REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2007 nr 171 poz. 1210
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)
z dnia 18 września 2007 r.
w sprawie szczegółowego trybu i kryteriów podziału środków pomiędzy centralę i oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia z przeznaczeniem na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych
Na podstawie art. 119 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
1) dane sprawozdawcze – informacje przekazywane Funduszowi przez apteki, określone w przepisach odrębnych, oraz dane sprawozdawcze z wykonania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przekazywane Funduszowi przez świadczeniodawców określone na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zwanej dalej „ustawą”, i przepisów odrębnych, w materiałach dotyczących postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej;
2) grupa ubezpieczonych – grupę ubezpieczonych wydzieloną według struktury wieku i płci;
3) jednorodne jednostki rozliczeniowe – jednostki rozliczeniowe świadczeń opieki zdrowotnej służące do rozliczania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, określone na podstawie ustawy i przepisów odrębnych, w materiałach dotyczących postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej;
4) rok planowania – rok, w którym tworzy się plan finansowy Funduszu w trybie określonym w art. 121 ust. 3 i 5 oraz art. 123 ust. 3 ustawy;
5) rok poprzedni – rok poprzedzający rok planowania;
6) właściwy oddział wojewódzki Funduszu – oddział wojewódzki Funduszu, w którym jest zarejestrowany ubezpieczony;
7) wskaźnik ryzyka zdrowotnego – wskaźnik przypisany ubezpieczonym należącym do danej grupy wydzielonej według struktury wieku i płci, w porównaniu z grupą odniesienia.
2. Wysokość środków na planowane koszty finansowania świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych przez poszczególne oddziały wojewódzkie Funduszu ustala się zgodnie z algorytmem podziału środków pomiędzy oddziały wojewódzkie Funduszu z przeznaczeniem na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia, z zastrzeżeniem § 9.
1) jednoroczne grupy ubezpieczonych w wieku od 0 do 99 lat,
2) grupę ubezpieczonych w wieku 100 lat i więcej
– odrębnie dla każdej płci.
2. Grupę odniesienia stanowią wszyscy ubezpieczeni w wieku 3 lat i więcej.
2. Przyjmuje się, że liczba ubezpieczonych w wieku 0, 1 i 2 lat dla każdej płci w danym oddziale wojewódzkim Funduszu jest równa liczbie ubezpieczonych o danej płci w wieku 3 lat w danym oddziale wojewódzkim Funduszu.
3. Wskaźniki ryzyka zdrowotnego dla grup ubezpieczonych w wieku 0, 1 i 2 lat przyjmują wartość wskaźników ryzyka zdrowotnego dla grup ubezpieczonych w wieku 3 lat.
4. Przy obliczaniu wskaźników ryzyka zdrowotnego, w przypadku świadczeń opieki zdrowotnej, których wartości nie można było przypisać poszczególnym ubezpieczonym napodstawie danych sprawozdawczych, przyjmuje się, że udział poszczególnych grup ubezpieczonych w wartości tych świadczeń jest taki sam, jak udział tych grup ubezpieczonych w wartości świadczeń przypisanych poszczególnym ubezpieczonym na podstawie danych sprawozdawczych.
5. Przy obliczaniu wskaźników ryzyka zdrowotnego i wartości świadczeń wysokospecjalistycznych nie uwzględnia się świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych ubezpieczonym, dla których nie ustalono właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu.
6. Przy obliczaniu wskaźnika, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pkt 2 lit. b ustawy, uwzględnia się świadczenia opieki zdrowotnej określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2. Oblicza się wysokość średniej ceny jednorodnej jednostki rozliczeniowej świadczeń opieki zdrowotnej, w podziale na rodzaje tych świadczeń.
3. Wartość świadczeń opieki zdrowotnej w danym rodzaju oblicza się jako iloczyn liczby jednorodnych jednostek rozliczeniowych w tym rodzaju, o której mowa w ust. 1, oraz średniej ceny jednorodnej jednostki rozliczeniowej świadczeń opieki zdrowotnej w tym rodzaju, o której mowa w ust. 2.
4. W przypadku świadczeń opieki zdrowotnej, dla których nie można ustalić liczby jednorodnych jednostek rozliczeniowych, przyjmuje się wartość tych świadczeń wynikającą z danych sprawozdawczych.
5. Dla poszczególnych grup ubezpieczonych oblicza się wartość świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych tym ubezpieczonym jako sumę wartości świadczeń, o których mowa w ust. 3, oraz wartości świadczeń, o których mowa w ust. 4.
2. Wskaźnik, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pkt 2 lit. a ustawy, ma zastosowanie do części kosztów świadczeń opieki zdrowotnej odpowiadającej kosztom pracy.
3. Ustala się średni wskaźnik udziału kosztów pracy w kosztach świadczeń opieki zdrowotnej dla wszystkich oddziałów wojewódzkich Funduszu na poziomie 0,51. Wskaźnik ten służy do wyliczenia części kosztów świadczeń opieki zdrowotnej odpowiadającej kosztom pracy, o których mowa w ust. 2.
2. Dla Funduszu oblicza się wysokość średniej ceny jednorodnej jednostki rozliczeniowej świadczeń wysokospecjalistycznych, w podziale na rodzaje tych świadczeń.
3. Dla każdego oddziału wojewódzkiego Funduszu oblicza się wartość świadczeń wysokospecjalistycznych jako sumę iloczynów liczby jednorodnych jednostek rozliczeniowych, o której mowa w ust. 1, oraz średniej ceny, o której mowa w ust. 2.
Minister Zdrowia: Z. Religa
|
1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej – zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. Nr 131, poz. 924).
2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 94, poz. 788, Nr 132, poz. 1110, Nr 138, poz. 1154, Nr 157, poz. 1314, Nr 164, poz. 1366, Nr 169, poz. 1411 i Nr 179, poz. 1485, z 2006 r. Nr 75, poz. 519, Nr 104, poz. 708 i 711, Nr 143, poz. 1030, Nr 170, poz. 1217, Nr 191, poz. 1410, Nr 227, poz. 1658 i Nr 249, poz. 1824 oraz z 2007 r. Nr 64, poz. 427 i 433, Nr 82, poz. 559, Nr 115, poz. 793, Nr 133, poz. 922, Nr 166, poz. 1172 i Nr 171, poz. 1208.
Załączniki do rozporządzenia Ministra Zdrowia
z dnia 18 września 2007 r. (poz. 1210)
Załącznik nr 1
ALGORYTM PODZIAŁU ŚRODKÓW POMIĘDZY ODDZIAŁY WOJEWÓDZKIE FUNDUSZU Z PRZEZNACZENIEM NA FINANSOWANIE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ DLA UBEZPIECZONYCH
Dla ustalenia wielkości środków na planowane koszty świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych w poszczególnych oddziałach wojewódzkich Funduszu stosuje się następujący wzór:
gdzie poszczególne symbole oznaczają:
n | – jeden z 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu |
P | – planowane koszty finansowania świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych przez wszystkie oddziały wojewódzkie Funduszu |
uWS | – udział planowanych kosztów świadczeń wysokospecjalistycznych w planowanych kosztach finansowania świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych przez wszystkie oddziały wojewódzkie Funduszu ustalony z uwzględnieniem udziału kosztów na świadczenia wysokospecjalistyczne w roku poprzednim |
FZn | – wielkość charakteryzująca n–ty oddział wojewódzki Funduszu, określona według następującego wzoru: |
gdzie:
y – oznacza y–ty oddział wojewódzki Funduszu (y = 1,.....,16)
F0n – wielkość uwzględniająca wskaźnik ryzyka zdrowotnego i wskaźnik, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pkt 2 lit. a ustawy, określona według następującego wzoru:
gdzie:
Sn,i – liczba ubezpieczonych w jednym z 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu w i–tej grupie ubezpieczonych, w roku planowania
Sx,i – liczba ubezpieczonych dla x–tego oddziału wojewódzkiego Funduszu w i–tej grupie ubezpieczonych, w roku planowania (x = 1.......16)
i – oznacza i–tą grupę ubezpieczonych (i = 1,...., q)
q – liczba grup ubezpieczonych zgodnie z § 4 ust. 1 rozporządzenia
ki – wskaźnik ryzyka zdrowotnego dla i–tej grupy ubezpieczonych, określony według następującego wzoru:
gdzie:
wi – wartość świadczeń zdrowotnych udzielonych na jednego ubezpieczonego w i–tej grupie ubezpieczonych w roku poprzednim
wo – wartość świadczeń zdrowotnych udzielonych na jednego ubezpieczonego w grupie odniesienia w roku poprzednim
wkp – średni wskaźnik udziału kosztów pracy w kosztach świadczeń opieki zdrowotnej ustalony w § 7 ust. 3 rozporządzenia;
wskn – średni wskaźnik, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pkt 2 lit. a ustawy, dla n–tego oddziału wojewódzkiego Funduszu, określony według następującego wzoru:
gdzie:
wskln – wskaźnik, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pkt 2 lit. a ustawy, dla n–tego oddziału wojewódzkiego Funduszu w l–tym roku zgodnie z § 7 ust. 1 rozporządzenia, określony według następującego wzoru:
gdzie:
l = 1,....,5 – indeks roku,
mddln – przeciętny miesięczny dochód do dyspozycji gospodarstwa domowego, przypadający na 1 osobę, w n–tym województwie w l–tym roku,
mddlo – przeciętny miesięczny dochód do dyspozycji gospodarstwa domowego, przypadający na 1 osobę, w Polsce w l–tym roku;
F0y – wielkość określona tak samo, jak wielkość Fn z tym, iż każde wystąpienie indeksu n w wielkości F0n zastąpione jest wystąpieniem indeksu y,
wsn – wskaźnik, o którym mowa w art. 118 ust. 3 pkt 2 lit. b ustawy, dla n–tego oddziału wojewódzkiego Funduszu w roku poprzednim, określony według następującego wzoru:
wswn – wartość świadczeń wysokospecjalistycznych w n–tym oddziale wojewódzkim Funduszu w roku poprzednim ustalona zgodnie z § 8 ust. 3 rozporządzenia
Załącznik nr 2
ŚWIADCZENIA OPIEKI ZDROWOTNEJ UWZGLĘDNIANE PRZY OBLICZANIU WSKAŹNIKA DOTYCZĄCEGO ŚWIADCZEŃ WYSOKOSPECJALISTYCZNYCH
Lp. | Świadczenia opieki zdrowotnej |
1 | OTYŁOŚĆ PATOLOGICZNA, MONSTRUALNA Z BMI > 40 – LECZENIE OPERACYJNE, RÓWNIEŻ Z ZASTOSOWANIEM OPASKI |
2 | WYCIĘCIE GUZA ŚRÓDPIERSIA PRZEDNIEGO I/LUB TYLNEGO I/LUB ŚRODKOWEGO – Z WYKLUCZENIEM DOSTĘPU SZYJNEGO |
3 | ZŁAMANIE KOŚCI ŻUCHWY WIELOODŁAMOWE – OTWARTE NASTAWIENIE (Z KOSZTAMI IMPLANTÓW) |
4 | WYCIĘCIE PŁUCA – SEGMENTOWA RESEKCJA PŁUC, KLINOWA RESEKCJA PŁUC |
5 | WYCIĘCIE PŁUC – OPERACJA ZMNIEJSZAJĄCA OBJĘTOŚĆ PŁUC |
6 | ZAMKNIĘCIE PERFORACJI PRZEŁYKU |
7 | WYCIĘCIE PŁUC/ PŁUCA – PNEUMONEKTOMIA, LOBEKTOMIA, BILOBEKTOMIA |
8 | WYCIĘCIE PRZEŁYKU CAŁKOWITE |
9 | WYCIĘCIE ŻOŁĄDKA – CAŁKOWITE |
10 | WSZCZEPIENIE FILTRA DO ŻYŁY GŁÓWNEJ DOLNEJ/ŻYŁ BIODROWYCH |
11 | PRZETOKA PRZEŁYKOWO-TCHAWICZA – PLASTYKA KOREKCYJNA |
12 | ZESPOLENIE PRZEŁYKOWO-PRZEŁYKOWE |
13 | OPERACJA REKONSTRUKCYJNA WADY UCHA ŚRODKOWEGO I ZEWNĘTRZNEGO |
14 | NOWOTWÓR OCZODOŁU – LECZENIE OPERACYJNE |
15 | PROSTATEKTOMIA RADYKALNA |
16 | ZAPALENIE KOŚCI/STAWU PIERWOTNE W OBRĘBIE OBRĘCZY BIODROWEJ, UDA, KOLANA – LECZENIE OPERACYJNE |
17 | WYCIĘCIE TRZUSTKI – CAŁKOWITE LUB WG WHIPLE'A/ TRAVERSO/ POSZERZONE |
18 | WYCIĘCIE BRZUSZNO-KROCZOWE, KRZYŻOWE I WYCIĘCIE PRZEDNIE ODBYTNICY |
19 | KRIODESTRUKCJA, TERMOABLACJA LUB DEWASKULARYZACJA GUZA NOWOTWOROWEGO WĄTROBY W PRZYPADKU ŚRÓDOPERACYJNEJ DYSKWALIFIKACJI OD ZABIEGU RESEKCYJNEGO |
20 | REKONSTRUKCJA RĘKI PRZY UŻYCIU KOMPLEKSÓW TKANKOWYCH PRZENOSZONYCH ZA POŚREDNICTWEM POŁĄCZEŃ MIKROCHIRURGICZNYCH |
21 | ODBARCZENIE OPERACYJNE NERWU TRÓJDZIELNEGO/ NERWU TWARZOWEGO/ NERWU PRZEDSIONKOWO-ŚLIMAKOWEGO NERWU W ODCINKU ŚRÓDCZASZKOWYM (MVD) |
22 | REKONSTRUKCJA MIKROCHIRURGICZNA NACZYŃ I/LUB NERWÓW PIERWOTNA W OBRĘBIE RĘKI LUB STOPY (ZE WSTAWKĄ LUB BEZ) |
23 | REKONSTRUKCJA RĘKI – REKONSTRUKCJA WTÓRNA WIELOTKANKOWYCH USZKODZEŃ RĘKI PO NIEPOWODZENIACH W INNYCH OŚRODKACH (ODTWORZENIE FUNKCJI) |
24 | ODMROŻENIA LUB OPARZENIA 10–15% U DOROSŁYCH TBSA IIO LUB 4–10% U DZIECI TBSA IIIO BEZ OKOLIC WSTRZĄSORODNYCH |
25 | OPERACJE REKONSTRUKCYJNE W CHOROBIE HIRSCHSPRUNGA |
26 | WYCIĘCIE ŻOŁĄDKA POSZERZONE O HEMIKOLEKTOMIĘ |
27 | WYCIĘCIE ODBYTNICY I ESICY Z WYTWORZENIEM ZBIORNIKA JELITOWEGO |
28 | WYCIĘCIE NOWOTWORU JAMY BRZUSZNEJ POWIKŁANE NACIEKIEM PĘCHERZA MOCZOWEGO I/LUB ODBYTNICY Z EGZENTERACJĄ PRZEDNIĄ I TYLNĄ |
29 | WYCIĘCIE ŻOŁĄDKA POSZERZONE O PANKREATEKTOMIĘ |
|
|
30 | WYCIĘCIE JELITA GRUBEGO POSZERZONE O ŚRÓDOPERACYJNĄ KRIODESTRUKCJĘ, TERMOABLACJĘ LUB WYCIĘCIE PRZERZUTÓW DO WĄTROBY |
31 | PRZEZSKÓRNA PRZEZWĄTROBOWA CHOLANGIOGRAFIA (PTC) Z ZABIEGIEM ZAKŁADANIA PROTEZY SAMOROZPRĘŻALNEJ PRZEZSKÓRNEJ DO DRÓG ŻÓŁCIOWYCH |
32 | PROTEZOWANIE PRZEŁYKU |
33 | ODMROŻENIA LUB OPARZENIA DO 15% U DOROSŁYCH TBSA IIO LUB DO 3% U DZIECI TBSA IIIO Z USZKODZENIEM OKOLIC WSTRZĄSORODNYCH |
34 | OPERACJA WYTWÓRCZA PRZEŁYKU Z ZASTOSOWANIEM WSTAWKI JELITOWEJ I/LUB TRANSPOZYCJI ŻOŁĄDKA |
35 | WYCIĘCIE PRZEŁYKU Z REKONSTRUKCJĄ PRZEŁYKU LUB BY-PASS PRZEŁYKU |
36 | ODMROŻENIA LUB OPARZENIA 15–25% U DOROSŁYCH TBSA IIO LUB 4–10% U DZIECI TBSA IIIO Z USZKODZENIEM OKOLIC WSTRZĄSORODNYCH |
37 | ODMROŻENIA LUB OPARZENIA >25% U DOROSŁYCH TBSA IIO LUB >10% U DZIECI TBSA IIIO |
38 | WYCIĘCIE GUZA KLATKI PIERSIOWEJ Z RESEKCJĄ ŻEBER |
39 | CHIRURGIA NOWORODKA I NIEMOWLĘCIA – WYNICOWANA/ PRZETRWAŁA KLOAKA |
40 | OPERACJA WYCIĘCIA EKTOPOWEJ TORBIELI UJŚCIA MOCZOWODU U DZIECI WRAZ Z REKONSTRUKCJĄ TRÓJKĄTA PĘCHERZA I ANTYREFLUKSOWYM PRZESZCZEPIENIEM MOCZOWODÓW |
41 | USUNIĘCIE PĘCHERZA MOCZOWEGO RADYKALNE Z WYTWORZENIEM URETEROTRANSILEOKUTANEOSTOMII (OPERACJA BRICKERA) |
42 | CHIRURGIA NOWORODKA I NIEMOWLĘCIA – ZESPOLENIA ŻOŁĄDEK, DWUNASTNICA JELITO CIENKIE, GRUBE, CAŁKOWITE LUB CZĘŚCIOWE USUNIĘCIE JELITA |
43 | DEKORTYKACJA W OBRĘBIE KLATKI PIERSIOWEJ |
44 | PRZEZŹRENICZNA KOAGULACJA LASEROWA WCZEŚNIAKÓW (PEŁNA TERAPIA OBU OCZU) |
45 | AMPUTACJA KOŃCZYNY NA POZIOMIE BIODRA (WYŁUSZCZENIE), UDA |
46 | REKONSTRUKCJA MIKROCHIRURGICZNA NACZYŃ PIERWOTNA W OBRĘBIE RĘKI LUB STOPY |
47 | REKONSTRUKCJE NERWU TWARZOWEGO: ZESPOLENIE Z NERWEM PODJĘZYKOWYM |
48 | ZAKAŻENIA UKŁADU KOMOROWEGO – LECZENIE ZACHOWAWCZE |
49 | REKONSTRUKCJA FUNKCJI RĘKI PIERWOTNA, POURAZOWA (JEDNOCZASOWA REKONSTRUKCJA NACZYŃ, NERWÓW I ŚCIĘGIEN) |
50 | PRZESZCZEP SKÓRY U DZIECKA 20–30% TBSA |
51 | OPERACJA GUZÓW PODSTAWY CZASZKI Z DOSTĘPU PODSKRONIOWEGO |
52 | CHIRURGIA NOWORODKA I NIEMOWLĘCIA – ZESPOLENIE PRZEWODU WĄTROBOWEGO Z PRZEWODEM POKARMOWYM |
53 | LAPAROSKOPOWE: PLASTYKA ZWĘŻENIA POŁĄCZENIA MIEDNICZKOWO-MOCZOWODOWEGO, ROZDZIELENIE NERKI PODKOWIASTEJ, OPERACJE NAPRAWCZE MOCZOWODU RADYKALNE LUB CZĘŚCIOWE USUNIĘCIE NERKI Z/LUB BEZ MOCZOWODU Z POWODU GUZA, USUNIĘCIE NADNERCZY, WĘZŁÓW CHŁONNYCH ZAOTRZEWNOWYCH, PROSTATEKTOMIA |
54 | OPERACJA WYTWÓRCZA WYNICOWANEGO PĘCHERZA MOCZOWEGO |
55 | OPERACJA WYTWORZENIA PĘCHERZA MOCZOWEGO Z ANTYREFLUKSOWYM PRZESZCZEPIENIEM MOCZOWODÓW |
56 | OPERACJA WYTWÓRCZA SZYI PĘCHERZA, CEWKI I PRĄCIA Z ANTYREFLUKSOWYM PRZESZCZEPIENIEM MOCZOWODÓW |
57 | PRZESZCZEP SKÓRY U DZIECKA POW. 30% TBSA |
58 | ODMROŻENIA LUB OPARZENIA U DZIECI > 20% TBSA IIO LUB > 10% TBSA IIIO |
59 | WYCIĘCIE GUZA KLATKI PIERSIOWEJ Z RESEKCJĄ ŻEBER Z MIOPLASTYKĄ LUB Z WSZCZEPIENIEM MATERIAŁU ALLOGENNEGO |
|
|
60 | WYCIĘCIE UCHYŁKA PRZEŁYKU |
61 | VIDEOTORAKOSKOPIA – RESEKCJA MIĄŻSZU PŁUCA |
62 | REKONSTRUKCJA PRZETRWAŁEJ ZATOKI MOCZOWO-PŁCIOWEJ |
63 | WYCIĘCIE PŁUC/ PŁUCA – SLEEVE PNEUMONEKTOMIA, SLEEVE LOBEKTOMIA (RESEKCJA ANATOMICZNA Z LIMFADENEKTOMIĄ ŚRÓDPIERSIA) |
64 | WYCIĘCIE TCHAWICY (CAŁKOWITE I LUB CZĘŚCIOWE) |
65 | ZABIEG RESEKCYJNO-REKONSTRUKCYJNY ŚRÓDPIERSIOWEGO ODCINKA TCHAWICY |
66 | ZABIEG RESEKCYJNO-REKONSTRUKCYJNY DOLNEGO ODCINKA TCHAWICY Z PLASTYKĄ ROZWIDLENIA TCHAWICY |
67 | PRZETOKA TĘTNICZO-ŻYLNA WRODZONA LUB POURAZOWA – LECZENIE ZABIEGOWE |
68 | OPERACJA UKŁADU WROTNEGO – DRENAŻOWA (SHUNTY) |
69 | PĘKNIĘTY TĘTNIAK AORTY – LECZENIE OPERACYJNE |
70 | POMOSTOWANIE LUB REKONSTRUKCJA SZYJNO-SZYJNE/ PODOBOJCZYKOWE/ PACHOWE/ RAMIENNE |
71 | POMOSTOWANIE LUB REKONSTRUKCJA – AORTA WSTĘPUJĄCA – PIEŃ RAMIENNOGŁOWOWY/ T. SZYJNA |
72 | POMOSTOWANIE NACZYŃ SZYJNYCH |
73 | NIEDOKRWIENIE KOŃCZYN PRZEWLEKŁE – LECZENIE OPERACYJNE – ZABIEGI NA POZIOMIE AORTALNO-UDOWYM |
74 | OPERACJA NACZYNIOWA ŻYŁY GŁÓWNEJ DOLNEJ |
75 | WYCIĘCIE I ZAOPATRZENIE TĘTNIAKA AORTY BRZUSZNEJ/TT. BIODROWYCH |
76 | REOPERACJE PO NACZYNIOWYCH OPERACJACH NAPRAWCZYCH WYMAGAJĄCE NOWYCH REKONSTRUKCJI |
77 | WYCIĘCIE I ZAOPATRZENIE TĘTNIAKA AORTY PIERSIOWEJ |
78 | WYCIĘCIE TĘTNIAKA AORTY PIERSIOWO-BRZUSZNEJ |
79 | USUNIĘCIE PĘCHERZA MOCZOWEGO Z WYTWORZENIEM ZASTĘPCZEGO PĘCHERZA MOCZOWEGO LUB SZCZELNEGO ZBIORNIKA MOCZOWEGO |
80 | WYCIĘCIE GUZA TWARZOCZASZKI Z RADYKALNYM WYCIĘCIEM WĘZŁÓW CHŁONNYCH SZYJNYCH, DOJŚCIE PRZEZCZASZKOWO-TWARZOWE |
81 | WYTRZEWIENIE MIEDNICY MNIEJSZEJ |
82 | AMPUTACJA – WYCIĘCIE POŁOWY MIEDNICY (HEMIPELVECTOMIA) |
83 | REKONSTRUKCJA KOSTECZEK SŁUCHOWYCH (OSSIKULOPLASTYKA), OPERACJA PERLAKA JAMY SUTKOWEJ I BĘBENKOWEJ, TYMPANOTOMIA TYLNA |
84 | OSTEOTOMIA KOREKCYJNA KOŚCI TWARZOCZASZKI |
85 | PLASTYKA KOREKCYJNA TWARZOCZASZKI – PLASTYKA KSZTAŁTU I KONTURÓW TWARZY PRZY UŻYCIU KOMPLEKSÓW TKANKOWYCH PRZENOSZONYCH ZA POMOCĄ POŁĄCZEŃ MIKROCHIRURGICZNYCH LUB Z WSZCZEPIENIEM IMPLANTU |
86 | REPLANTACJA KOŃCZYNY Z WYJĄTKIEM PALCÓW |
87 | ZŁAMANIE JARZMOWO-SZCZĘKOWE – LECZENIE OPERACYJNE |
88 | ZŁAMANIE OCZODOŁÓW – OTWARTA REPOZYCJA Z PRZESZCZEPEM Z TALERZA BIODROWEGO I / LUB BEZ IMPLANTU |
89 | WYCIĘCIE NOWOTWORU DNA JAMY USTNEJ, JĘZYKA, PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO, POLICZKA I GARDŁA ŚRODKOWEGO |
90 | WYCIĘCIE NOWOTWORU DNA JAMY USTNEJ, JĘZYKA, PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO, POLICZKA I GARDŁA ŚRODKOWEGO Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW SZYI |
91 | WYCIĘCIE NOWOTWORU DNA JAMY USTNEJ, JĘZYKA, PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO, POLICZKA I GARDŁA ŚRODKOWEGO Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW CHŁONNYCH, MANDIBULOTOMIĄ I / LUB BEZ CZĘŚCIOWEJ RESEKCJI ŻUCHWY |
92 | WYCIĘCIE NOWOTWORU SZCZĘKI – CZĘŚCIOWA I CAŁKOWITA RESEKCJA SZCZĘKI |
93 | WYCIĘCIE NOWOTWORU ŚLINIANKI Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW SZYI |
|
|
94 | WYCIĘCIE ŻUCHWY (HEMIRESEKCJA) EW. Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW SZYI |
95 | WYCIĘCIE NOWOTWORU SZCZĘKI – CZĘŚCIOWA LUB CAŁKOWITA RESEKCJA SZCZĘKI Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW CHŁONNYCH SZYI |
96 | WYCIĘCIE ŻUCHWY – CZĘŚCIOWE Z POWODU NOWOTWORU WRAZ Z REKONSTRUKCJĄ |
97 | WYDŁUŻENIE KOŚCI SZCZĘKI LUB ŻUCHWY Z UŻYCIEM DYSTENSERA |
98 | OSTEOTOMIA KOREKCYJNA SZCZĘKI MODO LE FORT II |
99 | OPERACJE WAD WRODZONYCH SERCA I AORTY PIERSIOWEJ U DZIECI POWYŻEJ 1 R. ŻYCIA I DOROSŁYCH BEZ UŻYCIA KRĄŻENIA POZAUSTROJOWEGO – IMPLANTACJA NASIERDZIOWEGO UKŁADU STYMULUJĄCEGO SERCA |
100 | OPERACJE WAD WRODZONYCH SERCA I AORTY PIERSIOWEJ U DZIECI POWYŻEJ 1 R. ŻYCIA I DOROSŁYCH BEZ UŻYCIA KRĄŻENIA POZAUSTROJOWEGO – ZAMKNIĘCIE CHIRURGICZNE PRZEWODU TĘTNICZEGO BOTALLA |
101 | ZAPALENIE WSIERDZIA – LECZENIE |
102 | OPERACJA SERCA – URAZ SERCA, PERIKARDEKTOMIA, TAMPONADA SERCA |
103 | OPERACJA SERCA – ŚLUZAK, EMBOLEKTOMIA PŁUCNA (W KPU ) |
104 | OPERACJE WAD WRODZONYCH SERCA I AORTY PIERSIOWEJ U DZIECI POWYŻEJ 1 R. ŻYCIA I DOROSŁYCH BEZ UŻYCIA KRĄŻENIA POZAUSTROJOWEGO – ZESPOLENIE SYSTEMOWO-PŁUCNE |
105 | OPERACJE WAD WRODZONYCH SERCA I AORTY PIERSIOWEJ U DZIECI POWYŻEJ 1 R. ŻYCIA I DOROSŁYCH BEZ UŻYCIA KRĄŻENIA POZAUSTROJOWEGO – OPERACJA KOARKTACJI AORTY |
106 | OPERACJA SERCA – WIEŃCOWA BEZ KPU |
107 | OPERACJA SERCA – WIEŃCOWA W KPU |
108 | POWIKŁANIA ZAWAŁU – LECZENIE CHIRURGICZNE (WYCIĘCIE TĘTNIAKA LEWEJ KOMORY, ZAMKNIĘCIE UBYTKU W PRZEGRODZIE MIĘDZYKOMOROWEJ, PLASTYKA NIEDOKRWIENNEJ ZASTAWKI MITRALNEJ, ZAOPATRZENIE PĘKNIĘCIA LEWEJ KOMORY SERCA) |
109 | ZŁAMANIE KOŚCI POKRYWY I/ LUB PODSTAWY CZASZKI BEZ LUB Z PŁYNOTOKIEM – LECZENIE OPERACYJNE |
110 | USUNIĘCIE GUZA NERWU VIII (WEWNĄTRZCZASZKOWO) |
111 | STEREOTAKTYCZNA BIOPSJA MÓZGU |
112 | MIKROCHIRURGICZNA DREZOTOMIA |
113 | WYCIĘCIE GUZA PRZYSADKI MÓZGOWEJ |
114 | OPERACJA TĘTNIAKA PRZEDNIEGO ODCINKA KOŁA TĘTNICZEGO MÓZGU |
115 | WYCIĘCIE GUZA MÓZGU |
116 | OPERACJA STEREOTAKTYCZNA W PARKINSONIZMIE, DYSTONII OGNISKOWEJ, DRŻENIU SAMOISTNYM, BÓLACH POCHODZENIA CENTRALNEGO |
117 | WYCIĘCIE TĘTNIAKA TYLNEGO ODCINKA KOŁA TĘTNICZEGO MÓZGU |
118 | WYCIĘCIE NACZYNIAKA MÓZGU |
119 | ZŁAMANIE ŚRODKOWEGO LUB PRZEDNIEGO DOŁU CZASZKI Z PŁYNOTOKIEM USZNYM – PLASTYKA ŚRODKOWEGO DOŁU CZASZKI |
120 | ODBARCZENIE KANAŁU KRĘGOWEGO W ODCINKU SZYJNYM – OPERACYJNE Z DOSTĘPU PRZEDNIEGO |
121 | POWIKŁANIA WEWNĄTRZCZASZKOWE ZAPALENIA ZATOK, USZU I PROCESÓW ROPNYCH TWARZOCZASZKI – LECZENIE CHIRURGICZNE |
122 | ODBARCZENIE KANAŁU KRĘGOWEGO W ODCINKU PIERSIOWYM I/LUB LĘDŹWIOWYM – OPERACYJNE Z DOSTĘPU PRZEDNIEGO |
123 | ODBARCZENIE KANAŁU KRĘGOWEGO W ODCINKU SZYJNYM – OPERACYJNE Z DOSTĘPU PRZEZ GARDŁO |
124 | ODBARCZENIE STRUKTUR NERWOWYCH RDZENIA – POWTÓRNA EKSPLORACJA NA UPRZEDNIO OPEROWANYM POZIOMIE |
|
|
125 | KRWOTOK PODPAJĘCZYNÓWKOWY – LECZENIE ZACHOWAWCZE WRAZ Z EMBOLIZACJĄ |
126 | WYCIĘCIE GUZA ŚRÓDRDZENIOWEGO |
127 | OPERACJA ZATOKI JAMISTEJ Z USUNIĘCIEM WYROSTKA POCHYŁEGO PRZEDNIEGO LUB WYKONANIE PETROSEKTOMII PRZEDNIEJ (DOJŚCIE KAWASE) / LUB GUZÓW OTWORU ŻYŁY SZYJNEJ WEWNĘTRZNEJ |
128 | REKONSTRUKCJA SPLOTU RAMIENNEGO |
129 | PLASTYKA KOREKCYJNA NACZYŃ – LECZENIE OPERACYJNE WADY NACZYNIOWEJ RDZENIA KRĘGOWEGO |
130 | OPERACJE JAMY MECKELA, STOKU, SZCZELINY OCZODOŁOWEJ GÓRNEJ, OCZODOŁU, ZATOKI KLINOWEJ |
131 | WITREKTOMIA Z DOSTĘPU TYLNEGO Z UŻYCIEM SILIKONU LUB/I DEKALINY |
132 | ZABIEG WIELOPROCEDURALNY: USUNIĘCIE ZAĆMY Z WITREKTOMIĄ TYLNĄ Z UŻYCIEM OLEJU SILIKONOWEGO I/ LUB DEKALINY |
133 | ZABIEG WIELOPROCEDURALNY: USUNIĘCIE ZAĆMY Z WSZCZEPIENIEM SZTUCZNEJ SOCZEWKI WEWNĄTRZGAŁKOWEJ Z WITREKTOMIĄ TYLNĄ Z UŻYCIEM OLEJU SILIKONOWEGO LUB DEKALINY |
134 | OPASANIE GAŁKI OCZNEJ Z JEDNOCZASOWĄ WITREKTOMIĄ TYLNĄ Z UŻYCIEM OLEJU SILIKONOWEGO I/ LUB DEKALINY |
135 | ZABIEG WIELOPROCEDURALNY: USUNIĘCIE ZAĆMY METODĄ FAKOEMULSYFIKACJI Z WSZCZEPIENIEM SZTUCZNEJ SOCZEWKI WEWNĄTRZGAŁKOWEJ Z WITREKTOMIĄ TYLNĄ Z UŻYCIEM OLEJU SILIKONOWEGO LUB DEKALINY |
136 | REWIZJA OPERACYJNA, POPRZEDZONA DIAGNOSTYKĄ W PRZYPADKU PODEJRZENIA ASEPTYCZNEGO OBLUZOWANIA ENDOPROTEZY BIODRA, KOLANA, BARKU, ŁOKCIA; BEZ USUWANIA IMPLANTU Z BADANIEM HIST.–PAT., POSIEWEM |
137 | ZAPALENIA KOŚCI WYMAGAJĄCE DIAGNOSTYKI I LECZENIA CHIRURGICZNEGO |
138 | ODBARCZENIE KANAŁU KRĘGOWEGO W ODCINKU PIERSIOWO-LĘDŹWIOWYM – OPERACYJNE Z DOSTĘPU TYLNEGO (Z KOSZTEM IMPLANTU) |
139 | REWIZJA OPERACYJNA Z POWODU ASEPTYCZNEGO OBLUZOWANIA ENDOPROTEZY BIODRA, KOLANA, BARKU, ŁOKCIA Z USUNIĘCIEM CAŁEJ PROTEZY I/ LUB BEZ USZTYWNIENIA STAWU |
140 | ZŁAMANIE „OKOŁOPROTEZOWE” NA WYSOKOŚCI LUB PONIŻEJ TRZPIENIA ENDOPROTEZY – OPERACYJNE LECZENIE |
141 | LECZENIE OPERACYJNO-REKONSTRUKCYJNE WIELOTKANKOWYCH USZKODZEŃ RĘKI PO NIEPOWODZENIACH W INNYCH OŚRODKACH (ODTWORZENIE FUNKCJI) |
142 | WYDŁUŻANIE KOŃCZYNY, TRANSPORT KOSTNY PRZY UŻYCIU DYSTRAKTORA ZEWNĘTRZNEGO |
143 | LECZENIE OPERACYJNE OGNISKA PATOLOGII KOSTNEJ W KRĘGOSŁUPIE U CHORYCH BEZ NEUROLOGICZNYCH OBJAWÓW UCISKOWYCH, IZOLOWANA SPONDYLODEZA Z/ BEZ STABILIZACJI IMPLANTAMI |
144 | ZROST OPÓŹNIONY/ STAW RZEKOMY KRĘGOSŁUPA – OPERACJA Z/ BEZ POWTÓRNEJ STABILIZACJI IMPLANTAMI |
145 | INFEKCJE PRZEWLEKŁE, POOPERACYJNE, WTÓRNE W OBRĘBIE TKANKI KOSTNEJ – LECZENIE OPERACYJNE |
146 | REWIZJA OPERACYJNA POPRZEDZONA DIAGNOSTYKĄ W PRZYPADKU INFEKCJI WOKÓŁ PROTEZY BIODRA, KOLANA, BARKU, ŁOKCIA BEZ KONIECZNOŚCI USUNIĘCIA IMPLANTU, Z LECZENIEM MIEJSCOWYM (DRENAŻ, GĄBKI Z ANTYBIOTYKIEM), OGÓLNYM PRZECIWZAPALNYM |
147 | REWIZJA OPERACYJNA POPRZEDZONA DIAGNOSTYKĄ W PRZYPADKU INFEKCJI WOKÓŁ PROTEZY BIODRA, KOLANA, BARKU, ŁOKCIA Z KONIECZNOŚCIĄ USUNIĘCIA IMPLANTU, Z LECZENIEM MIEJSCOWYM (DRENAŻ, GĄBKI Z ANTYBIOTYKIEM, SPACER), OGÓLNYM PRZECIWZAPALNYM |
|
|
148 | REKONSTRUKCJA W UKŁADZIE SZKIELETOWYM WYMAGAJĄCA ZASTOSOWANIA UNACZYNIONYCH, USZYPULOWANYCH PRZESZCZEPÓW KOSTNYCH – WIELOTKANKOWYCH |
149 | REKONSTRUKCJA OPERACYJNA (OSTEOTOMIA) ZASTARZAŁYCH (POWYŻEJ 10 DNI) ZŁAMAŃ PANEWKI I/ LUB KOLUMN Z PRZEMIESZCZENIEM, UTRWALONYCH ZWICHNIĘĆ (POTWIERDZONYCH TK-3D) Z UŻYCIEM STABILIZATORA ZEWNĘTRZNEGO, IMPLANTÓW MIEDNICZNYCH |
150 | POURAZOWA ROZLEGŁA ZASTARZAŁA DEFORMACJA MIEDNICY (POTWIERDZONA TK-3D) Z NIEDOWŁADAMI KOŃCZYN, POWIKŁANA PIERWOTNYM LUB WTÓRNYM (ODLEŻYNY) USZKODZENIEM TKANEK MIĘKKICH WYMAGAJĄCYM PLASTYK SKÓRNO-MIĘŚNIOWYCH – OPERACYJNE LECZENIE |
151 | REKONSTRUKCJA W UKŁADZIE SZKIELETOWYM PŁATEM WIELOTKANKOWYM (W TYM REPLANTACJE) Z ZASTOSOWANIEM TECHNIK MIKROCHIRURGICZNYCH |
152 | WYCIĘCIE NOWOTWORU DNA JAMY USTNEJ, JĘZYKA, PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO, POLICZKA I GARDŁA ŚRODKOWEGO Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW CHŁONNYCH, MANDIBULOTOMIĄ I LUB BEZ CZĘŚCIOWEJ RESEKCJI ŻUCHWY I REKONSTRUKCJA USZYPUŁOWANYMI PŁATAMI SKÓRNO-MIĘŚNIOWYMI |
153 | WYCIĘCIE KRTANI CAŁKOWITE LUB CZĘŚCIOWE Z OPERACJĄ WĘZŁOWĄ SZYI/ Z UŻYCIEM LUB BEZ LASERA CO2/ Z TRACHEOTOMIĄ |
154 | WSZCZEPIENIE IMPLANTU PNIOWEGO |
155 | IMPLANTACJA ZASTAWKI NISKOCIŚNIENIOWEJ LUB ŚREDNIOCIŚNIENIOWEJ Z URZĄDZENIEM ANTYSYFONOWYM LUB BEZ – PROGRAMOWALNEJ |
156 | WYCIĘCIE NOWOTWORU DNA JAMY USTNEJ, JĘZYKA, PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO, POLICZKA I GARDŁA ŚRODKOWEGO Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW CHŁONNYCH, MANDIBULOTOMIĄ I LUB BEZ CZĘŚCIOWEJ RESEKCJI ŻUCHWY I REKONSTRUKCJĄ WOLNYM PŁATEM Z ZESPOLENIEM MIKRONACZYNIOWYM |
157 | WYCIĘCIE NOWOTWORU SZCZĘKI – CZĘŚCIOWA LUB CAŁKOWITA RESEKCJA Z ENUKLEACJĄ GAŁKI OCZNEJ Z PLASTYKĄ OCZODOŁU |
158 | WYCIĘCIE GUZA PRZESTRZENI PRZYGARDŁOWEJ |
159 | WSZCZEPIENIE IMPLANTU ŚLIMAKOWEGO |
160 | WYCIĘCIE KRTANI CAŁKOWITE Z RESEKCJĄ CZĘŚCI JĘZYKA I/ LUB PŁATA TARCZYCY I/ LUB Z CZĘŚCIOWĄ FARYNGEKTOMIĄ I/ LUB Z WĘZŁAMI CHŁONNYMI |
161 | WYCIĘCIE GUZA PRZESTRZENI PRZYGARDŁOWEJ I INNYCH GUZÓW JAMY USTNEJ PRZEZ MANDIBULOTOMIĘ LUB Z DOJŚCIA PODWÓJNEGO |
162 | REKONSTRUKCJE PŁATOWE UBYTKÓW TKANEK TWARZY (NOS WARGA OCZODÓŁ SZCZĘKA SKÓRA I MAŁŻOWINY USZNEJ PO ROZLEGŁYCH OPERACJACH ONKOLOGICZNYCH) |
163 | PLASTYKA USZYPUŁOWANYMI PŁATAMI SKÓRNYMI LUB SKÓRNO-MIĘŚNIOWYMI PRZETOKI GARDŁOWEJ PO LARYNGEKTOMII CAŁKOWITEJ |
164 | REKONSTRUKCJE PŁATOWE UBYTKÓW PO ROZLEGŁYCH OPERACJACH ONKOLOGICZNYCH JAMY USTNEJ I GARDŁA ŚRODKOWEGO |
165 | LARYNGOFARYNGEKTOMIA Z REKONSTRUKCJĄ WOLNYM PRZESZCZEPEM JELITOWYM |
166 | LARYNGOFARYNGEKTOMIA Z REKONSTRUKCJĄ GARDŁA I PRZEŁYKU USZYPUŁOWANYMI PŁATAMI SKÓRNOMIĘŚNIOWYMI |
167 | LARYNGOFARYNGEKTOMIA Z REKONSTRUKCJĄ GARDŁA I PRZEŁYKU WOLNYMI PŁATAMI Z ZESPOLENIEM MIKRONACZYNIOWYM |
168 | LARYNGOFARYNGEKTOMIA + OPERACJA WĘZŁÓW CHŁONNYCH Z REKONSTRUKCJĄ WOLNYM PRZESZCZEPEM JELITOWYM |
169 | PATOLOGIA CIĄŻY/ POŁOŻNICTWO – ZESPÓŁ HELLP, WSTRZĄS SEPTYCZNY Z DIC, POSOCZNICA W CIĄŻY LUB POŁOGU, ŁĄCZNIE Z POBYTEM W OAIIT |
170 | PATOLOGIA CIĄŻY – LECZENIE ZACHOWAWCZE W CIĄŻY – (HOSPITALIZACJA 36 DNI I WIĘCEJ) |
|
|
171 | WYCIĘCIE MACICY ROZSZERZONE, WYCIĘCIE MACICY Z PRZYDATKAMI LUB BEZ DROGĄ BRZUSZNĄ – W PRZYPADKU NOWOTWORÓW ZŁOŚLIWYCH – Z USUNIĘCIEM WĘZŁÓW CHŁONNYCH, Z WYCIĘCIEM SIECI I POBRANIEM ROZMAZU Z PŁYNU W JAMIE BRZUSZNEJ ORAZ Z KOPUŁY PRZEPONY, WTÓRNA OPERACJA |
172 | REKONSTRUKCJA POCHWY – PRZY WRODZONYM BRAKU/ ZAROŚNIĘCIU POCHWY (NIE DOTYCZY OPERACJI ZMIANY PŁCI) |
173 | RAK INWAZYJNY POCHWY – OPERACJA RADYKALNA |
174 | POWIĘKSZENIE POJEMNOŚCI PĘCHERZA |
175 | NADCIŚNIENIE PŁUCNE TĘTNICZE/ ZAKRZEPOWO-ZATOROWE – DIAGNOSTYKA (HRCT, ECHOKARDIOGRAFIA, CEWNIKOWANIE, TK SPIRALNA, BADANIA CZYNNOŚCIOWE) NIE MNIEJ NIŻ 4 BADANIA |
176 | MUKOWISCYDOZA – LECZENIE ZAOSTRZENIA Z DIAGNOSTYKĄ (HRCT, BRONCHOSKOPIA, BAKTERIOLOGIA, SEROLOGIA, TESTY POTOWE, GENETYKA), |
177 | AIDS – LECZENIE CHOROBY PEŁNOOBJAWOWEJ |
178 | GASTROSKOPIA Z ZABIEGIEM ZAŁOŻENIA PRZEŁYKOWEJ LUB DOJELITOWEJ PROTEZY SAMOROZPRĘŻALNEJ |
179 | KOLONOSKOPIA LUB SIGMOIDOSKOPIA Z ZABIEGIEM ZAŁOŻENIA DOJELITOWEJ PROTEZY SAMOROZPRĘŻALNEJ |
180 | ECPW Z ZABIEGIEM ZAKŁADANIA PROTEZY SAMOROZPRĘŻALNEJ DO DRÓG ŻÓŁCIOWYCH |
181 | STANY CIĘŻKIE W GASTROENTEROLOGII (CIĘŻKI RZUT COLITIS ULCEROSA, POSOCZNICA, CHOROBA CROHNA) |
182 | ANGIOPLASTYKA OBWODOWA JEDNONACZYNIOWA Z PROTEZĄ SAMOROZPRĘŻALNĄ I/ LUB STENTOWANIE ZESPOŁU POZAKRZEPOWEGO |
183 | IMPLANTACJA ZASTAWKI KOMOROWO-OTRZEWNOWEJ/ SERCOWEJ (NISKOCIŚNIENIOWEJ LUB ŚREDNIOCIŚNIENIOWEJ Z URZĄDZENIEM ANTYSYFONOWYM LUB BEZ) |
184 | IMPLANTACJA ZASTAWKI KOMOROWO-OTRZEWNOWEJ/ SERCOWEJ (NISKOCIŚNIENIOWEJ LUB ŚREDNIOCIŚNIENIOWEJ) – PROGRAMOWALNEJ |
185 | ENDOSKOPIA Z TERAPIĄ FOTODYNAMICZNĄ ZMIAN NOWOTWOROWYCH W PRZEWODZIE POKARMOWYM |
186 | HOSPITALIZACJA W CELU DIAGNOSTYKI I WDROŻENIA INTENSYWNEGO LECZENIA CHEMIOTERAPIĄ OSTRYCH BIAŁACZEK LUB CHŁONIAKA BURKITTA LUB IMMUNOABLACJI Z POWODU APLAZJI SZPIKU |
187 | BADANIE ELEKTROFIZJOLOGICZNE SERCA (EPS) Z ABLACJĄ PROSTĄ |
188 | OSTRE ZESPOŁY WIEŃCOWE – LECZENIE PRZY POMOCY ANGIOPLASTYKI WIEŃCOWEJ Z ZAŁOŻENIEM STENTU/ STENTÓW |
189 | ABLACJA Z UŻYCIEM SYSTEMU ELEKTROANATOMICZNEGO |
190 | BADANIE ELEKTROFIZJOLOGICZNE SERCA (EPS) Z ABLACJĄ ZŁOŻONĄ |
191 | RESTENOZA NACZYŃ WIEŃCOWYCH – PREWENCJA, DIAGNOSTYKA, LECZENIE Z ZASTOSOWANIEM 1 STENTU UWALNIAJĄCEGO LEK (DES) |
192 | ABLACJA Z UŻYCIEM SYSTEMU ELEKTROANATOMICZNEGO 3D |
193 | POWIKŁANIA ZATOROWO-ZAKRZEPOWE U DZIECKA Z PATOLOGIĄ UKŁADU KRĄŻENIA |
194 | WYMIANA U DZIECI ROZRUSZNIKA SERCA Z ZASTOSOWANIEM UKŁADU NASIERDZIOWEGO |
195 | WYMIANA U DZIECI ROZRUSZNIKA SERCA Z ZASTOSOWANIEM UKŁADU ENDOKAWITARNEGO |
196 | WSZCZEPIENIE U DZIECI UKŁADU STYMULUJĄCEGO SERCE JEDNOJAMOWEGO Z ZASTOSOWANIEM UKŁADU ENDOKAWITARNEGO |
197 | WSZCZEPIENIE U DZIECI UKŁADU STYMULUJĄCEGO SERCE DWUJAMOWEGO Z ZASTOSOWANIEM UKŁADU ENDOKAWITARNEGO |
|
|
198 | WSZCZEPIENIE U DZIECI UKŁADU STYMULUJĄCEGO SERCE JEDNOJAMOWEGO Z ZASTOSOWANIEM UKŁADU NASIERDZIOWEGO |
199 | WSZCZEPIENIE U DZIECI UKŁADU STYMULUJĄCEGO SERCE DWUJAMOWEGO Z ZASTOSOWANIEM UKŁADU NASIERDZIOWEGO |
200 | INWAZYJNA DIAGNOSTYKA ELEKTROFIZJOLOGICZNA U DZIECI |
201 | INFEKCYJNE POWIKŁANIA PATOLOGII UKŁADU KRĄŻENIA U DZIECI |
202 | NIEWYDOLNOŚĆ SERCA LUB HIPOKSJA U DZIECI Z PATOLOGIĄ UKŁADU KRĄŻENIA |
203 | INWAZYJNA DIAGNOSTYKA ELEKTROFIZJOLOGICZNA I ABLACJA ZWYKŁA U DZIECI |
204 | INWAZYJNA DIAGNOSTYKA ELEKTROFIZJOLOGICZNA I ABLACJA ZŁOŻONA U DZIECI |
205 | OSTRE ODRZUCANIE PRZESZCZEPU LUB OSTRA CHOROBA PRZESZCZEP PRZECIW GOSPODARZOWI – DIAGNOSTYKA, LECZENIE OPORNEGO ODRZUCANIA ATG LUB OKT3 (DIAGNOSTYKA, LECZENIE PACJENTA OD 31 DNIA OD WYKONANIA PRZESZCZEPU) |
206 | ZATRUCIE CIĘŻKIE ROŚLINAMI, GRZYBAMI, JADAMI ZWIERZĘCYMI I INNYMI KSENOBIOTYKAMI – DIAGNOSTYKA, LECZENIE |
207 | ODBARCZENIE OPERACYJNE PIERWOTNE RDZENIA KRĘGOWEGO U CHORYCH Z PARA/ TETRAPLEGIĄ LUB PARA/ TETRAPAREZĄ – ZE STABILIZACJĄ IMPLANTAMI Z LECZENIEM DO CZASU PRZENIESIENIA NA ODDZIAŁ REHABILITACJI |
208 | OPERACJA KOREKCYJNA I SPONDYLODEZA KRĘGOSŁUPA ZE STABILIZACJĄ PRZEDNIĄ I/LUB TYLNĄ PO UPRZEDNIM UWOLNIENIU I PRZYGOTOWANIU ZA POMOCĄ WYCIĄGU BEZPOŚREDNIEGO CZASZKOWO–UDOWEGO |
209 | ENDOPROTEZOPLASTYKA REWIZYJNA BIODRA, KOLANA CZĘŚCIOWA (WYMIANA JEDNEGO ELEMENTU, NP GŁOWY LUB GŁOWY Z TRZPIENIEM) W: USZKODZENIU, ASEPTYCZNYM OBLUZOWANIU LUB PO WCZEŚNIEJSZYM USUNIĘCIU WSZCZEPU – Z UŻYCIEM PRZESZCZEPÓW KOSTNYCH I/ LUB SIATKI I/ LUB KOSZYKA |
210 | RESEKCJA NOWOTWORU ZŁOŚLIWEGO LUB ZMIAN GUZOWATYCH ZLOKALIZOWANYCH W OBRĘBIE KOŃCZYNY DOLNEJ I OBRĘCZY BIODROWEJ Z REKONSTRUKCJĄ STAWU PRZY UŻYCIU ENDOPROTEZY LUB ZABIEG REWIZYJNY Z UŻYCIEM PROTEZ PORESEKCYJNYCH |
211 | ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA BIODRA, KOLANA Z KONIECZNOŚCIĄ REKONSTRUKCJI KOSTNEJ PRZY UŻYCIU PRZESZCZEPÓW KOSTNYCH I/ LUB „KOSZYKA” |
212 | ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA KOLANA, BEZCEMENTOWA BIODRA |
213 | ENDOPROTEZOPLASTYKA PIERWOTNA CAŁKOWITA CEMENTOWA, BIPOLARNA BIODRA |
214 | ENDOPROTEZOPLASTYKA REWIZYJNA CAŁKOWITA BIODRA, KOLANA (WYMIANA OBU ELEMENTÓW) W: USZKODZENIU, ASEPTYCZNYM OBLUZOWANIU LUB PO WCZEŚNIEJSZYM USUNIĘCIU PROTEZY, Z UŻYCIEM PRZESZCZEPÓW KOSTNYCH I/LUB SIATKI, I/ LUB „KOSZYKA” |
215 | OPERACJA KOREKCYJNA I SPONDYLODEZA KRĘGOSŁUPA W SKOLIOTYCZNEJ/ KYFOITYCZNEJ DEFORMACJI JEDNOŁUKOWEJ Z DOSTĘPU PRZEDNIEGO LUB TYLNEGO Z UŻYCIEM IMPLANTU DO KOREKCJI TRÓJPŁASZCZYZNOWEJ |
216 | OPERACJA KOREKCYJNA I SPONDYLODEZA KRĘGOSŁUPA W SKOLIOTYCZNEJ DEFORMACJI DWUŁUKOWEJ Z DOSTĘPU PRZEDNIEGO LUB TYLNEGO Z UŻYCIEM IMPLANTU DO KOREKCJI TRÓJPŁASZCZYZNOWEJ |
217 | OPERACJA KOREKCYJNA I SPONDYLODEZA KRĘGOSŁUPA W DEFORMACJI W PRZEBIEGU SKOLIOZ NERWOWO-MIĘŚNIOWYCH Z DOSTĘPU PRZEDNIEGO LUB TYLNEGO Z UŻYCIEM IMPLANTU DO KOREKCJI TRÓJPŁASZCZYZNOWEJ |
218 | CHOROBY ZAPALNE UKŁADU KRĄŻENIA U DZIECI |
219 | PDA – WYMAGAJĄCY LECZENIA CHIRURGICZNEGO |
220 | ZESPÓŁ ASPIRACJI SMÓŁKI |
221 | NEC NIEWYMAGAJĄCY ZABIEGU OPERACYJNEGO |
|
|
222 | ZEWNĄTRZRDZENIOWY GUZ KANAŁU KRĘGOWEGO |
223 | PADACZKA LEKOOPORNA – DIAGNOSTYKA (NMR/ TK, VIDEO EEG, HOLTER EEG), LECZENIE (MIN 2 BADANIA Z WYMIENIONYCH) |
224 | WSZCZEPIENIE DEFIBRYLATORA JEDNOJAMOWEGO Z CO NAJMNIEJ DWUKROTNYM SKRÓCONYM BADANIEM EPS |
225 | WSZCZEPIENIE DEFIBRYLATORA DWUJAMOWEGO Z CO NAJMNIEJ DWUKROTNYM SKRÓCONYM BADANIEM EPS |
226 | WYMIANA DEFIBRYLATORA JEDNOJAMOWEGO Z CO NAJMNIEJ DWUKROTNYM SKRÓCONYM BADANIEM EPS |
227 | WYMIANA DEFIBRYLATORA DWUJAMOWEGO Z CO NAJMNIEJ DWUKROTNYM SKRÓCONYM BADANIEM EPS |
228 | WSZCZEPIENIE ROZRUSZNIKA SERCA JEDNOJAMOWEGO |
229 | WSZCZEPIENIE ROZRUSZNIKA SERCA DWUJAMOWEGO DDD/ VDD |
230 | WYMIANA ROZRUSZNIKA SERCA DWUJAMOWEGO DDD/VDD |
231 | KORONAROPLASTYKA JEDNONACZYNIOWA Z ZASTOSOWANIEM STENTU |
232 | KORONAROPLASTYKA ZŁOŻONA (DWU/ TRZYNACZYNIOWA) Z ZASTOSOWANIEM STENTÓW |
233 | WADY WRODZONE SERCA – INTERWENCYJNE ZABIEGI KARDIOLOGICZNE U DOROSŁYCH, W TYM WALWULOPLASTYKA MITRALNA |
234 | REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW O PRZEBIEGU AGRESYWNYM (POWIKŁANE ZAPALENIEM NACZYŃ, AMYLOIDOZĄ I INNYMI ZMIANAMI NARZĄDOWYMI, ZESPÓŁ FELTY'EGO ) – LECZENIE FAZY OSTREJ |
235 | ZATRUCIE CIĘŻKIE POJEDYNCZYM LEKIEM/ GLIKOLEM/ METANOLEM/ CIĘŻKIE ZESPOŁY ODSTAWIENNE – DIAGNOSTYKA, LECZENIE |
236 | REKONSTRUKCJA STAWU I GAŁĘZI ŻUCHWY W WADACH WRODZONYCH (Z KOSZTEM IMPLANTÓW, EWENTUALNY PRZESZCZEP Z BIODRA) |
237 | OSTEOTOMIA KOREKCYJNA SZCZĘKI MODO LE FORT III |
238 | REKONSTRUKCJA PIERSI WOLNYM PŁATEM TKANKOWYM Z POŁĄCZENIEM MIKROCHIRURGICZNYM |
239 | REKONSTRUKCJA PIERSI EKSPANDEROPROTEZĄ Z KOSZTEM PROTEZY |
240 | OPARZENIA INHALACYJNE Z ZATRUCIEM CO ORAZ CYJANKAMI |
241 | OPARZENIA ELEKTRYCZNE WYSOKONAPIĘCIOWE POWIKŁANE (NP. AMPUTACJE I / LUB WYMAGAJĄCE OAIIT) |
242 | WRODZONE ZAROŚNIĘCIE DRÓG ŻÓŁCIOWYCH (HEPATOPORTOENTEROSTOMIA) |
243 | REKONSTRUKCJA SROMU JEDNOCZASOWA (NIE DOTYCZY OPERACJI ZMIAN PŁCI) |
244 | TORAKOPLASTYKA |
245 | MIOPLASTYKA W ZABIEGACH REKONSTRUKCYJNYCH W OBRĘBIE KLATKI |
246 | GRZYBNIAK KROPIDLAKOWY PŁUC LECZENIE OPERACYJNE |
247 | LECZENIE CHIRURGICZNE RAKA POŁĄCZENIA PRZEŁYKOWO-ŻOŁĄDKOWEGO |
248 | OPERACYJNE USUNIĘCIE OGNISKA PADACZKORODNEGO |
249 | REKONSTRUKCJA PRĄCIA – OPERACJA JEDNOCZASOWA PO URAZACH I ZABIEGACH ONKOLOGICZNYCH |
250 | OPARZENIA TERMICZNE I CHEMICZNE GÓRNYCH I DOLNYCH DRÓG ODDECHOWYCH |
251 | WYCIĘCIE GUZA UKŁADU KOMOROWEGO |
252 | ZABURZENIA RYTMU I/ LUB ZAPALENIE MIĘŚNIA SERCOWEGO – DIAGNOSTYKA, LECZENIE |
253 | UDAR MÓZGU – LECZENIE W ODDZIALE UDAROWYM (WG STANDARDU); LECZENIE POWYŻEJ 3 DNI |
254 | ENCEFALOPATIE POSTĘPUJĄCE – DIAGNOSTYKA (USG, NMR, TK, EEG, EMG, ENG, MRS, DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA METABOLICZNA, BADANIA GENETYCZNE, BADANIE HIST-PAT – WSZYSTKIE) |
|
|
255 | ZABURZENIA SERCOWO-NACZYNIOWE Z NIEWYDOLNOŚCIĄ KRĄŻENIA NIEWYMAGAJĄCE SZTUCZNEJ WENTYLACJI |
256 | ZESPÓŁ TORCH – LECZENIE |
257 | ZABURZENIA METABOLICZNE PRZETRWAŁE (POWYŻEJ 48 GODZIN) – DIAGNOSTYKA (TK/ NMR, BADANIA CYTOGENETYCZNE, GCMS) |
258 | WYCIĘCIE DRÓG ŻÓŁCIOWYCH Z POWODU RAKA |
259 | WYCIĘCIE DRÓG ŻÓŁCIOWYCH Z POWODU RAKA Z RESEKCJĄ WĄTROBY |
260 | WYCIĘCIE POSZERZONE WĄTROBY (HEMIHEPATEKTOMIA) |
261 | PATOLOGIA NOWORODKA – NADCIŚNIENIE PŁUCNE – NOWORODEK WYMAGAJĄCY ZASTOSOWANIA TLENKU AZOTU |
262 | REKONSTRUKCJA OPERACYJNA DEFORMACJI UKŁADU KOSTNO-STAWOWEGO U DZIECI DO UKOŃCZENIA 2 ROKU ŻYCIA |
263 | REKONSTRUKCJA OPERACYJNA DEFORMACJI UKŁADU KOSTNO-STAWOWEGO U DZIECI OD UKOŃCZONEGO 2 ROKU ŻYCIA DO UKOŃCZONEGO 14 ROKU ŻYCIA |
264 | OPERACYJNA KOREKCJA INNYCH NIŻ SKOLIOTYCZNA/ KYFOTYCZNA DEFORMACJI I NIESTABILNOŚCI KRĘGOSŁUPA Z UŻYCIEM IMPLANTU |
265 | OPERACYJNE LECZENIE ZESPOŁÓW BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA |
266 | DEFORMACJE, PATOLOGIE WTÓRNE W UKŁADZIE SZKIELETOWYM POWSTAŁE W NASTĘPSTWIE NIEPOWODZENIA UPRZEDNIEGO POSTĘPOWANIA OPERACYJNEGO W INNYCH OŚRODKACH |
267 | WSZCZEPIENIE ROZRUSZNIKA RESYNCHRONIZUJĄCEGO |
268 | NEC WYMAGAJĄCY ZABIEGU OPERACYJNEGO |
269 | CHIRURGIA NOWORODKA I NIEMOWLĘCIA – ŚRÓDPIERSIOWE ZAMKNIĘCIE PRZETOKI PRZEŁYKOWO-TCHAWICZEJ I LUB ZESPOLENIE PRZEŁYKOWO-PRZEŁYKOWE ORAZ WYTWÓRCZA PRZEŁYKU |
270 | USUNIĘCIE PĘCHERZA MOCZOWEGO Z NADPĘCHERZOWYM ODPROWADZANIEM MOCZU U DZIECI |
271 | NIETRZYMANIE MOCZU U DZIECI – REKONSTRUKCJA SZYI PĘCHERZA |
272 | WYCIĘCIE POCHWY I MACICY Z PRZYDATKAMI U DZIECI OBOJNACZYCH (Z DOJŚCIA BRZUSZNO-KROCZOWEGO) |
273 | LAPAROSKOPOWE WYTWORZENIE POCHWY Z JELITA PRZY WRODZONYM JEJ BRAKU (NIE DOTYCZY OPERACJI ZMIANY PŁCI) |
274 | REKONSTRUKCJA JEDNOETAPOWA POCHWY, ŁECHTACZKI I WARG SROMOWYCH U DZIECI OBOJNACZYCH |
275 | ZABURZENIA CEWKOWO-ŚRÓDMIĄŻSZOWE NEREK W CHOROBACH KRWI I W ZABURZENIACH DOTYCZĄCYCH MECHANIZMÓW ODPORNOŚCI – DIAGNOSTYKA , LECZENIE |
276 | ROZLEGŁE, PODPOWIĘZIOWE ZAPALENIE, MARTWICA MIĘŚNI NIEDOKRWIENNA, GŁĘBOKA ODLEŻYNA – LECZENIE OPERACYJNE |
277 | REKONSTRUKCJA CEWKI I PRĄCIA W ZESPOLE WYNICOWANIA I WIERZCHNIACTWA |
278 | NOWOTWÓR NACZYNIÓWKI – LECZENIE OPERACYJNE Z WITREKTOMIĄ TYLNĄ Z PODANIEM SUBSTYTUTU CIAŁA SZKLISTEGO I NASZYCIEM PŁYTKI |
279 | STANY CIĘŻKIE W TORAKOCHIRURGII: STŁUCZENIE PŁUCA, ZAPALENIE ŚRÓDPIERSIA, PERFORACJE PRZEŁYKU, ROPNIAK OPŁUCNEJ LECZONE ZACHOWAWCZO |
280 | BRONCHOSKOPIA Z ZABIEGIEM UDRAŻNIANIA ŚWIATŁA TCHAWICY I/LUB OSKRZELI Z ZAŁOŻENIEM PROTEZY |
281 | ENDOSKOPIA Z TERAPIĄ FOTODYNAMICZNĄ ZMIAN NOWOTWOROWYCH W DRZEWIE OSKRZELOWYM |
282 | USUNIĘCIE MNOGICH PRZERZUTÓW DO PŁUC – ZABIEG JEDNOSTRONNY |
283 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 14.1 |
284 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 14.2 |
285 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 14.3 |
|
|
286 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 14.4 |
287 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 15.2 |
288 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 15.3 |
289 | HOSPITALIZACJA DO PROCEDURY MZ 15.4 |
290 | ZATOR GAZOWY/ OSTRA CHOROBA DEKOMPRESYJNA – LECZENIE SKOJARZONE Z TERAPIĄ HYPERBARYCZNĄ |
291 | CIĘŻKA NIEWYDOLNOŚĆ SERCA – KWALIFIKACJA DO PRZESZCZEPU SERCA/ PŁUCA/ SERCA I PŁUC |
292 | WSPOMAGANIE SERCA U DOROSŁYCH – BIOPOMPA |
293 | WSPOMAGANIE SERCA LUB PŁUC U DZIECI – ECMO |
294 | DYSPLAZJA OSKRZELOWO-PŁUCNA, PRZEWLEKŁA TLENOTERAPIA, TERAPIA INHALACYJNA, KINEZYTERAPIA |
295 | POMOSTY POZAANATOMICZNE Z UŻYCIEM ŚRODKA TECHNICZNEGO |
296 | IMPLANTACJA LUB WYMIANA HYDRAULICZNEGO ZWIERACZA CEWKI MOCZOWEJ (AUS) |
297 | LECZENIE WYSIĘKOWEJ POSTACI AMD WERTEPORFINĄ PRZY ZASTOSOWANIU TERAPII FOTODYNAMICZNEJ |
298 | NEUROMODULACJA – WSZCZEPIENIE STYMULATORA STRUKTUR GŁĘBOKICH MÓZGU ORAZ PRZECIWBÓLOWEGO STYMULATORA KORY MÓZGOWEJ I RDZENIA KRĘGOWEGO |
299 | NEUROMODULACJA – WYMIANA GENERATORA IMPULSÓW STYMULATORA STRUKTUR GŁĘBOKICH MÓZGU ORAZ PRZECIWBÓLOWEGO STYMULATORA KORY MÓZGOWEJ I RDZENIA KRĘGOWEGO |
300 | PRZEZSKÓRNA PLASTYKA TĘTNICY SZYJNEJ Z WSZCZEPIENIEM STENTU (CAS) I SYSTEMEM NEUROPROTEKCYJNYM |
301 | LECZENIE ZACHOWAWCZE OSTREGO ZAPALENIA TRZUSTKI O CIĘŻKIM PRZEBIEGU |
302 | PRZEZSKÓRNA ANGIOPLASTYKA POMOSTU (POMOSTÓW) AORTALNO-WIEŃCOWEGO (AORTALNO-WIEŃCOWYCH) |
303 | ANGIOPLASTYKA OBWODOWA Z ZASTOSOWANIEM CO NAJMNIEJ 2 STENTÓW |
304 | OPERACJA DWUSZCZĘKOWA – CHIRURGICZNE LECZENIE DEFORMACJI SZCZĘKOWO-TWARZOWEJ Z OSTEOTOMIĄ SZCZĘKI, ŻUCHWY, KOŚCI NOSA I KOREKTĄ TKANEK MIĘKKICH |
305 | OTYŁOŚĆ PATOLOGICZNA, MONSTRUALNA Z BMI > 40 – LECZENIE ENDOSKOPOWE Z ZASTOSOWANIEM BALONU |
306 | WSZCZEPIENIE KARDIOWERTERA-DEFIBRYLATORA SERCA Z FUNKCJĄ STYMULACJI RESYNCHRONIZUJĄCEJ WRAZ ZE SKRÓCONYM BADANIEM EPS – PREWENCJA WTÓRNA |
307 | WYMIANA KARDIOWERTERA-DEFIBRYLATORA SERCA Z FUNKCJĄ STYMULACJI RESYNCHRONIZUJĄCEJ WRAZ ZE SKRÓCONYM BADANIEM EPS |
308 | RAK PŁUCA NIEDROBNOKOMÓRKOWY (G) 1.000 MG/M2 I.V.DZ. 1, 8 I 15 CO 28 DNI |
309 | RAK PŁUCA NIEDROBNOKOMÓRKOWY (KG) 1.000 MG/M2 I.V.DZ. 1 I 8// 300 MG/M2 I.V.DZ 2 CO 21 DNI |
310 | RAK TRZUSTKI (G) 1.000 MG/M2 I.V. DZ 1, 8, 15 CO 28 DNI |
311 | RAK PĘCHERZA MOCZOWEGO (KG) 1.000 MG/M2 I.V.DZ. 1, 8, 15 // 300 MG/M2 I.V. DZ 2 CO 28 DNI |
312 | OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA – INDUKCJA REMISJI (IDA + ARABINOZYD CYTOZYNY) |
313 | BIAŁACZKA PROMIELOCYTOWA – INDUKCJA REMISJI – CHEMIOTERAPIA |
314 | BIAŁACZKA OPORNA NA LECZENIE I NAWROTOWA – CHEMIOTERAPIA (IDA + ARABINOZYD CYTOZYNY) |
315 | BIAŁACZKA OPORNA NA LECZENIE I NAWROTOWA – CHEMIOTERAPIA (IDEA) |
316 | POSTĘPOWANIE WSPOMAGAJĄCE (EPO) |
317 | RAK KORY NADNERCZA – CHEMIOTERAPIA (DDD) |
318 | RAK SUTKA (AT) 60 MG/M2 I.V. DZ 1//DOCETAKSEL 60 MG/M2 I.V. DZ. 1 CO 21 DNI |
|
|
319 | RAK SUTKA (HER) PIERWSZA DAWKA 4 MG/KG, POTEM 2 MG/KG I.V. CO 7 DNI |
320 | RAK JELITA GRUBEGO (CLF1) 180 MG/M2 I.V. DZ 1// 400 MG/M2 I.V. DZ. 1//600 MG/M2 I.V. DZ. 1 (WLEW CIĄGŁY 48 GODZ.)// 200 MG/M2 I.V. (WLEW 2 GODZ.) DZ. 1, 2 CO 14 DNI |
321 | RAK JELITA GRUBEGO (CLF2) 80 MG/M2 I.V. DZ 1// 500 MG/M2 I.V. DZ. 1 (WLEW 2-GODZINNY)//1.600–2.600 MG/M2 I.V. DZ 1 (WLEW CIĄGŁY 24 GODZ.) CO 7 DNI |
322 | CHŁONIAK NIEZIARNICZY (RITUXIMAB) |
323 | NOWOTWÓR MÓZGU (TMZ) |
324 | RAK JAJNIKA (TPT) |
325 | PRZEWLEKŁA BIAŁACZKA SZPIKOWA (IMATINIB) |
326 | NOWOTWORY PODŚCIELISKA PRZEWODU POKARMOWEGO (GIST) |
327 | REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW (INFLIXIMAB, ETANERCEPT) |
328 | CIĘŻKA SEPSA (PREPARAT REKOMBINOWANEGO LUDZKIEGO AKTYWOWANEGO BIAŁKA C) |
329 | CHOROBA GAUCHERA (IMIGLUCERAZA) 64 PKT/KG/MIESIĄC |
330 | RAK PŁUC II, III RZUT – ERLOTINIB |
331 | I.T.DEPOCYTE – CHŁONIAKI ZIARNICZE I NIEZIARNICZE |
332 | DOXORUBICINUM LIPOSOMALNA PEGYLOWANA – RAK JAJNIKA |
333 | DOXORUBICINUM LIPOSOMALNA PEGYLOWANA – RAK PIERSI |
334 | CETUXIMAB W SKOJARZENIU Z LF LUB CLF – RAK JELITA GRUBEGO |
335 | CETUXIMAB + RT – RAK NARZĄDÓW GŁOWY I SZYI |
336 | SZPICZAK OPORNY NA LECZENIE I NAWROTOWY – BORTEZOMIB – MG – P – POZAJELITOWO (PARENTERAL) |
337 | TELERADIOTERAPIA RADYKALNA Z PLANOWANIEM DWUWYMIAROWYM (2D) |
338 | TELERADIOTERAPIA RADYKALNA Z PLANOWANIEM TRÓJWYMIAROWYM (3D) |
339 | BRACHYTERAPIA 3D Z PLANOWANIEM JEDNOCZASOWYM (REAL TIME) |
340 | LECZENIE JODEM RADIOAKTYWNYM RAKA TARCZYCY DAWKAMI POWYŻEJ 1000 MBQ (PODANIE 131l) |
341 | LECZENIE RADIOIZOTOPOWE INNYCH SCHORZEŃ ONKOLOGICZNYCH Z ZASTOSOWANIEM 131l –META-JODO-BENZYL-GUANIDYNY |
342 | DIALIZA OTRZEWNOWA ADO (NA MIESIĄC, PEŁNE KOSZTY I BADANIA DODATKOWE, W TYM LECZENIE CZYNNIKAMI STYMULUJĄCYMI ERYTROPOEZĘ) |
343 | DIALIZOTERAPIA WĄTROBOWA – JEDNA SESJA |
344 | ENDOWASKULARNE ZAOPATRZENIE TĘTNIAKA AORTY PIERSIOWEJ I/ LUB BRZUSZNEJ |
345 | EMBOLIZACJA TĘTNIAKÓW WEWNĄTRZCZASZKOWYCH (2-3 SPIRALE) |
346 | EMBOLIZACJA TĘTNIAKÓW WEWNĄTRZCZASZKOWYCH (4-6 SPIRAL) |
347 | EMBOLIZACJA / REMODELOWANIE WEWNĄTRZCZASZKOWE TĘTNIAKÓW OLBRZYMICH (ŚREDNIO 10 SPIRAL) |
348 | EMBOLIZACJA NACZYNIAKÓW WEWNĄTRZASZKOWYCH |
349 | TROMBOLIZA CELOWANA W UDARACH NIEDOKRWIENNYCH MÓZGU |
350 | LECZENIE JODEM RADIOAKTYWNYM RAKA TARCZYCY DAWKAMI POWYŻEJ 1000 MBQ (PODANIE 131l –META-JODO-BENZYL-GUANIDYNY) |
351 | POZYTONOWA TOMOGRAFIA EMISYJNA (PET) |
Załącznik nr 3
ALGORYTM USTALAJĄCY OSTATECZNĄ WIELKOŚĆ ŚRODKÓW NA POKRYCIE KOSZTÓW ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ DLA UBEZPIECZONYCH W POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁACH WOJEWÓDZKICH FUNDUSZU
Ostateczną wielkość planowanych kosztów finansowania świadczeń opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych dla poszczególnych oddziałów wojewódzkich
Funduszu, oznaczoną symbolem Pnost, w przypadku, o którym mowa w § 9 rozporządzenia, określa następujący wzór:
gdzie poszczególne symbole oznaczają:
n - jeden z 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu
Pnrp - planowane koszty jednego z 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu w roku planowania,
Pnwyj - planowane koszty jednego z 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu określone zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia
DPn - różnica, określona według następującego wzoru
DPn = Pnwyj - Pnrp
DP≤0 - suma niedodatnich różnic DPn, określona według następującego wzoru
DP>0 - suma dodatnich różnic DPn, określona według następującego wzoru
- Data ogłoszenia: 2007-09-20
- Data wejścia w życie: 2007-09-20
- Data obowiązywania: 2007-09-20
- Dokument traci ważność: 2009-11-04
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA