REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2012 poz. 280

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 14 marca 2012 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów roślin objętych płatnością uzupełniającą oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 2 lit. a oraz art. 24c ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. z 2008 r. Nr 170, poz. 1051, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 marca 2009 r. w sprawie rodzajów roślin objętych płatnością uzupełniającą oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. Nr 40, poz. 326, z 2010 r. Nr 39, poz. 217 oraz z 2011 r. Nr 48, poz. 251) wprowadza się następujące zmiany:

1) uchyla się § 5;

2) po § 15 dodaje się § 15a–15d w brzmieniu:

„§ 15a. 1. W przypadku, o którym mowa w art. 24aa ust. 2 pkt 1 ustawy, oddzielną płatność z tytułu owoców miękkich, o której mowa w art. 129 rozporządzenia Rady (WE) nr 73/2009 z dnia 19 stycznia 2009 r. ustanawiającego wspólne zasady dla systemów wsparcia bezpośredniego dla rolników w ramach wspólnej polityki rolnej i ustanawiającego określone systemy wsparcia dla rolników, zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 1290/2005, (WE) nr 247/2006, (WE) nr 378/2007 oraz uchylającego rozporządzenie (WE) nr 1782/2003 (Dz. Urz. UE L 30 z 31.01.2009, str. 16, z późn. zm.), zwaną dalej „oddzielną płatnością do owoców miękkich”, przyznaje się temu z małżonków, na którego małżonek nieskładający wniosku o przyznanie oddzielnej płatności do owoców miękkich wyraził pisemną zgodę, jeżeli małżonkowie pozostawali w związku małżeńskim w dniu złożenia tego wniosku.

2. W przypadku, o którym mowa w art. 24aa ust. 2 pkt 2 ustawy, jeżeli do spadku:

1) są uprawnieni zarówno rolnik wnioskujący o oddzielną płatność do owoców miękkich, jak i inni spadkobiercy, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli pozostali spadkobiercy wyrazili na to pisemną zgodę;

2) jest uprawniony małżonek rolnika wnioskującego o oddzielną płatność do owoców miękkich, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli jego małżonek wyraził na to pisemną zgodę;

3) są uprawnieni zarówno małżonek rolnika wnioskującego o oddzielną płatność do owoców miękkich, jak i inni spadkobiercy, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli wszyscy spadkobiercy wyrazili na to pisemną zgodę.

3. Zgoda, o której mowa w ust. 2 pkt 1, nie jest wymagana, jeżeli w wyniku działu spadku uprawnienie do otrzymania oddzielnej płatności do owoców miękkich przeszło na spadkobiercę wnioskującego o przyznanie tej płatności.

4. Jeżeli w wyniku działu spadku uprawnienie do otrzymania oddzielnej płatności do owoców miękkich przeszło na małżonka rolnika wnioskującego o przyznanie oddzielnej płatności do owoców miękkich, zgodę, o której mowa w ust. 2 pkt 3, wyraża jedynie ten małżonek.

5. W przypadku gdy przejmującym gospodarstwo rolne jest rolnik, o którym mowa w art. 24aa ust. 2 pkt 4 ustawy:

1) jeżeli przekazanie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie od dnia złożenia wniosku o przyznanie oddzielnej płatności do owoców miękkich do dnia doręczenia decyzji w sprawie przyznania tej płatności, do przyznawania oddzielnej płatności do owoców miękkich stosuje się odpowiednio przepisy art. 21 ust. 1–5a ustawy;

2) jeżeli przekazane gospodarstwo rolne jest przedmiotem współposiadania, oddzielną płatność do owoców miękkich przyznaje się temu współposiadaczowi, na którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę.

6. W przypadku gdy przejmującym gospodarstwo rolne jest małżonek rolnika, o którym mowa w art. 24aa ust. 2 pkt 4 ustawy, a przekazanie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie od dnia złożenia wniosku o przyznanie oddzielnej płatności do owoców miękkich do dnia 31 maja roku, w którym został złożony ten wniosek:

1) przepisy art. 21 ust. 1, ust. 2 pkt 1 i ust. 3–5 ustawy dotyczące przejmującego gospodarstwo rolne stosuje się odpowiednio do rolnika będącego małżonkiem przejmującego gospodarstwo rolne;

2) jeżeli przekazane gospodarstwo jest przedmiotem współposiadania, oddzielną płatność do owoców miękkich przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli wszyscy współposiadacze wyrazili na to pisemną zgodę.

7. W przypadku gdy przejmującym gospodarstwo rolne jest małżonek rolnika, o którym mowa w art. 24aa ust. 2 pkt 4 ustawy, a przekazanie gospodarstwa rolnego nastąpiło po dniu 31 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie oddzielnej płatności do owoców miękkich, płatność ta przysługuje przekazującemu gospodarstwo rolne, jeżeli są spełnione warunki do jej przyznania.

§ 15b. 1. W przypadku, o którym mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 1 ustawy, płatność uzupełniającą dla producentów surowca tytoniowego, zwaną dalej „płatnością niezwiązaną do tytoniu”, przyznaje się temu z małżonków, na którego małżonek nieskładający wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu wyraził pisemną zgodę, jeżeli małżonkowie pozostawali w związku małżeńskim w dniu złożenia tego wniosku.

2. W przypadku, o którym mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 2 ustawy, jeżeli:

1) do spadku:

a) są uprawnieni zarówno rolnik wnioskujący o płatność niezwiązaną do tytoniu, jak i inni spadkobiercy, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli pozostali spadkobiercy wyrazili na to pisemną zgodę,

b) jest uprawniony małżonek rolnika wnioskującego o płatność niezwiązaną do tytoniu, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli jego małżonek wyraził na to pisemną zgodę,

c) są uprawnieni zarówno małżonek rolnika wnioskującego o płatność niezwiązaną do tytoniu, jak i inni spadkobiercy, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli wszyscy spadkobiercy wyrazili na to pisemną zgodę;

2) gospodarstwo rolne jest przedmiotem zapisu windykacyjnego, a zapisobiercą jest:

a) rolnik wnioskujący o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, to płatność tę przyznaje się temu rolnikowi,

b) zarówno rolnik wnioskujący o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, jak i inne podmioty, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli pozostali zapisobiercy wyrazili na to pisemną zgodę,

c) małżonek rolnika wnioskującego o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli jego małżonek wyraził na to pisemną zgodę,

d) zarówno małżonek rolnika wnioskującego o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, jak i inne podmioty, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli wszyscy zapisobiercy wyrazili na to pisemną zgodę.

3. Zgoda, o której mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a, nie jest wymagana, jeżeli w wyniku działu spadku uprawnienie do otrzymania płatności niezwiązanej do tytoniu przeszło na spadkobiercę wnioskującego o przyznanie tej płatności.

4. Jeżeli w wyniku działu spadku uprawnienie do otrzymania płatności niezwiązanej do tytoniu przeszło na małżonka rolnika wnioskującego o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, zgodę, o której mowa w ust. 2 pkt 1 lit. c, wyraża jedynie ten małżonek.

5. W przypadku gdy nabywcą gospodarstwa rolnego jest rolnik, o którym mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 3 ustawy, a nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność tę przyznaje się nabywcy, o ile zgoda, o której mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 3 ustawy, została wyrażona do dnia wydania tej decyzji, nawet jeżeli nie są spełnione warunki, o których mowa w art. 24ab ust. 1 pkt 1 ustawy, przy czym jeżeli nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie:

1) od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia 31 maja roku, w którym został ten wniosek złożony, płatność ta jest przyznawana nabywcy na wniosek złożony do dnia 30 czerwca tego roku;

2) od dnia 1 czerwca roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność ta jest przyznawana nabywcy na wniosek złożony w terminie 14 dni od dnia nabycia gospodarstwa rolnego.

6. W przypadku, o którym mowa w ust. 5, w postępowaniu w sprawie przyznania płatności niezwiązanej do tytoniu nabywca wstępuje na miejsce zbywcy.

7. W przypadku gdy nabywcą gospodarstwa rolnego jest małżonek rolnika, o którym mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 3 ustawy, a nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność tę przyznaje się rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy, o ile zgoda, o której mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 3 ustawy, została wyrażona do dnia wydania tej decyzji, nawet jeżeli nie są spełnione warunki, o których mowa w art. 24ab ust. 1 pkt 1 ustawy, przy czym jeżeli nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie:

1) od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu do dnia 31 maja roku, w którym został ten wniosek złożony, płatność ta jest przyznawana rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy na wniosek złożony do dnia 30 czerwca tego roku;

2) od dnia 1 czerwca roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu, do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność ta jest przyznawana rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy na wniosek złożony w terminie 14 dni od dnia nabycia gospodarstwa rolnego.

8. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, w postępowaniu w sprawie przyznania płatności niezwiązanej do tytoniu rolnik będący małżonkiem nabywcy wstępuje na miejsce zbywcy.

9. Jeżeli nabyte gospodarstwo rolne jest przedmiotem współposiadania, płatność niezwiązaną do tytoniu przyznaje się rolnikowi będącemu nabywcą gospodarstwa rolnego albo rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy gospodarstwa rolnego, jeżeli wszyscy współposiadacze wyrazili na to pisemną zgodę.

10. W przypadku, o którym mowa w ust. 5 i 7, do przyznawania płatności niezwiązanej do tytoniu stosuje się odpowiednio przepisy art. 21 ust. 2–4 oraz art. 22b ustawy.

11. W przypadku gdy w dniu 14 marca 2012 r. do rejestru, o którym mowa w art. 33fd ust. 1 ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw, rynku chmielu, rynku tytoniu, rynku suszu paszowego oraz rynków lnu i konopi uprawianych na włókno (Dz. U. z 2011 r. Nr 145, poz. 868 oraz z 2012 r. poz. 243) (w brzmieniu z dnia 11 kwietnia 2008 r., Dz. U. Nr 52, poz. 303), zwanej dalej „ustawą o organizacji rynków”, poza rolnikiem wnioskującym o płatność niezwiązaną do tytoniu był wpisany małżonek tego rolnika lub spadkodawca lub zbywca gospodarstwa rolnego, o których mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 1–3 ustawy, płatność niezwiązana do tytoniu przysługuje do sumy indywidualnej ilości referencyjnej, o której mowa w art. 33fe ustawy o organizacji rynków, określonej dla tego rolnika oraz dla małżonka tego rolnika lub spadkodawcy lub zbywcy gospodarstwa rolnego, o których mowa w art. 24ab ust. 2 pkt 1–3 ustawy.

§ 15c. 1. W przypadku, o którym mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 1 ustawy, płatność uzupełniającą w zakresie produkcji ziemniaka skrobiowego, zwaną dalej „płatnością niezwiązaną do skrobi”, przyznaje się temu z małżonków, na którego małżonek nieskładający wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi wyraził pisemną zgodę, jeżeli małżonkowie pozostawali w związku małżeńskim w dniu złożenia tego wniosku.

2. W przypadku, o którym mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 2 ustawy, jeżeli:

1) do spadku:

a) są uprawnieni zarówno rolnik wnioskujący o płatność niezwiązaną do skrobi, jak i inni spadkobiercy, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli pozostali spadkobiercy wyrazili na to pisemną zgodę,

b) jest uprawniony małżonek rolnika wnioskującego o płatność niezwiązaną do skrobi, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli jego małżonek wyraził na to pisemną zgodę,

c) są uprawnieni zarówno małżonek rolnika wnioskującego o płatność niezwiązaną do skrobi, jak i inni spadkobiercy, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli wszyscy spadkobiercy wyrazili na to pisemną zgodę;

2) gospodarstwo rolne jest przedmiotem zapisu windykacyjnego, a zapisobiercą jest:

a) rolnik wnioskujący o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, to płatność tę przyznaje się temu rolnikowi,

b) zarówno rolnik wnioskujący o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, jak i inne podmioty, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli pozostali zapisobiercy wyrazili na to pisemną zgodę,

c) małżonek rolnika wnioskującego o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli jego małżonek wyraził na to pisemną zgodę,

d) zarówno małżonek rolnika wnioskującego o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, jak i inne podmioty, płatność przyznaje się temu rolnikowi, jeżeli wszyscy zapisobiercy wyrazili na to pisemną zgodę.

3. Zgoda, o której mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a, nie jest wymagana, jeżeli w wyniku działu spadku uprawnienie do otrzymania płatności niezwiązanej do skrobi przeszło na spadkobiercę wnioskującego o przyznanie tej płatności.

4. Jeżeli w wyniku działu spadku uprawnienie do otrzymania płatności niezwiązanej do skrobi przeszło na małżonka rolnika wnioskującego o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, zgodę, o której mowa w ust. 2 pkt 1 lit. c, wyraża jedynie ten małżonek.

5. W przypadku gdy nabywcą gospodarstwa rolnego jest rolnik, o którym mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 3 ustawy, a nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność tę przyznaje się nabywcy, o ile zgoda, o której mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 3 ustawy, została wyrażona do dnia wydania tej decyzji, nawet jeżeli nie są spełnione warunki, o których mowa w art. 24ac ust. 1 pkt 1 ustawy, przy czym jeżeli nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie:

1) od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi do dnia 31 maja roku, w którym został ten wniosek złożony, płatność ta jest przyznawana nabywcy na wniosek złożony do dnia 30 czerwca tego roku;

2) od dnia 1 czerwca roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność ta jest przyznawana nabywcy na wniosek złożony w terminie 14 dni od dnia nabycia gospodarstwa rolnego.

6. W przypadku, o którym mowa w ust. 5, w postępowaniu w sprawie przyznania płatności niezwiązanej do skrobi nabywca wstępuje na miejsce zbywcy.

7. W przypadku gdy nabywcą gospodarstwa rolnego jest małżonek rolnika, o którym mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 3 ustawy, a nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność tę przyznaje się rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy, o ile zgoda, o której mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 3 ustawy, została wyrażona do dnia wydania tej decyzji, nawet jeżeli nie są spełnione warunki, o których mowa w art. 24ac ust. 1 pkt 1 ustawy, przy czym jeżeli nabycie gospodarstwa rolnego nastąpiło w okresie:

1) od dnia złożenia wniosku o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi do dnia 31 maja roku, w którym został ten wniosek złożony, płatność ta jest przyznawana rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy na wniosek złożony do dnia 30 czerwca tego roku;

2) od dnia 1 czerwca roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności niezwiązanej do skrobi, do dnia wydania decyzji w sprawie przyznania tej płatności, płatność ta jest przyznawana rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy na wniosek złożony w terminie 14 dni od dnia nabycia gospodarstwa rolnego.

8. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, w postępowaniu w sprawie przyznania płatności niezwiązanej do skrobi rolnik będący małżonkiem nabywcy wstępuje na miejsce zbywcy.

9. Jeżeli nabyte gospodarstwo rolne jest przedmiotem współposiadania, płatność niezwiązaną do skrobi przyznaje się rolnikowi będącemu nabywcą gospodarstwa rolnego albo rolnikowi będącemu małżonkiem nabywcy gospodarstwa rolnego, jeżeli wszyscy współposiadacze wyrazili na to pisemną zgodę.

10. W przypadku, o którym mowa w ust. 5 i 7, do przyznawania płatności niezwiązanej do skrobi stosuje się odpowiednio przepisy art. 21 ust. 2–4 oraz art. 22b ustawy.

11. W przypadku gdy w dniu 14 marca 2012 r. do rejestru, o którym mowa w art. 38c ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych (Dz. U. z 2007 r. Nr 231, poz. 1702, z późn. zm.3)) (w brzmieniu z dnia 4 lipca 2009 r., Dz. U. Nr 95, poz. 792), zwanej dalej „ustawą o ARR”, poza rolnikiem wnioskującym o płatność niezwiązaną do skrobi był wpisany małżonek tego rolnika lub spadkodawca lub zbywca gospodarstwa rolnego, o których mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 1–3 ustawy, płatność niezwiązana do skrobi przysługuje do sumy indywidualnej ilości referencyjnej, o której mowa w art. 38b ust. 7 ustawy o ARR, określonej dla tego rolnika oraz dla małżonka tego rolnika lub spadkodawcy lub zbywcy gospodarstwa rolnego, o których mowa w art. 24ac ust. 2 pkt 1–3 ustawy.

§ 15d. Płatność do surowca tytoniowego, o której mowa w art. 7 ust. 2b pkt 3 ustawy, przysługuje również w przypadku, gdy umowa na uprawę tytoniu lub umowa kontraktacji, o których mowa w art. 7 ust. 2b pkt 3 lit. a tiret pierwsze ustawy, zostały zawarte z małżonkiem rolnika wnioskującego o tę płatność.”;

3) po § 16b dodaje się § 16c w brzmieniu:

„§ 16c. W przypadku gdy ilość surowca tytoniowego wskazana w zaświadczeniach, o których mowa w art. 16j ust. 8 ustawy, jest większa niż ilość surowca tytoniowego wynikająca z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji, o których mowa w art. 7 ust. 2b pkt 3 ustawy, płatność do surowca tytoniowego przysługuje do ilości surowca tytoniowego w poszczególnych partiach surowca tytoniowego pomnożonej przez stosunek ilości surowca tytoniowego wynikającej z umowy na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji do ilości surowca tytoniowego wskazanej w tych zaświadczeniach.”;

4) § 17 otrzymuje brzmienie:

„§ 17. Do przyznawania płatności uzupełniającej stosuje się odpowiednio przepisy art. 9, 11, 14, 21–23, 25, 28, 56–58, 60, 73, 75, 78 i 80 rozporządzenia Komisji (WE) nr 1122/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 73/2009 odnośnie do zasady wzajemnej zgodności, modulacji oraz zintegrowanego systemu zarządzania i kontroli w ramach systemów wsparcia bezpośredniego przewidzianych w wymienionym rozporządzeniu oraz wdrażania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w odniesieniu do zasady wzajemnej zgodności w ramach systemu wsparcia ustanowionego dla sektora wina (Dz. Urz. UE L 316 z 02.12.2009, str. 65, z późn. zm.), z tym że do płatności zwierzęcej, płatności niezwiązanej z produkcją, płatności niezwiązanej do tytoniu oraz płatności niezwiązanej do skrobi nie stosuje się przepisów art. 56–58, 60 i art. 75 ust. 1 tego rozporządzenia.”.

§ 2.
 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: M. Sawicki

 

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej – rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 248, poz. 1486).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2008 r. Nr 214, poz. 1349, z 2009 r. Nr 20, poz. 105, z 2010 r. Nr 36, poz. 197, z 2011 r. Nr 54, poz. 278 oraz z 2012 r. poz. 243.

3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2008 r. Nr 227, poz. 1505, z 2009 r. Nr 19, poz. 100, Nr 95, poz. 792 i Nr 97, poz. 799, z 2010 r. Nr 228, poz. 1486, Nr 247, poz. 1650 i Nr 257, poz. 1726, z 2011 r. Nr 106, poz. 622, Nr 120, poz. 690, Nr 171, poz. 1016 i Nr 205, poz. 1208 oraz z 2012 r. poz. 243.

Metryka

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA