REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2007 nr 67 poz. 446
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 13 kwietnia 2007 r.
w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa
Na podstawie art. 109 ust. 4 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
Rozdział 1
Przepisy ogólne
§ 1.
1) stawki dotacji przedmiotowych na jednostkę usługi lub produktu dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa w zakresie:
a) postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej,
b) ochrony roślin.
c) rolnictwa ekologicznego,
d) postępu biologicznego w produkcji roślinnej;
2) szczegółowy sposób i tryb udzielania oraz rozliczania dotacji, o których mowa w pkt 1.
Rozdział 2
Dotacje na dofinansowanie kosztów postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej
§ 2.
1) małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, polski koń zimnokrwisty, posiadającemu kategorię E (elita). A, B, I lub II,
2) śląskiej, posiadającemu kategorię I lub II,
3) pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej, konik polski, huculskiej, trakeńskiej
– w wysokości 30% kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Dotacji udziela się i wypłaca ją nie częściej niż raz na kwartał.
3. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt, zwanego dalej „dyrektorem KCHZ”, za pośrednictwem podmiotu prowadzącego księgę, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 1, w terminie do:
1) 10. dnia miesiąca następującego po zakończeniu I, II lub III kwartału lub
2) dnia 10 grudnia – w przypadku IV kwartału.
4. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 2.
5. Podmiot prowadzący księgę opiniuje pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wniosek o udzielenie dotacji i przekazuje go wraz z opinią dyrektorowi KCHZ.
6. Jeżeli wniosek o udzielenie dotacji nie jest poprawny pod względem formalnym lub rachunkowym, dyrektor KCHZ informuje o tym wnioskodawcę na piśmie ze wskazaniem nieprawidłowości i wzywa go do usunięcia tych nieprawidłowości w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia wniosku.
7. Dyrektor KCHZ odrzuca wniosek o udzielenie dotacji i informuje o tym wnioskodawcę na piśmie, w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku, jeżeli warunki do udzielenia dotacji nie zostały spełnione.
8. Dyrektor KCHZ akceptuje wnioski o udzielenie dotacji poprawne pod względem formalnym i rachunkowym, a następnie przekazuje ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa zbiorcze zestawienie zaakceptowanych wniosków, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 3, w terminie do 20. dnia następnego miesiąca za poprzedni miesiąc, a za grudzień – do 20 grudnia.
9. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje KCHZ środki na wypłatę dotacji dla podmiotów, których wnioski zostały uwzględnione w zestawieniu, o którym mowa w ust. 8. Dotacje wypłaca dyrektor KCHZ.
2. Knury ras wielka biała polska, polska biała zwisłoucha, belgijska zwisłoucha, hampshire, duroc powinny być wolne od genu wrażliwości na stres.
3. W przypadku knura urodzonego w Rzeczypospolitej Polskiej dotacja może być udzielona do knura o własnej wartości hodowlanej wynoszącej co najmniej 0,5, oszacowanej metodą „BLUP – model zwierzęcia” dla indeksu selekcyjnego.
4. Dotacji udziela się i wypłaca ją raz w roku.
5. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ, za pośrednictwem podmiotu prowadzącego księgę, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 1, w terminie do dnia 10 grudnia.
6. Wysokość dotacji ustalanej według stawki określonej w załączniku nr 1 do rozporządzenia oblicza się na podstawie stanu knurów będącego sumą stanów na pierwszy dzień każdego miesiąca od stycznia do listopada i na dzień 30 listopada podzieloną przez 12.
7. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 2.
8. Podmiot prowadzący księgę opiniuje pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wniosek o udzielenie dotacji i przekazuje go wraz z opinią dyrektorowi KCHZ.
2. Dotacja przysługuje:
1) w pierwszym roku użytkowania rozpłodowego samca posiadającego udokumentowane pochodzenie co najmniej od dwóch pokoleń przodków;
2) w proporcji jeden samiec na 4 samice według stanu na dzień 30 kwietnia i przy remoncie stada do 30 %.
3. Dotacja nie przysługuje za samca lisów pospolitych pastelowych, lisów pospolitych białoszyjnych i tchórzy w populacjach objętych ochroną zasobów genetycznych.
4. Dotacji udziela się i wypłaca ją raz w roku.
5. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 1, w terminie do dnia 30 listopada.
6. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 2.
2. Dotacji udziela się i wypłaca ją raz w roku.
3. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 4, w terminie do dnia 30 października.
4. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 5.
1) utrzymania świń, zwierząt futerkowych, drobiu lub rodzin pszczelich w populacjach objętych ochroną zasobów genetycznych,
2) utrzymania rodzin pszczelich:
a) w strefie centralnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich, spełniającej warunki określone w „Programie hodowlanym ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy środkowoeuropejskiej linii M Augustowska”, z wyjątkiem populacji rodzin pszczelich linii M Augustowska objętych ochroną zasobów genetycznych,
b) w strefie izolacyjnej rejonu hodowli zachowawczej pszczół augustowskich lub na terenie rejonu hodowli zachowawczej pszczół kampinoskich, z wyjątkiem populacji rodzin linii M Kampinoska lub M Augustowska, objętych ochroną zasobów genetycznych, z matką pszczelą pochodzącą z linii hodowlanej M Kampinoskiej lub M Augustowskiej, zakupioną w latach poprzednich w pasiece podmiotu prowadzącego stada zachowawcze wiodące linii M Kampinoskiej lub M Augustowskiej,
3) realizacji zadań w stadach zachowawczych wiodących pszczół linii M Asta, M Augustowska, M Kampinoska i M Północna, określonych w programach hodowlanych ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy środkowoeuropejskiej,
4) pozyskiwania, konfekcjonowania i przechowywania nasienia bydła populacji objętych ochroną zasobów genetycznych
– w wysokości 50% kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku.
2. Dotacja może być udzielona, jeżeli realizacja programu ochrony zasobów genetycznych została potwierdzona w zaświadczeniu wydanym przez podmiot upoważniony, na podstawie przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, do realizacji lub koordynacji działań w zakresie ochrony zasobów genetycznych poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich.
3. Dotacji udziela się i wypłaca ją:
1) raz w roku w przypadku zwierząt futerkowych i rodzin pszczelich;
2) dwa razy w roku:
a) w przypadku świń i drobiu,
b) w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3 i 4.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do dyrektora KCHZ:
1) bezpośrednio – w przypadku zwierząt futerkowych i pszczół;
2) za pośrednictwem podmiotu prowadzącego księgę – w przypadku świń, drobiu oraz nasienia bydła;
3) na formularzach, których wzory są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorach:
a) nr 6 – w przypadku dotacji, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 2 i 4,
b) nr 7 – w przypadku dotacji, o której mowa w ust. 1 pkt 3;
4) w terminie do dnia:
a) 31 lipca – w przypadku I półrocza danego roku,
b) 10 grudnia – w przypadku II półrocza danego roku albo w przypadku dotacji udzielanych raz w roku.
5. Do wniosku o udzielenie dotacji, o których mowa w ust. 1:
1) pkt 1, 2 i 4, dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 8;
2) pkt 3, dołącza się rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych na realizację zadania w okresie rozliczeniowym, sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 9;
3) dołącza się kopię zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę własnoręcznym czytelnym podpisem.
6. Wysokość dotacji ustalanej według stawek określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia oblicza się na podstawie:
1) stanu zwierząt będącego:
a) sumą stanów dorosłych samic i samców drobiu na dzień 1 lutego,
b) stanem samic zwierząt futerkowych na dzień 30 kwietnia,
c) sumą stanów loch i knurów na pierwszy dzień każdego miesiąca w danym półroczu podzieloną przez 6,
d) stanem rodzin pszczelich na dzień 1 września;
2) ilości porcji nasienia bydła pozyskanego i zamrożonego:
a) od dnia 1 stycznia do dnia 30 czerwca – w pierwszym półroczu,
b) od dnia 1 lipca do dnia 30 listopada – w drugim półroczu.
1) organizacji:
a) Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, w tym nagród za osiągnięcia w hodowli przyznawanych na tej wystawie,
b) Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, w tym nagród za osiągnięcia w hodowli przyznawanych na tej wystawie,
c) pokazu hodowlanego zwierząt futerkowych albo pszczół
– w wysokości 100% kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku;
2) nagród przyznanych i wypłaconych za:
a) zwierzęta, które zdobyły tytuły czempionów lub wiceczempionów na wystawach zwierząt hodowlanych organizowanych jako regionalne, okręgowe, wojewódzkie, branżowe lub specjalistyczne, innych niż wymienione w lit. b i c, w wysokości 100% kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 3 do rozporządzenia,
b) konie hodowli krajowej, które zdobyły I, II lub III lokaty na Mistrzostwach Polski Młodych Koni organizowanych przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg koni, jako próby użytkowości dla 4-, 5-, 6- i 7-letnich koni rasy: pełnej krwi angielskiej, małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej lub trakeńskiej, w dyscyplinach: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw), powożenie zaprzęgami jednokonnymi, w wysokości 100% kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 4 do rozporządzenia,
c) konie hodowli krajowej rasy małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej, polski koń zimnokrwisty, huculskiej, konik polski, kuc lub trakeńskiej, które zdobyły I, II, III lub IV lokaty na ogólnopolskich czempionatach hodowlanych koni danej rasy, organizowanych przez podmiot upoważniony do prowadzenia ksiąg koni, w wysokości 100% kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 5 do rozporządzenia,
d) konie czystej krwi arabskiej hodowli krajowej, które zdobyły tytuły czempionów, wiceczempionów, I, II lub III lokaty na ogólnopolskich czempionatach koni czystej krwi arabskiej, afiliowanych przez Europejską Organizację Konia Arabskiego (ECAHO), w wysokości 100 % kosztów nagród przyznanych i wypłaconych, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w załącznikach nr 1 i 6 do rozporządzenia, po potwierdzeniu przez podmiot upoważniony do prowadzenia księgi stadnej koni czystej krwi arabskiej zgodności organizacji tych czempionatów z regulaminem ECAHO.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 10, w terminie do dnia:
1) 15 czerwca – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b;
2) 15 września – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a;
3) 30 listopada – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2.
3. Do wniosku o udzielenie dotacji, o której mowa w ust. 1:
1) pkt 1:
a) lit. a i b, dołącza się wstępną kalkulację kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządzoną na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 11,
b) lit. c, dołącza się rozliczenie dotacji sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12;
2) pkt 2, dołącza się:
a) rozliczenie dotacji sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12,
b) zestawienie przyznanych i wypłaconych nagród,
c) kopie dokumentów potwierdzających przekazanie nagród potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę własnoręcznym czytelnym podpisem, w szczególności listy wypłat, przelewy, przekazy lub wyciągi bankowe,
d) kopie protokołów stanowiących podstawę przyznania nagród potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wnioskodawcę własnoręcznym czytelnym podpisem,
e) oświadczenie podmiotu upoważnionego do prowadzenia księgi koni arabskich czystej krwi o afiliowaniu czempionatu przez Europejską Organizację Konia Arabskiego (ECAHO) – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. d.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia dotacji.
5. Minister właściwy do spraw rolnictwa wypłaca dotację, o której mowa w:
1) ust. 1 pkt 1 lit. a i b, w dwóch częściach, przy czym:
a) pierwszą część dotacji – w terminie 10 dni przed dniem rozpoczęcia Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych lub Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, w kwocie przeznaczonej na nagrody, przewidzianej we wstępnej kalkulacji kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, sporządzonej na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 11,
b) drugą część dotacji – po przedłożeniu rozliczenia dotacji sporządzonego na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12, uwzględniającego pierwszą część wypłaconej dotacji, w terminie do dnia:
– 30 listopada – w przypadku Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych,
– 30 września – w przypadku Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego;
2) ust. 1 pkt 1 lit. c oraz pkt 2, jednorazowo po wydaniu decyzji o udzieleniu dotacji.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 10, w terminie do dnia 30 czerwca.
3. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się wstępną kalkulację kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządzoną na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 11.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia dotacji.
5. Dotacja jest wypłacana na wniosek.
6. Wniosek o wypłatę dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 10, w terminie:
1) do 20. dnia następnego miesiąca za poprzedni miesiąc, a za grudzień – do dnia 15 grudnia;
2) 14 dni od dnia doręczenia decyzji o udzieleniu dotacji za okres od początku danego roku do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym została wydana decyzja o udzieleniu dotacji.
7. Do wniosku o wypłatę dotacji dołącza się rozliczenie dotacji sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12.
1) prowadzącemu księgi, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na pokrycie kosztów administracyjnych prowadzenia tych ksiąg, w wysokości 100 % kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku;
2) prowadzącemu ocenę wartości użytkowej lub hodowlanej, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów prowadzenia tych ocen, w wysokości 70% kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawek określonych w tym załączniku;
3) posiadającemu zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie pozyskiwania, konfekcjonowania, przechowywania i dostarczania nasienia buhajów, wydane przez ministra właściwego do spraw rolnictwa na podstawie przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów prowadzenia oceny wartości hodowlanej buhajów przeznaczonych do wykorzystania w sztucznym unasiennianiu bydła, w wysokości 70% kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, lecz nie wyższej niż ustalona według stawki określonej w tym załączniku.
2. Przepisy § 9 ust. 2–7 stosuje się do udzielania dotacji, o których mowa w ust. 1.
1) ogierów, knurów, samców lisów pospolitych, lisów polarnych, norek, tchórzy, jenotów oraz zwierząt lub rodzin pszczelich w populacjach objętych ochroną zasobów genetycznych zwierząt gospodarskich, na których utrzymanie może być udzielona dotacja,
2) matek pszczelich, na których sztuczne unasiennianie może być udzielona dotacja,
3) porcji nasienia bydła, na których pozyskanie i zamrożenie może być udzielona dotacja,
4) buhajów, na których prowadzenie oceny wartości hodowlanej może być udzielona dotacja
– jest określona w załączniku nr 7 do rozporządzenia.
Rozdział 3
Dotacje na dofinansowanie kosztów ochrony roślin
§ 12.
1) odkażanie zostało wykonane na rzecz producenta rolnego, który jest małym lub średnim przedsiębiorcą w rozumieniu rozporządzenia Komisji (WE) nr 1857/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu w odniesieniu do pomocy państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z wytwarzaniem produktów rolnych oraz zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 70/2001 (Dz. Urz. UE L 358 z 16.12.2006, str. 3), zwanego dalej „producentem rolnym”, dopuszczonymi do obrotu środkami ochrony roślin:
a) na podstawie decyzji wydanej przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, zwanego dalej „wojewódzkim inspektorem”, w związku z wystąpieniem lub podejrzeniem wystąpienia bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterii Ralstonia solana-cearum, albo
b) pod nadzorem wojewódzkiego inspektora, po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez wojewódzkiego inspektora, wskazujących na możliwość wystąpienia bakterii wymienionych w lit. a;
2) podmiot ten prowadzi ewidencję usług zawierającą:
a) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres producenta rolnego,
b) datę i miejsce wykonania usługi,
c) wielkość i rodzaj odkażanej powierzchni lub liczbę i rodzaj odkażanych przedmiotów,
d) nazwę i ilość zastosowanego środka ochrony roślin oraz numer dokumentu:
– zakupu środka ochrony roślin albo
– sprzedaży środka ochrony roślin, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka,
e) imię i nazwisko osoby wykonującej zabieg odkażania i wysokość jej wynagrodzenia brutto za wykonanie tego zabiegu,
f) oświadczenie producenta rolnego:
– potwierdzające wykonanie usługi,
– o przestrzeganiu przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum;
3) podmiot ten powiadomił wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce wykonania usługi, o zamiarze jej wykonania.
2. Dotacji nie udziela się, jeżeli producent rolny nie przestrzega przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum.
3. Wysokość dotacji wynosi 100% kwoty kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych przez podmiot na wykonanie usługi, obejmujących:
1) koszt wynagrodzenia brutto osób wykonujących zabieg odkażania za wykonanie tego zabiegu, lecz nie więcej niż 15 zł za odkażenie 100 m2 powierzchni magazynowej lub jednego przedmiotu;
2) wartość środka ochrony roślin zużytego do wykonania zabiegu odkażania, którą stanowi iloczyn ilości tego środka i ceny jego zakupu albo ceny sprzedaży, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, zwanego dalej „Głównym Inspektorem”, za pośrednictwem wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce wykonywania zabiegu odkażania, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 13, w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału, a za ostatni kwartał roku – do dnia 10 grudnia.
5. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się:
1) rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządzone na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 14;
2) faktury albo rachunki, lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wojewódzkiego inspektora, za wykonanie zabiegu odkażania, zawierające wartość usługi, w tym kwotę dotacji i kwotę zapłaconą przez producenta rolnego.
6. Jeżeli wniosek o udzielenie dotacji nie jest poprawny pod względem formalnym lub rachunkowym, wojewódzki inspektor informuje o tym wnioskodawcę na piśmie ze wskazaniem nieprawidłowości i wzywa go do ich usunięcia w terminie 7 dni. Jeżeli nieprawidłowości nie zostaną usunięte w terminie, odmawia się udzielenia dotacji.
7. Wojewódzki inspektor przekazuje Głównemu Inspektorowi wnioski o udzielenie dotacji sprawdzone pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wraz z pisemną informacją o stwierdzonych nieprawidłowościach.
8. Główny Inspektor wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji.
9. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Głównemu Inspektorowi środki na wypłatę dotacji na podstawie sporządzonego zestawienia decyzji o udzieleniu dotacji.
1) zabieg został wykonany na rzecz producenta rolnego, dopuszczonymi do obrotu środkami ochrony roślin, na:
a) terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub jego części, na którym zostały wprowadzone – w wydanym na podstawie przepisów o ochronie roślin przez ministra właściwego do spraw rolnictwa rozporządzeniu – nakazy lub zakazy w związku ze szczególnym zagrożeniem roślin przez stonkę, albo
b) obszarze stref, w których powinny być stosowane środki w celu zwalczania lub zapobiegania rozprzestrzenianiu się stonki, wyznaczonych przez wojewódzkiego inspektora na podstawie przepisów o ochronie roślin;
2) podmiot ten prowadzi ewidencję usług zawierającą:
a) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres producenta rolnego,
b) datę i miejsce wykonania usługi,
c) wielkość powierzchni, na której wykonano zabieg,
d) typ zastosowanego opryskiwacza oraz pojemność jego zbiornika,
e) nazwę i ilość zastosowanego środka ochrony roślin oraz numer dokumentu:
– zakupu środka ochrony roślin albo
– sprzedaży środka ochrony roślin, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka,
f) imię i nazwisko osoby wykonującej zabieg i wysokość jej wynagrodzenia brutto za wykonanie tego zabiegu,
g) oświadczenie producenta rolnego:
– potwierdzające wykonanie usługi,
– o przestrzeganiu przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej albo wprowadzonych – w wydanym na podstawie przepisów o ochronie roślin przez ministra właściwego do spraw rolnictwa rozporządzeniu – nakazów lub zakazów, w związku ze szczególnym zagrożeniem roślin przez stonkę;
3) podmiot ten powiadomił wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce wykonania usługi, o zamiarze jej wykonania.
2. Dotacji nie udziela się, jeżeli producent rolny nie przestrzega przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej albo wprowadzonych – w wydanym na podstawie przepisów o ochronie roślin przez ministra właściwego do spraw rolnictwa rozporządzeniu – nakazów lub zakazów, w związku ze szczególnym zagrożeniem roślin przez stonkę.
3. Wysokość dotacji wynosi 100% kwoty kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją, poniesionych przez podmiot na wykonanie usługi, obejmujących:
1) koszt wynagrodzenia brutto osób wykonujących zabieg za wykonanie tego zabiegu, lecz nie więcej niż:
a) 7,80 zł za wykonanie zabiegu na powierzchni 1 ha – w przypadku zastosowania opryskiwacza o pojemności zbiornika do 800 litrów,
b) 5,25 zł za wykonanie zabiegu na powierzchni 1 ha – w przypadku zastosowania opryskiwacza o pojemności zbiornika do 1000 litrów,
c) 3,40 zł za wykonanie zabiegu na powierzchni 1 ha – w przypadku zastosowania opryskiwacza o pojemności zbiornika powyżej 1 000 litrów;
2) wartość środka ochrony roślin zużytego do wykonania zabiegu, którą stanowi iloczyn ilości tego środka i ceny jego zakupu albo ceny sprzedaży, jeżeli podmiot wykonujący usługę jest jednocześnie sprzedawcą tego środka.
4. Przepisy § 12 ust. 4–9 stosuje się do dotacji, o której mowa w ust. 1, z tym że:
1) wniosek o udzielenie dotacji składa się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 15, w terminie do dnia 10 grudnia;
2) rozliczenie kosztów kwalifikujących się do objęcia dotacją sporządza się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 16.
1) bulwy te zostały uznane:
a) po laboratoryjnej ocenie zdrowotności sadzeniaków ziemniaka za spełniające wymagania zdrowotności określone w przepisach w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wytwarzania oraz jakości materiału siewnego,
b) przez wojewódzkiego inspektora na podstawie przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub w przepisach w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum za porażone lub prawdopodobnie porażone przez bakterie Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterie Ralstonia solanacearum;
2) z bulwami tymi postąpiono w sposób określony w decyzji wojewódzkiego inspektora wydanej w związku z wystąpieniem lub podejrzeniem wystąpienia bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub bakterii Ralstonia solanacearum albo bulwy te, po uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez wojewódzkiego inspektora, wskazujących na możliwość porażenia tych bulw przez te bakterie, lecz przed wydaniem tej decyzji, zostały sprzedane do zakładu przetwórczego spełniającego wymagania określone w przepisach w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub w przepisach w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum.
2. Dotacji nie udziela się, jeżeli producent rolny nie przestrzega przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Clavibacter michiganensis ssp. sepedonicus lub przepisów w sprawie szczegółowych sposobów postępowania przy zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się bakterii Ralstonia solanacearum.
3. Wysokość dotacji wynosi 100% kwoty różnicy pomiędzy wartością, którą wnioskodawca mógłby uzyskać ze sprzedaży bulw ziemniaka, uznanych po ocenie laboratoryjnej za materiał siewny, po cenie:
1) określonej w umowie kontraktacji albo
2) równej 120% ceny targowiskowej ziemniaka w województwie, w którym zostały wyprodukowane, ustalonej na podstawie danych rynkowych w rozumieniu przepisów o rolniczych badaniach rynkowych, aktualnych na dzień sprzedaży tych bulw
– a kwotą uzyskaną w wyniku sprzedaży tych bulw z przeznaczeniem innym niż materiał siewny.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do Głównego Inspektora, za pośrednictwem wojewódzkiego inspektora, który wydał decyzję wymienioną w ust. 1 pkt 1 albo pobrał próby do badań laboratoryjnych wskazanych w ust. 1 pkt 2, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 17, w terminie do dnia 10 grudnia.
5. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się:
1) kopie umów kontraktacji – w przypadku gdy bulwy ziemniaka zostały wytworzone w ramach wykonania umowy kontraktacji;
2) faktury albo rachunki, lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wojewódzkiego inspektora, potwierdzające sprzedaż bulw ziemniaków, o których mowa w ust. 1.
6. Przepisy § 12 ust. 6–9 stosuje się odpowiednio do dotacji, o której mowa w ust. 1.
Rozdział 4
Dotacja na dofinansowanie kosztów rolnictwa ekologicznego
§ 15.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do Dyrektora Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 18, nie częściej niż raz w miesiącu w okresie od dnia 1 maja do dnia 10 listopada, dołączając także wersję elektroniczną tego wniosku.
3. Dyrektor Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej akceptuje wnioski o udzielenie pomocy, poprawne pod względem formalnym i rachunkowym, jeżeli warunki do udzielenia pomocy zostały spełnione, a następnie sporządza zbiorcze zestawienie zaakceptowanych wniosków i przekazuje je ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej środki na wypłatę dotacji na podstawie zbiorczego zestawienia, o którym mowa w ust. 3. Dotacje wypłaca Dyrektor Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej.
Rozdział 5
Przepisy szczególne dotyczące udzielania dotacji w 2007 r.
§ 16.
1) hodowli roślin rolniczych lub ogrodniczych,
2) wytwarzania materiałów wyjściowych do hodowli roślin,
3) prowadzenia sadów i plantacji elitarnych,
4) uzyskiwania i utrzymywania szkółkarskiego materiału wyjściowego roślin sadowniczych, wolnego i uwalnianego od chorób wirusowych,
5) ochrony zasobów genowych roślin
– na jego wniosek, może być udzielona dotacja na dofinansowanie kosztów postępu biologicznego w produkcji roślinnej.
2. Dotacja na wykonanie zadania, o którym mowa w ust. 1:
1) pkt 1, może być udzielona podmiotowi:
a) który przedstawi program hodowli roślin dla gatunków roślin określonych w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I w tabeli nr 1,
b) którego program hodowli roślin uzyska najwięcej punktów przeliczeniowych, zgodnie z wyceną określoną w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I w ust. 4, z tym że liczba programów objętych dotacją w danym gatunku jest określona w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I w tabeli nr 1;
2) pkt 2, może być udzielona podmiotowi wytwarzającemu materiał wyjściowy do hodowli roślin, po zatwierdzeniu zadania przez ministra właściwego do spraw rolnictwa, dokonanym z uwzględnieniem potrzeb hodowców prowadzących hodowlę twórczą oraz przy wzięciu pod uwagę opinii przedstawicieli hodowców;
3) pkt 3, może być udzielona podmiotowi, który udokumentuje, że sad i plantacja elitarna uzyskały świadectwo oceny materiału szkółkarskiego wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce położenia sadu i plantacji elitarnej;
4) pkt 4, może być udzielona podmiotom uzyskującym i utrzymującym materiał szkółkarski wolny od chorób wirusowych;
5) pkt 5, może być udzielona podmiotowi prowadzącemu ochronę zasobów genowych roślin, potwierdzoną przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.
3. Wysokość dotacji na wykonanie zadania, o którym mowa w ust. 1:
1) pkt 1, ustala się jako iloczyn współczynnika znaczenia gospodarczego gatunku roślin rolniczych lub ogrodniczych, sumy punktów przeliczeniowych dla danego programu hodowlanego oraz wartości jednego punktu, które są określone w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części I;
2) pkt 2, ustala się według stawek określonych w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części II;
3) pkt 3, ustala się jako iloczyn liczby hektarów oraz stawki dotacji określonej w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części IV w ust. 1, na podstawie zestawienia powierzchni zakwalifikowanych;
4) pkt 4, ustala się jako iloczyn liczby odmian i stawki dotacji określonej w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części IV w ust. 2;
5) pkt 5, ustala się według stawek określonych w załączniku nr 9 do rozporządzenia w części III.
4. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 we wzorze:
1) nr 19 – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1,
2) nr 20 – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 i 5,
3) nr 21 – w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3 i 4
– w terminie do dnia 18 kwietnia 2007 r.
5. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia dotacji w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r.
6. Minister właściwy do spraw rolnictwa wypłaca dotacje raz na kwartał.
7. Rozliczenie kosztów wykonania zadań, o których mowa w ust. 1, podmioty przekażą ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa, w terminie do dnia 31 stycznia 2008 r., na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do:
1) ministra właściwego do spraw rolnictwa – jeżeli wnioskodawcą jest gospodarstwo pomocnicze państwowej jednostki budżetowej podległej ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa,
2) Głównego Inspektora – jeżeli wnioskodawcą jest podmiot inny niż wymieniony w pkt 1
– za pośrednictwem wojewódzkiego inspektora, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę wnioskodawcy, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 22, w terminie do dnia 18 kwietnia 2007 r.
3. Do wniosku o udzielenie dotacji dołącza się faktury albo rachunki, lub ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wojewódzkiego inspektora, za wykonanie badania opryskiwaczy, zawierające wartość usługi, kwotę dotacji i kwotę zapłaconą przez producenta rolnego.
4. Wojewódzki inspektor przekazuje:
1) ministrowi właściwemu do spraw rolnictwa sprawdzone pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wnioski, o których mowa w ust. 2 pkt 1;
2) Głównemu Inspektorowi sprawdzone pod względem merytorycznym, formalnym i rachunkowym wnioski, o których mowa w ust. 2 pkt 2, wraz ze zbiorczym zestawieniem wniosków.
5. Zbiorcze zestawienie, o którym mowa w ust. 4 pkt 2, sporządza się na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 23, i przekazuje wraz z wnioskami podmiotów w terminie do dnia 20 kwietnia 2007 r.
6. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji na podstawie wniosków, o których mowa w ust. 2 pkt 1, w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r.
7. Główny Inspektor wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji na podstawie wniosków, o których mowa w ust. 2 pkt 2, w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r. Minister właściwy do spraw rolnictwa przekazuje Głównemu Inspektorowi środki na wypłatę dotacji na podstawie sporządzonego zestawienia decyzji o udzieleniu i wypłaceniu dotacji.
2. Wniosek o udzielenie dotacji składa się do ministra właściwego do spraw rolnictwa na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 24, w terminie do dnia 18 kwietnia 2007 r.
3. Minister właściwy do spraw rolnictwa wydaje decyzje w sprawie udzielenia i wypłacenia dotacji w terminie do dnia 30 kwietnia 2007 r.
4. Minister właściwy do spraw rolnictwa wypłaca dotację po przedłożeniu przez podmiot, o którym mowa w ust. 1, rozliczenia poniesionych kosztów sporządzonego na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia we wzorze nr 12.
Rozdział 6
Przepisy końcowe
§ 19.
2. Dotacje, o których mowa w ust. 1, są udzielane i wypłacane ze środków przeznaczonych w ustawie budżetowej na rok 2007 na dotacje przedmiotowe wyłącznie do wysokości kwot ustalonych dla danego rodzaju zadań w 2006 r.
3. Przepisy rozporządzenia stosuje się do wniosków o udzielenie dotacji za 2007 r. złożonych od dnia 1 stycznia 2007 r. i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: w z. M. Zagórski
|
1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działami administracji rządowej – rolnictwo i rozwój wsi, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915 oraz z 2007 r. Nr 38, poz. 244).
2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 169, poz. 1420 oraz z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 104, poz. 708, Nr 170, poz. 1217 i 1218, Nr 187, poz. 1381 i Nr 249, poz. 1832.
Załączniki do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 13 kwietnia 2007 r. (poz. 446)
Załącznik nr 1
RODZAJE KOSZTÓW KWALIFIKUJĄCYCH SIĘ DO OBJĘCIA DOTACJĄ I ROCZNE STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE ZADAŃ Z ZAKRESU POSTĘPU BIOLOGICZNEGO W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA ZWIERZĘTA, KTÓRE ZDOBYŁY TYTUŁY CZEMPIONÓW LUB WICECZEMPIONÓW NA WYSTAWACH ZWIERZĄT HODOWLANYCH ORGANIZOWANYCH JAKO REGIONALNE, OKRĘGOWE, WOJEWÓDZKIE, BRANŻOWE LUB SPECJALISTYCZNE
Załącznik nr 4
STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA KONIE HODOWLI KRAJOWEJ, KTÓRE ZDOBYŁY I, II LUB III LOKATY NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODYCH KONI ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODMIOT UPOWAŻNIONY DO PROWADZENIA KSIĄG KONI, JAKO PRÓBY UŻYTKOWNOŚCI DLA 4-, 5-, 6- I 7-LETNICH KONI RASY: PEŁNEJ KRWI ANGIELSKIEJ, MAŁOPOLSKIEJ, WIELKOPOLSKIEJ, POLSKI KOŃ SZLACHETNY PÓŁKRWI, ŚLĄSKIEJ LUB TRAKEŃSKIEJ, W WDYSCYPLINACH: UJEŻDŻANIE, SKOKI PRZEZ PRZESZKODY, WSZECHSTRONNY KONKURS KONIA WIERZCHOWEGO (WKKW), POWOŻENIE ZAPRZĘGAMI JEDNOKONNYMI
Załącznik nr 5
STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA KONIE HODOWLI KRAJOWEJ RASY MAŁOPOLSKIEJ, WIELKOPOLSKIEJ, POLSKI KOŃ SZLACHETNY PÓŁKRWI, ŚLĄSKIEJ, POLSKI KOŃ ZIMNOKRWISTY, HUCULSKIEJ, KONIK POLSKI, KUC LUB TRAKEŃSKIEJ, KTÓRE ZDOBYŁY I, II, III LUB IV LOKATĘ NA OGÓLNOPOLSKICH CZEMPIONATACH HODOWLANYCH KONI DANEJ RASY, ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODMIOT UPOWAŻNIONY DO PROWADZENIA KSIĄG KONI
Załącznik nr 6
STAWKI DOTACJI NA POKRYCIE KOSZTÓW NAGRÓD ZA KONIE CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ HODOWLI KRAJOWEJ, KTÓRE ZDOBYŁY TYTUŁY CZEMPIONÓW, WICECZEMPIONÓW, I, II LUB III LIOKATY NA OGÓLNOPOLSKICH CZEMPIONATACH KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ, AFILIOWANYCH PRZEZ EUROPEJSKĄ ORGANIZACJĘ KONIA ARABSKIEGO (ECAHO)
Załącznik nr 7
MAKSYMALNA LICZBA ZWIERZĄT, RODZIN PSZCZELICH, MATEK PSZCZELICH I PORCJI NASIENIA BYDŁA, NA KTÓRE MOŻE BYĆ UDZIELONA DOTACJA
Załącznik nr 8
STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO
Załącznik nr 9
STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW POSTĘPU BIOLOGICZNEGO W PRODUKCJI ROŚLINNEJ W 2007 R.
Załącznik nr 10
STAWKI DOTACJI NA OBNIŻENIE CENY ZA BADANIA OPRYSKIWACZY CIĄGNIKOWYCH LUB SAMOBIEŻNYCH, POLOWYCH I SADOWNICZYCH W 2007 R.
1) 60 zł – dla opryskiwacza ciągnikowego polowego o długości belki do 12 m;
2) 70 zł – dla opryskiwacza ciągnikowego polowego o długości belki powyżej 12 m;
3) 60 zł – dla opryskiwacza ciągnikowego sadowniczego;
4) 80 zł – dla opryskiwacza samobieżnego polowego lub sadowniczego.
Załącznik nr 11
STAWKI DOTACJI NA DOFINANSOWANIE KOSZTÓW ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO W 2007 R.
- Data ogłoszenia: 2007-04-16
- Data wejścia w życie: 2007-04-16
- Data obowiązywania: 2009-05-21
- Dokument traci ważność: 2010-05-27
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 30 maja 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 5 sierpnia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 8 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie stawek dotacji przedmiotowych dla różnych podmiotów wykonujących zadania na rzecz rolnictwa
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA