REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2008 nr 52 poz. 309

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 4 marca 2008 r.

w sprawie uzyskiwania informacji o osobie ubiegającej się o przyjęcie na staż urzędniczy i osobie zatrudnionej w sądzie lub prokuraturze

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 4 ust. 7 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (Dz. U. Nr 162, poz. 1125, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowy sposób i tryb oraz zakres uzyskiwania informacji przez organy Policji o osobie ubiegającej się o przyjęcie na staż urzędniczy, zwanej dalej „kandydatem”, o osobie zatrudnionej w sądzie lub prokuraturze, zwanej dalej „pracownikiem”, oraz wzór kwestionariusza informacji.
§ 2.
1. Na wniosek prezesa sądu lub właściwego prokuratora, o którym mowa w art. 5 pkt 5–8 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury, zwanego dalej „prokuratorem”, komendant powiatowy (miejski) Policji właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kandydata lub pracownika, zwany dalej „komendantem”, zarządza zebranie materiałów stanowiących podstawę sporządzenia informacji o kandydacie lub pracowniku.

2. Prezes sądu lub prokurator wskazuje we wniosku dane osobowe kandydata lub pracownika: imię (imiona) i nazwisko, nazwisko rodowe, imiona rodziców, datę i miejsce urodzenia, numer ewidencyjny PESEL, miejsce zamieszkania, miejsce pobytu – jeżeli jest inne niż miejsce zamieszkania, oraz cel sporządzenia informacji.

§ 3.
1. Podstawę sporządzenia informacji o kandydacie lub pracowniku stanowią dane uzyskane w drodze wywiadu środowiskowego, zwanego dalej „wywiadem”, oraz uzyskane przez organy Policji w ramach innych czynności służbowych.

2. Wywiad przeprowadza się w miejscu zamieszkania i pobytu kandydata lub pracownika – jeżeli jest inne niż miejsce zamieszkania, oraz w jego miejscu pracy lub nauki.

3. Informacje są zbierane w szczególności od kandydata, jego rodziny, sąsiadów, przełożonych w miejscu pracy lub nauczycieli i wychowawców w szkole.

§ 4.
1. Funkcjonariusza Policji przeprowadzającego wywiad, zwanego dalej „funkcjonariuszem”, powiadamia się o celu wywiadu.

2. Funkcjonariusz przed podjęciem czynności powiadamia osoby mające udzielić mu informacji o celu wywiadu.

3. Funkcjonariusz sporządza notatkę z przebiegu wywiadu, ze wskazaniem osób udzielających mu informacji, podaniem ich danych obejmujących imię (imiona) i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz zawód i miejsce pracy lub rodzaj zajęcia.

4. Funkcjonariusz jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystkie okoliczności, o których dowiedział się w trakcie przeprowadzania wywiadu.

§ 5.
Do notatki, o której mowa w § 4 ust. 3, załącza się dokumenty uzyskane przez organy Policji w ramach innych czynności służbowych.
§ 6.
Jeżeli zachodzi potrzeba uzyskania materiałów z innego powiatu (miasta), komendant zwraca się do właściwego komendanta powiatowego (miejskiego) Policji o zebranie i przekazanie materiałów, przesyłając kopię wniosku prezesa sądu lub prokuratora. Przepisy § 3–5 stosuje się odpowiednio.
§ 7.
W terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku prezesa sądu lub prokuratora komendant sporządza informację o kandydacie lub pracowniku i przekazuje prezesowi sądu lub prokuratorowi, załączając zebrane materiały służące do sporządzenia informacji, chyba że przekazanie ich jest niedopuszczalne na podstawie odrębnych przepisów. W przypadku, o którym mowa w § 6, termin przedstawienia informacji przedłuża się o 14 dni.
§ 8.
1. Informacja, o której mowa w § 7, powinna zawierać:

1) dane osobowe kandydata lub pracownika;

2) dane o zachowaniach świadczących o naruszaniu porządku prawnego;

3) dane o kontaktach ze środowiskami przestępczymi lub grupami środowiskowymi patologii społecznej i o charakterze tych kontaktów;

4) dane o okolicznościach wskazujących na uzależnienie od alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

2. Wzór kwestionariusza informacji określa załącznik do rozporządzenia.

§ 9.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: Z. Ćwiąkalski

 

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 98, poz. 1070, z 2003 r. Nr 228, poz. 2256, z 2005 r. Nr 10, poz. 71 oraz z 2007 r. Nr 64, poz. 432 i 433, Nr 102, poz. 690 i Nr 136, poz. 959.

Załącznik 1. [KWESTIONARIUSZ INFORMACJI O OSOBIE UBIEGAJĄCEJ SIĘ O PRZYJĘCIE NA STAŻ URZĘDNICZY I OSOBIE ZATRUDNIONEJ W SĄDZIE LUB PROKURATURZE]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 4 marca 2008 r. (poz. 309)

KWESTIONARIUSZ INFORMACJI O OSOBIE UBIEGAJĄCEJ SIĘ O PRZYJĘCIE NA STAŻ URZĘDNICZY I OSOBIE ZATRUDNIONEJ W SĄDZIE LUB PROKURATURZE

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2008-03-27
  • Data wejścia w życie: 2008-04-27
  • Data obowiązywania: 2008-04-27
  • Dokument traci ważność: 2010-04-01
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA