REKLAMA
Dziennik Ustaw - rok 2003 nr 95 poz. 869
ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 7 maja 2003 r.
w sprawie mianowania funkcjonariuszy Agencji Wywiadu na stopnie służbowe
Na podstawie art. 78 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. Nr 74, poz. 676 oraz z 2003 r. Nr 90, poz. 844) zarządza się, co następuje:
1) szczegółowe zasady i tryb mianowania na stopnie służbowe,
2) wzory wniosków o mianowanie na stopień służbowy,
3) wzory aktów mianowania na stopień służbowy – funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.
2. Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
1) „ustawa” – ustawę z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu;
2) „funkcjonariusz” – funkcjonariusza Agencji Wywiadu;
3) „przełożony” – Szefa Agencji Wywiadu, zastępcę Szefa Agencji Wywiadu, dyrektora administracyjnego wywiadu oraz kierownika jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu;
4) „bezpośredni przełożony” – przełożonego zajmującego stanowisko nie niższe niż kierownika sekcji lub inne równorzędne, któremu funkcjonariusz podlega bezpośrednio;
5) „stopień” – stopień służbowy funkcjonariusza.
2. Przełożony funkcjonariusza występuje z wnioskiem o mianowanie funkcjonariusza na stopień w korpusie chorążych oraz oficerów do Szefa Agencji Wywiadu. Szef Agencji Wywiadu, po zaopiniowaniu, przedstawia wniosek o mianowanie funkcjonariusza na stopień w korpusie oficerów Prezesowi Rady Ministrów.
3. Szef Agencji Wywiadu występuje z wnioskiem o mianowanie funkcjonariusza na pierwszy stopień w korpusie oficerów oraz na stopień generała brygady do Prezesa Rady Ministrów. Prezes Rady Ministrów, po zaopiniowaniu, przedstawia wniosek Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.
4. Wzór wniosku o mianowanie funkcjonariusza na stopień określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
2. W przypadku osoby przyjętej do służby w Agencji Wywiadu i posiadającej stopień Urzędu Ochrony Państwa z wnioskiem o mianowanie na stopień występuje przełożony.
2. Mianowania funkcjonariusza na wyższy stopień, zależnego od zdania egzaminu, dokonuje się bezpośrednio po zdaniu tego egzaminu.
3. Przedterminowego mianowania funkcjonariusza na wyższy stopień w drodze wyróżnienia, na podstawie art. 101 pkt 4 ustawy, dokonuje się z dniem udzielenia tego wyróżnienia.
4. Jeżeli w rozkazie personalnym o mianowaniu nie określono innego dnia mianowania na stopień, dniem mianowania funkcjonariusza na stopień jest dzień wydania rozkazu personalnego o mianowaniu.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do wniosków o mianowanie funkcjonariuszy na wyższe stopnie, sporządzanych na podstawie art. 73 lub art. 101 pkt 4 ustawy.
3. Wzór wniosku zbiorczego, o którym mowa w ust. 1, określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2. Nie wystawia się aktu mianowania funkcjonariuszowi mianowanemu na stopień szeregowego.
1) Szef Agencji Wywiadu – w przypadku mianowania funkcjonariusza na pierwszy stopień w korpusie oficerów oraz na stopień generała brygady;
2) kierownik jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu właściwej w sprawach kadr – w przypadku mianowania funkcjonariusza na stopień inny niż określony w pkt 1.
2. W przypadku, o którym mowa w § 4 ust. 1, wręcza się akt mianowania w połączeniu z obchodami świąt narodowych 3 maja oraz 11 listopada.
3. Wzór aktu mianowania określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
4. Wzór aktu mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów oraz na stopień generała brygady określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
2. Funkcjonariusza, któremu obniżono stopień, można mianować na kolejny wyższy stopień przed upływem okresu przewidzianego w art. 72 ust. 2 ustawy, dopiero gdy zaistnieją warunki, o których mowa w art. 73 ust. 1 ustawy.
1) szczególnych zasług w ochronie bezpieczeństwa zewnętrznego państwa;
2) szczególnych osiągnięć w służbie;
3) dokonania czynu świadczącego o jego męstwie.
2. Jeżeli w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lub 3, funkcjonariusz poniósł śmierć, mianowania dokonuje się pośmiertnie. Akt mianowania wręcza się w takim przypadku osobie uprawnionej do odprawy pośmiertnej po zmarłym funkcjonariuszu.
Prezes Rady Ministrów: L. Miller
|
1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie mianowania funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa na stopnie obowiązujące w Urzędzie Ochrony Państwa (Dz. U. Nr 133, poz. 1489), zachowanym w mocy na podstawie art. 232 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. Nr 74, poz. 676 oraz z 2003 r. Nr 90, poz. 844).
Załączniki do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 7 maja 2003 r. (poz. 869)
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 4
- Data ogłoszenia: 2003-05-29
- Data wejścia w życie: 2003-06-13
- Data obowiązywania: 2019-12-04
- ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 16 marca 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie mianowania funkcjonariuszy Agencji Wywiadu na stopnie służbowe
- ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 19 września 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie mianowania funkcjonariuszy Agencji Wywiadu na stopnie służbowe
- ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 13 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie mianowania funkcjonariuszy Agencji Wywiadu na stopnie służbowe
REKLAMA
Dziennik Ustaw
REKLAMA
REKLAMA