REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2004 nr 205 poz. 2101
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 25 sierpnia 2004 r.
w sprawie zakresu znajomości języka polskiego przez lekarzy weterynarii niebędących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej niezbędnej do wykonywania zawodu lekarza weterynarii, sposobu i trybu przeprowadzania egzaminu z języka polskiego oraz wysokości opłaty za ten egzamin
Na podstawie art. 2g ust. 7 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 187, poz. 1567, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
1) rozumienia tekstu pisanego, umożliwiającą w szczególności korzystanie z fachowej literatury i piśmiennictwa oraz przepisów regulujących wykonywanie zawodu;
2) porozumiewania się z posiadaczami zwierząt, na rzecz których są świadczone usługi, lekarzami weterynarii i osobami wykonującymi zawody medyczne, w szczególności przeprowadzania wywiadów lekarsko-weterynaryjnych, udzielania przystępnych i zrozumiałych porad oraz informacji, przekazywania danych o leczonych zwierzętach oraz czynnego uczestniczenia w konsultacjach, naradach i szkoleniach zawodowych;
3) pisania, w szczególności prowadzenia dokumentacji wymaganej przy wykonywaniu zawodu lekarza weterynarii, w tym wystawiania skierowania do zakładu leczniczego dla zwierząt i skierowania na badania diagnostyczne i konsultacje, wystawiania recept oraz wydawania zaświadczeń, opinii i orzeczeń lekarsko-weterynaryjnych.
2. Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna zawiadamia lekarza weterynarii o terminie i miejscu zdawania egzaminu nie później niż na 14 dni przed terminem egzaminu.
2. Komisja egzaminacyjna wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i sekretarza.
2. Zestawy zadań i testów egzaminacyjnych zatwierdza przewodniczący komisji egzaminacyjnej, opatrując każdy z nich datą, podpisem i pieczęcią imienną.
3. Zadania i testy egzaminacyjne oraz ich zestawy są przygotowywane, przechowywane i przekazywane w warunkach uniemożliwiających ich nieuprawnione ujawnienie.
1) sprawdzian pisemny, który polega na sprawdzeniu umiejętności rozumienia ze słuchu;
2) sprawdzian testowy, który polega na sprawdzeniu poprawności gramatycznej w posługiwaniu się językiem polskim;
3) sprawdzian ustny, który polega na sprawdzeniu umiejętności rozumienia tekstów pisanych;
4) sprawdzian praktyczny, który polega na sprawdzeniu umiejętności formułowania wypowiedzi pisemnej.
2. Do zdania egzaminu niezbędne jest uzyskanie z każdego ze sprawdzianów co najmniej 55 % punktów możliwych do uzyskania.
3. Wyniki sprawdzianów oraz wynik egzaminu wpisuje się do protokołu, o którym mowa w § 6.
2. W szczególnych przypadkach Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna, na wniosek lekarza weterynarii, może zwolnić go z opłaty za egzamin częściowo lub całkowicie.
3. Opłatę za egzamin wnosi się przed dniem rozpoczęcia egzaminu.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: W. Olejniczak
|
1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej – rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 134, poz. 1433).
2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 240, poz. 2052, z 2003 r. Nr 59, poz. 532 i Nr 208, poz. 2018 oraz z 2004 r. Nr 11, poz. 95.
Załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju
Wsi z dnia 25 sierpnia 2004 r. (poz. 2101)
- Data ogłoszenia: 2004-09-21
- Data wejścia w życie: 2004-09-25
- Data obowiązywania: 2004-09-25
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA