REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2003 nr 75 poz. 679

ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

z dnia 24 kwietnia 2003 r.

w sprawie trybu postępowania w związku z przedstawianiem w programach publicznej radiofonii i telewizji stanowisk partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 23 ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2001 r. Nr 101, poz. 1114 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253 i Nr 56, poz. 517) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji są obowiązane przedstawiać stanowiska partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w sprawach publicznych.

2. Stanowiska, o których mowa w ust. 1, obejmują w szczególności prezentowanie w programach publicznej radiofonii i telewizji dyskusji, analiz, oświadczeń i wypowiedzi, wydarzeń związanych z działalnością partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców oraz innych zwyczajowo przyjętych form wyrazu przez przedstawicieli i organy partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców.

3. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji mają obowiązek przedstawiać stanowiska, o których mowa w ust. 1 i 2, w sposób rzetelny i pluralistyczny, umożliwiając przedstawienie różnorodnych stanowisk.

§ 2.
1. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji są obowiązane przygotowywać i rozpowszechniać programy informujące o bieżących wydarzeniach publicznych oraz o stanowiskach partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych.

2. Obowiązek, o którym mowa w § 1, obejmuje również możliwość zbierania informacji na temat stanowisk partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w sposób zgodny z przepisami prawa.

§ 3.
1. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji mają obowiązek na bieżąco przedstawiać prace Sejmu i Senatu w formach programowych, ustalonych z prezydiami obu izb.

2. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji mają obowiązek prezentowania w ciągu tygodnia jednej audycji telewizyjnej i jednej audycji radiowej, przedstawiającej stanowiska partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców, w bieżących sprawach publicznych w wymiarze nie mniejszym niż 45 minut. Czas antenowy emisji audycji, o których mowa w zdaniu poprzednim, ustala się na godziny 16.00– 23.00.

§ 4.
Prawo przedstawiania w publicznej radiofonii i telewizji stanowisk, o których mowa w § 1 i 2, przysługuje partiom politycznym, związkom zawodowym i związkom pracodawców, zarejestrowanym, na podstawie ustawy, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 5.
1. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji są obowiązane do prezentowania programów wyborczych w wyborach do władz publicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Szczegóły prezentowania audycji wyborczych w wyborach do władz publicznych określają odrębne przepisy.

§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: D. Waniek

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA