REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2003 nr 75 poz. 678

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH1)

z dnia 30 kwietnia 2003 r.

w sprawie szczegółowych wymagań oraz obowiązków konsula w zakresie ochrony lokalu komisji w czasie przerwy w głosowaniu

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 32 ust. 8 pkt 3 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. Nr 57, poz. 507) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe wymagania oraz obowiązki konsula w zakresie ochrony lokalu obwodowej komisji do spraw referendum dla obwodu głosowania za granicą, w czasie przerwy w głosowaniu przeprowadzanym w ciągu dwóch dni.
§ 2.
1. Drzwi i okna w pomieszczeniu, w którym znajduje się lokal obwodowej komisji do spraw referendum, zwanej dalej „komisją", powinny być zamknięte w sposób uniemożliwiający dostanie się osób nieupoważnionych do lokalu w czasie przerwy w głosowaniu.

2. Po zakończeniu głosowania w pierwszym dniu drzwi i okna w pomieszczeniu, w którym znajduje się lokal komisji, powinny zostać opieczętowane.

§ 3.
1. Przed rozpoczęciem głosowania konsul informuje organ państwa przyjmującego właściwy w sprawach ochrony porządku publicznego w miejscu, w którym znajduje się lokal komisji, o organizowaniu referendum i w razie potrzeby zwraca się z prośbą o udzielenie, przez ten organ, pomocy stosownej do okoliczności.

2. Konsul powinien być obecny przy opieczętowaniu drzwi i okien do lokalu komisji po zakończeniu głosowania w pierwszym dniu oraz przy otwarciu lokalu przed rozpoczęciem głosowania w drugim dniu.

3. W czasie przerwy w głosowaniu konsul lub wyznaczona przez niego osoba dokonuje okresowej kontroli lokalu komisji znajdującego się poza siedzibą placówki zagranicznej, polegającej na sprawdzeniu zamknięcia drzwi i okien oraz stanu pieczęci.

4. Jeżeli lokal komisji, znajdujący się poza siedzibą placówki zagranicznej, jest usytuowany w miejscu, w którym występuje zagrożenie przestępczością lub terroryzmem, konsul wzywa organ, o którym mowa w ust. 1, o ustanowienie dozoru lokalu komisji w czasie przerwy w głosowaniu, a w przypadku odmowy zamawia w tym celu usługi wyspecjalizowanego podmiotu zajmującego się ochroną osób i mienia.

5. W przypadku powzięcia wiadomości o zaistniałym lub zamierzonym wtargnięciu osoby nieupoważnionej do lokalu komisji w czasie przerwy w głosowaniu konsul niezwłocznie:

1) wzywa osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo placówki zagranicznej do podjęcia działań ochronnych – jeżeli lokal komisji znajduje się w siedzibie placówki zagranicznej;

2) zwraca się do organu, o którym mowa w ust. 1, o udzielenie pomocy stosownej do okoliczności – jeżeli lokal komisji znajduje się poza siedzibą placówki zagranicznej.

§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Spraw Zagranicznych: w z. A. D. Rotfeld

 

1) Minister Spraw Zagranicznych kieruje działem administracji rządowej – sprawy zagraniczne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 97, poz. 870).

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2003-05-05
  • Data wejścia w życie: 2003-05-05
  • Data obowiązywania: 2003-05-05
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA