REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2003 nr 166 poz. 1621
ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI
z dnia 12 sierpnia 2003 r.
w sprawie trybu postępowania w sprawach podziału czasu rozpowszechniania audycji referendalnych, sposobu przygotowania i rozpowszechniania tych audycji oraz sposobu upowszechniania informacji o terminach rozpowszechniania audycji referendalnych
Na podstawie art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. Nr 57, poz. 507 i Nr 85, poz. 782) zarządza się, co następuje:
2. Audycje referendalne rozpowszechniane są w następujących terminach:
1) w przypadku referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa i referendum zatwierdzającego zmianę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w terminie od 16. dnia przed dniem referendum do zakończenia kampanii referendalnej;
2) w przypadku referendum w sprawie wyrażenia zgody na ratyfikację umowy międzynarodowej w terminie od 21. dnia przed dniem referendum do zakończenia kampanii referendalnej.
2. Podmioty uprawnione, o których mowa w ust. 1, reprezentowane są przed Telewizją Polską, Polskim Radiem i spółkami radiofonii regionalnej przez przedstawiciela, którego wskazuje organ uprawniony do reprezentowania podmiotu uprawnionego na zewnątrz.
3. Państwowa Komisja Wyborcza najpóźniej w 21. dniu przed dniem referendum, o którym mowa w § 1 ust. 2 pkt 1, lub najpóźniej w 26. dniu przed dniem referendum, o którym mowa w § 1 ust. 2 pkt 2, przekaże Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu i spółkom radiofonii regionalnej informację o podmiotach uprawnionych do rozpowszechniania audycji referendalnych.
2. W przypadku niezłożenia przez przedstawicieli podmiotów uprawnionych wniosku w terminie, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 lub 2, zarządy Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, właściwi dyrektorzy oddziałów Telewizji Polskiej i prezesi zarządów spółek radiofonii regionalnej – zwani dalej „organami spółek” – dzielą równo czas przeznaczony na rozpowszechnianie audycji referendalnych pomiędzy podmioty uprawnione, które złożyły wniosek.
1) referendum określonego w § 1 ust. 2 pkt 1 przedstawiciele podmiotów uprawnionych przedstawiają organom spółek, najpóźniej w 21. dniu przed dniem referendum, wnioski o przydział czasu antenowego;
2) referendum określonego w § 1 ust. 2 pkt 2 przedstawiciele podmiotów uprawnionych przedstawią organom spółek, najpóźniej w 26. dniu przed dniem referendum, wnioski o przydział czasu antenowego.
2. Wnioski, o których mowa w ust. 1, zawierają:
1) nazwę podmiotu uprawnionego do rozpowszechniania audycji referendalnych;
2) imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania i adres przedstawiciela podmiotu uprawnionego wraz ze stosownym pełnomocnictwem wystawionym przez podmiot uprawniony;
3) kopię zaświadczenia wydanego przez Państwową Komisję Wyborczą o przysługującym podmiotowi uprawnieniu do rozpowszechniania audycji referendalnych w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu oraz spółkach radiofonii regionalnej.
1) czasie antenowym przyznanym podmiotowi uprawnionemu;
2) terminach emisji audycji referendalnych podmiotu uprawnionego;
3) terminach i czasie rejestracji audycji referendalnych;
4) warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać materiały audycji referendalnych przygotowanych samodzielnie przez podmioty uprawnione.
2. Losowanie, o którym mowa w ust. 1, przeprowadza się:
1) w przypadku referendum, o którym mowa w § 1 ust. 2 pkt 1, najpóźniej w 18. dniu przed dniem referendum;
2) w przypadku referendum, o którym mowa w § 1 ust. 2 pkt 2, najpóźniej w 23. dniu przed dniem referendum.
2. Rejestracja telewizyjnej audycji referendalnej i przygotowanie jej do rozpowszechnienia obejmuje:
1) przegranie audycji referendalnej dostarczonej przez podmiot uprawniony na kasecie magnetycznej w formie BETACAM SP. na dostosowane do emisji nośniki;
2) udostępnienie studia, o wyposażeniu i standardach technicznych nagrania określonych przez Telewizję Polską i podanych do wiadomości podmiotu uprawnionego zgodnie z § 6 pkt 3, wraz z realizatorem, w celu nagrania audycji referendalnej, na czas nie dłuższy niż pięciokrotność czasu trwania danej audycji referendalnej, nie krótszy jednak niż 15 minut.
3. Rejestracja radiowej audycji referendalnej i przygotowanie jej do rozpowszechnienia obejmuje:
1) przegranie na antenową taśmę radiową audycji referendalnej dostarczonej przez podmiot uprawniony na płycie CD, kasecie DAT lub kasecie analogowej;
2) udostępnienie studia, o wyposażeniu i standardach technicznych nagrania określonych przez Polskie Radio i spółki radiofonii regionalnej i podanych do wiadomości podmiotów uprawnionych zgodnie z § 6 pkt 3, wraz z realizatorem, w celu nagrania audycji referendalnej, na czas nie dłuższy niż trzykrotność czasu trwania danej audycji referendalnej, nie krótszy jednak niż 10 minut.
2. Wniosek o udostępnienie studia i urządzeń technicznych składa przedstawiciel do dyrektora właściwego programu nie później niż na 24 godziny przed rejestracją audycji referendalnej.
2. Telewizja Polska rozpowszechnia programy regionalne w następujących oddziałach w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu.
Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: D. Waniek
- Data ogłoszenia: 2003-09-22
- Data wejścia w życie: 2003-10-07
- Data obowiązywania: 2015-07-24
- Dokument traci ważność: 2019-04-10
- ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI z dnia 10 marca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu postępowania w sprawach podziału czasu rozpowszechniania audycji referendalnych, sposobu przygotowania i rozpowszechniania tych audycji oraz sposobu upowszechniania informacji o terminach rozpowszechniania audycji referendalnych
- ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI z dnia 21 lipca 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu postępowania w sprawach podziału czasu rozpowszechniania audycji referendalnych, sposobu przygotowania i rozpowszechniania tych audycji oraz sposobu upowszechniania informacji o terminach rozpowszechniania audycji referendalnych
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA