REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2011 nr 61 poz. 309

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO1)

z dnia 1 marca 2011 r.

w sprawie warunków wynagradzania pracowników pomocniczych jednostek naukowych i innych jednostek organizacyjnych Polskiej Akademii Nauk

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 105 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. Nr 96, poz. 619) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa warunki wynagradzania pracowników pomocniczych jednostek naukowych i innych jednostek organizacyjnych Polskiej Akademii Nauk, zwanych dalej „pracownikami”, oraz tryb przyznawania innych świadczeń związanych z wykonywaną pracą.
§ 2.
Przepisy rozporządzenia stosuje się do pracowników zatrudnionych w:

1) pomocniczych jednostkach naukowych Polskiej Akademii Nauk, zwanej dalej „Akademią”, w szczególności w:

a) archiwach,

b) bibliotekach,

c) muzeach,

d) ogrodach botanicznych,

e) zagranicznych stacjach naukowych,

2) innych jednostkach organizacyjnych Akademii, w szczególności w domach pracy twórczej, domach zjazdów i konferencji oraz domach rencistów

– zwanych dalej „jednostkami”.

§ 3.
Ustala się:

1) tabele miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, które są określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia;

2) tabele zaszeregowania stanowisk, które są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia;

3) tabelę stawek dodatku funkcyjnego, która jest określona w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

§ 4.
1. Pracownikom zatrudnionym na stanowiskach związanych z kierowaniem zespołem przysługuje dodatek funkcyjny.

2. Pracownik naukowy zatrudniony na czas określony na stanowisku kierowniczym w przypadku wcześniejszego zwolnienia z tego stanowiska zachowuje prawo do dodatku funkcyjnego do końca okresu, na który został zatrudniony, nie dłużej jednak niż przez 3 miesiące. Pracownik zatrudniony na stanowisku kierowniczym na czas nieokreślony w przypadku zwolnienia z tego stanowiska zachowuje prawo do dodatku funkcyjnego przez okres 3 miesięcy.

§ 5.
Pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługują wszystkie składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.
§ 6.
Godzinową stawkę wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania pracownika, określonego stawką miesięczną, ustala się, dzieląc miesięczną stawkę wynagrodzenia zasadniczego przez liczbę godzin pracy przypadających do przepracowania w danym miesiącu.
§ 7.
Pracownikowi zatrudnionemu na stanowisku robotniczym, który dodatkowo organizuje i kieruje pracą brygady składającej się co najmniej z 5 osób, łącznie z brygadzistą, przysługuje dodatek w wysokości do 15% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.
§ 8.
Pracownikowi ekipy pomiarowo-badawczej biorącemu udział w badaniach mórz i oceanów przysługuje:

1) dodatek morski za każdy dzień pobytu na statku będącym na morzu, z wyłączeniem dni postoju w polskich portach, w wysokości do 50% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego;

2) bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie na czas pobytu na statku.

§ 9.
Wynagrodzenie pracowników zagranicznych stacji naukowych, po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne i zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, jest wypłacane w złotych polskich, a na pisemny wniosek pracownika w walucie kraju wykonywania pracy, według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z dnia wypłaty wynagrodzenia.
§ 10.
1. Pracownikom zagranicznych stacji naukowych przysługują następujące świadczenia w związku z wykonywaniem pracy za granicą:

1) dodatek na zagospodarowanie, wypłacany w dniu podjęcia pracy za granicą, w wysokości równowartości czterech tysięcy złotych polskich;

2) pokrycie kosztów podróży przesiedleniowej pracownika – przy rozpoczęciu i zakończeniu pracy w zagranicznej stacji naukowej, z zastrzeżeniem ust. 3, obejmujące:

a) koszty przejazdu – zgodnie z przepisami w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju,

b) ryczałt w wysokości jednej diety, określonej w przepisach, o których mowa w lit. a,

c) koszty przewozu rzeczy osobistego użytku i przedmiotów gospodarstwa domowego – ustalone jako iloczyn stawki frachtu Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), obowiązującej w dniu wypłacania, i 100 kg bagażu;

3) korzystanie, na zasadach umowy użyczenia, z udostępnionych przez zagraniczną stację naukową lokali mieszkalnych wraz z niezbędnym umeblowaniem i wyposażeniem; w przypadku gdy oboje małżonkowie są pracownikami zagranicznych stacji naukowych, lokal mieszkalny przysługuje jednemu z małżonków;

4) ryczałt z tytułu używania prywatnego samochodu osobowego do celów służbowych ustalony zgodnie z przepisami w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy.

2. Zwrot kosztów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. c, nie przysługuje, jeżeli pracownik skorzystał z możliwości przewozu rzeczy osobistego użytku i przedmiotów gospodarstwa domowego transportem pracodawcy.

3. Pracownikowi nie przysługuje zwrot kosztów związanych z zakończeniem pracy w zagranicznej stacji naukowej w przypadku rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika.

§ 11.
1. Pracownikom zatrudnionym w zagranicznej stacji naukowej mającej siedzibę w Moskwie przysługuje zwrot uzasadnionych i udokumentowanych kosztów leczenia na terenie Federacji Rosyjskiej, w tym kosztów:

1) pobytu i leczenia w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym, porodu, porad i badań lekarskich oraz zabiegów leczniczych;

2) badań dodatkowych zleconych przez lekarza;

3) leczenia cukrzycy;

4) chirurgii stomatologicznej, ekstrakcji zębów lub badania rentgenowskiego zębów.

2. Zwrot kosztów leczenia, o których mowa w ust. 1:

1) nie przysługuje, gdy pracownik korzysta bez uzasadnienia z drogich procedur medycznych mimo dostępu do tańszych, porównywalnych usług;

2) nie dotyczy kosztów pobytu i leczenia w sanatorium lub uzdrowisku, porad i zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i kosmetyki oraz osobistych wydatków chorego.

3. Pracownikom zatrudnionym w zagranicznej stacji naukowej, mającej siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), świadczenia opieki zdrowotnej w tym państwie przysługują na podstawie przepisów o koordynacji, o których mowa w art. 5 pkt 32 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.2)).

§ 12.
1. Pracownikowi wykonującemu stale pracę w systemie zmianowym przysługuje dodatek za każdą godzinę pracy w wysokości:

1) 10% – na drugiej zmianie,

2) 20% – na trzeciej zmianie

– godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania; dodatek ten przysługuje również pracownikom zatrudnionym na stanowiskach kierowniczych, wykonującym stale pracę w systemie zmianowym.

2. Za pracę wykonywaną w porze nocnej pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego, nie niższy jednak od dodatku ustalonego na podstawie art. 1518 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.3)).

3. W przypadku zbiegu uprawnień do dodatku za pracę w porze nocnej i do dodatku za pracę na trzeciej zmianie przysługuje jeden z tych dodatków, korzystniejszy dla pracownika.

4. Pielęgniarce, pokojowej oraz pracownikom kuchni zatrudnionym w domu rencisty za pracę w niedziele i święta określone odrębnymi przepisami przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 45% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego za każdą godzinę pracy wykonywanej w porze dziennej.

§ 13.
1. Pracownikowi uprawnionemu do dodatku za wysługę lat dodatek ten wypłaca się w terminie wypłaty wynagrodzenia:

1) począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do dodatku lub do wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca;

2) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub do wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.

2. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wysługę lat wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

3. Dodatek za wysługę lat przysługuje pracownikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, oraz za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby albo konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które pracownik otrzymuje z tego tytułu zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

4. Przy ustalaniu prawa do dodatku za wysługę lat pracownikowi, który był zatrudniony równocześnie w ramach więcej niż jednego zakończonego stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do tego dodatku wlicza się jeden z tych okresów zatrudnienia.

5. Pracownikowi wykonującemu pracę w jednostce w ramach urlopu bezpłatnego udzielonego przez pracodawcę w celu wykonywania tej pracy do okresu zatrudnienia podlega wliczeniu okres zatrudnienia u pracodawcy, który udzielił urlopu – do dnia rozpoczęcia tego urlopu.

6. Jeżeli w aktach osobowych pracownika brak jest odpowiedniej dokumentacji, warunkiem przyznania dodatku za wysługę lat jest udokumentowanie przez pracownika prawa do tego dodatku.

7. Jeżeli w aktach osobowych pracownika brak jest odpowiedniej dokumentacji, dodatek za wysługę lat wypłaca się po udokumentowaniu przez pracownika prawa do dodatku za wysługę lat lub wyższej stawki dodatku za wysługę lat. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

§ 14.
1. Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

2. Pracownikowi, który wykonuje pracę w jednostce w ramach urlopu bezpłatnego udzielonego przez pracodawcę w celu wykonywania tej pracy, do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się okres zatrudnienia u tego pracodawcy do dnia rozpoczęcia tego urlopu.

3. Jeżeli pracownik był zatrudniony równocześnie w ramach więcej niż jednego zakończonego stosunku pracy, do okresu uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów zatrudnienia.

4. Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do nagrody.

5. Jeżeli w aktach osobowych pracownika brak jest odpowiedniej dokumentacji, warunkiem ustalenia prawa do nagrody jubileuszowej jest udokumentowanie przez pracownika prawa do tej nagrody.

6. Wypłata nagrody jubileuszowej następuje niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody, a jeżeli w aktach osobowych pracownika brak jest odpowiedniej dokumentacji – niezwłocznie po udokumentowaniu przez pracownika prawa do nagrody jubileuszowej.

7. Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody, a jeżeli dla pracownika jest to korzystniejsze – wynagrodzenie przysługujące w dniu jej wypłaty.

8. Jeżeli pracownik nabył prawo do nagrody jubileuszowej, będąc zatrudnionym w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczenia tej nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej.

9. Nagrodę jubileuszową oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

10. W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia ustania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu ustania stosunku pracy.

11. Jeżeli w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających zaliczalność do okresów uprawniających do świadczeń pracowniczych okresów niepodlegających dotychczas wliczeniu pracownikowi upływa okres uprawniający go do dwóch lub więcej nagród jubileuszowych, wypłaca się tylko jedną nagrodę – najwyższą.

12. Pracownikowi, który w dniu wejścia w życie przepisów, o których mowa w ust. 11, ma okres dłuższy niż wymagany do nagrody jubileuszowej danego stopnia, a w ciągu 12 miesięcy od tego dnia upłynie okres uprawniający go do nabycia nagrody wyższego stopnia, nagrodę niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody wyższej – różnicę między kwotą nagrody wyższej a kwotą nagrody niższej.

13. Przepisy ust. 11 i 12 mają odpowiednio zastosowanie, jeżeli w dniu, w którym pracownik udokumentował swoje prawo do nagrody, był uprawniony do nagrody wyższego stopnia oraz w razie gdy pracownik prawo to nabędzie w ciągu 12 miesięcy od tego dnia.

§ 15.
1. W ramach posiadanych przez jednostkę środków na wynagrodzenia osobowe może być tworzony fundusz premiowy z przeznaczeniem na premie dla pracowników.

2. Wysokość funduszu premiowego oraz warunki przyznawania i wypłacania premii określa zakładowy regulamin premiowania.

§ 16.
W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia osobowe może być tworzony fundusz nagród w wysokości do 3% tych wynagrodzeń, pozostający w dyspozycji kierownika jednostki, z przeznaczeniem na nagrody dla pracowników wyróżniających się w pracy zawodowej.
§ 17.
Rozporządzenie wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.4)

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego: B. Kudrycka

 

1) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieruje działem administracji rządowej – nauka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. Nr 216, poz. 1596).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2008 r. Nr 216, poz. 1367, Nr 225, poz. 1486, Nr 227, poz. 1505, Nr 234, poz. 1570 i Nr 237, poz. 1654, z 2009 r. Nr 6, poz. 33, Nr 22, poz. 120, Nr 26, poz. 157, Nr 38, poz. 299, Nr 92, poz. 753, Nr 97, poz. 800, Nr 98, poz. 817, Nr 111, poz. 918, Nr 118, poz. 989, Nr 157, poz. 1241, Nr 161, poz. 1278 i Nr 178, poz. 1374, z 2010 r. Nr 50, poz. 301, Nr 107, poz. 679, Nr 125, poz. 842, Nr 127, poz. 857, Nr 165, poz. 1116, Nr 182, poz. 1228, Nr 205, poz. 1363, Nr 225, poz. 1465, Nr 238, poz. 1578 i Nr 257, poz. 1723 i 1725 oraz z 2011 r. Nr 45, poz. 235.

3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 717, z 1999 r. Nr 99, poz. 1152, z 2000 r. Nr 19, poz. 239, Nr 43, poz. 489, Nr 107, poz. 1127 i Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 11, poz. 84, Nr 28, poz. 301, Nr 52, poz. 538, Nr 99, poz. 1075, Nr 111, poz. 1194, Nr 123, poz. 1354, Nr 128, poz. 1405 i Nr 154, poz. 1805, z 2002 r. Nr 74, poz. 676, Nr 135, poz. 1146, Nr 196, poz. 1660, Nr 199, poz. 1673 i Nr 200, poz. 1679, z 2003 r. Nr 166, poz. 1608 i Nr 213, poz. 2081, z 2004 r. Nr 96, poz. 959, Nr 99, poz. 1001, Nr 120, poz. 1252 i Nr 240, poz. 2407, z 2005 r. Nr 10, poz. 71, Nr 68, poz. 610, Nr 86, poz. 732 i Nr 167, poz. 1398, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711, Nr 133, poz. 935, Nr 217, poz. 1587 i Nr 221, poz. 1615, z 2007 r. Nr 64, poz. 426, Nr 89, poz. 589, Nr 176, poz. 1239, Nr 181, poz. 1288 i Nr 225, poz. 1672, z 2008 r. Nr 93, poz. 586, Nr 116, poz. 740, Nr 223, poz. 1460 i Nr 237, poz. 1654, z 2009 r. Nr 6, poz. 33, Nr 56, poz. 458, Nr 58, poz. 485, Nr 98, poz. 817, Nr 99, poz. 825, Nr 115, poz. 958, Nr 157, poz. 1241 i Nr 219, poz. 1704, z 2010 r. Nr 105, poz. 655, Nr 135, poz. 912, Nr 182, poz. 1228, Nr 224, poz. 1459, Nr 249, poz. 1655 i Nr 254, poz. 1700 oraz z 2011 r. Nr 36, poz. 189.

4) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 13 października 1997 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników placówek naukowych, pomocniczych placówek naukowych i innych jednostek organizacyjnych Polskiej Akademii Nauk (Dz. U. Nr 128, poz. 838, z 1998 r. Nr 65, poz. 426, z 1999 r. Nr 56, poz. 595, z 2000 r. Nr 38, poz. 429, z 2001 r. Nr 43, poz. 485, z 2003 r. Nr 44, poz. 380, z 2004 r. Nr 45, poz. 428, z 2005 r. Nr 38, poz. 343, z 2006 r. Nr 43, poz. 306, z 2008 r. Nr 73, poz. 435 oraz z 2009 r. Nr 51, poz. 414), które utraciło moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, zgodnie z art. 80 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. – Przepisy wprowadzające ustawy reformujące system nauki (Dz. U. Nr 96, poz. 620 i Nr 155, poz. 1036).

Załącznik 1. [TABELE MIESIĘCZNYCH STAWEK WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
z dnia 1 marca 2011 r. (poz. 309)

Załącznik nr 1

TABELE MIESIĘCZNYCH STAWEK WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO

TABELA A. Dla pracowników naukowych

Lp.

Stanowisko

Kwota
w złotych

1

Profesor zwyczajny

2770–10 000

2

Profesor nadzwyczajny

2340–7000

3

Profesor wizytujący

2250–7000

4

Adiunkt

1890–4920

5

Asystent

1810–3840

 

TABELA B. Dla pracowników bibliotecznych, dokumentacji i informacji naukowej

Lp.

Stanowisko

Kwota
w złotych

1

Starszy kustosz dyplomowany, starszy dokumentalista dyplomowany

2080–4740

2

Kustosz dyplomowany, dokumentalista dyplomowany

1890–4200

3

Adiunkt biblioteczny, adiunkt dokumentacji i informacji naukowej

1890–3420

4

Asystent biblioteczny, asystent dokumentacji i informacji naukowej

1510–2700

 

TABELA C. Dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach badawczo-technicznych

Lp.

Stanowisko

Kwota
w złotych

1

Główny specjalista do spraw środowiskowej aparatury badawczej

1890–4920

2

Specjalista

1810–4380

 

TABELA D. Dla pracowników zatrudnionych w zagranicznych stacjach naukowych

Lp.

Stanowisko

Kwota
w złotych

1

Dyrektor

7640–19 000

2

Zastępca dyrektora

6200–17 500

3

Główny księgowy

5600–16 000

4

Specjalista, ekspert, administrator

5000–13 500

5

Kierownik sekretariatu, księgowy, technik, bibliotekarz, starszy referent

4400–12 000

6

Sekretarka, recepcjonistka

3240–9500

7

Referent, tłumacz

3800–9500

8

Kierowca

2680–8000

9

Robotnik gospodarczy, sprzątaczka

2200–6800

 

TABELA E. Dla pracowników działalności podstawowej zatrudnionych w bibliotekach, archiwach oraz muzeach

Kategoria zaszeregowania

Kwota w złotych

V

990–1770

VI

1010–1820

VII

1030–1880

VIII

1080–1960

IX

1130–2050

X

1180–2220

XI

1250–2390

XII

1340–2560

XIII

1450–2730

XIV

1570–2900

XV

1700–3080

XVI

1830–3260

XVII

1960–3440

XVIII

2110–3760

 

TABELA F. Dla pracowników innych niż wymienieni w tabelach A–E

Kategoria zaszeregowania

Kwota w złotych

I

900–1390

II

910–1400

III

920–1410

IV

930–1420

V

940–1430

VI

950–1440

VII

970–1450

VIII

990–1500

IX

1010–1560

X

1030–1710

XI

1050–1870

XII

1080–2030

XIII

1110–2190

XIV

1150–2350

XV

1190–2540

XVI

1230–2750

XVII

1280–3010

XVIII

1370–3280

XIX

1490–3550

XX

1660–4050

 

Załącznik 2. [TABELE ZASZEREGOWANIA STANOWISK]

Załącznik nr 2

TABELE ZASZEREGOWANIA STANOWISK

TABELA A. Dla pracowników inżynieryjnych i technicznych, organizacyjno-ekonomicznych, administracyjnych i pracowników obsługi

Lp.

Stanowisko

Kategoria
zaszeregowania

1

2

3

1

Zastępca dyrektora do spraw technicznych, ekonomicznych, administracyjnych w jednostkach, o których mowa w § 2 pkt 1 lit. a–d, dyrektor jednostki, o której mowa w § 2 pkt 2, naczelny inżynier, kierownik zakładu doświadczalnego

XVII–XX

2

Główny księgowy

XVII–XX

3

Główny specjalista, pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych

XV–XIX

4

Radca prawny

XV–XIX

5

Kierownik komórki (wydziału, zakładu, działu) podległej bezpośrednio dyrektorowi lub zastępcy dyrektora, prowadzącej prace związane bezpośrednio z działalnością badawczo-rozwojową, starszy specjalista, zastępca kierownika oddziału zamiejscowego

XV–XVIII

6

Audytor wewnętrzny

XIV–XIX

7

Kierownik działu technicznego, ekonomicznego, do spraw pracowniczych lub równorzędnego, kierownik ośrodka informacji naukowej, zastępca dyrektora jednostki, o której mowa w § 2 pkt 2, kierownik domu pracy twórczej

XIV–XVIII

8

Specjalista, starszy dokumentalista

XIII–XVII

9

Zastępca głównego księgowego, zastępca kierownika domu pracy twórczej

XIV–XVII

10

Starszy mistrz, kierownik zmiany

XII–XVI

11

Stanowiska pracy, takie jak: matematyk, fizyk, chemik, socjolog, historyk, psycholog, ekonomista, referent prawny, mechanik, technolog, konstruktor i inne równorzędne, dokumentalista, analityk i projektant systemów

X–XVI

12

Konstruktor, technolog, mechanik, elektryk, energetyk, chemik, ekonomista, starszy technik dokumentalista, starszy programista, administrator sieci, konserwator sieci

X–XVI

13

Kierownik działu administracyjnego i jego zastępca, kierownik sekcji: technicznej, ekonomicznej, do spraw pracowniczych

X–XVI

14

Samodzielny referent, samodzielny księgowy, rewident, redaktor techniczny, starszy laborant, inspektor do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy

X–XVI

15

Mistrz, majster

X–XIV

16

Kierownik magazynu

VIII–XV

17

Starszy referent, starszy księgowy, starszy magazynier, kasjer, młodszy dokumentalista, technik dokumentalista, programista, składacz komputerowy

VII–XV

18

Kierownik archiwum, kierownik sekcji w dziale administracyjnym, gospodarczym, sekretarka, recepcjonista

VI–XIII

19

Referent, młodszy technik dokumentalista, korektor, magazynier, laborant

V–XI

20

Konserwator maszyn i urządzeń

IX–XIII

21

Starszy rzemieślnik

VIII–XIII

22

Rzemieślnik w zawodzie: ślusarz, mechanik, elektromonter, murarz, stolarz, ogrodnik itp.

VI–XI

23

Palacz centralnego ogrzewania

IV–X

 

1

2

3

24

Robotnik wykwalifikowany, opiekun ekspozycji, starsza pokojowa, praczka, szwaczka, prasowaczka

IV–XI

25

Starszy woźny

II–VI

26

Szatniarz, woźny, pokojowa

I–V

27

Kierowca autobusu, samochodu ciężarowego, samochodu osobowego

IX–XI

 

TABELA B. Dla pracowników działalności podstawowej zatrudnionych w bibliotekach

Lp.

Stanowisko

Kategoria
zaszeregowania

1

Starszy kustosz

XV–XVI

2

Kustosz

XII–XIV

3

Starszy bibliotekarz

X–XII

Starszy dokumentalista, starszy konserwator

4

Bibliotekarz

VIII–X

Dokumentalista, konserwator

5

Starszy magazynier biblioteczny

VII–X

6

Młodszy bibliotekarz

VI–IX

Młodszy dokumentalista, młodszy konserwator

7

Magazynier biblioteczny

VI–VIII

 

TABELA C. Dla pracowników działalności podstawowej zatrudnionych w archiwach i muzeach

Lp.

Stanowisko

Kategoria
zaszeregowania

1

Starszy kustosz

XV–XVI

2

Starszy konserwator

XIII–XV

3

Kustosz

XII–XIV

4

Konserwator

XI–XIII

5

Starszy dokumentalista, starszy archiwista

X–XII

Starszy renowator

Adiunkt muzealny, adiunkt archiwalny, adiunkt konserwatorski

6

Renowator

IX–XI

7

Starszy asystent muzealny, archiwalny i konserwatorski

VIII–X

Renowator przyuczony

Dokumentalista, archiwista

8

Młodszy renowator

VII–IX

9

Przewodnik muzealny

VII–VIII

10

Asystent muzealny, archiwalny i konserwatorski

VI–VIII

11

Młodszy konserwator, młodszy archiwista

V–VII

Młodszy dokumentalista

 

TABELA D. Dla pracowników działalności opiekuńczo-terapeutycznej i medyczno-rehabilitacyjnej zatrudnionych w domach rencisty

Lp.

Stanowisko

Kategoria
zaszeregowania

1

2

3

Pracownicy działalności opiekuńczo-terapeutycznej

1

Kapelan

XIV–XVI

2

Specjalista

XIII–XV

3

Starszy inspektor terapii zajęciowej

XII–XIV

 

1

2

3

4

Instruktor terapii zajęciowej

XII–XIII

5

Bibliotekarz

VII–X

6

Starsza pokojowa

VII–IX

7

Pokojowa

VI–VIII

Pracownicy działalności medyczno-rehabilitacyjnej

8

Starszy lekarz

XVII–XVIII

9

Przełożona pielęgniarek

XIV–XVI

10

Lekarz

XV–XVI

11

Starsza pielęgniarka

XIII–XVI

12

Starszy technik fizjoterapii

XIII–XIV

13

Starszy masażysta

XII–XIV

14

Pielęgniarka

XII–XIII

15

Starszy dietetyk

XII–XIII

16

Dietetyk, technik fizjoterapii

XI–XII

17

Masażysta

X–XII

18

Opiekun

VII–X

 

TABELA E. Dla pracowników zatrudnionych przy sporządzaniu i wydawaniu posiłków

Lp.

Stanowisko

Kategoria
zaszeregowania

1

Kierownik działu żywienia

XIV–XVI

2

Kierownik: stołówki, bufetu, szef kuchni

XI–XIV

3

Zastępca: kierownika stołówki, szefa kuchni

IX–XIII

4

Kuchmistrz, mistrz garmażeryjny, cukierniczy, kelnerski

VIII–XII

5

Technolog

VIII–XI

6

Młodszy technolog, barman

VII–IX

7

Kucharz, garmażer, cukiernik

VI–IX

8

Sprzedawca, dietetyk, intendent, starszy kelner

VI–IX

9

Starszy bufetowy, kelner, młodszy kucharz

V–VIII

10

Bufetowy, wykwalifikowana pomoc kuchenna

III–VII

11

Młodszy kelner, kawiarka

II–VI

12

Pomoc kuchenna, pomoc bufetowa

I–V

 

Załącznik 3. [TABELA STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO]

Załącznik nr 3

TABELA STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO

Lp.

Stanowisko – funkcja

Kwota dodatku
funkcyjnego
w złotych

1

Dyrektor

1170–1800

2

Zastępca dyrektora

Naczelny inżynier

Główny księgowy

Kierownik oddziału zamiejscowego

Kierownik samodzielnego zakładu

Kierownik zakładu samodzielnie sporządzającego bilans

990–1575

3

Kierownik zakładu (kliniki)

Kierownik zespołu badawczego

Kierownik laboratorium środowiskowego, naukowego

Zastępca dyrektora samodzielnej biblioteki lub archiwum

Zastępca kierownika samodzielnego zakładu naukowego

Zastępca kierownika oddziału zamiejscowego – zakładu samodzielnie sporządzającego bilans

Kierownik komórki podległej bezpośrednio dyrektorowi lub zastępcy dyrektora, prowadzącej prace związane z bezpośrednią działalnością badawczo-rozwojową

810–1350

4

Kierownik samodzielnej pracowni

Kierownik studium doktoranckiego

Kierownik domu pracy twórczej

Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych

630–1170

5

Kierownik biblioteki w placówce

Zastępca głównego księgowego

Zastępca kierownika

Kierownik pracowni, laboratorium

Kierownik grupy problemowej

Kierownik pozostałych komórek organizacyjnych

Kierownik zmiany

Starszy mistrz

Przełożona pielęgniarek

315–990

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2011-03-22
  • Data wejścia w życie: 2011-04-01
  • Data obowiązywania: 2013-07-01
  • Dokument traci ważność: 2014-10-29

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA