REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2006 nr 42 poz. 286
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SKARBU PAŃSTWA1)
z dnia 2 marca 2006 r.
w sprawie szczegółowego trybu przeprowadzania konkursu na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa
Na podstawie art. 84 ust. 7 ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (Dz. U. Nr 169, poz. 1417 i Nr 264, poz. 2205) zarządza się, co następuje:
1) ustawie – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 8 lipca 2005 r. o Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa;
2) Prokuratorii Generalnej – należy przez to rozumieć Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa;
3) konkursie – należy przez to rozumieć konkurs na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej, o którym mowa w art. 84 ust. 6 ustawy;
4) kandydatach – należy przez to rozumieć osoby, które zgłosiły przystąpienie do konkursu;
5) komisji – należy przez to rozumieć komisję powołaną w celu przeprowadzenia konkursu.
1) ogłoszenie konkursu;
2) powołanie komisji;
3) przeprowadzenie konkursu przez komisję i ustalenie jego wyniku.
2. Ogłoszenie o konkursie zamieszcza się w dwóch dziennikach o zasięgu ogólnopolskim oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie podmiotowej Prokuratorii Generalnej, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.2)), zwanym dalej „Biuletynem”.
1) określenie stanowisk, na które jest przeprowadzany konkurs;
2) informację o liczbie stanowisk radców Prokuratorii Generalnej obsadzanych w drodze konkursu w Głównym Urzędzie Prokuratorii Generalnej lub oddziałach Prokuratorii Generalnej;
3) wskazanie wymagań niezbędnych do zajęcia stanowisk, na które jest przeprowadzany konkurs, określonych w art. 84 ust. 6 ustawy;
4) wskazanie zakresu zadań i czynności służbowych wykonywanych na stanowisku radcy Prokuratorii Generalnej;
5) wskazanie dokumentów, o których mowa w § 5;
6) wskazanie oświadczeń, o których mowa w § 6;
7) informację o możliwości dołączenia do zgłoszenia o przystąpieniu do konkursu opinii o kandydacie wystawionych przez pracodawców lub inne osoby, a także dokumentów potwierdzających predyspozycje i osiągnięcia zawodowe kandydata;
8) informację o sposobie, terminie i miejscu składania zgłoszeń o przystąpieniu do konkursu wraz z dokumentami, oświadczeniami lub opiniami, o których mowa w pkt 5–7, a także o sposobie kontaktowania się z komisją.
2. Termin składania zgłoszeń o przystąpieniu do konkursu nie może być krótszy niż trzydzieści dni od dnia ostatniej publikacji ogłoszenia o konkursie.
1) zawierające informacje o treści zapisów dotyczących kandydata z Krajowego Rejestru Karnego, bez ograniczenia rodzaju i zakresu danych;
2) poświadczające ukończenie wyższych studiów prawniczych w Polsce i uzyskanie tytułu magistra albo ukończenie zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Polsce lub ich odpisy poświadczone przez notariusza;
3) poświadczające odbycie aplikacji i złożenie egzaminu sędziowskiego, prokuratorskiego, radcowskiego, adwokackiego albo notarialnego lub ich odpisy poświadczone przez notariusza;
4) wypełniony kwestionariusz osobowy według wzoru określonego w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U. Nr 62, poz. 286, z 2002 r. Nr 214, poz. 1812 oraz z 2003 r. Nr 230, poz. 2293) wraz z pisemnym oświadczeniem o sposobie rozwiązania każdego ze stosunków pracy.
1) posiadaniu obywatelstwa polskiego;
2) korzystaniu z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
3) nałożonych karach dyscyplinarnych lub toczących się postępowaniach dyscyplinarnych;
4) wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz upowszechnienia informacji o jego wynikach.
2. Osoby powołane w skład komisji składają Prezesowi Prokuratorii Generalnej pisemne oświadczenie, że:
1) nie przystępują do konkursu jako kandydaci;
2) nie są małżonkiem, krewnym lub powinowatym do drugiego stopnia włącznie żadnego kandydata oraz nie pozostają wobec żadnego kandydata w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.
3. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 2, w czasie trwania konkursu, osoba powołana w skład komisji niezwłocznie informuje o tym Prezesa Prokuratorii Generalnej.
4. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 lub 3, Prezes Prokuratorii Generalnej odwołuje taką osobę i uzupełnia skład komisji.
2. Osoby powołane w skład komisji mogą wybrać spośród siebie zastępcę przewodniczącego komisji. Zastępca przewodniczącego komisji wykonuje zadania przewodniczącego w razie jego nieobecności.
2. Komisja przeprowadza czynności konkursowe przy udziale co najmniej trzech jej członków.
3. Z każdego posiedzenia sporządza się protokół. Protokół podpisują wszyscy członkowie komisji obecni na posiedzeniu.
2. W przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczącego komisji.
1) postępowanie wstępne polegające na sporządzeniu wykazu kandydatów i nadaniu numeru identyfikacyjnego każdemu kandydatowi, stosownie do kolejności zgłoszeń;
2) etap pierwszy polegający na sprawdzeniu spełniania przez kandydatów wymagań formalnych, określonych w ogłoszeniu o konkursie;
3) etap drugi obejmujący rozmowę kwalifikacyjną.
2. Etap drugi konkursu kończy się oceną kandydata.
2. W terminie czternastu dni od dnia sporządzenia wykazu, o którym mowa w ust. 1, przewodniczący komisji zawiadamia kandydatów o dopuszczeniu lub odmowie dopuszczenia do drugiego etapu konkursu. Zawiadomienia dokonuje się na piśmie za pisemnym potwierdzeniem odbioru.
3. W zawiadomieniu o:
1) odmowie dopuszczenia do drugiego etapu konkursu wskazuje się przyczynę odmowy;
2) dopuszczeniu do drugiego etapu informuje się o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.
4. W przypadku nieobecności kandydata w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu, komisja może wyznaczyć jeden termin dodatkowy dla wszystkich nieobecnych kandydatów, jeżeli ich nieobecność była spowodowana przyczynami niezależnymi od nich, o ile przed podanym w zawiadomieniu terminem rozmowy kwalifikacyjnej zawiadomią oni komisję o swojej nieobecności i podadzą jej przyczyny.
1) organizacji i sposobu funkcjonowania Skarbu Państwa oraz podmiotów reprezentujących Skarb Państwa;
2) przepisów postępowania cywilnego oraz postępowania przed trybunałami i innymi organami orzekającymi, przed którymi występuje Prokuratoria Generalna;
3) zadań, organizacji i sposobu funkcjonowania zastępstwa procesowego Skarbu Państwa, także w ujęciu historycznym.
2. Rozmowę kwalifikacyjną przeprowadza się w ten sposób, że każdemu kandydatowi zadaje się trzy pytania, po jednym z każdego z działów wiedzy określonych w ust. 1. Odpowiedź na każde pytanie komisja ocenia, posługując się punktową skalą ocen od 0 do 20.
3. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej komisja umożliwia kandydatowi zaprezentowanie motywów, które skłoniły go do przystąpienia do konkursu.
2. Do osoby, o której mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio § 7 ust. 2–4.
2. Dokumentacja, o której mowa w ust. 1, zawiera uchwały komisji oraz protokoły z jej posiedzeń, a także dokumenty dostarczone przez kandydatów.
1) kandydatów, których ocena punktowa nie uzasadnia przyjęcia na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej, informuje się o tym oraz podaje się liczbę punktów, jaką otrzymali kandydaci, którzy będą mogli być przyjęci na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej;
2) kandydatów, których ocena punktowa uzasadnia przyjęcie na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej, informuje się o tym oraz wskazuje się termin i miejsce zgłoszenia w celu ustalenia spraw związanych z nawiązaniem stosunku pracy.
2. W zawiadomieniach kierowanych do kandydatów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, nie podaje się danych osób, które będą mogły być przyjęte na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej.
3. Zawiadomień, o których mowa w ust. 1, dokonuje się na piśmie za pisemnym potwierdzeniem odbioru.
2. Informację o wynikach konkursu zamieszcza się w Biuletynie oraz w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie Głównego Urzędu Prokuratorii Generalnej i w siedzibach oddziałów Prokuratorii Generalnej, których dotyczył konkurs.
3. Informacja o wynikach konkursu zawiera:
1) oceny punktowe poszczególnych kandydatów;
2) liczbę punktów, jaką otrzymali kandydaci, którzy będą mogli być przyjęci na stanowisko radcy Prokuratorii Generalnej, wraz z podaniem ich imienia i nazwiska.
Minister Skarbu Państwa: W. Jasiński
|
1) Minister Skarbu Państwa kieruje działem administracji rządowej – Skarb Państwa, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 października 2005 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Skarbu Państwa (Dz. U. Nr 220, poz. 1894).
2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1271, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 64, poz. 565 i Nr 132, poz. 1110.
- Data ogłoszenia: 2006-03-14
- Data wejścia w życie: 2006-03-15
- Data obowiązywania: 2006-03-15
- Dokument traci ważność: 2009-03-15
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA