REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2015 poz. 2216

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 17 grudnia 2015 r.

w sprawie pytań i zadań problemowych na egzamin dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 4 ust. 6 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji doradcy restrukturyzacyjnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 776 oraz z 2015 r. poz. 978) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Zakres regulacji]

Rozporządzenie określa sposób przygotowywania, przechowywania oraz przekazywania Komisji Egzaminacyjnej, zwanej dalej „Komisją”, pytań i zadań problemowych na egzamin dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego, zwany dalej „egzaminem”.

§ 2. [Zespół do przygotowania pytań i zadań problemowych na egzamin]

1. Zespół do przygotowania pytań i zadań problemowych na egzamin, zwany dalej „zespołem”, najpóźniej na 14 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu, opracowuje test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi dotyczącymi sposobu rozwiązania zadania problemowego, zwanymi dalej „wytycznymi”.

2. Zespół przygotowuje test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi na posiedzeniach, które zwołuje przewodniczący zespołu.

§ 3. [Zgłaszanie propozycji pytań testowych i zadania problemowego]

1. Członkowie zespołu zgłaszają, w postaci papierowej oraz na informatycznym nośniku danych, propozycje:

1) pytań testowych, zawierających po trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa; do każdego pytania testowego wskazuje się prawidłową odpowiedź z określeniem jej podstawy, zgodnej z wykazem tytułów aktów prawnych lub zalecanej literatury ogłoszonym na podstawie art. 8a ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji doradcy restrukturyzacyjnego;

2) zadania problemowego wraz z wytycznymi.

2. Podziału pracy pomiędzy członków zespołu dokonuje przewodniczący zespołu.

§ 4. [Uzgadnianie treści pytań testowych oraz zadania problemowego]

Członkowie zespołu uzgadniają wspólnie treść pytań testowych wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadania problemowego wraz z wytycznymi. W razie rozbieżności, ostateczne brzmienie testu wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadania problemowego wraz z wytycznymi ustala się w drodze głosowania. Decyduje większość głosów.

§ 5. [Sprawdzanie testu oraz zadania problemowego pod kątem stanu prawnego]

Przewodniczący zespołu sprawdza, czy test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi są zgodne ze stanem prawnym obowiązującym w dniu egzaminu. W przypadku, gdy test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi są nieaktualne w stosunku do stanu prawnego, zespół dokonuje odpowiednich zmian w ich treści.

§ 6. [Przekazanie testu oraz zadania problemowego Ministrowi Sprawiedliwości]

Przewodniczący zespołu przekazuje Ministrowi Sprawiedliwości test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi na piśmie i na informatycznym nośniku danych, niezwłocznie po ich opracowaniu.

§ 7. [Przechowywanie testu oraz zadania problemowego]

1. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi przechowuje się w miejscu wyznaczonym przez dyrektora departamentu Ministerstwa Sprawiedliwości właściwego dla organizacji egzaminu, do którego mają dostęp wyłącznie osoby wskazane przez Ministra Sprawiedliwości.

2. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi i kartami odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi są przechowywane i drukowane w sposób uniemożliwiający ich nieuprawnione ujawnienie.

3. Testy z kartami odpowiedzi, wykaz prawidłowych odpowiedzi, zadania problemowe oraz wytyczne przekazywane są Komisji odrębnie zapakowane i oznaczone. Liczba przekazanych egzemplarzy testu wraz z kartą odpowiedzi oraz zadania problemowego odpowiada liczbie osób dopuszczonych do egzaminu powiększonej o sześć egzemplarzy zapasowych, z których jeden egzemplarz zapasowy testu i jeden egzemplarz zapasowy zadania problemowego jest przeznaczony dla przewodniczącego Komisji.

§ 8. [Wydanie i odbiór przesyłki]

1. Test wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi oraz zadanie problemowe wraz z wytycznymi są przekazywane przez Ministra Sprawiedliwości przewodniczącemu Komisji w obecności jednego z członków Komisji, w formie przesyłki za potwierdzeniem odbioru, nie wcześniej niż 24 godziny przed rozpoczęciem egzaminu, w sposób uniemożliwiający nieuprawnione ujawnienie ich treści.

2. Osoby odbierające przesyłkę sprawdzają, czy nie została ona naruszona w sposób umożliwiający ujawnienie treści testu, wykazu prawidłowych odpowiedzi, zadania problemowego, lub wytycznych. Z czynności tej sporządza się protokół, który podpisują osoby odbierające przesyłkę.

§ 9. [Protokół]

Po opracowaniu pytań i zadania problemowego, wyznaczony przez przewodniczącego członek zespołu sporządza protokół posiedzeń zespołu oraz czynności dotyczących przygotowywania, przechowywania i przekazywania Ministrowi Sprawiedliwości testu wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi i zadania problemowego wraz z wytycznymi. Protokół podpisują członkowie zespołu biorący udział w wykonywaniu tych czynności, po czym umieszcza się go w aktach sprawy.

§ 10. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.1)

Minister Sprawiedliwości: Z. Ziobro


1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 4 marca 2011 r. w sprawie pytań i zadań problemowych na egzamin dla osób ubiegających się o licencję syndyka (Dz. U. Nr 54, poz. 284), które traci moc z dniem 1 stycznia 2016 r. na podstawie art. 456 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. poz. 978, 1259, 1513, 1830 i 1844).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2015-12-28
  • Data wejścia w życie: 2016-01-01
  • Data obowiązywania: 2016-01-01
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA