REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2015 poz. 30

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 19 grudnia 2014 r.

w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 101 i art. 102 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2014 r. poz. 1111 i 1199) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Wynagrodzenie członka korpusu służby cywilnej]

1. Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w komórce organizacyjnej egzekucji administracyjnej urzędu skarbowego, z wyłączeniem osoby, o której mowa w § 3, zwanemu dalej „osobą uprawnioną”, w okresie zatrudnienia w tej komórce przysługuje wynagrodzenie prowizyjne z tytułu kwoty uzyskanej przez:

1) organ egzekucyjny,

2) organ rekwizycyjny

– w przydzielonej mu sprawie egzekucyjnej.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, wynagrodzenie prowizyjne przysługuje wyłącznie osobie uprawnionej zatrudnionej w urzędzie obsługującym organ rekwizycyjny.

3. Wynagrodzenie prowizyjne przysługuje w wysokości:

1) 3% sumy kwot uzyskanych w danym miesiącu – w przypadku gdy suma tych kwot nie przekracza sześćdziesięciosiedmiokrotności najniższego wynagrodzenia zasadniczego;

2) 1,5% sumy kwot uzyskanych w danym miesiącu – od nadwyżki ponad kwotę przekraczającą sześćdziesięciosiedmiokrotność najniższego wynagrodzenia zasadniczego i nieprzekraczającą dwustukrotności najniższego wynagrodzenia zasadniczego;

3) 1% sumy kwot uzyskanych w danym miesiącu – od nadwyżki ponad kwotę przekraczającą dwustukrotność najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

4. Wynagrodzenie prowizyjne ustalone zgodnie z ust. 3 nie może przekraczać sześciokrotności najniższego wynagrodzenia zasadniczego.

5. Przez kwotę uzyskaną rozumie się należności pieniężne objęte tytułem wykonawczym wraz z odsetkami z tytułu niezapłacenia należności w terminie, kosztami upomnienia oraz kosztami egzekucyjnymi:

1) uzyskane przez organ egzekucyjny albo organ rekwizycyjny:

a) po dokonaniu czynności egzekucyjnej podjętej w ramach środka egzekucyjnego,

b) w wyniku przekształcenia się zajęcia zabezpieczającego w zajęcie egzekucyjne;

2) wpłacone wierzycielowi w terminie 30 dni, włącznie z tym dniem, od dnia dokonania ostatniej czynności egzekucyjnej podjętej w ramach zastosowanego środka egzekucyjnego.

6. Wynagrodzenie prowizyjne przysługuje za miesiąc, w którym na poczet kwoty uzyskanej:

1) pobrano lub odebrano pieniądze;

2) obciążono rachunek bankowy, rachunek w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub rachunek płatniczy w instytucji płatniczej zobowiązanego lub innego podmiotu dokonującego wpłaty;

3) dokonano wpłaty wierzycielowi w terminie 30 dni, włącznie z tym dniem, od dnia dokonania ostatniej czynności egzekucyjnej podjętej w ramach zastosowanego środka egzekucyjnego.

7. Przez najniższe wynagrodzenie zasadnicze rozumie się wynagrodzenie zasadnicze ustalone z zastosowaniem najniższego mnożnika kwoty bazowej służącego do ustalenia wynagrodzenia zasadniczego członków korpusu służby cywilnej w urzędach skarbowych na stanowiskach wspomagających w służbie cywilnej, określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 99 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej.

§ 2. [Wynagrodzenie przy prowadzeniu sprawy egzekucyjnej więcej niż przez jedną osobę uprawnioną]

Jeżeli sprawa egzekucyjna jest przydzielona więcej niż jednej osobie uprawnionej, podstawą wynagrodzenia prowizyjnego osoby uprawnionej jest kwota będąca wynikiem podziału na równe części sumy kwot uzyskanych w przydzielonej tym osobom sprawie egzekucyjnej.

§ 3. [Wynagrodzenie dla kierownika komórki organizacyjnej egzekucji administracyjnej urzędu skarbowego]

1. Kierownikowi komórki organizacyjnej egzekucji administracyjnej urzędu skarbowego zatrudnionemu na stanowisku kierownika działu, kierownika samodzielnego referatu albo kierownika referatu przysługuje wynagrodzenie z tytułu kierowania tą komórką w wysokości 75% średniej kwoty wynagrodzeń prowizyjnych przysługujących bezpośrednio podległym pracownikom za okres, w którym powstało ich uprawnienie do wynagrodzenia prowizyjnego.

2. Jeżeli w ramach działu będącego komórką organizacyjną egzekucji administracyjnej urzędu skarbowego zostały wydzielone referaty, kierownikowi takiego działu przysługuje wynagrodzenie z tytułu kierowania tym działem w wysokości 75% średniej kwoty wynagrodzeń przysługujących podległym kierownikom referatów za okres, w którym powstało uprawnienie kierowników referatów do wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1.

§ 4. [Niezawiniony przez wierzyciela zwrot należności z tytułu kosztów egzekucyjnych]

1. W przypadku niezawinionego przez wierzyciela zwrotu należności z tytułu kosztów egzekucyjnych, o którym mowa w art. 64c § 3 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1619), wynagrodzenie prowizyjne osoby uprawnionej, której wypłacono wynagrodzenie prowizyjne w tej sprawie, pomniejsza się o wysokość tego wypłaconego wynagrodzenia prowizyjnego.

2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do wynagrodzenia, o którym mowa w § 3.

§ 5. [Wypłata wynagrodzenia]

1. Wynagrodzenia, o których mowa w § 1 i § 3, wypłaca się w okresach miesięcznych.

2. Wynagrodzenie prowizyjne z tytułu kwoty uzyskanej zgodnie z § 1 ust. 6 pkt 3 wypłaca się w miesiącu następującym po miesiącu, w którym udokumentowano wpłatę wierzycielowi kwoty uzyskanej oraz jej wysokość.

§ 6. [Bezpłatne wyżywienie lub ekwiwalent pieniężny]

Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w urzędzie morskim, biorącemu udział w próbach technicznych statków na morzu po budowie lub remoncie albo wykonującemu w czasie pracy statku zadania statutowe urzędu, przysługuje bezpłatne wyżywienie lub ekwiwalent pieniężny według norm stosowanych w czasie eksploatacji statku.

§ 7. [Uprawnienia związane z Dniem Górnika]

1. Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w urzędzie górniczym, wykonującemu czynności inspekcyjno-techniczne, przysługują następujące uprawnienia związane z Dniem Górnika:

1) dzień wolny od pracy;

2) nagroda w wysokości jednodniowego wynagrodzenia obliczonego jak za urlop wypoczynkowy.

2. Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w urzędzie górniczym, wykonującemu czynności inspekcyjno-techniczne pod ziemią, przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 4, specjalne wynagrodzenie miesięczne w wysokości:

1) 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – do 5 lat pracy;

2) 15% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – po 5 latach pracy;

3) 30% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – po 10 latach pracy;

4) 40% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – po 15 latach pracy.

3. Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w urzędzie górniczym, wykonującemu czynności inspekcyjno-techniczne wyłącznie na powierzchni, przysługuje specjalne wynagrodzenie miesięczne w wysokości:

1) 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – do 5 lat pracy;

2) 10% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – po 5 latach pracy;

3) 15% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – po 10 latach pracy;

4) 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego – po 15 latach pracy.

4. Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w urzędzie górniczym, wykonującemu czynności inspekcyjno-techniczne pod ziemią wyłącznie w odniesieniu do metra oraz tuneli drążonych z zastosowaniem techniki górniczej, przysługuje specjalne wynagrodzenie miesięczne w wysokości określonej w ust. 3.

5. Członkowi korpusu służby cywilnej zatrudnionemu w okręgowym urzędzie górniczym lub specjalistycznym urzędzie górniczym, wykonującemu czynności inspekcyjno-techniczne w zakładach górniczych w warunkach uciążliwych, przysługuje za pracę w niedziele i święta określone w przepisach o dniach wolnych od pracy oraz za pracę w inne dni niebędące dniami pracy w urzędzie wynagrodzenie jak za pracę w dniu będącym dniem pracy w urzędzie oraz inny wolny od pracy dzień przypadający w dniu pracy w urzędzie albo wynagrodzenie jak za dzień będący dniem pracy w urzędzie oraz dodatek w wysokości 100% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego.

6. Przepis ust. 5 ma zastosowanie do członków korpusu służby cywilnej, których praca w niedziele i święta ma charakter stały.

§ 8. [Stosowanie innych przepisów]

Do dnia wejścia w życie § 7 niniejszego rozporządzenia stosuje się § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej (Dz. U. Nr 76, poz. 506 i Nr 249, poz. 1858).

§ 9. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia, z wyjątkiem § 7, który wchodzi w życie pierwszego dnia trzeciego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.1)

Prezes Rady Ministrów: E. Kopacz


1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej (Dz. U. Nr 76, poz. 506 i Nr 249, poz. 1858), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zgodnie z art. 207 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2014 r. poz. 1111 i 1199).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2015-01-09
  • Data wejścia w życie: 2015-02-01
  • Data obowiązywania: 2020-11-18
  • Dokument traci ważność: 2021-11-28

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA