REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2004 nr 233 poz. 2343
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI l PRACY1)
z dnia 15 października 2004 r.
w sprawie udzielania pomocy de minimis przedsiębiorcom uczestniczącym w wyjazdowych misjach gospodarczych związanych z udziałem w targach i wystawach za granicą
Na podstawie art. 31 ust. 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju (Dz. U. Nr 116, poz. 1206) zarządza się, co następuje:
2. Pomocy nie udziela się przedsiębiorcom prowadzącym działalność w zakresie określonym w art. 1 rozporządzenia 69/2001, o którym mowa w ust. 1.
2. Przez misję gospodarczą należy rozumieć wyjazd przedsiębiorców na rozmowy handlowe związane ze zwiedzaniem targów lub wystaw organizowanych za granicą.
3. Organizatorem misji gospodarczej może być:
1) przedsiębiorca;
2) organizacja zrzeszająca przedsiębiorców;
3) jednostka samorządu terytorialnego.
2. Dofinansowanie może otrzymać przedsiębiorca na pokrycie kosztów uczestnictwa w misji gospodarczej jednego swojego przedstawiciela.
2. Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 1, jest określony w załączniku do rozporządzenia.
3. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, organizator misji gospodarczej dołącza:
1) kopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub kopię odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, wystawione nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku;
2) kopię zaświadczenia o nadaniu numerów w krajowym rejestrze podmiotów gospodarki narodowej REGON i kopię decyzji o nadaniu Numeru Identyfikacji Podatkowej NIP;
3) zaświadczenie za okres ostatnich trzech miesięcy właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału ZUS o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa.
2. Uzgodnieniu programu misji gospodarczej podlegają:
1) termin i czas trwania misji gospodarczej;
2) liczba uczestników;
3) program misji;
4) cel wyjazdu misji gospodarczej;
5) propozycje planowanych spotkań z potencjalnymi partnerami handlowymi.
1) do uczestnictwa w misji gospodarczej zgłosi się nie mniej niż 5 uczestników;
2) wydana została pozytywna opinia, o której mowa w § 5.
2. Minister właściwy do spraw gospodarki rozpatruje wnioski o objęcie misji gospodarczej dofinansowaniem w terminie 14 dni od dnia ich wpływu.
3. Wnioski niekompletne, niepoprawne lub złożone po terminie, o którym mowa w § 4 ust. 1, nie podlegają rozpatrzeniu.
4. O pozostawieniu wniosku bez rozpatrzenia minister właściwy do spraw gospodarki informuje organizatora misji gospodarczej.
2. Wniosek o dofinansowanie powinien być złożony przez przedsiębiorcę nie później niż na 12 tygodni przed rozpoczęciem misji gospodarczej.
3. Do wniosku o dofinansowanie dołącza się:
1) kopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej albo kopię odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, wystawione nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku;
2) kopię zaświadczenia o nadaniu numerów identyfikacji w krajowym rejestrze podmiotów gospodarki narodowej REGON i kopię decyzji o nadaniu Numeru Identyfikacji Podatkowej;
3) zaświadczenie za okres ostatnich trzech miesięcy właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa;
4) kopię zgłoszenia udziału w misji gospodarczej potwierdzoną przez jej organizatora;
5) kopie wszystkich zaświadczeń o pomocy de minimis, jaką wnioskodawca otrzymał w ciągu 3 ostatnich lat poprzedzających datę wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie, wydanych na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej, a także dane o pomocy de minimis otrzymanej przed dniem 31 maja 2004 r.
4. Minister właściwy do spraw gospodarki rozpatruje wnioski o dofinansowanie w terminie umożliwiającym podpisanie umowy o dofinansowanie, o której mowa w § 11.
5. W trakcie rozpatrywania wniosków minister właściwy do spraw gospodarki dokonuje ich oceny formalnej, ekonomiczno-technicznej oraz merytorycznej zgodnie z kryteriami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 6 sierpnia 2004 r. w sprawie przyjęcia Uzupełnienia Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, lata 2004–2006 (Dz. U. Nr 197, poz. 2023).
6. Wnioski niekompletne, niepoprawne lub złożone po terminie, o którym mowa w ust. 2, nie podlegają rozpatrzeniu.
7. O pozostawieniu wniosku bez rozpatrzenia minister właściwy do spraw gospodarki informuje przedsiębiorcę, którego wniosek dotyczy.
2. O pomoc nie może ubiegać się na podstawie niniejszego rozporządzenia przedsiębiorca, który wcześniej otrzymał na ten sam cel pomoc publiczną z innego źródła lub ubiega się jednocześnie o udzielenie mu pomocy publicznej na udział w danych targach lub wystawie za granicą w trybie i na warunkach określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 15 października 2004 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis przedsiębiorcom uczestniczącym w targach i wystawach za granicą (Dz. U. Nr 233, poz. 2342).
2. Jeżeli wnioski, o których mowa w ust. 1, nie spełniają wszystkich wymogów określonych w niniejszym rozporządzeniu, a wnioski przedsiębiorców o dofinansowanie nie są zgodne także z wzorem, o którym mowa w § 7 ust. 1, minister właściwy do spraw gospodarki wezwie wnioskodawcę do ich uzupełnienia lub poprawy, wskazując zakres, w jakim wniosek wymaga uzupełnienia lub poprawienia, wyznaczając termin do wykonania tych czynności, nie krótszy niż 7 dni.
3. Wnioski nieuzupełnione lub niepoprawione w terminie, o którym mowa w ust. 2, nie podlegają rozpatrzeniu.
Minister Gospodarki i Pracy: J. Hausner
|
1) Minister Gospodarki i Pracy kieruje działem administracji rządowej – gospodarka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki i Pracy (Dz. U. Nr 134, poz. 1428).
Załącznik do rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy
z dnia 15 października 2004 r. (poz. 2343)
- Data ogłoszenia: 2004-10-27
- Data wejścia w życie: 2004-10-27
- Data obowiązywania: 2004-10-27
- Dokument traci ważność: 2006-01-01
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA