REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2005 nr 225 poz. 1933

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 15 listopada 2005 r.

w sprawie Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zwalczania Nadużyć w Instytucjach Publicznych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 10 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199, z póżn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Ustanawia się Pełnomocnika Rządu do Spraw Opracowania Programu Zwalczania Nadużyć w Instytucjach Publicznych, zwanego dalej „Pełnomocnikiem”.

2. Pełnomocnikiem jest sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

§ 2.
1. Do zadań Pełnomocnika należy opracowanie programu zwalczania nadużyć w instytucjach publicznych, w tym w instytucjach samorządu terytorialnego, oraz działalności godzącej w istotne interesy finansowe państwa, a zwłaszcza inicjowanie i koordynowanie prac zmierzających do przebudowy centralnej administracji rządowej i utworzenia urzędu do zwalczania nadużyć w instytucjach publicznych.

2. Zadania, o których mowa w ust. 1, Pełnomocnik realizuje w szczególności przez:

1) opracowanie planu działań mających na celu realizację programu, o którym mowa w ust. 1;

2) inicjowanie i prowadzenie prac związanych z przygotowaniem aktów prawnych i projektów zmian organizacyjnych dotyczących przebudowy centralnej administracji rządowej, w celu zwalczania nadużyć;

3) koordynację prac wdrożeniowych dotyczących przebudowy centralnej administracji rządowej;

4) upowszechnianie problematyki zwalczania nadużyć w instytucjach publicznych, w tym w instytucjach samorządu terytorialnego, oraz inspirowanie przedsięwzięć edukacyjnych, służących społecznemu zrozumieniu znaczenia tych działań.

§ 3.
Projekty aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych dotyczących przebudowy centralnej administracji rządowej w zakresie zadań, o których mowa w § 2 ust. 1, podlegają zaopiniowaniu przez Pełnomocnika.
§ 4.
Pełnomocnik może, za zgodą Prezesa Rady Ministrów, przedstawić Radzie Ministrów do rozpatrzenia projekty aktów prawnych dotyczących zakresu jego działania.
§ 5.
Organy administracji rządowej są obowiązane do współdziałania i udzielania pomocy Pełnomocnikowi, w szczególności przez udostępnienie mu informacji i dokumentów niezbędnych do realizacji jego zadań.
§ 6.
1. Obsługę organizacyjno-prawną, techniczną i kancelaryjno-biurową Pełnomocnika zapewnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

2. Obsługę merytoryczną Pełnomocnika w zakresie zadań, o których mowa w § 2, zapewnia zespół powołany przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Pełnomocnika, spośród osób, których wiedza i doświadczenie mogą być przydatne w pracach zespołu.

3. Pełnomocnik może zwrócić się z wnioskiem do Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komendanta Głównego Policji i Komendanta Głównego Straży Granicznej o wyznaczenie swoich przedstawicieli, którzy będą brali udział w pracach zespołu.

4. W pracach zespołu mogą uczestniczyć inne osoby zaproszone przez Pełnomocnika.

§ 7.
1. Pełnomocnik przedstawia Radzie Ministrów:

1) analizy, oceny i wnioski związane z zakresem jego działania;

2) kwartalne informacje o swojej pracy.

2. Pełnomocnik informuje Prezesa Rady Ministrów o zagrożeniach związanych z realizacją zadań, o których mowa w § 2.

§ 8.
Wydatki związane z działalnością Pełnomocnika są pokrywane z budżetu państwa w części, której dysponentem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
§ 9.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: K. Marcinkiewicz

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390 i Nr 273, poz. 2703 oraz z 2005 r. Nr 169, poz. 1414.

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 16 listopada 2005 r.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2005-11-16
  • Data wejścia w życie: 2005-11-16
  • Data obowiązywania: 2005-11-16
  • Dokument traci ważność: 2007-11-30
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA