REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2015 poz. 1486
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 22 września 2015 r.
w sprawie szczegółowego sposobu podziału ogólnych kwot połowowych i dodatkowych kwot połowowych
Na podstawie art. 47 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim (Dz. U. z 2015 r. poz. 222) zarządza się, co następuje:
§ 1. [Zakres regulacji]
1) szczegółowy sposób podziału ogólnych kwot połowowych;
2) szczegółowy sposób podziału dodatkowych kwot połowowych, o których mowa w art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim, zwanej dalej „ustawą”;
3) wyrażoną w procentach wielkość niewykorzystanej indywidualnej kwoty połowowej określonego gatunku organizmów morskich, od której stosuje się pomniejszenie, o którym mowa w art. 51 ust. 1 ustawy;
4) wielkość części ogólnej kwoty połowowej danego gatunku organizmów morskich pozostającą do podziału właściwym miejscowo okręgowym inspektorom rybołówstwa morskiego na obszarach, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 3 ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (Dz. U. z 2013 r. poz. 934 i 1014);
5) wielkość kwoty połowowej poszczególnych gatunków organizmów morskich przeznaczoną na zabezpieczenie ewentualnego przekroczenia ogólnej kwoty połowowej danego gatunku, o której mowa w art. 44 ust. 3 ustawy.
§ 2. [Podział ogólnej kwoty połowowej łososia]
1) którym przyznano co najmniej raz, w wydanych na lata 2005–2014 specjalnych zezwoleniach połowowych, kwotę połowową łososia oraz
2) którzy dokonali odłowienia co najmniej części kwoty połowowej łososia co najmniej w jednym roku w latach 2005–2014.
2. W celu dokonania podziału, o którym mowa w ust. 1, oblicza się udział procentowy armatora statku rybackiego w całkowitych połowach łososia, zgodnie z wzorem:
gdzie:
W – oznacza wyrażony procentowo udział armatora statku rybackiego w całkowitych połowach łososia (z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku),
Pa – oznacza całkowite połowy łososia w sztukach, dokonane w latach 2005–2014, przez armatora statku rybackiego, który posiadał co najmniej raz, w wydanych na lata 2005–2014 specjalnych zezwoleniach połowowych, kwotę połowową łososia,
Pwa – oznacza całkowite połowy łososia w sztukach, dokonane w latach 2005–2014, przez armatorów statków rybackich, którzy posiadali co najmniej raz, w wydanych na lata 2005–2014 specjalnych zezwoleniach połowowych, kwotę połowową łososia oraz którzy nie dokonali zezłomowania statku rybackiego w sposób określony w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 września 2004 r. w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy finansowej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004–2006” (Dz. U. Nr 213, poz. 2163, z późn. zm.3)) albo w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 1 – Środki na rzecz dostosowania floty rybackiej, zawartą w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007–2013” (Dz. U. z 2013 r. poz. 773 oraz z 2014 r. poz. 1130), zwanych dalej „rozporządzeniami w sprawie pomocy finansowej w zakresie złomowania statku rybackiego”.
3. Wysokość indywidualnej kwoty połowowej łososia przyznawanej armatorowi na statek rybacki stanowi iloczyn liczby stanowiącej procentowy udział armatora statku rybackiego w całkowitych połowach łososia, obliczony zgodnie z ust. 2, oraz liczby stanowiącej ogólną kwotę połowową łososia przyznaną Rzeczypospolitej Polskiej na dany rok kalendarzowy zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim.
4. Indywidualnej kwoty połowowej łososia nie przyznaje się, jeżeli udział danego armatora statku rybackiego w całkowitych połowach łososia, obliczony zgodnie z ust. 2, wyniesie mniej niż 5 sztuk łososia.
§ 3. [Podział ogólnej kwoty połowowej dorsza]
2. Podziału ogólnych kwot połowowych dorsza dokonuje się, na wniosek armatora, na statki rybackie według długości całkowitej tych statków, zgodnie z danymi z rejestru statków rybackich na dzień 31 października 2011 r., jeżeli ich armatorzy mieli wydane do dnia 31 października 2009 r. specjalne zezwolenia połowowe uprawniające do połowów na obszarach, o których mowa w ust. 1, przyznając:
1) 4,92% sumy ogólnych kwot połowowych dorsza, nie więcej niż 800 ton – na statki rybackie o długości całkowitej mniejszej niż 8 m, bez podziału na poszczególne statki rybackie;
2) nie więcej niż 95,08% sumy ogólnych kwot połowowych dorsza – do podziału na poszczególne statki rybackie o długości całkowitej wynoszącej co najmniej 8 m, w sposób określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
3. Kwota połowowa dorsza odłowiona w danym roku kalendarzowym przez armatora statku rybackiego o długości całkowitej mniejszej niż 8 m nie może wynieść więcej niż:
1) indywidualna kwota połowowa określona dla armatora statku rybackiego w przedziale długości całkowitej wynoszącej od 8 m do 9,99 m, przyznana do odłowienia na dany rok kalendarzowy albo
2) 15 ton, w przypadku gdy indywidualna kwota połowowa określona dla armatora statku rybackiego w przedziale długości całkowitej wynoszącej od 8 m do 9,99 m na dany rok kalendarzowy wynosi więcej niż 15 ton.
§ 4. [Podział ogólnej kwoty połowowej szprota]
1) którym przyznano co najmniej raz, w wydanych w latach 2005–2014 specjalnych zezwoleniach połowowych, kwotę połowową szprota oraz
2) którzy dokonali odłowienia co najmniej części kwoty połowowej szprota co najmniej w jednym roku w latach 2005–2014.
2. Podziału ogólnej kwoty połowowej szprota, o której mowa w ust. 1, dokonuje się, przyznając:
1) 20 ton – na statki rybackie o długości całkowitej mniejszej niż 12 m, bez podziału na poszczególne statki rybackie;
2) pozostałą część ogólnej kwoty połowowej szprota – na statki rybackie o długości całkowitej wynoszącej co najmniej 12 m, w sposób określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
3. Długość całkowitą statków rybackich, o których mowa w ust. 1, określa się zgodnie z danymi z rejestru statków rybackich na dzień 31 października 2014 r.
4. Kwota połowowa szprota odłowiona w danym roku kalendarzowym przez armatora statku rybackiego o długości całkowitej mniejszej niż 12 m, w ramach kwoty połowowej, o której mowa w ust. 2 pkt 1, nie może wynieść więcej niż tonę.
§ 5. [Podział ogólnej kwoty połowowej śledzia zachodniego]
2. Podziału ogólnej kwoty połowowej śledzia zachodniego dokonuje się, na wniosek armatora, na statki rybackie, których armatorzy w 2007 r., 2008 r. lub 2009 r. posiadali w specjalnym zezwoleniu połowowym kwotę połowową śledzia zachodniego oraz dokonali odłowienia co najmniej jej części co najmniej w jednym roku z tych lat.
3. W celu dokonania podziału, o którym mowa w ust. 2, oblicza się udział procentowy armatora statku rybackiego w całkowitych połowach śledzia zachodniego, zgodnie z wzorem:
gdzie:
W – oznacza wyrażony procentowo udział armatora statku rybackiego w całkowitych połowach śledzia zachodniego (z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku),
Pb – oznacza całkowite połowy, w latach 2007–2009, śledzia zachodniego dokonane przez armatora statku rybackiego, który posiadał kwotę połowową śledzia zachodniego w specjalnym zezwoleniu połowowym wydanym na 2007 r., 2008 r. lub 2009 r.,
Pwb – oznacza całkowite połowy, w latach 2007–2009, śledzia zachodniego dokonane przez armatorów statków rybackich, którzy posiadali kwotę połowową śledzia zachodniego w specjalnym zezwoleniu połowowym wydanym na 2007 r., 2008 r. lub 2009 r. oraz którzy nie dokonali zezłomowania statku rybackiego w sposób określony w rozporządzeniach w sprawie pomocy finansowej w zakresie złomowania statku rybackiego.
4. Wysokość indywidualnej kwoty połowowej śledzia zachodniego przyznawanej armatorowi na statek rybacki stanowi iloczyn liczby stanowiącej procentowy udział armatora statku rybackiego w całkowitych połowach śledzia zachodniego, obliczony zgodnie z ust. 3, oraz liczby stanowiącej ogólną kwotę połowową śledzia zachodniego przyznaną Rzeczypospolitej Polskiej na dany rok kalendarzowy zgodnie z przepisami wspólnotowymi dotyczącymi uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim.
5. Indywidualnej kwoty połowowej śledzia zachodniego nie przyznaje się, jeżeli udział danego armatora w całkowitych połowach śledzia zachodniego, obliczony zgodnie z ust. 3, jest mniejszy niż 0,01%.
§ 6. [Podział ogólnej kwoty połowowej śledzia centralnego]
2. Podziału ogólnej kwoty połowowej śledzia centralnego dokonuje się na wniosek armatora na statki rybackie armatorów:
1) którym przyznano co najmniej raz, w wydanych na lata 2005–2014 specjalnych zezwoleniach połowowych, kwotę połowową śledzia centralnego oraz
2) którzy dokonali odłowienia co najmniej części kwoty połowowej śledzia centralnego co najmniej w jednym roku w latach 2005–2014.
3. Podziału ogólnej kwoty połowowej śledzia centralnego, o której mowa w ust. 2, dokonuje się, przyznając:
1) 500 ton – na statki rybackie o długości całkowitej mniejszej niż 8 m, bez podziału na poszczególne statki rybackie;
2) pozostałą część ogólnej kwoty połowowej śledzia centralnego – na statki rybackie o długości całkowitej wynoszącej co najmniej 8 m, w sposób określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
4. Długość całkowitą statków rybackich, o których mowa w ust. 3, określa się zgodnie z danymi z rejestru statków rybackich na dzień 31 października 2014 r.
5. Kwota połowowa śledzia centralnego odłowiona w danym roku kalendarzowym przez armatora statku rybackiego o długości całkowitej mniejszej niż 8 m, w ramach kwoty połowowej, o której mowa w ust. 3 pkt 1, nie może wynieść więcej niż 20 ton.
§ 7. [Podział ogólnej kwoty połowowej gładzicy]
§ 8. [Delegacja]
1) dorsza, przyznając:
a) armatorom statków rybackich o długości całkowitej mniejszej niż 8 m – 4,92% z dodatkowej kwoty połowowej dorsza, do podziału w częściach równych na poszczególne statki rybackie, w wysokości nieprzekraczającej 30% kwoty połowowej, o której mowa w § 3 ust. 3, pod warunkiem że armatorzy ci na dzień złożenia wniosku o przyznanie dodatkowej kwoty połowowej:
– wykorzystali kwotę połowową, o której mowa w § 3 ust. 3, lub
– kwota połowowa, o której mowa w § 3 ust. 2 pkt 1, została wyczerpana,
b) armatorom statków rybackich o długości całkowitej od 8 m do powyżej 30,49 m – 95,08% z dodatkowej kwoty połowowej dorsza lub część dodatkowej kwoty połowowej dorsza pozostałej po podziale, o którym mowa w lit. a, w sposób określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia;
2) łososia w częściach równych na poszczególne statki rybackie;
3) śledzia zachodniego w częściach równych na poszczególne statki rybackie;
4) szprota, przyznając:
a) armatorom statków rybackich o długości całkowitej mniejszej niż 12 m – 5% z dodatkowej kwoty połowowej szprota, do podziału w częściach równych na poszczególne statki rybackie, w wysokości nieprzekraczającej 30% kwoty połowowej, o której mowa w § 4 ust. 4, pod warunkiem że armatorzy ci na dzień złożenia wniosku o przyznanie dodatkowej kwoty połowowej:
– wykorzystali kwotę połowową, o której mowa w § 4 ust. 4, lub
– kwota połowowa, o której mowa w § 4 ust. 2 pkt 1, została wyczerpana,
b) armatorom statków rybackich o długości całkowitej od 12 m do powyżej 30,49 m – 95% z dodatkowej kwoty połowowej szprota lub część dodatkowej kwoty połowowej szprota pozostałej po podziale, o którym mowa w lit. a, w sposób określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia;
5) śledzia centralnego, przyznając:
a) armatorom statków rybackich o długości całkowitej mniejszej niż 8 m – 5% z dodatkowej kwoty połowowej śledzia centralnego, do podziału w częściach równych na poszczególne statki rybackie, w wysokości nieprzekraczającej 30% kwoty połowowej, o której mowa w § 6 ust. 5, pod warunkiem że armatorzy ci na dzień złożenia wniosku o przyznanie dodatkowej kwoty połowowej:
– wykorzystali kwotę połowową, o której mowa w § 6 ust. 5, lub
– kwota połowowa, o której mowa w § 6 ust. 3 pkt 1, została wyczerpana,
b) armatorom statków rybackich o długości całkowitej od 8 m do powyżej 30,49 m – 95% z dodatkowej kwoty połowowej śledzia centralnego lub część dodatkowej kwoty połowowej śledzia centralnego pozostałej po podziale, o którym mowa w lit. a, w sposób określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
2. Minister właściwy do spraw rybołówstwa nie dokonuje podziału dodatkowej kwoty połowowej łososia, jeżeli kwota połowowa przypadająca na jeden statek rybacki wynosi mniej niż 1 sztukę łososia.
3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, pozostałą liczbę sztuk łososia uwzględnia się w kolejnym podziale dodatkowych kwot połowowych tego gatunku.
§ 9. [Podział ogólnych kwot połowowych poszczególnych gatunków]
1) Svalbard,
2) objętych:
a) Konwencją o przyszłej wielostronnej współpracy w rybołówstwie na Północno-Zachodnim Atlantyku, sporządzoną w Ottawie dnia 24 października 1978 r.,
b) Konwencją o przyszłej wielostronnej współpracy w rybołówstwie na Północno-Wschodnim Atlantyku, sporządzoną w Londynie dnia 18 listopada 1980 r.,
c) rozporządzeniem Rady (WE) nr 1801/2006 z dnia 30 listopada 2006 r. dotyczącym zawarcia Umowy partnerskiej w sprawie połowów między Wspólnotą Europejską a Islamską Republiką Mauretańską (Dz. Urz. UE L 343 z 08.12.2006, str. 1),
d) rozporządzeniem Rady (WE) nr 764/2006 z dnia 22 maja 2006 r. w sprawie zawarcia Porozumienia o partnerstwie w sektorze rybołówstwa pomiędzy Wspólnotą Europejską a Królestwem Maroka (Dz. Urz. UE L 141 z 29.05.2006, str. 1),
e) Konwencją w sprawie ochrony pełnomorskich zasobów rybnych na południowym Oceanie Spokojnym i zarządzania nimi, sporządzoną w Auckland dnia 14 listopada 2009 r.
– dokonuje się proporcjonalnie do zdolności połowowej statku rybackiego wyrażonej jako iloczyn pojemności statku rybackiego w GT i mocy silnika w kW, na statki rybackie, których armatorzy wykorzystali w drodze odłowienia lub wymiany międzynarodowej przyznane lub przekazane im kwoty połowowe wnioskowanego gatunku co najmniej przez 3 lata w latach od 1997 r. do roku poprzedzającego rok, na który ma zostać wydane specjalne zezwolenie połowowe.
2. W przypadku gdy nie jest możliwe dokonanie podziału ogólnej kwoty połowowej w sposób określony w ust. 1, podziału ogólnej kwoty połowowej danego gatunku dokonuje się, przyznając:
1) 90% tej kwoty – na statki rybackie, których armatorzy wykorzystali w drodze odłowienia przyznane im kwoty połowowe dowolnego gatunku organizmów morskich pochodzące z podziału ogólnych kwot połowowych lub z wymian międzynarodowych, na odpowiednim obszarze, określonym w ust. 1, co najmniej przez 3 lata w latach od 1997 r. do roku poprzedzającego rok, na który ma zostać wydane specjalne zezwolenie połowowe;
2) 10% tej kwoty – na pozostałe statki rybackie.
3. W przypadku gdy nie jest możliwe dokonanie podziału ogólnej kwoty połowowej w sposób określony w ust. 2 pkt 1, podziału na pozostałe statki rybackie dokonuje się proporcjonalnie do zdolności połowowej statku rybackiego, wyrażonej jako iloczyn pojemności statku rybackiego w GT i mocy silnika w kW.
4. W przypadku gdy nie jest możliwe dokonanie podziału części ogólnej kwoty połowowej, o której mowa w ust. 2 pkt 2, kwotę tę wlicza się do kwoty, o której mowa w ust. 2 pkt 1.
5. Kwoty połowowe na obszarach, o których mowa w ust. 1, przyznaje się na statki rybackie uprawnione do żeglugi na tych obszarach na podstawie dokumentów, o których mowa w art. 14 ust. 5 pkt 1 ustawy.
§ 10. [Podział ogólnych kwot połowowych poszczególnych gatunków organizmów morskich]
1) 90% tej kwoty – na statki rybackie, których armatorzy wykorzystali w drodze odłowienia przyznane im lub przekazane kwoty połowowe wnioskowanego gatunku organizmów morskich pochodzące z podziału ogólnych kwot połowowych lub z wymian międzynarodowych, w latach od 1997 r. do roku poprzedzającego rok, na który ma zostać wydane specjalne zezwolenie połowowe;
2) 10% tej kwoty – na pozostałe statki rybackie.
2. W przypadku gdy nie jest możliwe dokonanie podziału ogólnej kwoty połowowej w sposób określony w ust. 1 pkt 1, podziału na pozostałe statki rybackie dokonuje się proporcjonalnie do zdolności połowowej statku rybackiego, wyrażonej jako iloczyn pojemności statku rybackiego w GT i mocy silnika w kW.
3. W przypadku gdy nie jest możliwe dokonanie podziału części ogólnej kwoty połowowej, o której mowa w ust. 1 pkt 2, kwotę tę wlicza się do kwoty, o której mowa w ust. 1 pkt 1.
4. Kwoty połowowe na obszarach, o których mowa w ust. 1, przyznaje się na statki rybackie uprawnione do żeglugi na tych obszarach na podstawie dokumentów, o których mowa w art. 14 ust. 5 pkt 1 ustawy.
§ 11. [Podmiot decydujący o podziale kwot połowowych]
§ 12. [Wielkość niewykorzystanej indywidualnej kwoty połowowej]
1) dorsza – 40%;
2) łososia – 30%;
3) śledzia zachodniego – 30%;
4) śledzia centralnego – 30%;
5) szprota – 20%.
§ 13. [Wielkość kwoty połowowej poszczególnych gatunków organizmów morskich]
1) dorsza – 2% z ogólnej kwoty połowowej dorsza;
2) łososia – 2% z ogólnej kwoty połowowej łososia;
3) śledzia zachodniego – 2% z ogólnej kwoty połowowej śledzia zachodniego;
4) śledzia centralnego – 1% z ogólnej kwoty połowowej śledzia centralnego;
5) szprota – 1% z ogólnej kwoty połowowej szprota.
2. W przypadku nieodłowienia na Zalewie Szczecińskim, Zalewie Kamieńskim lub Jeziorze Dąbie całości lub części kwoty połowowej śledzia zachodniego przeznaczonej do wykorzystania bez podziału na poszczególne statki rybackie zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 49 ust. 1 ustawy, pozostałą część tej kwoty dolicza się do kwoty połowowej śledzia zachodniego, o której mowa w ust. 1 pkt 3, wyodrębnionej na dany rok kalendarzowy.
3. Minister właściwy do spraw rybołówstwa ogłasza cotygodniowo, na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra, informację o wysokości odłowienia kwoty połowowej danego gatunku organizmów morskich, wyodrębnionej na podstawie art. 44 ust. 3 ustawy.
§ 14. [Wejście w życie]
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: wz. K. Plocke
1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rybołówstwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. poz. 1261).
2) Podobszary Morza Bałtyckiego zostały określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia Rady (WE) nr 2187/2005 z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zachowania zasobów połowowych w wodach Morza Bałtyckiego, cieśnin Bełt i Sund poprzez zastosowanie środków technicznych oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 1434/98 i uchylającego rozporządzenie (WE) 88/98 (Dz. Urz. UE L 349 z 31.12.2005, str. 1, z późn. zm.).
3) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 99, poz. 832, z 2006 r. Nr 19, poz. 150 i Nr 221, poz. 1622, z 2007 r. Nr 103, poz. 713 oraz z 2008 r. Nr 23, poz. 140.
Załączniki do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 22 września 2015 r. (poz. 1486)
Załącznik nr 1
SZCZEGÓŁOWY SPOSÓB PODZIAŁU OGÓLNYCH I DODATKOWYCH KWOT POŁOWOWYCH DORSZA
1. Podziału ogólnych kwot połowowych dorsza na statki rybackie o długości całkowitej od 8 m dokonuje się, uwzględniając długość całkowitą statku rybackiego w danym przedziale długości całkowitej statku rybackiego oraz współczynniki podziału określone w poniższej tabeli:
Kategoria długości statku rybackiego | Długość całkowita statku rybackiego (m) | Współczynnik podziału (wsp) |
a | 8,00–9,99 | 0,2 |
b | 10,00–11,99 | 0,4 |
c | 12,00–14,99 | 0,7 |
d | 15,00–18,49 | 0,8 |
e | 18,50–20,49 | 0,9 |
f | 20,50–25,49 | 1,0 |
g | 25,50–30,49 | 0,7 |
h | powyżej 30,49 | 0,3 |
2. Kwotę połowową dorsza przypadającą na dany statek rybacki oblicza się zgodnie z poniższym wzorem:
gdzie:
KI – oznacza indywidualną kwotę połowową dorsza przypadającą na dany statek rybacki w danej kategorii długości,
KP1 – oznacza kwotę połowową dorsza, o której mowa w § 3 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia,
KP2 – oznacza dodatkową kwotę połowową dorsza, o której mowa w § 8 ust. 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia,
LSa, LSb, LSc, LSd, LSe, LSf, LSg, LSh – oznaczają odpowiednio liczbę statków rybackich o określonej długości całkowitej, wpisanych do rejestru statków rybackich, ujętych w tabeli określonej w ust. 1 w kategorii a, b, c, d, e, f, g lub h,
wspa, wspb, wspc, wspd, wspe, wspf, wspg, wsph – oznaczają odpowiednio współczynniki podziału dla statków rybackich, ujętych w tabeli określonej w ust. 1 w kategorii a, b, c, d, e, f, g lub h,
wsp[a] ... [h] – oznacza odpowiedni współczynnik podziału dorsza przypadający na dany statek rybacki w danej kategorii długości statku rybackiego, ujętej w tabeli określonej w ust. 1.
Załącznik nr 2
SZCZEGÓŁOWY SPOSÓB PODZIAŁU OGÓLNYCH I DODATKOWYCH KWOT POŁOWOWYCH SZPROTA
1. Podziału ogólnej kwoty połowowej szprota na statki rybackie o długości całkowitej od 12 m dokonuje się, uwzględniając długość całkowitą statku rybackiego w danym przedziale długości całkowitej statku rybackiego oraz współczynniki podziału określone w poniższej tabeli:
Kategoria długości statku rybackiego | Długość całkowita statku rybackiego (m) | Współczynnik podziału (wsp) |
a | 12,00–14,99 | 0,050 |
b | 15,00–18,49 | 0,100 |
c | 18,50–20,49 | 0,250 |
d | 20,50–25,49 | 0,500 |
e | 25,50–30,49 | 0,875 |
f | powyżej 30,49 | 1,000 |
2. Kwotę połowową szprota przypadającą na dany statek rybacki oblicza się zgodnie z poniższym wzorem:
gdzie:
KI – oznacza indywidualną kwotę połowową szprota przypadającą na dany statek rybacki w danej kategorii długości,
KPSz – oznacza kwotę połowową szprota, o której mowa w § 4 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia,
KPSz2 – oznacza dodatkową kwotę połowową szprota, o której mowa w § 8 ust. 1 pkt 4 lit. b rozporządzenia,
LSa, LSb, LSc, LSd, LSe, LSf – oznaczają odpowiednio liczbę statków rybackich o określonej długości całkowitej, wpisanych do rejestru statków rybackich, ujętych w tabeli określonej w ust. 1 w kategorii a, b, c, d, e lub f,
wspa, wspb, wspc, wspd, wspe, wspf – oznaczają odpowiednio współczynniki podziału dla statków rybackich, ujętych w tabeli określonej w ust. 1 w kategorii a, b, c, d, e lub f,
wsp[a] ... [f] – oznacza odpowiedni współczynnik podziału szprota przypadający na dany statek rybacki w danej kategorii długości statku rybackiego, ujętej w tabeli określonej w ust. 1.
Załącznik nr 3
SZCZEGÓŁOWY SPOSÓB PODZIAŁU OGÓLNYCH I DODATKOWYCH KWOT POŁOWOWYCH ŚLEDZIA CENTRALNEGO
1. Podziału ogólnej kwoty połowowej śledzia centralnego na poszczególne statki rybackie dokonuje się, uwzględniając długość całkowitą statku rybackiego w danym przedziale długości całkowitej statku rybackiego oraz współczynniki podziału określone w poniższej tabeli:
Kategoria długości statku rybackiego | Długość całkowita statku rybackiego (m) | Współczynnik podziału (wsp) |
a | 8,00–9,99 | 0,1 |
b | 10,00–11,99 | 0,1 |
c | 12,00–14,99 | 0,1 |
d | 15,00–18,49 | 0,15 |
e | 18,50–20,49 | 0,25 |
f | 20,50–25,49 | 0,5 |
g | 25,50–30,49 | 1,0 |
h | powyżej 30,49 | 1,0 |
2. Kwotę połowową śledzia centralnego przypadającą na dany statek rybacki oblicza się zgodnie z poniższym wzorem:
gdzie:
KI – oznacza indywidualną kwotę połowową śledzia centralnego przypadającą na dany statek rybacki w danej kategorii długości,
KPSc – oznacza kwotę połowową śledzia centralnego, o której mowa w § 6 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia,
KPSc2 – oznacza dodatkową kwotę połowową śledzia centralnego, o której mowa w § 8 ust. 1 pkt 5 lit. b rozporządzenia,
LSa, LSb, LSc, LSd, LSe, LSf, LSg, LSh – oznaczają odpowiednio liczbę statków rybackich o określonej długości całkowitej, wpisanych do rejestru statków rybackich, ujętych w tabeli określonej w ust. 1 w kategorii a, b, c, d, e, f, g lub h,
wspa, wspb, wspc, wspd, wspe, wspf, wspg, wsph – oznaczają odpowiednio współczynniki podziału dla statków rybackich, ujętych w tabeli określonej w ust. 1 w kategorii a, b, c, d, e, f, g lub h,
wsp[a] ... [h] – oznacza odpowiedni współczynnik podziału śledzia centralnego przypadający na dany statek rybacki w danej kategorii długości statku rybackiego, ujętej w tabeli określonej w ust. 1.
- Data ogłoszenia: 2015-09-29
- Data wejścia w życie: 2015-10-03
- Data obowiązywania: 2017-12-28
- Dokument traci ważność: 2019-01-01
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ z dnia 22 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu podziału ogólnych kwot połowowych i dodatkowych kwot połowowych
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI MORSKIEJ I ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ z dnia 19 grudnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu podziału ogólnych kwot połowowych i dodatkowych kwot połowowych
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA