REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2007 nr 92 poz. 620

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 21 maja 2007 r.

w sprawie wprowadzenia jednolitych procedur postępowania w związku z wystąpieniem zakażeń meningokokowych w województwie opolskim i śląskim

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach (Dz. U. Nr 126, poz. 1384, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Wprowadza się na obszarze miasta Kluczbork i powiatu kluczborskiego w województwie opolskim, miasta Bytom i powiatu bytomskiego oraz miasta Piekary Śląskie i powiatu Piekary Śląskie w województwie śląskim jednolite procedury postępowania wobec osób narażonych na zakażenia meningokokowe (wystąpienie inwazyjnej choroby meningokokowej) polegające na przeprowadzeniu szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom meningokokowym (wystąpienie inwazyjnej choroby meningokokowej), zwanych dalej „szczepieniami ochronnymi”.

2. Szczepieniom ochronnym podlega młodzież w wieku od 17 do 19 lat oraz młodzież, która ukończyła 19 rok życia, a uczęszcza do klas z młodzieżą w wieku od 17 do 19 lat:

1) zamieszkała na obszarze miasta Kluczbork i powiatu kluczborskiego w województwie opolskim, miasta Bytom i powiatu bytomskiego oraz miasta

Piekary Śląskie i powiatu Piekary Śląskie w województwie śląskim;

2) przebywająca stale lub okresowo na obszarze miasta Kluczbork i powiatu kluczborskiego w województwie opolskim, miasta Bytom i powiatu bytomskiego oraz miasta Piekary Śląskie i powiatu Piekary Śląskie w województwie śląskim, która mogła zostać narażona na zakażenia meningokokowe (wystąpienie inwazyjnej choroby meningokokowej);

3) uczęszczająca do szkół i uczelni na obszarze miasta Kluczbork i powiatu kluczborskiego w województwie opolskim, miasta Bytom i powiatu bytomskiego oraz miasta Piekary Śląskie i powiatu Piekary Śląskie w województwie śląskim;

4) zamieszkała na innych terenach, na których wystąpiły nowe ogniska zachorowań meningokokowych lub przypadki powiązane epidemiologicznie z zakażeniami, o których mowa w ust. 1.

§ 2.
Szczepieniom ochronnym nie podlegają osoby zaszczepione wcześniej przeciwko zakażeniom meningokokowym (wystąpieniu inwazyjnej choroby meningokokowej) z użyciem szczepionki monowalentnej skoniugowanej anty-Neisseria meningitidis typ C, u których wykonanie szczepienia zostało udokumentowane.
§ 3.
1. Szczepienia ochronne wykonywane są przy użyciu szczepionki monowalentnej skoniugowanej anty-Neisseria meningitidis typ C.

3. W terminie 3 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia ustala się zapotrzebowanie na szczepionki, z uwzględnieniem liczby osób objętych szczepieniem ochronnym oraz liczby osób nieobjętych szczepieniem ochronnym.

4. Zapotrzebowanie, o którym mowa w ust. 3, jest niezwłocznie przekazywane ministrowi właściwemu do spraw zdrowia.

§ 4.
1. Preparaty szczepionkowe, które pozostały po dokonaniu szczepień ochronnych, o których mowa w § 1 ust. 1, mogą zostać przeznaczone do przeprowadzania szczepień ochronnych osób w innych grupach wiekowych niż osoby, o których mowa w § 1 ust. 2, zamieszkałych na innych terenach, na których wystąpiły nowe ogniska zachorowań meningokokowych lub przypadki powiązane epidemiologicznie z zakażeniami, o których mowa w § 1 ust. 1.

2. Preparaty szczepionkowe, o których mowa w ust. 1, zostają przeznaczone do przeprowadzania szczepień ochronnych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, na wniosek Zespołu do Spraw Zakażeń Meningokokowych.

§ 5.
Przy wykonywaniu szczepień ochronnych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące nabywania szczepionek, ich przechowywania i dystrybucji, wykonywania i dokumentowania obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zgłaszania i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych.
§ 6.
Nadzór nad przeprowadzeniem szczepień ochronnych sprawuje minister właściwy do spraw zdrowia.
§ 7.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Zdrowia: Z. Religa

 

1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej – zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. Nr 131, poz. 924).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 45, poz. 391 i Nr 199, poz. 1938, z 2004 r. Nr 96, poz. 959, Nr 173, poz. 1808 i Nr 210, poz. 2135 oraz z 2006 r. Nr 220, poz. 1600.2. Szczepienia ochronne mogą być prowadzone na terenie szkół, w których były dotychczas wykonywane.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2007-05-25
  • Data wejścia w życie: 2007-05-25
  • Data obowiązywania: 2007-05-25
  • Dokument traci ważność: 2008-02-13
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA