchni tej uprawy z podaniem powierzchni, na której była prowadzona uprawa poszczególnych rodzajów produktów objętych operacją;

6) informacje o:

a) miejscu, z którego produkt objęty operacją został wysłany do odbiorcy,

b) numerze partii dostarczonego produktu objętego operacją i ilości tego produktu,

c) środku transportu i jego numerze rejestracyjnym.

6. Do wniosku o udzielenie wsparcia oprócz dokumentów, o których mowa w art. 10 ust. 3 rozporządzenia 2017/1165, dołącza się:

1) świadectwo zgodności z normami handlowymi Unii Europejskiej dla świeżych owoców i warzyw wydane przez organ Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych właściwy ze względu na miejsce przeprowadzenia kontroli, o których mowa w art. 15 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw oraz rynku chmielu;

2) dokument, o którym mowa w § 8 ust. 3.

7. Oświadczenie, o którym mowa w art. 10 ust. 3 rozporządzenia 2017/1165, składa się na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję.

§ 10. [Obliczanie wysokości wsparcia]

1. Dyrektor oddziału regionalnego Agencji, wydając decyzję o udzieleniu wsparcia, określa wysokość wsparcia jako iloczyn ilości produktów objętych operacją oraz maksymalnej kwoty wsparcia określonej dla danego rodzaju produktu objętego operacją w załączniku II do rozporządzenia 2017/1165, z uwzględnieniem redukcji w przypadkach, o których mowa w art. 5 ust. 3 oraz art. 6 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia 2017/1165.

2. Przy obliczaniu wysokości wsparcia uwzględnia się ilość produktów danego rodzaju objętych operacją, nie większą jednak niż ilość produktów kwalifikująca się do objęcia tą operacją zgodnie odpowiednio z § 5 ust. 5 albo § 6 ust. 6.

3. W przypadku operacji przeprowadzonej przez podmioty, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 2, jeżeli wysokość wsparcia w przeliczeniu na 1 ha upraw, z których pochodzą produkty objęte tą operacją, przekracza maksymalny poziom wsparcia określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia, wsparcie przysługuje w wysokości stanowiącej iloczyn maksymalnego poziomu wsparcia określonego w załączniku nr 2 do rozporządzenia i powierzchni tych upraw.

§ 11. [Obliczanie równowartości kwoty wsparcia]

Obliczenie równowartości kwoty wsparcia w złotych następuje zgodnie z zasadami określonymi w art. 36 lit. c rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) nr 907/2014 z dnia 11 marca 2014 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1306/2013 w odniesieniu do agencji płatniczych i innych organów, zarządzania finansami, rozliczania rachunków, zabezpieczeń oraz stosowania euro (Dz. Urz. UE L 255 z 28.08.2014, str. 18, z późn. zm.3)).

§ 12. [Termin wypłaty środków z tytułu wsparcia]

Środki z tytułu wsparcia Agencja wypłaca w terminie określonym w art. 12 rozporządzenia 2017/1165.

§ 13. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki


1) Zmiana wymienionego rozporządzenia została ogłoszona w Dz. Urz. UE L 233 z 09.09.2017, str. 1.

2) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 865, Dz. Urz. UE L 189 z 27.06.2014, str. 261, Dz. Urz. UE L 130 z 19.05.2016, str. 20 oraz Dz. Urz. UE L 135 z 24.05.2016, str. 1.

3) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. Urz. UE L 27 z 03.02.2015, str. 7 oraz Dz. Urz. UE L 5 z 10.01.2017, str. 11.

Załącznik 1. [MAKSYMALNE PLONY UZYSKIWANE Z UPRAW OWOCÓW OBJĘTYCH WSPARCIEM]

Załączniki do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 22 grudnia 2017 r. (poz. 82)

Załącznik nr 1

MAKSYMALNE PLONY UZYSKIWANE Z UPRAW OWOCÓW OBJĘTYCH WSPARCIEM

Lp.

Produkt

Maksymalny plon w dt/ha

1

jabłka kod CN 0808 10

306

2

gruszki kod CN 0808 30

114

3

śliwki kod CN 0809 40 05

90

4

brzoskwinie kod CN 0809 30

200

 

Załącznik 2. [MAKSYMALNY POZIOM WSPARCIA W PRZELICZENIU NA 1 HA UPRAW, Z KTÓRYCH POCHODZĄ PRODUKTY OBJĘTE OPERACJĄ WYCOFANIA Z RYNKU]

Załącznik nr 2

MAKSYMALNY POZIOM WSPARCIA W PRZELICZENIU NA 1 HA UPRAW, Z KTÓRYCH POCHODZĄ PRODUKTY OBJĘTE OPERACJĄ WYCOFANIA Z RYNKU

Lp.

Produkt

Maksymalny poziom wsparcia na 1 ha

w odniesieniu do operacji wycofania

z rynku produktów z przeznaczeniem

na bezpłatną dystrybucję

(w euro)

Maksymalny poziom wsparcia na 1 ha

w odniesieniu do operacji wycofania

z rynku produktów z przeznaczeniem

na cele inne niż bezpłatna dystrybucja

(w euro)

1

jabłka kod CN 0808 10

5 195,88

2 022,66

2

gruszki kod CN 0808 30

2 718,90

906,30

3

śliwki kod CN 0809 40 05

3 060,00

918,00

4

brzoskwinie kod CN 0809 30

5 380,00

2 690,00

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2018-01-11
  • Data wejścia w życie: 2018-01-19
  • Data obowiązywania: 2018-01-19
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA